Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc

  • 44 Odpowiedzi
  • 4152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« dnia: Kwiecień 29, 2006, 14:12:38 »
Robie ankiete dlaczego wybrałeś system palm os a nie jak w ppc windows. Ja odpowiem pierwszy stabilniejszy tańszy szybszy i do mp3 filmów gierek i zaawansowanego organizera i notatknika idealny   :lol:

*

Offline Yano

  • 36
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2006, 20:19:55 »
oczywiscie jako organizer bo jest najstabilniejszy nie tnie sie gdy np robie notatki z czegos :D a pozatym microsoft sucks

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2006, 21:10:42 »
Cytat: "Yano"
a pozatym microsoft sucks

TO jest najbardziej przekonujący argument.  :roll:

*

Offline gnr

  • *
  • 51
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2006, 22:08:15 »
Cytat: "MacBirdie"
Cytat: "Yano"
a pozatym microsoft sucks

TO jest najbardziej przekonujący argument.  :roll:

Musze przyznac, ze dla ludzi ktorzy juz dawno rozstali sie z Microsoftem (od kilku lat uzywam tylko linuxa) to calkiem konkretny argument i bardzo duzo sie pod nim kryje :)

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2006, 22:18:12 »
niestety pocket ma tez swoje zalety .. tak samo jak palm ... mam pocketa i palma w domu ja uzywam palma a ojciec ma pocketa ... wlasciwie wszystko to c ojciec robi na pockecie ja moge robic na palmie ale sa tez rzeczy ktorych ja na palmie nie zrobie :P a na jego pockecie mp3 chodzą swietnie .. a filmy to juz wiadomo ze lepiej ... troche błędem dla mnie jest porównywanie tego ...

Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2006, 22:37:36 »
Mam m.in. Clie tj35 i ani MP3 nie chodzą gorzej niż w 4150 żony ani nie mam poblemu z filmami (a to ma jedynie :) 200MHZ) choć filmy puszczałem jedynie dla testu bo oglądanie czegoś na małym ekranie uważam za masochizm. Muszę przyznać że PPC bije na głowę PalmOS w częstotliwości RESETÓW (rząd a może nawet 2 rzędy CZĘŚCIEJ! ) a tak serio jedyną sensowną przewagę wypracowała produktom spod znaku BGatesa AutoMapa

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2006, 23:22:02 »
do Wonskiego: miałeś c64 czy atarixl? :)

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2006, 10:16:42 »
no moj ojciec ma Asusa A716 po piewsze ma 2 wejscia na kart CF i SD wiec moze sobie wrzucic gps ( i tak zrobil ) i na drugą karte mapy po drugie wifi bardzo ubolewam nad tym gdyz mam siec w domu bezprzewodową... filmy chodzą bez zadnego problemu ( w palmie zawsze cos jest nie tak )  no mp3 jakosciowo duzo lepiej niz moj palm i lepiej niz wiekszosc odtwarzaczy mp3 z troche nizszej półki, ładniejszy wyswietlacz ;) .... co do resetów to nie az tak ..... programy zajmują wiecej niz na palma, zamotka z BT aghr ciezko to zmusisc do wspolpracy i ogolnie co kolwiek ustawic w tym pockecie to masakra... raz sie ustawi raz zadziala a potem nie ;) jak to windows ... ma wieksze rozmiary nie moj tungsten T ...
itd. itd. poprostu jak kto woli albo ma sie jedno ... albo ma sie drugie ;)

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2006, 11:37:06 »
xoen  nie nieposiadałęm takiego sprzętu ale to jest zabytkowy sprzęt raczej  8)

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2006, 13:03:59 »
to miał być luźny żarcik:)

zawsze można mieć oba.

*

Offline kov007

  • **
  • 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E61i, Palm Tungsten T3, Cybook
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2006, 14:23:27 »
mam tt3 i kupilem go aby miec organizer i cos do ebookow. jak narazie jedyne mankamenty ktore mnie gryza to: bateria(ten model niestety tak ma), brak gsm i brak pliterek na klawiaturze palm universac wireless keyboard. sam system szybki i intuicyjny czyli nadaje sie znakomicie do moich celow. o ppc myslalem ale za 450 zl nic lepszego od tt3 nie znalazlem.

