ad. Tungstena T

  • 23 Odpowiedzi
  • 1197 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« dnia: Listopad 01, 2006, 13:40:12 »
Przeszukałem to forum ale odpowiedzi na swoje pytania nie znalazłem.

1. Niby tyle już o tym mówiono, ale w dalszym ciągu nie wiem co robić dalej w sytuacji, gdy mój Tungsten T nie widzi plików tekstowych, a spr już prawie wszystkie programy....:/ Chowałem texty m.in. do My Documents i inne takie triki

2. Jak wymienić baterię w moim palmie? Kupiłem go używanego bez softu na CD i instrukcji, ściągnąłem instrukcję ze strony palma ale w niej nie ma nic na temat TECHNIKI wymiany akusa. Po prostu nie wiem, jak się do niego zabrać. Nie jest tak że trzeba mu "szczękę" po bokach rozkręcić z dwóch śrubek? Fajnie by było jakby ktoś podrzucił jakieś fotki instruktażowe:))  PLS HELP

*

Offline RoNi

  • ****
  • 815
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: TX, Tungsten E, Treo 680, Motorola Moto Z
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2006, 14:11:49 »
1. Jakiego programu używasz do odczytu plików tekstowych (i w jakim formacie)?

Ad.2.) spróbuj w ten sposób, poza tym było już kiedyś o tym na forum

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2006, 15:02:31 »
Ale żeby nie było, że wogóle nie  przejżałem archiwum. Za 2. THX:)
Wracając do textów, to próbowałem DocumentsToGo, Wordsmith, Quickoffice to nawet nie wgram (zajmuje ponad 14 MB, a ja użytkowej mam 14:/) i kilka innych freeawre'ów.

*

elektryk

ad. Tungstena T
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2006, 15:04:48 »
w zasadzie w systenie palm nie ma katalogu /my documents. jest nawet nie potrzebny. a plik txt jest odczytywany programem darmowym cardtxt.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2006, 15:08:51 »
Texty w moim znaczeniu ogólnym. Chodzi mi docelowo o word. Być może wynika to z tego, że mam Office 2007 beta. Zaraz spr ten Cardtxt...

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2006, 15:19:56 »
Chyba już wiem. Jeżeli występują polskie znaki to nie wiedzą takich plików programy. Nie mam spolszczenia więc to jest chyba ten problem. Wrzuciłem na kartę tytuły piosenek po angielsku i plik jest widoczny.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2006, 15:27:53 »
A korzystając z okazji chciałbym spytać, jak prawidłowo usuwać programy z palma. Czytałem o tym, mam program FileZ i wg niego usuwa się programy z listy. Myślałem że robi się deinstalację jak na kompie. Jak to jest?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2006, 15:33:46 »
Cytat: "eadem"
Texty w moim znaczeniu ogólnym. Chodzi mi docelowo o word. Być może wynika to z tego, że mam Office 2007 beta. Zaraz spr ten Cardtxt...


To word (doc) czy text (txt)?
Documents to Go czytaja format doc, od 8 wzwyz na pewno, wczesniejsze zdaje sie ze wymagaly konwersji.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2006, 15:36:07 »
.doc <- mówiłem o tym formacie. A nie ma to napewno znaczenia, że mam beta Office 2007?

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2006, 15:47:22 »
Z tym że instalka Documents To Go ma 14 MB. Nie mam tyle miejsca na palmie:/ Jakaś alternatywa?

*

elektryk

ad. Tungstena T
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2006, 16:01:48 »
wordsmith wraz z pecetowym konwerterem. pliki zapisywane sa na karcie.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2006, 16:37:12 »
Cytat: "eadem"
Z tym że instalka Documents To Go ma 14 MB. Nie mam tyle miejsca na palmie:/ Jakaś alternatywa?


Instalka moze tak, pliki w palmtopie nie.
Sprawdz, w T|T byl D2Go firmowo (bodaj 5-ka)
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2006, 17:53:26 »
Rzeczywiście, na palmie DocToGo zajął ok 5 MB (uff), otwiera się wszystko oprócz xls czyli exela:/ Wgrał mi sample na pamięć jakiś "Golf Score" 23K zajmuje a wyświetla mi info, że "There is not enough memory to perform this operation", ale mam jeszcze 3,2 MB wolne.

Aha, ponadto przy odpalaniu dokumentów .doc wyskakuje mi warning:
"Out of dynamic heap. Please return after doing a soft reset"
Po resecie odpala dokument, ale przy każdym odpalaniu trzeba to powtarzać...

