Screen Protectors -->test

  • 809 Odpowiedzi
  • 168016 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #510 dnia: Kwiecień 04, 2007, 09:35:49 »
Witam.
Jesli nie boicie sie kleju to polecam folie od tego Pana:
hxxp: www. allegro. pl/show_user. php?search=subzero78
wycinane sa na zamówienie (podaje sie wymiary ekranu). 
Mam taka folie na N80, ojciec ma na D600, siostra na E380, kumpel na I-Podzie - siedza juz 4 miechy i zadnych rys.  Miałem taka folie jakis czas na palmie - musiałem zerwac bo zle wymierzyłem ekran i byly troche za małe (o jakies 2 mm z kazdej strony).  Teraz mam brando i w porównaniu do foli od tego kolesia jedyna ich zaleta jest to ze jest "wielorazowa" i nie ma kleju. 
Jednak poza tym jest sporo gorsza - gorzej "przewodzi" dotyk, rysik sie po niej słabiej slizga.  No i trudno ja załozyc bez bobli i pyłków.  Tamta przykleja sie tak zeby pasowała - o bomble sie nie martwimy i bron boze nie próbujemy ich "wycisnac" - same zejda od temperatury (ten proces moze trwac nawet tydzien) ale potem mamy idealny, gładki, czysty i "sliski" ekran.  Odnosnie brudu - naklejałem juz tych foli sporo - pod zadna nie ma najmniejszego nawet pylka.
Jak zepsuje brando to znowu zamówie (tym razem dobrze wymierzona) folie do swojego N560.
wiele razy ostrzegano na forum przed tego rodzaju foliami - są to podobno folie na okna i nie nadają się do ekranów dotykowych bo nie da się ich zdjąć (oderwać) od digitizera. Jeśli ktoś przyklei taką folię to już na wieki wieków... więc jak to jest z tym odrywaniem?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 09:38:04 wysłana przez killcabbie »

*

Offline major

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #511 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:04:43 »
IMO nie ma sensu stosowanie folii mocowanej na klej, skoro folie bez kleju działają wyśmienicie. Poza tym różnica w czułości ekranu z folią i bez niej jest pomijalnie mała, nie mówiąc już o tym, że wolę mieć zdrowy i trochę mniej czuły ekran niż odwrotnie ;)

Pozdrawiam
--
Michał
--
Michał
Eten M500 -> Fossil Abacus -> MDA Vario II

*

Offline guziq

  • 10
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #512 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:32:13 »
Cytuj
Jeśli ktoś przyklei taką folię to już na wieki wieków. . .  więc jak to jest z tym odrywaniem?
Ja powiem tak:
jesli ktos miał problem z oderwaniem  tej takiej folii to jest kalek albo miał strasznego, monstrualnego wrecz pecha. 
Ja miałem te folie na swoim palmie, kolega mial ja na swoim (hx2410) i ani ja ani on nie mielismy problemu z jej oderwaniem (ekrany w HP i FS sa takiej samej srednicy wiec folie były robione na jeden wymiar - były za małe dlatego zostały oderwane) - co prawda przy odrywaniu "ekran" sie troche unosi, ale nie sadze zeby to była jakas znaczaca wada skoro po oderwaniu ekran działa jak nalezy.  Najtrudniej jest w przypadku checi jej oderwania powarzyc róg - gdy sie juz to zrobi to idzie z górki aż miło :) Nie nalezy jednak odrywac jej za szybko bo zostanie nam klej - trzeba to robic powoli ale bez zbednych przystanków na złapanie oddechu :)

Cytuj
Poza tym różnica w czułości ekranu z folią i bez niej jest pomijalnie mała
gdybys porównał czułosc ekranu z folia Brando i z folia od tego kolesia to bys nie mógł wyjsc z podziwu  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 10:53:47 wysłana przez guziq »