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2006, 15:41:00 »
Cytat: "kov007"
mam tt3 i kupilem go aby miec organizer i cos do ebookow. jak narazie jedyne mankamenty ktore mnie gryza to: bateria(ten model niestety tak ma), brak gsm i brak pliterek na klawiaturze palm universac wireless keyboard. sam system szybki i intuicyjny czyli nadaje sie znakomicie do moich celow. o ppc myslalem ale za 450 zl nic lepszego od tt3 nie znalazlem.


widzisz, dzięki dobroci jednego z forumowiczów mam optipada 300 mhz, i wierz mi, jestem happy i wierz mi, to nie kosztowało mnie 450 PLN. odlicz z 20 %.... mp3 działają na 100 mhz, filmy na 200, emulator + mp3 w tle na 300-400. ale palm jest milszy mimo wszystko.

*

Offline Krasny

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, Palm T|X,
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2006, 17:57:03 »
1. Palm OsS to nie windows, a na PC mam Linuxa
2. Palm i jego aplikacje maja mniejsze wymagania (procesor pamięć)
3. Palm ma bardzo dobry organizer itp
4. brak wielo zadaniowosci, ja uwazam to za zaletę, PDA ma być małe poręczne ma uzupełniać PC a nie go zastępować.

Palm to Palm maly szybki stabilny. Tak dla inforamacji poprzednio miałem M500 i zadziwiające jest to że Palm  w wiekszości przypadków jest kompatybilny wstecz.
"Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?" - Albert Einstein

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2006, 23:00:08 »
o, to prawda os 3.4-4 jest świetny. 5tki nie znam..

Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2006, 00:08:45 »
Podstawowym argumentem byla cena. I sie nie zawiodlem. Co prawda mam tylko m515, ale nawet on potrafi pokazac najwieksza zalete Palma - nieprzebrane ilosci soft'u. Jest jedna wada - Duzo softu jest "porzucone" w wersji beta, czesc komercyjnego softu jest nie do zarejestrowania. Ale ucze sie OnboardC :) - najwiekszy odjazd to programowac Palma na Palmie :)

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2006, 07:02:52 »
Bo:
+ mniej się wiesza,
+ jest nie tylko pod windę,
+ bardziej mi odpowiada

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2006, 07:09:11 »
Cytat: "Krejzi"
no moj ojciec ma Asusa A716 po piewsze ma 2 wejscia na kart CF i SD wiec moze sobie wrzucic gps ( i tak zrobil ) i na drugą karte mapy po drugie wifi bardzo ubolewam nad tym gdyz mam siec w domu bezprzewodową...


1. dwa wejścia na pamięci? a jeszcze czego? to może fontannę i karuzelę?  Co do zastosowania ojca - jeden slot na kartę - ok, po co za to do drugiego gps? Bluetooth i jest okej.

2. Brak Wifi? Kup TX-a, wolałbym jednak 5 razy BT, z którego korzystam wszędzie (iPlus + BT + TX = ultimate internet connection)

3. Filmy na palmie, chodzą idealnie, w TX nawet systemowy player potrafi puszczać DIVX-y, w clie było gorzej, ale tam też chodzi TCPMP, jak i smartmovie. Oba pozwalają odtwarzać płynnie filmy. Niedługo do TCPMP, a właściwie Core player wyjdzie nowy plugin pozwalający na kodowanie z jakością 1Mbps.

4. mp3... clie rulez!

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2006, 07:50:42 »
Cytat: "ninik"
po drugie wifi bardzo ubolewam nad tym gdyz mam siec w domu bezprzewodową...
1. dwa wejścia na pamięci? a jeszcze czego? to może fontannę i karuzelę?
2. Brak Wifi?  wolałbym jednak 5 razy BT, z którego korzystam wszędzie (iPlus + BT + TX = ultimate internet connection)
cią 1Mbps.

