backup danych w WP7

  • 21 Odpowiedzi
  • 7380 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
backup danych w WP7
« dnia: Luty 08, 2011, 19:37:40 »
witam,

czy ktoś znalazł jakiś program czy sposób, który robi backup danych tak żeby można było zmieniać customy i nie tracić danych?
coś takiego jak było w WM6 z SPB Backup

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2011, 20:43:26 »
Z tego co się orientuje, to na tą chwilę nie ma takiego programu, ale poczekaj trochę, bo wraz z aktualizacją która będzie za kilka dni zostanie dodana możliwość backupu.

*

Offline billi

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2011, 22:22:43 »
Na razie tylko zapowiedzi Handy Backup

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2011, 22:32:11 »
Z tego co się orientuje, to na tą chwilę nie ma takiego programu, ale poczekaj trochę, bo wraz z aktualizacją która będzie za kilka dni zostanie dodana możliwość backupu.

masz więcej info o tej nadchodzącej aktualizacji?

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2011, 22:31:22 »
Wiesz co, chyba my z tego nie skorzystamy, bo to chyba miała być aktualizacja oprogramowania zune na kompie (miało się jakoś zgrać z updatem na kompa) no i faktycznie, jak chciałem zgrać łatkę na telefon (nie da się wgrać, w sumie to nie dziwne :D ) to jest krok, w którym zune robi backup całego telefonu, no ale chyba nie da się zrobić tak po prostu backupu, a newsa w którym się na to natknąłem, nie mogę znaleźć. Ale w sumie, to mogło mi się też coś pomylić, aczkolwiek przy update'cie robi się jakiś tam backup

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2011, 09:56:11 »
czy cos ruszylo w temacie backupow?

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2011, 15:10:07 »
Pytanie - czy po instalacji systemu od nowa i instalacji zakupionych już gier automatycznie mi przywróci Achievementy itp z XBOX-Live? Nie chce mi się od nowa gierek przechodzić :)
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2011, 09:46:39 »
Pojawił się specjalny dodatek do Zumi, aby można było robić kopie do własnego katalogu:

http://www.neowin.net/news/custom-backup-utility-for-wp7-available

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2011, 20:46:51 »
Na X-Dev pojawił się ciekawy program do robienia kopii danych programów zainstalowanych na WP7 z poziomu PC...

http://wmpoweruser.com/windows-phone-7-backup-tool-for-unlocked-handsets-released

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2011, 08:30:29 »
Mi póki co backupuje tylko Navigona, a mam około 15 aplikacji łącznie kupionych przez Marketplace, także aplikacja do dopracowania. Backupuje chyba tylko aplikacje, które zostały wrzucone na telefon xap'em z komputera.
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2011, 21:19:41 »
Działą i jest oki, ale jak zauważa sam autor - NIE BACKUP-UJE APLIKACJI POBRANYCH Z MARKETU i nie wiadomo dlaczego. Program robi back-up tylky tych zainstalowanych z zewnątrz.
Cytat: winphoneviet;16798211
as i mentioned in post#1, i can't access the IsoStore of apps/games which is downloaded from marketplace
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 21:21:19 wysłana przez Budniu »

*

Offline Alexxxxx

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2011, 09:46:16 »
przypadkiem dzisiaj zrobil mi sie hard reset w mozarcie. czy jest mozliwosc odzyskania danych z zune? - robilem update i wiem ze on robi backup przed zmianami i sie zastanawiam czy mozna z tego skorzystac i przywrocic dane? jesli sie nie da to ten system to jakas awaria i zmieniam to gowno.

