POI Navigo

  • 42 Odpowiedzi
  • 37129 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
POI Navigo
« dnia: Marzec 31, 2009, 13:02:48 »
Pobrałem na próbę POI Parking leśny i zaimportowałem do Navigo. Punkty wgrały się jako kategoria hotel (taki znaczek maja tez na mapie) do tego polskie znaki wyświetlane są jako "krzaczki".

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2009, 23:35:11 »
Załaduj kompletny pobrany z bazy plik do UAMEdytora i sprawdź, jaką kategorię przypisano do poszczególnych punktów. jeżeli coś się nie zgadza, to możesz zaznaczyć wszystkie punkty i zmienić im kategorię na właściwą.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:52:59 »
Pobrałem na próbę POI Parking leśny i zaimportowałem do Navigo. Punkty wgrały się jako kategoria hotel (taki znaczek maja tez na mapie) do tego polskie znaki wyświetlane są jako "krzaczki".

Ok sprawdzimy to dzieki za informacje .
pozdrawiam
Jachu

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:06:31 »
Załaduj kompletny pobrany z bazy plik do UAMEdytora i sprawdź, jaką kategorię przypisano do poszczególnych punktów. jeżeli coś się nie zgadza, to możesz zaznaczyć wszystkie punkty i zmienić im kategorię na właściwą.

Ale UAMEdytor nie czyta poi navigo

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:15:13 »
moze wystarczy zmienić rozszerzenie na txt?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2009, 11:09:46 »
Załaduj kompletny pobrany z bazy plik do UAMEdytora i sprawdź, jaką kategorię przypisano do poszczególnych punktów. jeżeli coś się nie zgadza, to możesz zaznaczyć wszystkie punkty i zmienić im kategorię na właściwą.

Ale UAMEdytor nie czyta poi navigo
Przecież pisałeś, że pobrałeś bazę POI i zaimportowałeś ją do Navigo. Pisałem, byś sprawdził bazę pobraną, a nie przekonwertowaną. A tak na przyszłość, to dobrze by było podać trochę szczegółów nt. formatu pliku przed i po konwersji - przecież pomóc może Ci wielu, jednak nie wszyscy muszą wcześniej znać parametry Twoich POI w Navigo.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2009, 15:33:00 »
To też próbowałem sprawdzić bazę pobraną, coś tam się w edytorze wyświetliło, ale bez współrzędnych, nazwy (czyli nic przydatnego).
Po pobraniu mam katalog POI_NVGO_parking lesny w którym jest plik parking lesny.UPS, Parking lesny.BMP, parking lesny.wawe.
Tylko co te dane moga pomóc skoro do Navigo zgrywa się to jako kategoria hotel.
Zamiana na txt nic tutaj nie da.

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2009, 16:36:37 »
To też próbowałem sprawdzić bazę pobraną, coś tam się w edytorze wyświetliło, ale bez współrzędnych, nazwy (czyli nic przydatnego).
Po pobraniu mam katalog POI_NVGO_parking lesny w którym jest plik parking lesny.UPS, Parking lesny.BMP, parking lesny.wawe.
Tylko co te dane moga pomóc skoro do Navigo zgrywa się to jako kategoria hotel.
Zamiana na txt nic tutaj nie da.
Dlatego w mojej pierwszej sugestii (na samej górze) sugerowałem, byś pobrał te dane w formacie akceptowalnym przez np. AutoMapę, załadował te dane do jakiegokolwiek konwertera, tam sobie popodglądał dane i ew. pozmieniał kategorie, a dopiero na samym końcu zapisał w formacie zgodnym z Twoją nawigacją. Jest dostępnych kilka dobrych konwerterów, w których jesteś w stanie zobaczyć, czy ktoś zapisał hotele w kategorii Parking leśny, czy coś w tym stylu. Natomiast jeżeli twierdzisz, że w edytorze nie wyświetliły się prawidłowo dane, to znaczy, że źle mu podałeś format pliku wczytywanego.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2009, 16:58:01 »
Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę, ale według mnie to nie jest problem złego nazwania punków POI, ale niedopasowania plików wychodzących do konwersji w programie Navigo , czyli coś nie współgra baza POI z programem Navigo lub odwrotnie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:25:52 »
a jak duży był plik który próbowałeś wrzucić?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:00:11 »
7 KB.