WiFi daje prawdziwa mobilnosc. Tylko wtedy mozesz bez pc-ta sprawdzic poczte, www, gg czy nawet obejrzec film niekoniecznie z wlasnej karty ale po sieci korzystajac z udostepnionych zasobow innego pc w sieci lokalnej. Router w domu, pracy z WiFi to juz niemal norma.
Karty CF nadal sie przydaja gdyz maja je aparaty foto lepszej klasy. Uzywanie pda jako foto banku czy przegladarki zdjec , szczegolnie na wyjezdzie bardzo sie przydaje. No i na CF sa karty sieciowe zarowno WiFi jak i ethernet.
Tak wiec CF, dwa sloty nie sa wodotryskiem lecz mozliwoscia prostej rozbudowy.
Wspolczesny palmtop to  coraz czesciej narzedzie komunikacyjne, stosowane jako terminal do zdalnego zarzadzania, obslugi systemow itp. Dlatego zdalna praca przez VNC czy pulpit zdalny XP/2000 staje sie tak popularna. Im wiecej mozliwosci komunikacyjnych w roznych warunkach tym lepiej.

*

Offline pmk24

  • 20
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 01, 2006, 08:24:40 »
Hmm...dlaczego Palm OS?
- intuicyjne menu
- duuuuzoo softu  :D
- stabilnosc
- ceny sprzetu

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2006, 09:59:37 »
Gps na bluetooth nie bardzo sie sprawdza... dodatkowe zasilanie pozatym palm tez bierze wiecej bluetooth duzo zzera a tak mam wszystko w jednym ... a bluetooth zamiast wifi .... tego nie bede komentował ( mam bluetooth w domu i neta przez niego .. ale mam tez wifi - bez porównania - jedyny mankament ze chyba wifi pobiera wiecej bateri)
Ale to wszyzstko nie znaczy ze nie lubie swojego palma :P jak dla mnie jest wystarczający ale pewnie w niedalekiej przyszlosci zamienie go na jakiegos pocketa ... ale z wyzszej półki ... bo byle pocket mnie nie urządza ;)

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2006, 10:45:19 »
Skoro mowa o Wifi bo mam e domu 3 kompy i  Router a i tak cięzko sobie dłużej posiedzieć bo 2 sieostry i brat i zawsze zajente jest taka karta do Zire 71 bo w tym sklepie co jest reklama  na stronie głównej to jak daje akcesoria do zire 71 to niema takiej karty wie ktoś czy mi podejdzie ile kosztuje i gdzie dostane i może ktoś testował ją na tym palmie

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2006, 10:52:33 »
taniej Ci wyjdzi zrobic to po BT przez jeden z komputerów szukalem takiej  karty wifi na sd i są ale ... drogie ... no i z oprogramowaniem ciezko ...

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2006, 11:06:54 »
Ale zire niema bluta :/

Narazie używam kabel

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 01, 2006, 11:20:11 »
yhm no tak .. ja jeszcze uzywam sobie przez gprs :P po bt.. ale mozna po ird tyle ze stronki odpadają ale gg mozna :P ale ogolnie malo wygodnie stronki przegladac na palmie przynajmniej dla mnie to sie jedynie sprawdza jak masz jednego kompa caly czas zajetego to wtedy nie ma wyjscia ... a ja jednak wole na kompie .. :D myslalem ze bedzie tak ze sie poloze do wyra i sobie po surfuje :P  ale nie chce mi sie tak ;) ale gg po gprs jset dobre zwlaszcza jak siedzialem na lekcjach i sie nudzilem ... heh teraz moze na studiach tak bedzie :D
---
Ja jeszcze zaluje ze w palmie nie ma nic do robienia muzy w midach a przynajmniej nie na tyle na ile ja potrzebuje ( jako ze jestem kompozytorem ) :/ przydalo by sie czasem gdzies w trasie zapisac pomysl a tu nima :P
tak a propo zrobilem kawalka :P moze chcecie posluchac ? :P nie to i tak dam :P moze moderator nie wywali :P
http://212.182.94.182/~crazy/Ungranted%20Dreams.mp3
to tak w ramach reklamy ;)

Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2006, 11:34:32 »
"mam wifi w domu i w pracy" "SUPER" ARGUMENT. Pewnie najmilsza praca to odpalić 4150 cz coś innego i katować się na ekraniki 3,x cala przez wifi bo to SZPAN. Jak czytam takie argumenty ręce opadają. W PRACY I DOMU siadam do SZYBKIEGO kompa 2GHz z monitorem LCD min 1024x768 i mogę WYGODNIE sprawdzić pocztę a nie SZPANOWAĆ PPC. A poza pracą i domem ... mam zasuwać parę km do darmowego hotspota??? Wolne żarty ODPALAM GPRS i ściągam pocztę z komórki via BT. Zresztą to nie tylko moje zdanie. Kumpel (wielki fan wifi kupił HP2790 zatem z WIFI) do ściągania poczty (wg mojej rady) dokupił T68i i SimDate i ZAPOMNIAŁ o "dobrodziejstwach" WLAN

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2006, 11:39:26 »
no tak popieram ... dlatego sprzedalem nawet bt swoje... a jak sprawdzam poczte to t68i gprs i bt i spoko w kazym miejscu bez problemu zadnego ... nawet ojcu to wifi w sumie przydaje sie tak na chwilke bo i w pracy i w domu przeciez ma kompa ... uzywa chyba tylko jak mu sie nudzi w kiblu albo jak wychodzi na klatke na fajke ... dla mnie stronki na palmie to troche porazka ..ale poczte sprawdzi i wyslac mozna ;D i to wygodnie a przy okazji jak mam t68i to i moge odbierac przez bt smsy na palma i wysylac ... duzo szybciej sie pisze na palmie tez to jest bardzo wygodne :]

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 01, 2006, 12:29:57 »
Ale ja tez mam plany co do wifi w szkole na szkole mamy nadajnik obok szkoły mnieszka kumpel bardzo blisko pare metrów i powiefdzał z jak bede mnieć wifi to mnie udosętpni i net za free w szkole  :lol:

*

Offline Krejzi

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Muzyka
  • Sprzęt: HTC HD2  ( LEO )
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 01, 2006, 12:38:03 »
ale to szkolne wifi zapewne jest zabezpieczone ;> wiec jesli nie masz dostepu do konfiguracji tego to raczej nie da rady ....

*

Offline Wonski

  • **
  • 121
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2006, 12:58:35 »
NO ale mój kolega jest podłonczony i rozdzieli swój sygnał i ja bede łapać tak jagbyś rodzielał na 2 kompy

*

Offline ninik

  • **
  • 113
    • http://www.dominik.chmaj.net
Dlaczego wybrałeś palm os a nie ppc
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2006, 17:32:25 »
Cytat: "perla"
Dlatego zdalna praca przez VNC czy pulpit zdalny XP/2000 staje sie tak popularna. Im wiecej mozliwosci komunikacyjnych w roznych warunkach tym lepiej.


Dla mnie liczy się bardziej rozmiar, tzn nie trzeba mi sto slotów na pamięć, a korzystanie z palma jako fotobanku mija się z celem, bo fotobank mam osobno po prostu ;)
Zresztą przy dzisiejszych czasach i cenach pamięci to musiałbyś jechać w himalaje na pół roku, żeby nie mieć wystarczająca karty..

Wifi zżera okropnie dużo prądu i dlatego nie przepadam za nim. Bluetooth nadaje się do korzystania z pokoju. Niestety wszędzie gdzie jest wifi/bluetooth zazwyczaj jest też komp gdzieś do korzystania i to jest wygodniejsze znacznie. Sens internetu jest tylko tam gdzie nie ma normalnie takiej możliwości, tzn np w pociągu przez komórkę i wtedy bluetooth się na prawdę przydaje. Podobnie zresztą jak masa innej komunikacji z komórką.