Dlaczego kupiliście swojego palma

  • 47 Odpowiedzi
  • 5482 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dlaczego kupiliście swojego palma
« dnia: Marzec 03, 2005, 20:31:00 »
Piszcie dlaczego zdecydowaliście się na kupno palmtopa, nie chodzi mi o konktetny model tylko w ogóle o palmtopa

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2005, 20:43:22 »
Znowu dziwny temat od Kasi, no ale dobra :)
Jako ze jestem uczniem, potrzebowałem uniwersalnego i zaawansowanego notatnika - prace domowe , referaty, lista zakupów, rzeczy do zrobienia.....
A palma kupiłem, gdyz Da vinci [palmtop, palm to nazwa urządzen z systemem palm] doprowadzał mnie do szału :)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2005, 21:17:44 »
Ja pierwszego palma kupiłem bo nie miałem lepszego sposobu na wydanie pewnej ilosci gotówki :) Kupiłem starego VIIx-a i... wciągneło mnie. Potem już poszło z górki, co kilka miesięcy nowy coraz lepszy sprzęt, akcesoria itd. niestety ciężko się to odbija na moich finansach :(
Teraz ide nową ścieżką, za kilka dni odbieram Treo 650 czyli mój pierwszy palmofon. Zobacyzmy co z tego wyjdzie...

A do czego używam palma? Głównie do pisania, przeglądania/wysyłania poczty, prostych gier, zaawansowanych obliczeń oraz oczywiście jako PIM-a. Tą ostatnią funkcję ostatnio zaniedbałem, dlatego zdecydowałem się na urządzenie 2 w 1, liczę na to, że będzie bardziej "pod ręką" niż klasyczne PDA, które raczej przenosiłem w plecaku a nie kieszeni.

*

Offline jendrushTT

  • ***
  • 350
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://endrju.tumblr.com
  • Sprzęt: X10, Vx, Fossil Abacus, Eee Pc 1000h
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2005, 21:03:56 »
Ja kupilem swojego pierwszego palma IBM WorkPad C3 bo lubie takie elektroniczne zabawki:) Szybko okazal sie bardzo przydatny. Lista kontakow, podreczne notatki, czytanie newsow z AvantGo, proste gierki, ksiazki w wersji elektronicznej....Potem zachcialo mi sie koloru, zakupilem Tungstena T. Komfort pracy o wiele wiekszy, mp3, rozdzialka 320x320 itd. Na nim tez gierki, notatki, newsy, tym razem za pomoca swietnego RedFisha, emulator NES, GG(a raczej RG) poprzez GPRS, zaciagalem tez SMS z koma na palma, przegladanie fotek, probowalem takze odtwarzania filmikow, ale niestety procek troszke wolny.... Czasami uzywalem tez arkusza kalkulacyjnego. Pare razy Tungsten sluzyl mi za latarke:) Pare razy uzylem dyktafonu....ogolnie okazal sie mniej przydatny niz myslalem...Obecnie Tungsten juz sprzedany, a czekam na Dell Axim'a x50v....tak...ja takze przeszedlem z Palm OS na mobilne okienka...dlaczego? Prawde mowiac T|T wystarczal mi do wiekszosci zastosowan, ale...nie radzil sobie z filmami za dobrze, brakuje mu wifi...no i jednak chce sprobowac czegos nowego.
Opcja SZUKAJ, naprawde warto...

*

Offline furzyk

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2005, 11:10:46 »
kalendarz, giery (ostatnio atlantis redux, doom, strzelanki oraz bilarda z kumplem w knajpie). Rowniez ogladam czesto filmy i slucham mp3 podlaczajac go za pomoca specjalnej kasetki do radia samochodowego. Procz tego ksiazki, notatki, mam pelna game produktow swojej firmy na zdjeciach wiec czesto sie to przydaje. No i w koncu do laczenia sie poprzez BT z komorki (mail, IE, gg) a w trakcie ustawiania mam siec wifi - ciagle z tym mam problemy ale to juz inna bajka. Czasem korzystam z automapy by sprawdzic plan miasta i ulice na ktora musze sie udac, czasem pilot tv, slownik....  w kazdym razie bez PDA juz bym chyba zyc nie potrafil.

