PocketPC + GPS w moim samochodzie

  • 181 Odpowiedzi
  • 91201 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 21, 2006, 21:48:44 »


Materiały potrzebne do budowy zestawu:
- dwie sznurówki od butów trekkingowych.
 :wink:

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 24, 2006, 09:20:24 »
Kochani,
bardzo proszę wszystkich, którzy powklejali do tego topica obrazki o korekty formy otagowania swoich postów by obrazki wyświetlały się prawidłowo. Od dłuższego czasu, po zmianie skryptów w naszym forum, zostały "śmieci" zamiast obrazków!

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 24, 2006, 13:54:42 »
Cytat: "Moi"
Materiały potrzebne do budowy zestawu:
- dwie sznurówki od butów trekkingowych.
 :wink:


Od razu masz wbudowany wskaźnik przechyłów:-)
Trzeba jeździć w kasku?

Palmus
palmus

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 25, 2006, 12:17:40 »
Cytat: "rakur"
Nie chodzi o to czy mi sie podoba czy nie. Pytam tylko czy moze wiecej widac  :wink:  z jakis innych wzgledow lepiej pionowo.

Rafal


To ze producenci PDA koncentruja sie na ekranach poziomych do nawigacji wynika z tego ze kazdy pozadny soft pokazuje trase w 3D. Przy rzucie z gory (tak jak w AM) uklad poziomy nie ma bladego sensu.

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 01, 2006, 21:17:28 »
Kilka fotek jak w 156 wygląda Wizard:







Uchwyt, to G-Space za 49PLN.
G-Space GS-R238 jeździ w schowku.
Na razie zarówno Wizard jak i GS-R238 nie podpięte do instalacji. Docelowo chyba GPS będzie zasilany na stałe (ale tak by łatwo można go zdemontować), a do Wizarda chyba zamontuję jakiś kabelek podłączany okazjonalnie w trakcie jazdy bądź na postoju.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 14, 2006, 00:40:54 »
Warto zajrzeć na tę stronę - sposób montażu odbiornika we "francuzach" z szybą atermiczną.
Co prawda, kierownica jest z prawej strony, ale jak sie ogląda w lustrze, to juz jest OK.
http://www.rosschapman.co.uk/tomtomgo.htm

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 22, 2006, 20:37:09 »
Każdy pokazuje w tym temacie swoje pomysły na montaż pocketa w samochodzie a ja bym się zapytał jakie jest optymalne miejsce ustawienia pocketa-GPS w samochodzie? Chodzi mi o ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania a nie różne kompromisy, które rzecz jasna często są trudne do uniknięcia. Z waszych wcześniejszych postów wynikają dwie główne szkoły;
1) centralnie nad deską rozdielczą - czyli tuż pod szybą
2) centralnie na wysokości deski rozdzielczej

Wg mnie minusem szkoły nr 1 jest lekkie ograniczenie widoczności - było nie było pocket jest przyklejony do szyby i z reguły coś zasłania.
Z kolei rozwiązanie nr 2 powoduje wg mnie lekkie odwrócenie uwagi od drogi która jest przed nami.
Dlatego osobiście zastosowałem szkołę mieszaną - pocket jest przyklejony standartowym uchwytem do szyby ale opada w dół dzięki czemu nic nie zasłania (lekko obrotomierz). Ale sam uchwyt na szybie drażni moje samopoczucie i powoduje wrażenie dyskomfortu (wrażenie że coś jest przed oczami czego być nie powinno) dlatego chcę zastosować rozwiązanie dedykowane i tu się zastanawiam, gdzie najlepiej umieścić pocketa? Dodam że nie mam żadnych problemów z sygnałem (nie otwieram nawet anteny).

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 22, 2006, 21:33:02 »
Miałem już PDA chyba we wszystkich możliwych miejscach, byle nie od radia w dół. I to wydaje mi się optymalne:
http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?p=37710&highlight=brodit#37710
Troszkę wyżej od kokpitu, nieco w prawo od zegarów, ale tak aby nie zasłaniał szyby. Lekko przekręcony w stronę kierowcy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 22, 2006, 22:26:12 »
A ja chyba jakiś nietypowy jestem ;-)
bo widzę że mi pasuje inne miejsce niż wszystkim /edit/ niż większości :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 22, 2006, 22:31:57 »
Czyli...?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 22, 2006, 23:00:13 »
Dla mnie lewy przód jest istotny przy co bardziej precyzyjnych manewrach. Dlatego też nie trawię np. grubych słupków z boków przedniej szyby.