*

Offline major

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #513 dnia: Kwiecień 04, 2007, 11:07:12 »
Cytuj
Poza tym różnica w czułości ekranu z folią i bez niej jest pomijalnie mała
gdybys porównał czułosc ekranu z folia Brando i z folia od tego kolesia to bys nie mógł wyjsc z podziwu  ;)

Fakt, nie używałem folii na klej, ale touch-screen działa niemal tak samo z folią Brando, której używam na co dzień, jak i bez żadnej folii; wątpię, że z folią na klej touch-screen działa lepiej niż bez folii w ogóle, stąd mój wniosek, że różnice są niewielkie (przy użyciu folii z klejem również) - dla mnie pomijalnie małe.
--
Michał
Eten M500 -> Fossil Abacus -> MDA Vario II

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #514 dnia: Kwiecień 04, 2007, 11:28:13 »
po co ryzykować z klejem  ???
jeśli szkoda kasy na Brando, zawsze można kupić zwykłą no name 2 szt za 3 zł - całkiem przyzwoita i bez kleju - używałem

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #515 dnia: Kwiecień 04, 2007, 11:35:03 »
Żadnego kleju, za dużo osób na to narzeka, a poza tym jak wspomniał marcinl lepiej już zainwestować w najtańszą folie elektrostatyczną :).
Swoją drogą 4 miesiące to którki okres korzystanie z folii, moja Brando będzie teraz miała ponad 2 latka i dalej jest w niezłym stanie u kolejnego posiadacza mego pocketa, więc jakość mówi sama za siebie....

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #516 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:30:50 »
Witam.
Jesli nie boicie sie kleju to polecam folie od tego Pana:
hxxp: www. allegro. pl/show_user. php?search=subzero78
Co to jakieś warez forum jest, że te linki trzeba tak upiększać??
http://www.allegro.pl/show_user.php?search=subzero78

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #517 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:34:25 »
Co to jakieś warez forum jest, że te linki trzeba tak upiększać??
to tylko filtr antyspamowy który tak robi z linkami podawanymi przez nowych userów
kolega guziq jest niewinny :]

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #518 dnia: Kwiecień 04, 2007, 23:40:41 »
Co to jakieś warez forum jest, że te linki trzeba tak upiększać??
to tylko filtr antyspamowy który tak robi z linkami podawanymi przez nowych userów
kolega guziq jest niewinny :]
aa, ciekawe, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, w takim bądź razie przepraszam :)

*

Offline clie

  • **
  • 107
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #519 dnia: Kwiecień 06, 2007, 00:28:33 »
Właśnie założyłem na Etena x500 Brando Ultra Clear - efekt niesamowity - a już kilka folii na wcześniejszych palmach miałem - po założeniu nie widać ani śladu folii, pisanie OK. Kolory - faktycznie rewelka. Samo zakładanie - 5 minut zabawy.
Polecam i pozdrawiam,
Clie

*

Offline alzail

  • **
  • 118
    • http://www.barbesale.pl
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #520 dnia: Kwiecień 07, 2007, 00:27:13 »
Mam pytanko :) czy ktoś dobry i przede wszystkim mający folie Brando do wizarda i tytn może mi powiedzieć czy różnią się one wielkością ? Mam folie do wizarda założoną na tytn i jest ona wyraźnie za mała, więc pytanie czy jak kupie do tytn to będzie większa i będzie pasować?

*

Offline kocur108

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 poprzednio A716
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #521 dnia: Kwiecień 23, 2007, 09:52:24 »
Witam mam problem czy ktoś wie jaką folie zastosować do ASUSA A696 miałem przedtem a716 i zwykła noname elektrostatyczna trzymała się idealnie zostało mi pare więc chciałem założyć na a696 i tu zonk dopuki jest ekran wilgotny to się trzyma jak woda odparuje to niestety odpada (ekranik jest taki matowy)
Może ktoś rozwiązał ten problem
Pozdrawiam

PS.  klejowych wolałbym niezakładać miałem na komórce i chyba jednak niemam do nich zaufania