*

Offline Lock@

  • 43
    • www.osiolek.com
  • Sprzęt: Nokia N95, Pocket LOOX 600
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2005, 12:11:49 »
Nie kupiłbym tego ustrojstwa gdyż mam lepsze (z mojego punktu widzenia oczywiście) sposoby na wydawanie kasy.
Ja swojego LOOX'a poprostu wygrałem. Miałem nadzieję wygrać notebooka ale byłem o stopień za pudłem niestety.

Niemniej cieszę się. Jest to bardzo fajna zabawka, b.przydatna i ogólnie lubię takie bajery :D

*

Offline LEON

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard X-plore 2.0
    • Jeszcze pracuję nad tym...
  • Sprzęt: Tungsten | T3, HTC Wizard, cyberkot
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2005, 14:12:13 »
Witam. Zaczęło sie od IIIc. Przecena w Media Markt była kusząca a poza tym ciągle zapominałęm o czymś i gubiłem adresy wiec nadawało się jak nic. Potem (())(())wiście wciągnęło mnie na maxa 8). I kiedy IIIc nie pokrywał wszystkich potrzeb przyszedł Zire 71. Niebo a Ziemia ale okazało się, że apetyt i potrzeby rosną wiec teraz odkładam na T3 ale niestety niewiedzieć czemu przestano go produkować i jak nie zdąże uzbierać na nówke to moja przygoda z urządzeniami typu palmtop dobiegnie końca 8| gdyż rzadne urządzenie nie zastąpi mi T3. Pozdrawiam i życzę wiecej szczęścia oraz jak najwięcej pomysłów na wykorzystanie palmtopów.
* Leon
* X-Plore 2.0n :: IPL & SPL 2.22.0001 :: GSM 02.61.11
* 50°21'29.30"N; 19° 8'37.99"E
* Have a nice day 8)

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2005, 14:28:42 »
Ja swojego pierwszego dostałem od pracodawcy i się uzależniłem :) Następne kupowałem już sam i stopień uzależnienia rósł :) Pewnie będę miał jeszcze kilka innych modeli (może nawet jakiegoś pocketa?).

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2005, 04:54:17 »
pierwszego psiona 3a kupilem ok 94-95 roku z przeznaczeniem do pisania na nim wykladow - ktos kto zna psiony wie, ze posiadaja swietna klawiature - jak doszedlem do wprawy pisalem szybciej niz ludzie dlugopisami (na koniec semestru wyklady wydrukowane mialy niezle wziecie), z biegiem czasu 3a zostal zastapiony przez 3c...

potem przyszedl bogaty mikolaj i pod choinka znalazlem h1930 - praktycznie od samego poczatku tylko PIM i gierki a od maja 2004 glownie nawigacja GPS (pamietam jak dzis jak siedzialem w urzedzie celnym i pol godziny tlumaczylem celnikowi co to jest - GPS przyjechal ze stanow)

pozniej nastapila zamiana 1930 na 1945 i tak zostalo do dzisiaj

1. nawigacja GPS
2. PIM
3. programy do komunikacji - MG, poczta
4. proste i krotkie gierki dla zabicia czasu

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2005, 14:02:56 »
ja kupilem acera przymierzajac sie do niego przez pol roku. robilem sobie takie niby symulacje w jakich momentach w pracy by mi sie przydal. w koncu po pol roku zalatwilem sprawe i okazalo sie ze to strzal w 10. uzywam do excela nawigacji krotkich notatek. niestety nie mam jeszcze opanowanego wysylania poczty (jakos nie umie sobie z tym poradzic) ale to kwestia czasu. napewno tez sobie gram czasedm bo to jednka jest jakies odprezenie w pracy. natomiast na razie nie zdaje egzaminu PIM. jakos nie przekonany do tego jestem. ogolnie bardzo przydatne narzedzie w pracy. mam za soba wloczenie sie z laptopem przez 4 lata i juz wiecej nie chce:) za ciezki za duzy i trzeba go wiecznei nosic bo ci ukradna

