GPS na USB

  • 8 Odpowiedzi
  • 2628 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPS na USB
« dnia: Październik 04, 2003, 11:36:36 »
Witam,
Proszę wybaczyć moje z pewnością lamerskie pytanie, ale znalazłem coś takiego http://www.expansys.us/product.asp?code=U2-USBGPS&asource= i jestem ciekawy czy można będzie to podłączyć tak po prostu do HP1915 (który przecież nie ma RS-a, ale USB ma !!!). Jak myślicie

Paweł

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
GPS na USB
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2003, 16:02:35 »
He, he - iPAQ h1915 nie tyle MA USB, lecz jest podłaczany do portu USB komputera (czyli jest "gościem"). Wspomniany przez Ciebie odbiornik też jest "gościem". Takich "gości" USB podłącza się do kontrolera (hosta) USB w PC-cie.

Niestety takim hostem USB Twój palmtop nie dysponuje :(
Taka funkcja dosępna jest chyba tylko w Toshibie e740 po dołączeniu odpowiedniego adaptera.

iPAQ h1910/1915 jest pewnego rodzaju "ślepą uliczką" - niska cena, doskonały wyświetlacz, gniazdo pamięci, PPC-2002 - i KONIEC!
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
GPS na USB
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2003, 20:58:03 »
biblo:: ja się z Tobą zgodzę, że 1915 to taka "ślepa uliczka". Jednak ten PDA miał być notesem managerskim a nie maszyną multimedialną. Jego konstrukcja przewiduje zatem inne zastosowania niż wszyscy by chcieli...
Poza tym jedyną "dolegliwością" tego PDA jest brak możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych - i to też nie do końca - jest IrDA, do której da się podłączyć np. komórkę - tym samym GPRS - mało wygodne ale jest. Poza tym gdzieś ostatnio czytałem, że jest adaptor RS232 na IrDA - jeśli działa to "wszystko" da się podłaczyć do tego urządzenia - Większość softu obsługuje IrDA jako port do wymiany danych - resztę załatwia adaptor.
Jest zatem możliwość podłaczenia GPS ze standardowym RS232 poprzez właśnie ten adaptorek... Podejrzewam, że większość sprzętu da się tak podłaczyć... I jest to o tyle wygodne, że nie ma w sumie dodatkowych kabli do 1915 - wszystkie, które są zawsze można zostawić np. w samochodzie przy odpowiednio zrobionym wieszaku... Ja własnie nad czymś takim pracuję... Jak się uda to oczywiście nie omieszkam się pochwalić....:)

Pozdrowienia Marcin/sq9bbf

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
GPS na USB
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2003, 01:15:36 »
Marcin:: ja z Tobą też całkowicie się zgadzam :) kiedy mówisz:  ten PDA miał być notesem managerskim a nie maszyną multimedialną. Swego czasu kupiłem h1910 i uważam, że relacja cena do możliwości + jakość ekranu + mały rozmiar jest rewelacyjna.

Zauważ jednak, że wielu osobom wydaje się oczywiste, że jest to właśnie maszyna multimedialna... ;) Czasem mam wrażenie, że głównym (o ile nie jedynym) powodem zakupu tego palmtopa była cena... a nie funkcjonalność, możliwości rozbudowy, itd.

Pozdrawiam,
biblo

GPS na USB
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2003, 12:06:12 »
Dla mnie również miał być bardzo rozbudowanym notesem menagerskim, ale skoro może pełnić również inne funkcje to czemu nie spróbować ;) Wiem już że można GPS podłączyć za pomocą IrDA (jeden z kolegów przesłał mi opis działającej konfiguracji), a ponieważ kiedyć na Psionie używałem w podróżach GPS-a chciałem zrobiś to samo z PocketPC. Na pewno nie będę starał się zrobić z 1915 stacji multimedialnej bo nie był taki mój cel natomiast czemu nie spróbować z GPS-em?
Pozdrawiam
Paweł

PS. Dzięki za oświecenie mnie w temacie USB

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
GPS na USB
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2003, 11:08:37 »
Witam Wszystkich
MarcinW. napisał:

 Poza tym gdzieś ostatnio czytałem, że jest adaptor RS232 na IrDA - jeśli działa to "wszystko" da się podłaczyć do tego urządzenia - Większość softu obsługuje IrDA jako port do wymiany danych - resztę załatwia adaptor.
Jest zatem możliwość podłaczenia GPS ze standardowym RS232 poprzez właśnie ten adaptorek...


Niedawno mój brat zrobił coś takiego i  GPS  działa mu bardzo pięknie na 1915.

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
GPS na USB
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2003, 15:06:55 »
Własnie dziś zadałem pytanie Scientificowi nt. GPS Mouse, który podobno jest specjalnie dedykowany dla Asusa A620 - wszyscy wiemy, że ten A620 nie ma HOSTA USB... Oznaczałoby to ni mniej ni więcej, że GPS albo nie działa albo jest swego rodzaju rewelacją..... Czekam na odpowiedź i jak ją dostanę to się pochwalę....

Darkph:: a jesteś w stanie zrobić jakieś fotki tego adaptera i przeslać informacje nt. np. ceny za zbudowanie jeszcze kilku????? Bo sam chciałbym podłączyć po IrDA coś innego na RS232 i zastanawiam się czy będzie chodziło.....

Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
GPS na USB
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2003, 11:14:22 »
GPS: Haicom HI-203
Interface : "Fabryczny" przetwornik IRDA-RS232 z zablokowana na stale predkoscia transmisji = 4800.
(szybkosc transmisji danych GPS-u)

Troche czasu kosztowawlo odkrycie ze trzeba "na sztywno" ograniczyc predkosc transmisji konwertera - objawialo sie to dziwna "przypadloscia" - Z PDA wychodzilo OK , do PDA przychodzilo z "przeklamaniami".
Po przerobieniu wszystko dziala poprawnie.
Wedlug nas do tego interfejsu mozna podlaczyc absolutnie wszystkie urzadzenia wspolpracujace z RS.

Darek

*

Offline SAPER

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS
GPS na USB
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2003, 13:49:15 »
jako polaczenie poprzez IRDA polecam wykozystac swiatlowod tylko sposob mocowania zostawiam do wyboru ale pozatym dziala i urzadzenia nie musza byc naprzeciw siebie