MMS w Plusie, problem

  • 4 Odpowiedzi
  • 2271 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bzik13

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise
MMS w Plusie, problem
« dnia: Luty 27, 2008, 19:07:39 »
Witam
Próbuje skonfigurować połączenie dla wysyłania wiadomości MMS dla Cruisa jednak po ustawieniach i probie wyslania wiadomości przechodzi ona do skrzynki nadawczej, pojawiając się z żółtym symbolem zegara na kopercie i na tym koniec. Ustawienia:

konfiguracja połączenia -
1/ Ustawienia -> Połączenia -> Dodaj nowe połączenie modemowe
2/ nazwa połączenia: PlusMMS
3/ wybierz modem: Cellular Line (GPRS, 3G)
4/ nazwa punktu dostępowego: mms.plusgsm.pl
5/ użytkownik, hasło, domena: puste (zaawanasowane nie ruszane)

na koniec w modemach ustawiam: automatyczne wybieranie

konfiguracja mms:
1/ wiadomości sms/mms
2/ menu -> opcje mms -> zakładka serwery -> nowy
3/ nazwa serwera: mms.plusgsm.pl
4/ bramka: 212.2.96.16
5/ nr portu: 9201
6/ adres serwera: http://mms.plusgsm.pl:8002
7/ łącz przez: Plus Internet
8/ limit wysyłania: 100k
9/ wersja WAP: WAp 1.2
10/ jako domyślny wybieram mms.plusgsm.pl

w ustawienia -> połączenia -> zaawansowane
wybierz sieci: programy automatycznie łączące z internetempowinny używać: Plus Internet (ustawienia uzyskane z automatycznej konfiguracji HTC)

Odp: MMS w Plusie, problem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2008, 20:38:21 »
Też mialem problem, ale p kilku próbach zaczęło działać.

Ustawienia prawie takie same jak napisałeś z kilkoma różnicami:

w punkcie 7: łącz przez - Plus MMS
w punkcie 8: limit pobierania - 300 kb
w punkcie 9: Wersja WAP - WAP 2.00


Napisane: Luty 27, 2008, 20:27:15
mała poprawka:

port 9201
WAP 1.2

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: MMS w Plusie, problem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2008, 07:41:10 »
Chyba istotne jest to aby był to punkt PlusGSM MMS (a nie PlusGSM internet) i u mnie na porcie 9201 nie chciał działać ale z portem 8080 poszło. Reszta było to samo co u Ciebie

*

Offline bzik13

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise
Odp: MMS w Plusie, problem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2008, 14:58:29 »
Może i szukanie przyczyny problemu byłoby ciekawe, gdyby nie fakt, że po sporządzeniu mms-a przechodzi on do skrzynki nadawczej i na tym koniec.  mms przybiera ikonę koperty z zegarem i dalej nic sie nie dzieje. Szukałem w opcjach ustawień typu: "wyślij o określonym czasie" nic takiego nie znalazłem. Ustawienia pobieraliście z HTC dla konkretnej sieci czy tez konfigurowaliście je manualnie od podstaw?

OK, mam rozwiązanie:
w profilu połączeń np o nazwie Plus internet tworzymy połączenia dla internetu oraz dla mms-ow i zaznaczamy automatyczne wybieranie.  Dodatkowo w zaawansowane tworzymy dodatkowy profil np. o nazwie "moje plus mms", w którym tworzymy tylko polaczenia dla mms-ow. Po wyjściu z ustawień w: zaawansowane -> wybierz sieci,  wybieramy Plus Internet. Podsumowując, w zaawansowanych mamy dwa profile polaczeniowe: Plus Internet (Internet oraz mms) i drugi plus mms (tylko ustawienia mms). Oczywiście w opcjach mms-ów (menu w wiadomościach) w >Łącz używając< wybieramy "moje plus mms". Nie trzeba sie przełączać pomiędzy profilami, WM6 powinien sam je rozpoznać.  Nie wiedzieć dlaczego ale tylko takie ustawienia u mnie działają.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 17:05:06 wysłana przez bzik13 »

*

Offline job

  • 4
Odp: MMS w Plusie, problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2008, 13:27:03 »
Witam
Próbuje skonfigurować połączenie dla wysyłania wiadomości MMS dla Cruisa jednak po ustawieniach i probie wyslania wiadomości przechodzi ona do skrzynki nadawczej, pojawiając się z żółtym symbolem zegara na kopercie i na tym koniec. Ustawienia

Ja mam inny problem z MMS-ami w Polarisie.Bezpośrednio w przeglądarce zdjęć w urządzeniu (przeglądarce dostarczonej przez producenta HTC tak myślę, gdyż to jest ta która uruchamia się po przesuwaniu palcem po ekranie i po obrocie jest tam Muzyka Fotografie Video) po dwukrotnym stuknięciu na wybrane zdjęcie pojawia się menu złożone z 6 ikon pierwsza z lewej to ikona koperty umożliwiająca wysłanie zdjęcia. Po jej naciśnięciu niestety wchodzi się w tryb SMS-a a nie MMS-a czyli mówiąc krótko tą drogą nie można wysłać zdjęcia. Wysłanie zdjęć jest możliwe ale trochę na około. Czy jest możliwość ustawienia tak funkcji MMS żeby wysłać zdjęcia bezpośrednio spod tej przeglądarki. Jak to zrobić :?: :?: :?:
Pozdrawiam:   B)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2008, 20:26:23 wysłana przez job »