pozdr
tomek

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2005, 08:11:06 »
ja mam visory deluxe/neo/edge
praktycznie bez większych różnic między sobą
a używam do: ebooków, redfish, oczywiście czasami jakieś małe gry, no i po zakupieniu WirelessCommunicationModule, podpinam go do telefonu i ściągam mail/gg/irc/ gdziekolwiek jestem. prawdziwa mobilność
pozdrawiam

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2005, 21:14:08 »
Zawsze lubilem handheldy, zaczynalem od GBA itp.
Ostatnio moj brat kupil Palma IIIxe spodobal mi sie ten sprzet, wiec gdy bratu sie znudzil to go od niego odkupilem, mnie palm strasznie sie spodobal, ale przeszkadzal mi czarno-bialy ekran, brak kart SD i slabe podswietlenie, pozatym dosc malo pamieci. Postanowilem kupic cos lepszego. Brat szukal i poradzil mi m515, akurat tak sie zlozylo, ze w komisie komputerowym go mieli, idealny stan praktycznie, pachnial jeszcze nowoscia :), zdecydowalem sie za niego (dalem 250zl, chyba niewiele) no i dla mnie ten palm wymiata, jak bede mial nieco kasy (pewnie za rok) to przezuce sie juz na cos z gornej polki, zalezy mi glownie na emulacji roznych konsol. Szczegolnie GBA i amigi, ale na to trzeba jeszcze poczekac bo narazie nie bedzie to dzialac superplynnie i bezproblemowo. Narazie musze sie zadowolic emulatorem Liberty, ktory i tak jest dla mnie wielka frajda, pozatym kupilem palma by moc na nim odtwarzac fotki na "wiekszym" ale przenosnym ekranie (choc 320 x 320 byloby czyms konkretniejszym), no i notatki, ale to juz na marginesie, bo wole papier, zbyt powoli pisze sie na palmie aby sluzyl jako notatnik, chyba, ze do krotkich przypomnieniowych notek. Ogolnie palma kupilem do rozrywki, ale takze do pobawienia sie roznymi ciekawymi programami
Ciekawe czy ktos przeczytal calosc :)

Pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2005, 21:20:28 »
GBA chodzi bezproblemowo na szybkich palmtopach z systemem Pocket PC. Emulator Amigi tez jest dla pocketow... ale nie da sie jeszcze na nim grac, bo nie jest wystarczajaco zoptymalizowany a i pockety sa jeszcze troche za wolne.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2005, 21:20:44 »
oczywiscie GOKU - czytamy, czytamy i cieszymy sie twoim szczesciem

pamietaj, ze w poznawaniu wszelkiego rodzaju nowinek technicznych liczy sie kazdy maly krok - najwazniejsze, ze ty jestes zadowolony a z czasem jak apetyt wzrosnie kupisz sobie cos z wyzszej polki

pozdrawiam

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2005, 22:45:29 »
Przepraszam za maly offtopic, ale przy okazji sie spytam, pozniej usune posta, czy jest jakis temat dotyczacy emulowania na palmOSie? I jak sie wysyla PM'y?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2005, 22:54:25 »
Na tym forum nie ma PMow... ale juz wkrotce bedzie taka opcja.

[Dodano: 2005-05-11 22:54:49]
Co do emulacji to jest caly dzial na forum w sekcji zastosowania, poswiecony emulacji.