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #522 dnia: Kwiecień 23, 2007, 10:18:05 »
klejowych nie zakladaj!
jaka woda?
foli nie powinno się zakladać na wodę - możesz uszkodzić PPC!
co prawda jeden z dostawców folii na allegro zaleca użycie wody, ale bez też można zalożyć

*

Offline kocur108

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 poprzednio A716
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #523 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:23:06 »
wody jest odrobinka spryskanie ekraniku polaroidem do ekranów
i na a716 trzymała się znakomicie a tu zonk na sucho też się niechce trzymać.
ekranik w a696 jest matowy taki jakby chropowaty podejrzewam  że to warstwa antyodblaskowa
wolałbym jednak zabezpieczyć ekranik folią
pozdrawiam

prosze o jakieś sugestie

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #524 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:35:33 »
a może już jest folia naklejona na nim?
ekrany nie są chropowate

*

Offline kocur108

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 poprzednio A716
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 23, 2007, 12:51:36 »
w a696 napewno ekranik jest inny niż w a716 tam czuło się szybke tu jest taka mięka warstwa
na wierzchu tej warstwy była naklejona folia ochronna niestety już się porysowała więc ją odkleiłem chciałem nakleić folie noname elektrostatyczną ale wygląda nato że ta warstwa jest antyelektrostatyczna
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2007, 13:29:59 wysłana przez kocur108 »

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 23, 2007, 14:43:59 »
a może już jest folia naklejona na nim?
ekrany nie są chropowate
Niektóre pda do nawigacji właśnie mają chropowate lcd aby się światło nie odbijało. Do takiego ekranu raczej nie bedzie się dało przyczepić folii bezklejowej. A klejową znowu można sobie popsuć... i tak źle i tak  nie dobrze.
Are you shpongled?

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 23, 2007, 17:09:41 »
WItam
Czy ktos moze testowal folie od tego Allegrowicza oraz do do tego modelu PPC (Asus A696)?
hxxp: www. allegro. pl/item187032902_folia_ochronna_gllaser_asus_a686_a696_gps. html

W zeszlym tygodniu zakupilem PPC i teraz poszukuje do niego foli a tu okazuje sie ze nie jest tak latwo dostac ochraniacze na A696. 

*

Offline kocur108

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 poprzednio A716
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 23, 2007, 20:00:29 »
właśnie też mam problem żeby jakąś dobrą folie znaleźć do a696 żeby się trzymała :(

Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 24, 2007, 18:25:01 »
Witam. 
Kupiłem folie z linku na Allegro.  Nie trzyma się wcale.  Dzwoniłem do sprzedawcy powiedział ,ze odda kase. . . 
Szukam takiej co sie bedzie trzymać.

*

Offline bziumak

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MANTA GPS-060 + 2GB miniSD KINGSTON
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 25, 2007, 23:44:14 »
Witam wszystkich, mimo negatywnych opinii i odradzania, założyłem folię z klejem. Nawiasem mówiąc od allegrowicza, do którego aukcji link jest na samej górze strony. Pierwszy raz w życiu zakładałem folię, zwłaszcza taką i nie wyszło mi to najlepiej. Pracowałem długo nad nią jednak pozostały bąble po złym przyklejeniu przeze mnie folii. Jednak efekt w miejscu gdzie folia była dobrze przyklejona był bardzo bardzo dobry. Ekran nabrał kolorów i błyszczał, że tak powiem. Gdyby nie bąble, które robią się białe folia pozostała by na pewno na ekranie mojego iPAQa.
Ponieważ wygląd mnie denerwował postanowiłem odkleić folię. I tu miłe zaskoczenie. Folia odchodziła ciężko jednak na wyświetlaczu nie pozostał klej, a dotyk działa bez problemu.
Podsumowując wygląd folii na ekranie bardzo ładny jednak polecałbym, jeśli ktoś będzie kupował taką folię kupić kilka egzemplarzy. Zaznaczam jednak, że "ekran" podczas odklejania folii lekko się unosi i nie wiem czy za np. 10 razem by to przeżył. Może mi się wydaje.