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:26:10 »
Kolego
Przed chwilą pobrałem wspomniany plik w formacie .uam (dla AutoMapy). Sprawdziłem go w edytorze i wszystko jest z nim OK.
Podrzuciłeś na forum problem, kilka osób nad nim pracuje, tylko autor wątku nie ma czasu. Otrzymałeś kilka sugestii, propozycji i nie sprawdziłeś nic.
Podsyłam Ci w załączniku wspomniany plik w formacie .uam i się baw. Gdybyś chociaż wspomniał, jakie formaty przyjmuje, czy importuje Navigo, to pewnie dostałbyś gotowca.
Pa

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:34:19 »
Kolego
Przed chwilą pobrałem wspomniany plik w formacie .uam (dla AutoMapy). Sprawdziłem go w edytorze i wszystko jest z nim OK.
Podrzuciłeś na forum problem, kilka osób nad nim pracuje, tylko autor wątku nie ma czasu. Otrzymałeś kilka sugestii, propozycji i nie sprawdziłeś nic.
Podsyłam Ci w załączniku wspomniany plik w formacie .uam i się baw. Gdybyś chociaż wspomniał, jakie formaty przyjmuje, czy importuje Navigo, to pewnie dostałbyś gotowca.
Pa


Przyjmuje pliki .ups. To pliki tekstowe ze współrzędnymi podanymi jako int jak dobrze pamietam. w polskim formacie.

7 KB.

duży... spróbuj to podzielić, Navigo nie radzi sobie z dużymi plikami.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2009, 18:56:16 »
Kolego
Przed chwilą pobrałem wspomniany plik w formacie .uam (dla AutoMapy). Sprawdziłem go w edytorze i wszystko jest z nim OK.
Podrzuciłeś na forum problem, kilka osób nad nim pracuje, tylko autor wątku nie ma czasu. Otrzymałeś kilka sugestii, propozycji i nie sprawdziłeś nic.
Podsyłam Ci w załączniku wspomniany plik w formacie .uam i się baw. Gdybyś chociaż wspomniał, jakie formaty przyjmuje, czy importuje Navigo, to pewnie dostałbyś gotowca.
Pa


Jak to jaki format - z rozszerzeniem UPS (podawałem ten format kilka razy).
A niby co mam robić z tym plikiem w formacie .uam, ja się na tym temacie za bardzo nie znam, a problem po to aby ewentualnie poprawić coś w bazie tak aby plik otrzymywany z bazy POI w formacie do navigo był poprawny i po zaimportowaniu do navigo wszystko było OK (tak rozumiem bazę POI - baza działka porwanie, uczestnicy wprowadzają i pobierają punkty).
Jak za każdym razem będę musiał kombinować z plikiem to dziękuję. 


Napisane: Czerwiec 15, 2009, 18:51:02


duży... spróbuj to podzielić, Navigo nie radzi sobie z dużymi plikami.

Ale jak podzielić ?
Poza tym, to chyba nie wina wielkości pliku, bo navigo plik zaimportowało, tylko z błędną nazwą i brakiem polskich liter. Coś jest niedopasowane miedzy plikiem wynikowym z bazy POI, a programem navigo. Kto ma się dopasować baza do navigo, czy navigo do bazy tego nie wiem.

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:24:24 »

Jak to jaki format - z rozszerzeniem UPS (podawałem ten format kilka razy).