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2005, 17:19:18 »
Ja swojego Palmika kupiłem dlatego, źe poprzedniego gwizdnęła mi moja dziewczyna :)
Tak naprawde zacząłem bardzo skromnie, od Zire m150, którego uźywałem w pracy - chyba cierpie na sklerozę, a ten mały pudełek wszystko pamiętał za mnie.
Później były juź kolorowe modele no i szaleństwo z grami :)
Obecnie używam Zire71 ( GPS, gry, muzyka i inne bardziej i mniej potrzebne pierdoł?) i jestem z niego zadowolony, choć obecnie patrzę chytrym okiem w stronę rodziny Tungstenów :)

*

Offline pnHD

  • **
  • 182
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2005, 19:24:41 »
A ja mialem najpierw do dyspozycji IBM WorkPad. I sie z nim nie rozstawalem. A potem musialem go oddac, niestety z ciezkim sercem. Potem zakupilem Palma Zire bo myslalem, ze wystarczy tak jak poprzedni. i po pol roku zakupilem T|T. I to bylo to. Czyli Radu-Gadu, chatopus, e-mail. sms -bo super dziala z n6310i. No i PIM, oraz RedFish i Plucker. Fakt, mam teraz i HP IPAQ 2210, ale coraz rzadziej z niego korzystam wlasnie na rzecz PalmOS. i Prawde mowiac przymierzam sie do Treo 650. Ale fakt faktem, takie urzadzenie jest niezbedne i jak sie rusze gdzies bez PDA, komorki i samochodu to niestety jestem bezradny...;)

*

Offline Kundyk

  • **
  • 125
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2005, 18:19:48 »
ja dlatego kupiłem swojego palmtopa bo mi sie podobał i był tani

*

Offline rafi

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: to było kiedeś: e72,MDA III, Archos 101,570q etc
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2005, 19:07:12 »
droga ewolucjii od tel.kom doszlo do pda, nokia 3650 byla zbyt nudna wiec zapadla decyzja o zakupie nowego sprzetu: potrzebowalem jednak pda z gsm wiec wybor sie ograniczyl do noki z serii 9xxx lub MDA, a ze trafila sie okazja na MDA III to tak sie to zaczelo, no i jak by nie bylo to pociagaja mnie takie gadzety!! wiec to sie tak musialo skonczyc :)
Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2005, 19:26:43 »
Ej, ale pytanie było o Palma generalnie (bo w dziale PalmOS ;). No więc ja kupiłem swojego pierwszego Palma - IIIc, bo zainteresowały mnie te zabawki, a poza tym przy mojej sklerozie - potrzebowałem zewnętrznej pamięci ;) No i tak się zaczęło, potem Tungsten T, a teraz (już nie Palm) Axim.

*

Offline Kundyk

  • **
  • 125
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2005, 22:03:25 »
Kto miał chociasz ras na Palm OS wirusa

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2005, 22:16:47 »
ja nie mialem chyba, a da sie?? :D
(wiem ze sie da :P)

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2005, 15:41:04 »
Do zakupu namówił mnie kolega, pokazując morze możliwości ;), dla mnie palm jest uniwersalną książką adresową, na karcie mam wszystkie książki w formacie iSilo, i nie potrzebuję dźwigać ciężkich i opasłych tomów, dostę do emaii gdziekolwiek, via komórka :). No i teraz już się nie martwię utratą kontaktów,w mpomencie utraty komórki :) A w palmie mieści mi się o wiele więcej :)
Pozdrawiam

*

Offline solex

  • **
  • 190
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2005, 16:18:25 »
Moja antyhistoria ;)
Ja swojego m150 chciałem kupić bardzo dawno temu i wtedy bylem zafscynowany PalmOS. Duzo czytałem i analizowalem. Po pewnym czasie pojawil sie Zire 71 i wtedy mysłałem o jego zakupie ale tez tego nie zrobiłem. Wtedy pojawil sie HP 2210 a ja przeszedłem na ciemna strone mocy. Rok sie zbierałem i ostatecznie nie kupiłem. Potem była przerwa po ktorej poł roku temu wróciłem do mysli o Pockecie. I tak w końcu, jesli wszystko pójdzie dobrze przejde nareszcie od teori do korzystania o ile w ostatniej chwili nie zarzuce kupna n50 na n311 w nadziei na lepszy debiut.
bosze alez to dolujace ;)