A co do avatara - brałem go bardziej jako impresję, niż real foto.  :wink:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 22, 2006, 23:07:47 »
:) bo to '2 w 1' albo impresja na motywach ... ;-)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 22, 2006, 23:27:35 »
A wracając do tematu - już nie pamiętam w jakim samochodzie miałem PDA w uchwycie na kratce wentylacyjnej po lewej stronie. Jakoś mi to kompletnie nie leżało, nie mogłem się przyzwyczaić. Może ludzie są nie tylko prawo/leworęczni, ale też prawo/lewo"oczni"?  :shock:

Utkwiło mi w pamięci z tego okresu jeszcze jedno - na wybojach uchwyt walił we włącznik świateł (wyciągana gałka) i je... wyłączał.  :D
Teraz mam tak z klimą (uchwyt na kratce po prawej stronie).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 22, 2006, 23:34:12 »
Cytat: "Moi"
Może ludzie są nie tylko prawo/leworęczni, ale też prawo/lewo"oczni"?  :shock:)

Coś w tym jest, bo ja jestem leworęczny, a może jestem ... lewostronny? :o
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 23, 2006, 14:42:44 »
Nie chcę nikogo krytykować ani pouczać ale wydaje mi się że montaż po lewej stronie to nie jest dobre rozwiązanie. Pomijam kwestie poruszoną przez Moi - ew. trudniejszego manewrowania jeżeli pocket zasłania widoczność. Najważniejszy problem to jednak wg mnie mniejsze bezpieczeństwo bo oczy kierowcy (a za nimi głowa) powinny być (i są) zwrócone centralnie do przodu. Każdy inny kierunek to wg mnie mniejsze bezpieczeństwo bo w chwili gdy patrzy się np. w lewo to jednak mniej widać tego co przed nami. A czasem wystarczy ułamek sekundy, ktoś przed nami ostro przyhamuje, my patrzymy gdzie indziej i jest dzwon...

Czytałem gdzieś (chyba nawetbył link na PDA-clubie) niedawno jakiś artykuł dość kontrowersyjny jakoby nawigacja zmniejszała bezpieczeństwo bo odwraca uwagę kierowcy od drogi. Myślę że jeśli miejsce "nawigacji" jest źle dobrane to tak może być, więc moje pytanie uważam za aktualne - które miejsce w aucie jest najlepsze? (pomijając kompromisy rzecz jasna).

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 23, 2006, 15:11:12 »
Mnie pasuje Twoja opcja nr 1. Po pierwsze wcale tak dużo nie zasłania, bo drugie - nie muszę zmieniać pola widzenia, żeby widzieć ekran PDA.
Z tym tylko, że ja preferuję bardziej centralną pozycję, nieco wprawo od zegarow, dzięki czemu osiągam (albo tak mi się wydaje  :) ) dwa cele. Po pierwsze pda jest lepiej chłodzony (klima), po drugie, kiedy jadę z Najlepszą z Żon, to mogę na nią zwalić obsługę.

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 23, 2006, 10:59:01 »
Cytat: "Moi"
A wracając do tematu - już nie pamiętam w jakim samochodzie miałem PDA w uchwycie na kratce wentylacyjnej po lewej stronie. Jakoś mi to kompletnie nie leżało, nie mogłem się przyzwyczaić. Może ludzie są nie tylko prawo/leworęczni, ale też prawo/lewo"oczni"?  :shock:

Utkwiło mi w pamięci z tego okresu jeszcze jedno - na wybojach uchwyt walił we włącznik świateł (wyciągana gałka) i je... wyłączał.  :D
Teraz mam tak z klimą (uchwyt na kratce po prawej stronie).


Moja mama jest metodykiem nauczycielem i kiedys uslyszalem od niej zdanie na ten temat, ludziom praworecznym "patrzy sie lepiej" lewym okiem w prawa strone (nie umiem tego wyrazic bardziej naukowo bo nie posiadam wyksztalcenia pedagogicznego :) ) . Dlatego praworeczni wola miec np PDA po prawej stronie i zerkac w ta strone. Wydaje sie to logiczne bo jak piszemy dlugopisem (ktos tu jeszcze uzywa piora albo dlugopisu ?? )to wlasnie patrzymy w prawa strone. Podejrzewam ze leworeczni wola zerkac w lewa strone.

