Interfejs diagnostyczny ELM327 na medion mdppc250.

  • 3 Odpowiedzi
  • 2984 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Interfejs diagnostyczny ELM327 na medion mdppc250.
« dnia: Listopad 27, 2010, 13:58:17 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie: od paru dni posiadam interfejs ELM327 i nie mam pojęcia co trzeba zrobić aby "zagadał" z moim PocketPC MEDION MDPPC250 do tej pory służył mi tylko jako navi. Na stacjonarnym kompie przebiegło to standardowo czyli znaleziono nowy sprzęt itd. a tutaj lipa nic nie widzi. Gdzieś przeczytałem, że trzeba wgrać do folderu windowsa sterowniki miałem na płycie cd ale nic to nie dało. Jeżeli ktoś wie jak to ugryźć i potrafi mi to prostym językiem przekazać to proszę o info. Dodam tylko, że interfejs posiada usb mój medion wyposażony jest w kabel zakończony usb choć nie wiem czy ten kabel nie służy tylko do synchronizacji z PC za pomocą ActiveSync-a.
Pozdrawiam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Interfejs diagnostyczny ELM327 na medion mdppc250.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2010, 13:10:48 »
tak, usb w medionie służy do synchronizacji
nie ma mowy o podłączaniu do tego palmtopa jakichkolwiek urządzeń na usb, nawet tak prostych jak klawiatura czy pendrive

Odp: Interfejs diagnostyczny ELM327 na medion mdppc250.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2010, 12:33:17 »
Witam
Dzięki za odpowiedz.
Tylko dziwi mnie fakt, że zewnętrzna antena GPS-u (oryginalna w zestawie) podłączona pod to gniazdo normalnie chodzi.
A tak zupełnie abstrahując, czy jest możliwość "dorobienia domowym sposobem" np. gniazda mini usb, do którego można by było podłączyć ww elma lub pendriva.
Pozdrawiam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Interfejs diagnostyczny ELM327 na medion mdppc250.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2010, 12:45:34 »
nie ma możliwości, host usb to coś więcej niż samo gniazdo
a gps komunikuje się prawdopodobnie poprzez port szeregowy wyprowadzony na złącze synchronizacyjne, a nie przez usb