Znikajaca pamiec

  • 7 Odpowiedzi
  • 2296 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Znikajaca pamiec
« dnia: Marzec 22, 2006, 23:20:33 »
Mam pewien problem z moim palmaxem , miałem zainstalowanych kilka programow na moim pda np acrobat reader itp , instalowalem je do pamieci ram nie na karte pamieci , postanowilem usunac kilka programow i po ich usunieciu okazalo sie ze pamiec sie nie zwolnila i pozostalo mi tylko 8 MB wolnego miejsca a powinno byc 15 MB gdyz tyle mialem przed instalacja usunietych programow , sprawdzalem juz program files i kilka innych folderow jednak nie widze tam pozostalosci po tych programach. Prosze o rade jak mozna przywrocic zaginiona pamiec.

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2006, 23:31:00 »
soft reset, a potem zainstaluj jakikolwiek program do zamykania aplikacji, myślę, ze po prostu masz je nadal odpalone, i po prostu są zminimalizowane....

poza tym, sprawdź katalog "program files", jeśli znajdziesz tam odinstalowane programy, to ręcznie powywalaj te katalogi.....

Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2006, 23:42:26 »
Program do zamykania aplikacji mam standardowo zainstalowany i nie sa te programy odpalone , program files tez sprawdzalem , a co do soft resetu momge prosic o rade jak to zrobic ?

*

Offline tora

  • 48
    • http://www.diagtronik.pl
Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 01:08:42 »
nacisnąć magiczny otworek rysikiem ?

Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2006, 01:15:49 »
niestety ale nic to nie dalo ciagle mam tylko 8 mb wolnego miejsca a powinno byc okolo 15-16mb

Jesli ktos ma pomysł jak temu zaradzic to bardzo prosze o informacje

Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2006, 17:46:47 »
znalazłem kilka programow w downloadzie i uzylem ich zeby lepiej przedstawic moj problem , sam zauwazylem po uzyciu programu ktory pokazuje rozmiar niektorych folderow ze to chyba nie wina jednak tych aplikacji ktore odinstalowalem tylko automapy ktorac chyba troche przytyła chociaz nie wiem jakim cudem daje 2 screeny moze dzieki nim sprawa sie wyjasni, dziwi mnie ten plik am.pl ktory wazy prawie 5 MB byc moze to on spuchł jednak po usunieci go automapa nie staruje wyskakuje bład ze nie moze znalezc pliku

[/img]

*

Offline lucan

  • *
  • 72
Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 18:44:26 »
Cytat: "Xiveris"
... ciagle mam tylko 8 mb wolnego miejsca a powinno byc okolo 15-16mb


A skąd masz te informacje? Bo ja mam dużo, dużo więcej. W sumie jest ok. 52.8 MB. + ok. 26 MB DiskOnCip + ew. karty pamięci
Ponieważ piszesz w dziale "Palmax" domyślam się, że takowego palmtopa posiadasz.

(*** do wszystkich !!! Czy to tak trudno w swoim profilu podać sprzęt i miasto, z którego pochodzicie. )

Na temat pamięci ja sam pisałem już kilkakrotnie. Proponuję Ci wpierw przeczytać te wątki, zrozumiesz jakie jest zadanie poszczególnych pamięci i gdzie instalować programy. Wówczas sam sobie odpowiesz.

Na tak postawione przez Ciebie pytanie nikt nie udzieli dobrej odpowiedzi, zbyt mało informacji. A jak duży jest katalog Windows?

A co moim zdaniem powinieneś zrobić?
Twardy reset i instalować wszystkie programy w DiskOnChip, a AM na karcie pamięci (chyba, że programy same "wymuszą" instalację w pamięci głównej RAM). Wówczas będziesz miał znacznie więcej pamięci operacyjnej.

Podaj np Twój nr g-g (lub lepiej Skype), to Ci wyjaśnię dokładnie, o co w tym wszystkim chodzi

Pozdr.

Znikajaca pamiec
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2006, 19:51:34 »
katalog windows ma 35,5 MB

hard- reset i pomogło :)