*

Offline RoNi

  • ****
  • 815
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: TX, Tungsten E, Treo 680, Motorola Moto Z
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2006, 18:12:25 »

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2006, 00:54:34 »
A zna ktoś dobry serwis w wawie?

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2006, 01:00:52 »
Już go zepsułeś?

Serwisem zajmuje(-ował) się Scientific.

ad. Tungstena T
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2006, 15:23:11 »
Mam pytanie, podlacze sie pod ten temat - mam pare plikow na karcie, ktore sa plikami tekstowymi, ale NIE maja rozszerzenia .txt - czym je otworzyc? CardTXT nie widzi plikow nie majacych rozszerzenia .txt. A zmienianie co chwile nazw w jakims managerze plikow nie wchodzi w gre.

*

elektryk

ad. Tungstena T
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2006, 15:29:26 »
wsadz karte do pcta i zmien na nazwy z rozszerzeniami. zrobisz to raz i bedzie dobrze. a swoja droga ja takich problemow nie mam. fakt, ze nie uzywam softu od m$ do pisania  :))

ad. Tungstena T
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2006, 16:19:34 »
Ale to nie w tym rzecz. Te pliki maja wlasne rozszerzenia, a ze jest ich sporo, to nie chce mi sie bawic w zmiany nazw. Przykladowo - mam 10 plikow z jakiegos projektu w Javie (opcjonalnie innych skryptow, kodow zrodlowych itp - od C, przez skrypty w bashu, po te w php [wiec korzystanie z edytora ktory otworzy TYLKO pliki z jednym typem rozszerzenia odpada]). Wszystkie maja rozszerzenia .java (co nie zmienia faktu, ze de facto sa to zwykle pliki tekstowe) a ja chce je przejrzec (ew. wyedytowac) i z tego powodu nie moge. A dlaczego nie chce zmieniac nazw? Bo mam je na karcie, ktora potem podlaczam na laborce do czytnika i zgrywam caly projekt na kompa na uczelni. I nie mam ochoty wtedy ponownie zmieniac rozszerzen kazdego pliku na .java. Dlatego ponawiam pytanie - jaki edytor pozwoli mi otworzyc pliki tekstowe niezaleznie od rozszerzenia.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2006, 23:01:44 »
Cytat: "Maciej Wójcik"
Już go zepsułeś?

Serwisem zajmuje(-ował) się Scientific.



Już się o tym dowiedziałem, a pytam, bo nie wiem czy będę miał czas na osobistą wymianę baterii, która teraz chodzi ok 2-3 dni. Przy okazji trafiłem na ich stronie na ciekawy program (alternatywa dla ruskiego PiLoc) - DotPl

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2006, 23:17:37 »
Taniej wyjdzie wymienić samodzielnie. Chyba, że nie lubisz dłubać w sprzęcie.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2006, 12:07:51 »
Cytat: "Maciej Wójcik"
Taniej wyjdzie wymienić samodzielnie. Chyba, że nie lubisz dłubać w sprzęcie.


Wiem, z tym ze tak jak mówię, nie mam głowy ostatnio do zajęcia się czymś dłużej. A obawiam się że w pośpiechu mogę uszkodzić taśmę itp. Powiedzieli mi w scientific że wymiana to 40zł + VAT.

*

elektryk

ad. Tungstena T
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2006, 12:29:55 »
co? wymiana 40 + vat? + bateria zapewne.
ale 2-3 dni pracy to jeszcze nie koniecznosc wymiany. zalezy jak dlugo i co na nim robisz.

*

Offline eadem

  • 24
ad. Tungstena T
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2006, 13:36:50 »
Cytat: "elektryk"
co? wymiana 40 + vat? + bateria zapewne.
ale 2-3 dni pracy to jeszcze nie koniecznosc wymiany. zalezy jak dlugo i co na nim robisz.


Oczywiście, bateria + usługa. Wiem, że to ponoć nie tragedia, ale gdyby udało się osiągnąć tak z 5 dni, to był bym happy. Szukam właśnie jakiegoś akku sensownego.

Znalazłem takie oferty:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=138740959&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
(ciekawie duża pojemność... aż za duża)

http://www.allegro.pl/item138833520_aku_do_palm_m550_tungsten_t_850mah_li_polym.html
(de facto jest litowo - jonowa, co widać na zdjęciu)

http://www.allegro.pl/item138245844__nowa_bateria_palm_m550_tungsten_t_gw_6_f_vat_.html
(wygląda jak domowej roboty :P )