Kolego
Do formatu .UPS nie konwertuje chyba żaden ze znanych mi konwerterów. Natomiast sądzę, że Navigo oprócz bezpośredniego wczytania pliku w swoim formacie, posiada również funkcję importu z innego formatu (np. .txt, czy .csv). Nie wiem, ale tak sądzę. Może warto zerknąć do instrukcji NAVIGO, lub wysłać do nich maila???
Nawiasem mówiąc, kiedy w wyszukiwarce wpisałem "navigo", ukazała się spora liczba postów na interesujący Cię temat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 21:27:32 wysłana przez Bilunia »

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:57:21 »
Jak już pisałem, temat interesuje mnie jako baza POI pdaclubu, a nie do indywidualnego rozwiązywania poprzez przeszukiwanie internetu. Podałem, że punkty POI dla navigo pobrane z bazy nie są dobrze konwertowane do navigo po to aby ktoś kto się na tym zna i zajmuje się bazą rozwiązał problem. Będzie rozwiązany to dobrze, nie będzie trudno.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:23:20 »
Jak już pisałem, temat interesuje mnie jako baza POI pdaclubu, a nie do indywidualnego rozwiązywania poprzez przeszukiwanie internetu. Podałem, że punkty POI dla navigo pobrane z bazy nie są dobrze konwertowane do navigo po to aby ktoś kto się na tym zna i zajmuje się bazą rozwiązał problem. Będzie rozwiązany to dobrze, nie będzie trudno.

Testowalismy wczesniej z Navigo i poi wczytywaly sie ok i nie bylo problemow. Moze podaj wersje navigo jaka masz i jakie poi sciagales konkretnie wspolrzedne obszaru i wiecej szczegolow. Wtedy bedzie mozna cos z tym zrobic. Im wiecej danych tym lepiej.
pozdrawiam
Jachu

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:48:51 »
Ale jak podzielić ?
Poza tym, to chyba nie wina wielkości pliku, bo navigo plik zaimportowało, tylko z błędną nazwą i brakiem polskich liter. Coś jest niedopasowane miedzy plikiem wynikowym z bazy POI, a programem navigo. Kto ma się dopasować baza do navigo, czy navigo do bazy tego nie wiem.

poczekaj, ale czy wczytało Ci wszystkie punkty? Czy po wczytaniu punkty są w dobrych miejscach? Mógłbyś spróbować na przykładowych 4-5 punktach spróbować czy wszystko gra? Ja wiem że navigo się sypie przy wczytywaniu duzych plików, mieli mieli i jak wypluje to dziwne krzaki są.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:34:49 »

Testowalismy wczesniej z Navigo i poi wczytywaly sie ok i nie bylo problemow. Moze podaj wersje navigo jaka masz i jakie poi sciagales konkretnie wspolrzedne obszaru i wiecej szczegolow. Wtedy bedzie mozna cos z tym zrobic. Im wiecej danych tym lepiej.

Navigo 8i z najnowszymi mapami. Wczytałem parkingi leśne z obszaru chyba całego kraju. Po zaimportowaniu do navigo pojawił się komunikat iż zaimportowano pomyślnie 63 punkty do kategorii hotele. Co dziwne to w navigo nie ma takiej kategorii i punkty widać tylko przy wyświetlaniu wszystkich punktów.  Przykładowy widok i znaczek punktu na zrzucie.

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:38:44 »
W tym konkretnym przypadku dzieje się coś dziwnego. Plik ma nazwę Parking Leśny, natomiast punkty w nim zawarte są zaszeregowane do kategorii Parking lesny.
Jeżeli plik pobrany w formacie .uam, bez kombinacji zaimportujemy do AM - jest ok, tylko mamy kategorię Parking lesny, a nie leśny. Natomiast jak plik .uam poddałem edycji i zmieniłem zbiorowo wszystkim punktom kategorię na Parking leśny, to program zaimportował ten plik, ale punkty nie są przez program widoczne ani na mapie, ani po wybraniu "Prowadź do"->POI-> wskazaniu kategorii itd. - jest pusto. Na dodatek w opcjach wyświetlania nazwa w miejscu gdzie jest ś wykrzacza się na jakiś znak w stylu kombinacji (@ i nieskończoność). Mam kilka kategorii z ś w nazwie kategorii i nie ma z tym problemu. W tym przypadku problem jest. Dlaczego ?