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 24, 2006, 12:23:41 »
Hmm, to dziwne, jestem praworęczny, lewooczny  :shock:
położenie pda po lewej stronie jest dla mnie wygodne i naturalne.
Obecnie dołożyłem w tamto miejsce (między Dellem a szybą) mały głosnik od CB. W efekcie uniknąłem po prawej stronie natłoku sprzętu (i kabli).  :D

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 03, 2006, 20:28:22 »
instalacja w samochodzie golf
uchwyt rikaline, idealnie pasuje zamiast przyciskow  :D,
także widokowi na drogę nic nie przeszkadza,
kable wszystkie schowane pod deska rodzielczą,
uchwy podłączony do instalacji i działa po przekręceniu kluczyka



----------------------------
the born to be wild

*

Offline dezet

  • 19
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 04, 2006, 17:25:10 »
A czy ktoś ma może zainstalowanego PPC w Octavii? Bo tam wtyk gniazda zapalniczki jest cholernie daleko. Jak sobie poradziliście z wpięciem zasilacza?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 04, 2006, 17:31:40 »
Jak uchwyt będziesz miał w tym samym miejscu, co Marcus (post wyżej), to spokojnie starcza standardowy kabel.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 04, 2006, 17:56:59 »
nie wiem jak dokladnie wyglada wnetrze w octavi, ale pewno bardzo podobnie jak w golfie
w tym golfie kabel zasialajacy podpiety nie jest do zapalniczki, ale do instalacji elektrycznej, oraz od razu jest schowany pod deske rozdzielcza, tak aby nie bylo widac zadnych kabli  :D
umiejscowienie w ten sposob pda ma jeszcze jedna zalete, ze nie rzuca sie w oczy, tak jak to ma w przypadku uchwytu przyczepionego do szyby

a co do instalacji w octavii, to musisz wiedziec gdzie chcesz miec umiejscowione pda, pomyslec, jak przeciagnac kable i poswiecic z godzine  :lol:
----------------------------
the born to be wild

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 04, 2006, 19:01:37 »
a tak wygłąda instalacja w nowym leonie
uchwyt rikaline, wszystkie kable schowane pod deska rodzielczą,
uchwyt podłączony bezpośrenio do instalacji elektrycznej




----------------------------
the born to be wild

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 23, 2006, 20:39:37 »
Na jakim uchwycie najlepeij posadzic MDA compact ?
Jak spisuja sie uchwyty na przyssawke do szyby ? gdzies tu czytalem ze sa przyssawki do deski rozdzielczej i jak one sie spisuja, chodzi mi tu o duze nierownosci nic nie odpapa ?

Druga sprawa gdzie umieszczacie sowje odbniorniki gps ?
moze byc w schowku ?

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 03, 2006, 20:50:40 »
To Compact w Felicji. Zestaw dostalem od Ery razem z GPSem ale wyglada to na bardzo tanie rozwiazanie. Bardzo prosty dedykowany uchwyt przykrecony jest do specjalnego palaka www.dashclip.com dzieki ktoremu nie musialem w zaden sposob niszczyc kokpitu (to ze moge przelozyc wszystko praktycznie w 10 minut do innego samochodu bardzo mi sie przydaje). Calosc jest na idealnej dla mnie wysokosci (pod linia szyby) i w razie potrzeby daje sie przekrecac (pasazerka lubi sobie filmy ogladac w czasie jazdy) i obracac.

na tej fotce widac tez lokalizacje GPSa kiedy sie laduje.



Tutaj widok na gniazdo zapalniczki.



W koncu wyprowadzilem zasilanie do schowka (generalnie dla przetwornicy na 220V ktora widac glebiej) dzieki czemu moge ladowac GPSa w czasie jazdy. Moj SFII dziala w schowku tak sobie - gdy zmienie na SFIII GPS wyladuje tam na stale. Koszt wyprowadzenia to 10 zl i 30 minut pracy (nudzilem sie pod namiotem tydzien temu).
Na dole widac audio wpiete przez adapter kasetowy do radia - zawsze slucham MP3 razem z Jadzia. Podlaczylbym to na stale ale radio jest tymczasowe (dostalem z samochodem) wiec szkoda roboty. Teraz rozgladam sie za radiem z A2DP - jak zmienie PDA bedzie jak znalazl.




Na koncu najczestrza lokalizacja GPSa. Dzieki matce antyposlizgowej jeszcze nigdy mi stamtad nie uciekl a odbior tez jest tam bez zarzutu.



Podsumowujac to rozwiazanie bardzo mi odpowiada. Nie stac mnie na uchwyt za kilkaset zlotych szczegolnie ze moj PDA wart jest jakies 700 zl. :) Jestem zwolennikiem optymalnych (uzytecznosc/cena) rozwiazan i podobnie jak moje wczesniejsze mocowanie (MDA1 i uchwyt Krussela pare stron wczesniej) jest to dosc tania historia. W planach mam zmiane PDA i spiecie go z radiem bezprzewodowo via BT (mam transmiter FM ale jakis tani i dziala tak sobie), GPS kupie na SFIII mozliwie maly i planuje nosic na smyczy w ramach breloczka do kluczy.
PS. Fotki robione telefonem w extremalnym sloncu. Wybaczcie jakosc.