*

Offline Bandora

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • Palm III->Palm m505-> Palm TT->Asus A696 + Palm Vx
  • Sprzęt: Asus A696, Palm Vx, HTC Wildfire S, Lark FM 70.2s
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2005, 09:34:01 »
Ja swojego pierwszego palma kupiłem od kolegi, który zaraził mnie zarówno samym urządzeniem jak i jego możłiwościami. Był to Palm III Com. Rewelacja. Nasrtępnie stwierdziłem że brak pamiędzi ogranicza mi z lekka pole działania i posiadania interesujących mnie informacji. Potem był m505 który spisywał się rewelacyjnie !! Teraz posiadam T|T, a do czego mi służy.
Baza kontaktów, czytanie materiałów (strony www, artykuły), przechowywanie ciekawych informacji, od niedawna drobne ultimedia (mp3 oraz krótkie klipy wideo) a ostatnimi czasy emulatory które dają mi taką masę nostalgicznych wspomnień że łza się w oku kręci (Frodo-C64-MoonPatrol)
Pozdrawiam.

*

Offline Shreek

  • **
  • 125
Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2005, 18:48:14 »
Pierwszego palma - Handspring Visor kupiłem przypadkowo na giełdzie elektronicznej.
Chwilę musiałem się przyzwyczajać do nowej jakości notatnika. Ponieważ bardzo lubię zabawę tego typu sprzętami zaraz zaprzęgnąłem go do pracy jako przenośny klient e-mail, GG.

Później wpadł mi w ręce palm m100 - w porównianiu z Visorem (też zresztą dosyć przestarzałym) jego możliwości i jakoś były zbyt małe, więc szybko poszedł na allegro. Visor został pracując jako notatnik, kalendarz i klient GG + Bejaveld :)

Szukając nowego gadzetu wpadłem na trop simpada i po sprzedaniu Visora z przystawką GPS nabyłem to urządzenie, do którego szybko się przekonałem. Niestety po kilku miesiącach zabawy simpadem - ten wziął i się na amen zawiesił (obecnie trwają powolne prace nad jego odratowaniem)

Po tygodniu bez przenośnego organizera zacząłem czuć się jak "bez ręki" więc zacząłem szukać czegoś prostego co będzie pracować jako organizer.
No i od wczoraj jestem posiadaczem m515 - jak miło przypomnieć sobie prostotę i poręczność obsługi palma w porównaniu z simpadem.

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2005, 19:27:04 »
najpierw był c505 - do kontaktów i gierek (Bejeweled i Miner) w trakcie (rzadkich  co prawda) służbowych nasiadówek (ale ten gość pilnie notuje). A teraz dodatkowo Acer n50 - jw + docelowo siec wi-fi w domu (czasami żona okupuje laptopa) a wtedy net i skype, także przed blokiem gdy wyjdę z dzieckiem na spacer (ma 3,5 roku więc potrafi się momentami sama upilnować) więc wtedy oczy mogę skierować na ekran, Ponadto filmy i mp3, tylko muszę dokupić sensowniejszą kartę.

*

lucass

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2005, 19:37:38 »
Pierwszy był sony clie 625...kupiłem go do ebooków... doskonale sie czytało na tym ekraniku...potem był Zire 31,Tungsten T, chwila zabawy z IPAQ , którego znienawidziłem ( ach to PPc durnowate), a teraz jest TREO 600  i do moich zastosowan wystarczy...czytam na nim ksiazki bo mam spora kolekcje....

Dlaczego kupiliście swojego palma
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 12, 2005, 16:33:01 »
Palma kupowalem, poniewaz w laptopie bateria za krotko trzyma. Wybor padl na Tungstena T3, bo ma duzy ekran - uzywam go do pisania (razem z palmem kupilem klawiature) i do internetu (www/email/gadugadu). Czasami korzystam z niego jako pen-drive. No i oczywiscie adresy + przypomnienia.