A tak na marginesie, to czy jest jakieś logiczne uzasadnienie zaśmiecania opisów w plikach wstawkami By Jasio itp? i to na początku komentarzy? Rozumiem, że autor punktu się w ten sposób wartościuje, ale przez to informacje o punkcie wyświetlane w navi są obcinane z najważniejszych danych. Ta uwaga nie dotyczy tylko tej kategorii. :ohreally:
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 09:42:14 wysłana przez Bilunia »

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:40:31 »

poczekaj, ale czy wczytało Ci wszystkie punkty? Czy po wczytaniu punkty są w dobrych miejscach? Mógłbyś spróbować na przykładowych 4-5 punktach spróbować czy wszystko gra? Ja wiem że navigo się sypie przy wczytywaniu duzych plików, mieli mieli i jak wypluje to dziwne krzaki są.

Chyba wczytało wszystkie (nie wiem jak mam sprawdzić ile jest w pliku). Sprawdzę dla tych 4-5 POI tylko co to daje, wczytywanie z bazy po 5 punktów staje się bezsensowne. Plik z parkingami leśnymi ma 7KB, i jeżeli on jest za duży co co powiedzieć jak plik z suszarkami ma ponad 300 KB.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:42:38 »
czyli po kolei: jaki jest problem?
-wczytają się z błędnymi współrzędnymi,
-wczytują się z błędnymi nazwami
-wczytują się z błędną kategorią?
-inne?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:07:10 »
Współrzędne są raczej OK
Kategoria jest błędna
Brak polskich liter
Znaczek na mapie widoczny jest tylko w max. powiększeniu.

Nie wiem gdzie zapisują się te punkty, bo bo zmianie pliku POI (moje miejsca) w navigo punkty zaimportowane zostają

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:09:38 »
jak dobrze pamietam wszystkie punkty zapisuja sie w mapie, w pliku z rozszerzeniem .poi. przy aktualizacji trzeba go zostawic zeby miec swoje poi.

Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:17:29 »
No właśnie, przed zaimportowaniem parkingów leśnych zrobiłem kopie plików .poi tak abym nie musiał później ręcznie kasować poi zaimportowanych. Tylko, że po zmianie pliku .poi (tego z przed importowanie parkinów) punkty poi zaimportowane dalej są i wyświetlają się w opcjach twoich miejsc. Musiały więc zapisać się w innym pliku niż .poi

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:21:03 »
z głowy nie pamietam. W piatek bede miał pod ręką urządzenie to na to spojrze. Ja pamietam że nie było problemów z bazą i poi do navigo bo to testowalismy, ale sprawdze to w piatek jeszcze raz i zobacze co sie dzieje. Możesz mi podesłac ten plik kóry wczytałeś mailem (mail z profilu)?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2009, 10:55:04 »
Plik .poi  i pliki z folderu parkingi leśne przesłałem. To co teraz zauważyłem to zaimportowane punkty poi zostały jednak usunięte, natomiast pozostały ich nazwy w opcjach twoich miejsc, wynika z tego, że zaimportowana kategoria hotel gdzie indziej zapisała nazwę punktów.

*

Offline nocnyMarek

  • ******
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2009, 11:00:58 »
A tak na marginesie, to czy jest jakieś logiczne uzasadnienie zaśmiecania opisów w plikach wstawkami By Jasio itp? i to na początku komentarzy? Rozumiem, że autor punktu się w ten sposób wartościuje ...