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 13, 2006, 17:24:44 »
Witam, czy może mi ktoś polecić sprawdzony i BEZPIECZNY uchwyt dla HP hw6515. Zaliczyłem juz klika protych uchwytów ale zawsze stosowałem  gumkę "recepturkę" by na nierównościach PDA nie wyskoczył z uchwytu.
Może sa jakieś dedykowane uchwyty typu "siodełko". Proszę o sprawdzone uchwyty dla HP 6515
Z góry dziękuję
HP 6515b; ROM 1.20 2GB SD + 1 GB miniSD;
HTC TYTNII KAISER oryginalnie z ORANGE WM 6.0 / R:1.27.12.17 / G: 22.45.88.07 H / D: 1.81.00.00)
Po tuningu: WM 6.1 PROFESSIONAL PL, ROM: HTC 3.29.464.PLK, RADIO: 1.65.17.56, PROTOCOL: 25.83.40, HardSPL: 3.56

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 13, 2006, 20:58:42 »
Cytat: "howard_be"
Witam, czy może mi ktoś polecić sprawdzony i BEZPIECZNY uchwyt dla HP hw6515. Zaliczyłem juz klika protych uchwytów ale zawsze stosowałem  gumkę "recepturkę" by na nierównościach PDA nie wyskoczył z uchwytu.
Może sa jakieś dedykowane uchwyty typu "siodełko". Proszę o sprawdzone uchwyty dla HP 6515
Z góry dziękuję


1. 100% pewności i dopasowania = Brodit, minus = cena

2. 90% pewności, bo ciut luźniejsze mocowanie, ale cena 5-10x mniejsza = niemiecki HR = w Polsce sprzedawany przez 4active.pl jako Altina :-)
Polecam oba rozwiązania w zalezności od chęci i możliwości portfela ...

*

Offline mikolajek

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...no bo co w końcu, kurczę blade!
    • Fraud
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 17, 2006, 23:11:29 »
Z tą ALtiną czy teżHR (Herbert Richter Automotive czy jakoś tak) to tak do końca nie wiadomo:
- oferta dystrybutora 4active.pl jest niewielka,
- oficjalna strona Altiny (altina.com.tw) w ogóle nie podaje informacji o uchwytach,
- na oficjalnej stronie HR są tylko uchwyty uniwersalne,
a np. na Allegro jest pełen wybór dedykowanych konkrentym modelom holderów, oczywiście opisanych jako oryginalne.

Ktoś może zna adres stronki producenta?

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 18, 2006, 00:42:59 »
Cytat: "mikolajek"
Z tą ALtiną czy teżHR (Herbert Richter Automotive czy jakoś tak) to tak do końca nie wiadomo:
- oferta dystrybutora 4active.pl jest niewielka,
- oficjalna strona Altiny (altina.com.tw) w ogóle nie podaje informacji o uchwytach,
- na oficjalnej stronie HR są tylko uchwyty uniwersalne,
a np. na Allegro jest pełen wybór dedykowanych konkrentym modelom holderów, oczywiście opisanych jako oryginalne.

Ktoś może zna adres stronki producenta?


Kupowałem w 4active.pl - mają w ofercie wszystko, co oferuje HR - jak nie na stronie, to na maila zamówią.
To nie jest formowane przez Actinę, tylko przez polską spólke 4active - zasugerowałem im, że chyba lepiej byłoby to sprzedawać pod nazwą HR :)
Na oficjalnej stronie HR jest całe mnóstwo uchwytów dedykowanych, tylko ta ich strona jest dość marna - na szczęscie uchwyty sa lepsze od www
http://www.hr-navicomfort.de/
kliknij na Typenbezogene Halterungen i przewiń stronę do góry :)

*

Offline Gufer-posepny

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 23, 2007, 13:57:32 »
To ja też troszeczkę pokażę . Prosto i wygodnie . PDA nie jest za wysoko . Nie zasłania mi widoku . Nie jest za nisko więc nie odrywam oczu od drogi gdy "kuknę" sobie na ekran . Mogę też w miarę wygodnie coś zmienić w czasie pracy . Ewentualnie przesunę go w prawo o centymetr . Uchwyt BRODIT aktywny ( jakoś wyrwałem na ALLEGRO za 110 zł ). Zmodyfikowany kabel : usunąłem rozgałęźnik do odbiorników na PS i skróciłem ogólnie kabel . Docelowo zastąpię tą ładowarkę produktem NOKI (DC-4 ) tylko obniżę napięcie . Oryginalna ( jeśli to wogóle oryginał) ładowarka dosłownie w ręce rozsypała mi się . Nie wiem jeszcze gdzie ukryć odbiornik . W BERLINGO miałem genialne rozwiązanie :  pod szybą w miejscu "piszczków" .
Navroad 350