Teraz moje pytanie, czy jest jakaś folia nie klejowa, która dała by podobny efekt do klejowej ? Chciałbym aby była "błyszcząca", i żeby "poprawiała kolory". Macie może jakichś sprawdzonych allegrowiczów ?

Pozdrawiam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 26, 2007, 06:55:24 »
Teraz moje pytanie, czy jest jakaś folia nie klejowa, która dała by podobny efekt do klejowej ? Chciałbym aby była "błyszcząca", i żeby "poprawiała kolory".

Brando Ultra Clear

*

Offline bziumak

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MANTA GPS-060 + 2GB miniSD KINGSTON
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:18:36 »
Brando Ultra Clear

Jest śliska czy "tępa" ? Jest coś tańszego ?

Pozdrawiam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:38:45 »
tak jak chcialeś - śliska, blyszcząca i "poprawiająca kolory"
jest cala masa tańszych - ale o podobnych do Brando UC walorach nie widzialem

*

Offline bziumak

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MANTA GPS-060 + 2GB miniSD KINGSTON
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 26, 2007, 10:05:41 »
No to dzisiaj zamawiam :)

Zdam relacje, jak wynik rozgrywki Brando Ultra Clear vs. folia poliwęglanowa za 3,90 :)

Pozdrawiam

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 06, 2007, 17:36:21 »
No to sobie narobiłem :) :) :)
Gdy kupiłem mojego Asusa636N nigdy nie pomyślałem że muszę coś na niego naklejac. Do tego jeszcze jak to coś nakleic aby nie było bąbli, kurzu, powietrza itd. Co prawda uzywam go jedynie do nawigacji, ale czy poprzez brak folii (chyba że była naklejona fabrycznie) zniszczę mojego PDA ?

*

Offline kocur108

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 poprzednio A716
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 06, 2007, 17:42:01 »
wygląda na to że ASUS A696 ma jednak folie naklejoną lub jest to jakaś specjalna powłoka
testuje już od jakiegoś czasu i to coś zachowuje się tak że korzystając długo z rysika zostawia ślady na tej powłoce po czym wystarczy przetrzeć ekranik suchą ściereczką i ślady znikają a ekranik wygląda jak nowy
pozdro

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 06, 2007, 20:57:29 »
ale czy poprzez brak folii (chyba że była naklejona fabrycznie) zniszczę mojego PDA ?
możesz zniszczyć, lepiej nie ryzykować, zwłaszcza, że za parę złotych możesz kupić jakąś folię noname, która  swoją rolę spełni

*

Offline rosomak6000

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire,HTC Touch Diamond 2, HTC S620 Exalibur,
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 20, 2007, 00:15:31 »
Ja do swojego mda założyłem Brando Ultra Clear. Wcześniej miałem tanią folię na klej, 5zł za sztukę.Folia ta wytrzymała 1 tydzień. Zniszczyła sie okropnie. Brando założyłem w kilka minut w zaparowanej łazence. Ekran jest idealnie gładki i nie ma żanych pęcheżyków powietrza,pomogłem sobie troche sprężonym powietrzem w usuwaniu drobinek kurzu. Według mnie ta folia jest naprawde świetna,warta swojej ceny. Już nigdy nie nakleje na swój ekran nic tańszego.
"A jeśliby ci zabrakło wszystkich drabin, to naucz się wspinać po własnej głowie."
Fryderyk Nietzsche

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Screen Protectors -->test
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 20, 2007, 12:36:55 »
ale czy poprzez brak folii (chyba że była naklejona fabrycznie) zniszczę mojego PDA ?
możesz zniszczyć, lepiej nie ryzykować, zwłaszcza, że za parę złotych możesz kupić jakąś folię noname, która  swoją rolę spełni

Ale ten pda już chyba ma matowy ekran... więc do niego żadna folia się nie przyklei.
Are you shpongled?