Tak, jest, historyczne. PDAClub dostał bazę żródłową (z mobilne.net)
w takim stanie, że autor POI był wpisany na początku opisu POI.
Tak więc zgryżliwa uwaga o dowartościowywaniu się jest zupełnie nietrafiona. :P

Jeśli potrafisz systemowo wyciąć te fragmenty opisów z bazy, przenieść je do oddzielnego subpola i tego się podejmiesz,
to sądzę że admini przyjmą pomoc z otwartymi rękami.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2009, 11:28:02 »
A tak na marginesie, to czy jest jakieś logiczne uzasadnienie zaśmiecania opisów w plikach wstawkami By Jasio itp? i to na początku komentarzy? Rozumiem, że autor punktu się w ten sposób wartościuje ...

Tak, jest, historyczne. PDAClub dostał bazę żródłową (z mobilne.net)
w takim stanie, że autor POI był wpisany na początku opisu POI.
Tak więc zgryżliwa uwaga o dowartościowywaniu się jest zupełnie nietrafiona. :P

Jeśli potrafisz systemowo wyciąć te fragmenty opisów z bazy, przenieść je do oddzielnego subpola i tego się podejmiesz,
to sądzę że admini przyjmą pomoc z otwartymi rękami.

Nie było moim celem wywoływanie burzy w szklance wody. Swoją uwagę zamieściłem w kontekście prac nad modernizacją POI.
Na poczet dobrej woli i maleńkiego swojego wkładu w modernizację bazy POI, podsyłam w załączniku ręcznie poprawioną kategorię "Autoserwis". Mam nadzieję, że moja praca zostanie wykorzystana.
Bardzo cenię Twoje wątki Marku i często korzystam z zawartych w nich wskazówek, jednak proszę, byś mojego poprzedniego postu nie odbierał w formie zgryźliwości, a jedynie zwrócenia uwagi na ten element.
Pozdrawiam
Po informacji, że plik nie jest akceptowalny - usunąłem go z postu
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 16:45:50 wysłana przez Bilunia »

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: POI Navigo
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 16, 2009, 12:13:41 »
A tak na marginesie, to czy jest jakieś logiczne uzasadnienie zaśmiecania opisów w plikach wstawkami By Jasio itp? i to na początku komentarzy? Rozumiem, że autor punktu się w ten sposób wartościuje ...

Tak, jest, historyczne. PDAClub dostał bazę żródłową (z mobilne.net)
w takim stanie, że autor POI był wpisany na początku opisu POI.
Tak więc zgryżliwa uwaga o dowartościowywaniu się jest zupełnie nietrafiona. :P

Jeśli potrafisz systemowo wyciąć te fragmenty opisów z bazy, przenieść je do oddzielnego subpola i tego się podejmiesz,
to sądzę że admini przyjmą pomoc z otwartymi rękami.

Nie było moim celem wywoływanie burzy w szklance wody. Swoją uwagę zamieściłem w kontekście prac nad modernizacją POI.
Na poczet dobrej woli i maleńkiego swojego wkładu w modernizację bazy POI, podsyłam w załączniku ręcznie poprawioną kategorię "Autoserwis". Mam nadzieję, że moja praca zostanie wykorzystana.
Bardzo cenię Twoje wątki Marku i często korzystam z zawartych w nich wskazówek, jednak proszę, byś mojego poprzedniego postu nie odbierał w formie zgryźliwości, a jedynie zwrócenia uwagi na ten element.
Pozdrawiam

To co podeslales nic nam nie da , dane z miplo nie sa importowane przez nas , my trzymamy w bazie dane poi takie jak wspolrzedne , opis itp . Jesli chcesz poprawic jakis punkt to masz mozliwosc zrobic to w bazie zglaszajac punkt do poprawki. Podczas generowania punktow dla konkretnego formatu nawigacji tworzymy dopiero poi w odpowiednim formacie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 12:16:24 wysłana przez Jachu »
pozdrawiam
Jachu