Automatyczne rozłączenie połączenia Internetowego - jak wyłączyć?

  • 3 Odpowiedzi
  • 2258 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Hej!
Używam AutoMapy i LiveDrive - po wyznaczeniu trasy AM łączy się z netem i ściąga aktualne dane o warunkach panujących na drodze. Zmienia się wtedy ikonka "E" (mam ustawione GRPS auto attach na disable) i pojawia się dodatkowa mała ikonka "E" nad sygnałem. Wszystko pięknie. Jednakże po przejechaniu trasy i wyłączeniu AM widzę, że małej literki "E" nad sygnałem już nie ma - czyli w międzyczasie nastąpiło automatyczne rozłączenie z internetem. W ustawieniach LD mam włączone, aby pobierał dane co 5 min. Jak się można domyślić, jeżeli rozłączy mnie, to paczki liczone są od nowa - bez sensu!
Pytanie teraz, jak sprawdzić, co odpowiada za automatyczne rozłączanie?
Sprawdzałem:
Dial-up Enabler/Disabler -> Menu -> Configure connection time - miałem ustawione po 10 min automatyczne rozłączanie - wyłączyłem
Diamond Tweak -> 6. Data (GPRS/EDGE/HSDPA) -> Disconnect After - tutaj też było 10 min i wyłączyłem.
Zrobiłem softreset ale niestety w dalszym ciągu po zamknięciu AM widzę, że nie podtrzymuje połączenia internetowego.  W AM również nie mam zaznaczonego ptaszka przy Ustawienia -> AM'Traffic -> Rozłączaj po przesłaniu danych ani Rozłączaj przy wyjściu z programu.
Pozdrowionka.

EDIT:
OK znalazłem jeszcze jedno ustawienie w WMLongLife - zobaczę, jak to teraz będzie wyglądało.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 11:39:14 wysłana przez longu »
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Automatyczne rozłączenie połączenia Internetowego - jak wyłączyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2010, 13:08:15 »
Jednak się poddaję. Dalej po wyłączeniu AM połączenie internetowe jest rozłączone.
Jakieś podpowiedzi, gdzie tego szukać? Najlepiej jakoś globalnie (np. w rejestrach), bo nie wiem, w która jeszcze aplikacja może za to odpowiadać ;/
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline casper255

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automatyczne rozłączenie połączenia Internetowego - jak wyłączyć?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 10:59:22 »
Nie szukaj w ustawieniach WM
Polaczenie rozlacza ci AM. Wejdz sobie w ustawienia traffica i tam masz opcje rozlacz po wyjsciu z programu

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Automatyczne rozłączenie połączenia Internetowego - jak wyłączyć?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2010, 11:04:22 »
casper255 wyskoczyłeś z informacją odkopując wątek, ale nie przeczytałeś pierwszego postu. A więc zacytuję kawałek:

Cytuj
W AM również nie mam zaznaczonego ptaszka przy Ustawienia -> AM'Traffic -> Rozłączaj po przesłaniu danych ani Rozłączaj przy wyjściu z programu.

Za takie rady dziękujemy.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G