USB Host w E-200

  • 6 Odpowiedzi
  • 2645 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline paulo

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
USB Host w E-200
« dnia: Maj 23, 2002, 12:46:24 »
Witam !

Gdzie mogę znaleść listę produktów, które supportują ten wynalazek ? Bo mam problem na stronie CASIO.

BTW ktoś może powiedzieć coś więcej o tym sprzęcie. Waham się pomiędzy nim a iPAQ 3850.
 
:: paulo :: happy HTC SENSATION user :: GG 1521349 ::

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
USB Host w E-200
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2002, 17:33:02 »
Casio nie opublikował listy sprzętu kompatybilnego, ale jak się z "badań" użytkowników okazuje, pracuje z nim większość klawiatur i myszek USB oraz jedna z firm produkuje stacje dysków USB, do których są sterowniki dla Windows CE, więc daje się je zainstalować też na Casio. Mam klawiaturkę firmy Zippy ( http://www.zippy.com.tw/3_keyboard/2_product/media/wk_801.htm ), kupioną na Infosystemie od producenta i sprawuje się świetnie, jednak po zainstalowaniu "CASSIOPEIA Pocket PC 2002 Update File Version 1.12", gdzie poprawiono sterownik USB dla klawiatur.
Te nieco dziwne klawiatury zwijane (też w ofercie sklepu Casio) również działają całkowicie poprawnie.

Co prawda nie próbowałem, ale ciekawe czy urządzenia dyskowe (ZIP, ThumbDrive) by z nim współpracowały.

Jako właściciel Casio znając jego wady i zalety, znając też iPAQ 3850/3870 mogę polecić właśnie Casio bez wyrzutów sumienia (chyba że się trafi trefny model, ale mało prawdpodobne obecnie, w obiegu są tylko modele z serii 5APxxx). Poza tym policz cenę samego Casio i iPAQ z pleckami CF, aby mieć cenę tej samej funkcjonalności - Casio oferuje więcej "z pudełka".

*

Offline paulo

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
USB Host w E-200
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2002, 21:08:50 »
A czy szanse ma uklad: aparat cyfrowy podłączony pod USB z E-200? Wiesz o co mi chodz, rozmawialismy o tym chwilke na IRC-u...

A jak jest z akcesoriami do Casio? Bo teoretycznie na stronie internetowej jest ich dość sporo, ale jak z dostępnością w Polsce?

Hmmm, chyba spróbuję pomęczyć Cię na GG, bo w następnym tygodniu chciałbym kupić ten sprzęt.
:: paulo :: happy HTC SENSATION user :: GG 1521349 ::

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
USB Host w E-200
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2002, 20:59:47 »
Tak mi się wydaje że aparat cyfrowy potrzebuje jakiegoś oporogramowania żeby przesłać te zdjęcia po kablu, a ztym to raczej kiepsko jeśli chodzi o win ce. Ja nie widziałem jeszcze aparatu z progsami do win ce.
zycze udanych zakupów

*

Offline nicco

  • 29
    • http://mikolaj.killer.radom.net
USB Host w E-200
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2002, 14:03:44 »
Ok a macie pomysł jak do poalmtopa podpiąć aparat cyfrowy Casio ?
Zależało by mi na połączeniu po Irdzie. Skad sciągnąć jakiś soft do tego ?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
USB Host w E-200
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2002, 15:02:42 »
O ile dobrze się orientuję, aparaty Casio, jak i zapewne większość aparatów cyfrowych nie jest wyposażona w port IrDA, a aparaty Casio akurat posiadają slot na karty CF, a te szeroko w PocketPC są rozpowszechnione (hp mają, Casio mają, Compaq mają za pomocą plecków), zatem nie ma problemu.

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
USB Host w E-200
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2002, 15:57:12 »
Ja dodam tylko że część aparatów hp napewno ma port irda. Jak jest w innych to należało by sprawdzić. Mnie się wydaje że rozwiązanie z przekładaniem karty i tak bedzie lepsze bo mniej prądu zje i łatwiejszy dostęp do zdjęć zapewni.