mio 168 problem z gps

  • 14 Odpowiedzi
  • 3237 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline abe

  • 6
mio 168 problem z gps
« dnia: Grudzień 10, 2004, 22:00:43 »
Witam wszystki bardzo serdecznie.Jak każdy zielony (na początku:)) zadaje proste pytania a czkolwiek narazie jest to dla mnie skomplikowane.Do rzeczy.Czy moze ktoś mi odpowiedzieć jak mam poradzić sobie z wykryciem sygnału GPS. Mam zainstalową Automape wersja demo. Ustawiony port na com2 i mimo tego brak sygnału:(. Co moge jeszcze zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź.

mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2004, 22:23:27 »
1. A robisz to w mieszkaniu czy na "wolnej przestrzeni" ?
2. Nie znam MIO, dlatego zapytam:  jesteś pewien że GPS w MIO nadaje na COM2 ?

*

Offline abe

  • 6
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2004, 22:50:10 »
Sprawdzałem i w domu i na wolnej przestrzseni.Nie jestem pewien ze com2 wyczytałem to  z istniejących postów.NIe jestem jeszcze pewien czy potrzene sa jeszcze dodatkowe strey do gps czy sma program automapy wystarczy ? Pozdrawiam

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:00:50 »
Ustaw automatyczne wyszukiwanie GPS i wowczas program Automapa przeskanuje wszystkie porty. Mozesz to rowniez zrobic recznie wybierajac poszczegolne porty i probujac poleceniem Wlacz GPS zmusic go do pracy. Oczywiscie te opcje znajdziesz w menu Ustawienia.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:01:50 »
Nie trzeba sterownikow. Wszystko dziala od reki.

*

Offline abe

  • 6
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:06:06 »
Tak robiłem i automatycznie i ręcznie :) Znalazłem te opcje. Niestety nie działa :(

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:17:00 »
Od poczatku.
Czy nie mozesz wykryc urzadznia GPS czy nie mozesz znalezc sygnalu GPS? To sa dwie rozne kwestie.

W pierwszym przypadku mniej optymistycznym moze Twoj GPS jest uszkodzony i dlatego nie dziala jak nalezy.

Drugi przypadek wymaga cierpliwosci i otwartej przestrzeni. Jesli masz informacje na wyswietlaczu "Szukam sygnalu GPS" to cierpliwie czekaj az znajdzie bo w Twoim przypadku Time To First Fix (czyli pierwszy fix) troche trwa.

Jesli na zadnym z portow nie masz informacji "Szukam sygnalu GPS" to problem. Ale dokladniej opisz co i jak robisz bo trzeba sie duzo domyslac.

*

Offline abe

  • 6
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:20:24 »
OOOO pocieszyłeś mnie. Mam taka informacje Szukam sygnału GPS tylko ze trwa to w nieskończoność i nic

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:25:51 »
Napisz cos wiecej !!!

Na jakim porcie masz ustawiony GPS, czy probowales na zewnatrz budynku? Czy probowales na innych portach? Czy na innych portach rowniez masz informacje "Szukam sygnalu GPS"? Pisz, pisz i jeszcze raz pisz.

Jesli mamy Ci pomoc to musimy miec mozliwie duzo informacji.

*

Offline abe

  • 6
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2004, 23:26:02 »
Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.Dzis sobie już odpuszcze Jak zadziała dam znać.Pozdrawiam.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2004, 00:55:04 »
Mam Yakumo Delta 300 GPS, to jest to samo tylko z innym Logo na obudowie.
Otwórz AM, daj mu w ustawieniach "wykryj automatycznie com'a" i wyjdź z AM.Zrób miękki reset, wyjdź na zewnątrz budynku,włącz Pocketa i AM.Poczekaj chwilkę aż znajdzie sygnał GPS.
Miałem ten sam problem jak zainstalowałem AM w wersji 3.6.x.x
Teraz już jest wszystko OK
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline abe

  • 6
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2004, 01:50:54 »
No chłopakiiiii wielkie dzięki!!!! Wszystko dziła w jak największym porządeczku:):):) Na 100% chodzi na com2 zadział dopiero przy ustawieniu ręcznym. Ale działa.Oczywiście prawdą jest to że trzeba było wyjść "do lasu" ale teraz działa w pomieszczeniu nie kumam, ale nie wszystko jest zrozumiałe.Mam nadzieje ze będe miał jak najmniej głupich pytań. Do usłyszenia.

mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2004, 17:46:31 »
a ja mam pytanie odnośnie sygnału GPS. Używam Mio168 od 3 miesięcy i w ostatnim tygodniu już 3 razy mi się zdarzyło, że Jadzia w AM powiedziała mi, że nastąpił : BŁĘDNY ODCZYT GPS .....

czy ktoś wie co może to oznaczać ? Faktycznie kiepski momentalnie kiepski sygnał, jakieś błędy w AM czy może błędy w MIO ?

pzdr
remek

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2004, 17:51:46 »
Jak używasz tylko anteny ,która jest w pockecie to może sie tak zdarzyć ,tym bardziej że teraz częściej niż latem masz pochmurne niebo.Zakup sobie antenke zewnętrzną-ok 130zł-napewno pomoże.
Pozdrawiam - Jarek

mio 168 problem z gps
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2004, 13:00:03 »
dzięki ...
myslałem że może sam pocekt nawala.
z antenką to jeszcze poczekam, bo aż tak źle to nie jest a i mniej
kabli w aucie jest dzięki temu ;)

REMEK