Palm zire 72 i gwarancja

  • 4 Odpowiedzi
  • 323 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Rzuf

  • **
  • 211
Palm zire 72 i gwarancja
« dnia: Czerwiec 03, 2005, 16:09:30 »
Dostalem jakis czas temu palm zire 72 (Zakupiony w komputroniku)
niedawno przestal dzialac w nim glosniczek, ekran sie rozpiszczal tak ze uzywanie samego palma stalo sie wrecz bolesne, a do tego za wyswietlaczem zrobila sie jakby "mgielka" takze pod ostre slonce NIC nie bylo widac... (palm mi nie zamokl ani nic)

Postanowilem go oddac do tego sklepu w ktorym zostal zakupiony.

Teraz pytanie: jak dlugo mam czekac na naprawe serwisowa. Z tego co widze nie ma zadnego przedstawicielstwa PalmOne na Polske, ani jakiegos autoryzowanego serwisu.
Po jakim czasie moge zadac zwrotu gotowki lub wymiany sprzetu na nowy?
Gwarancji jako takiej nie bylo, chyba byla tylko notka ze gwarancja jest pudelko. Fakture zakupu mam (na zamowieniu ktore tez mam kazalem sobie odnotowac zabranie palmtopa w ramach gwarancji wraz z data i podpisem sprzedawcy)

Aha kiedys , znaczenie wczesniej zdazyla mi sie sytuacja ze palma polozylem u kolegi na jakims czarnym pudelku ktore to okazalo sie bateria zelowa :P Okazalo sie ze obudowa Zire 72 nie jest z plastiku a aluminium :P
wynik taki ze pod spotem zostaly 2 czarne slady po malym zwarciu :P

Palma dalej uzywalem z powodzeniem przez pol roku (wyswietlacz piszczal juz wczesniej)
Czy przez to moga mi nie uznac gwarancji?

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Palm zire 72 i gwarancja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2005, 17:00:59 »
jak sie beda rzucac, to powiedz ze nie reklamujesz uszkodzenia mechanicznego, ale uszkodzenie ekranu lub glosnika, musza naprawic

Jezeli masz paragon to oddajesz sprzet do sklepu w ktorym zostal kupiony palmtop i oni sie tym powinni zajac, jestesmy w UE i paragon czyli dowod zakupu daje gwarancje 2lata, zawsze

*

Offline Rzuf

  • **
  • 211
Palm zire 72 i gwarancja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2005, 18:36:16 »
dzieki!
a jak dlugo mam czekac na odzyskanie  palma?
oni mi cos breczeli o 21 dniach...

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Palm zire 72 i gwarancja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2005, 19:49:03 »
no to 21 dni, po tym czasie mozesz prosic o zwrot gotowki, chyba ze sie w 21 wyrobia, a co juz oddales? Bo ja tak se tylko napisalem to co mniej wiecej wiem i gdzies tam uslyszalem, ale powinna to byc prawda

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
Palm zire 72 i gwarancja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2005, 20:57:38 »
Polecam lekture ustawu o szczegolnych zasadach sprzedarzy konsumenckiej a wszytsko bedzie jasne