OziExplorerCE - za duża mapa ?

  • 3 Odpowiedzi
  • 2387 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
OziExplorerCE - za duża mapa ?
« dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:02:15 »
Witajcie,

skalibrowałem sobie mapkę z pliku jpg, przepuściłem tak jak inne przez program do konwersji na format map oziego (Img2ozf) i oziexplorerCE po kliknięciu na mapę wywala mi komunikat że:
"the map is using a jpg, png or bmp image file which is too large fot the amount of Memory. Convert the map using the Img2ozf utility (download from the OziExplorer web site)"
i kolejny komunikat:
\Storage Card\Mapy OziexplorerCE\mapa_ozf.map

Image File not Found or could not be loaded


Co to może się dziać ?
Zaznaczam że uruchamiam to na HTC HD2.
Mam także inne mapy identycznie przygotowane i o dużo większych rozmiarach niż ta która się nie ładuje i wszystko z nimi jest w porządku. Mapy kalibruję z plików graficznych krakowskiego compassa.

Proszę poradźcie coś - może ktoś miał kiedyś podobne problemy i sobie z nimi poradził ?

Pozdrawiam

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: OziExplorerCE - za duża mapa ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2010, 19:16:21 »
wygląda, jakbyś wgrał na PDA oryginał skalibrowanej mapy a nie tę skonwertowaną. Albo jakąś niewłasciwą kombinację plików "map" i właściwej mapy. Przy normalnych ustawieniach img2ozf generuje on pliki nazwa_ozf.map oraz nazwa.ozfx3 i to one powinny trafić do PDA.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: OziExplorerCE - za duża mapa ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2010, 21:35:34 »
wygląda, jakbyś wgrał na PDA oryginał skalibrowanej mapy a nie tę skonwertowaną. Albo jakąś niewłasciwą kombinację plików "map" i właściwej mapy. Przy normalnych ustawieniach img2ozf generuje on pliki nazwa_ozf.map oraz nazwa.ozfx3 i to one powinny trafić do PDA.
poniżej w załączeniu zrzut ekranu z fragmentem zawartości katalogu z mapami na moim HTC HD2.
Widać tam 4 pliki z czego ten a.ozfx3 się nie wgrywa z powodu małej ilości pamięci a mapa poniżej o pojemności 2 razy większej ładuje się bez problemu.
 :O

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: OziExplorerCE - za duża mapa ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2010, 22:35:06 »
W pierwszym poście pisałeś o "mapa_ozf.map", na zrzucie jest a_ozf.map (może jest obcięty?).
Sprawdź edytorem tekstowym co jest w tym pliku *.map w trzeciej linijce - powinna tam nazwa pliku z mapą (czyli ozfx3). Jeśli jest coś innego, to znaczy że jest coś nie tak.
Tak czy inaczej spróbuj skonwertować jeszcze raz. Sprawdź, czy oryginał (map+jpg) oraz wersja skonwertowana (_ozf.map+.ozfx3) otwierają się poprawnie w Ozi Trial na PC.