czekam na pomocne informacje

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2011, 10:43:54 »
Jeszcze nie słyszałem o przypadkowym hard resecie, no ale skoro ci się już przydarzył  :wink: to kontakty, kalendarz masz przecież w chmurze a jedynymi danymi jakie straciłeś to programy które możesz w parę minut doinstalować. Z zune ci nie pomogę bo nigdy nie potrzebowałem niczego przywracać, ale jak poszukasz gdzieś na tym forum to na pewno znajdziesz, pamiętam że to było dość obszernie opisane. Podejrzewam też, że jeśli wydaje ci się że potraciłeś jakieś dane to jesteś nowym użytkownikiem WP7 więc nie panikuj tak, system jest skonstruowany specjalnie w ten sposób żeby żadne dane nie przepadały. Jeśli nie zsynchronizowałeś telefonu z chmurą to tylko możesz mieć do siebie pretensje. Spokojnie...z głową wszystko rób a nie reaguj tak nerwowo  :)

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2011, 12:30:30 »
Zune zrobił kopie i można z niej skorzystać.
Wejdź do Zune, tam gdzie robiłeś aktualizację. Na dole masz informacje, z jakiego dnia jest kopia i przycisk do przywrócenia danych z kopii.
Oczywiście zawsze jest pytanie, czy warto...

*

Offline eSo

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2011, 12:34:31 »
Czy backup - zachowuej tresci smsow ? i czy po przesiadce na Mango bede mogl bez problemow wczytac dane ?

*

Offline Alexxxxx

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2011, 12:42:18 »
nie wiem o jakiej chmurze mowisz  :wink:
dlaczego pytasz czy warto? update, co prawda w sierpniu byl ale to i tak juz cos  - na programach mi tak nie zalezy jak na calenderu i kontaktach.
wchodzilem rano do zune po tym jak to sie stalo i byla jakas informacja o ost synchronizacji ale nie zauwazylem klawisza do przywrocenia. wieczorem to jeszcze obadam.
co do przypadkowosci to rano go wlaczalem bo padl i juz po resecie byl. chyba ze podczas wlaczania to jakos mozna zrobic chociaz troche dziwne ze to tak przypadkiem sobie mozna zrobic.

wrtace jeszcze of topa:
czy macie moze tak ze przy odblokowywaniu ekran nie reaguje przez jakis czas? albo jak ktos dzwoni mam niekiedy sytuacje ze zanim ekran zacznie reagowac to juz po rozmowie jest (mozarta mam)?


*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2011, 12:49:03 »
Czy backup - zachowuej tresci smsow ? i czy po przesiadce na Mango bede mogl bez problemow wczytac dane ?
Stawiam, że backup zachowuje WSZYSTKO. To jest po prostu kopia pamięci całego telefonu.
A co oznacza "wczytać dane"?

Połączone: [time]Październik 04, 2011, 12:49:58[/time]
nie wiem o jakiej chmurze mowisz  :wink:
A masz założone konto w @hotmail.com? Wpisywałeś adres email do @hotmail.com oraz hasło do komórki?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2011, 13:09:13 »
Możecie mi wierzyć, backup zrobiony przez Zune podczas aktualizacji zachowuje wszystko to co było w urządzeniu przed aktualizacją (programy, kontakty, kalendarz, ustawienia i wszystko inne). Wiem bo przy moich eksperymentach kilkakrotnie juz przywracałem swoje backup-y z preNoDo, Nodo czy Mango.

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 04, 2011, 13:59:17 »
nie wiem o jakiej chmurze mowisz  :wink:

wrtace jeszcze of topa:
czy macie moze tak ze przy odblokowywaniu ekran nie reaguje przez jakis czas? albo jak ktos dzwoni mam niekiedy sytuacje ze zanim ekran zacznie reagowac to juz po rozmowie jest (mozarta mam)?

jeśli nie będziesz robić synchronizacji z kontem windows live zwanym inaczej hotmailem tudzież "chmurą" :) to niestety twój problem może sie kiedyś powtórzyć a przy braku świeżego backupu w zune możesz się pozbyć większości kontaktów i wpisów w kalendarzu :) drugą sprawą jest to że dzięki chmurze możesz te dane synchronizować pomiędzy różnymi urządzeniami, czy to telefonami czy pc i zapomnisz o czymś takim jak robienie backupu tych danych i ból głowy który teraz masz znika raz na zawsze.
co do tych zawiasów sprzętu to ja mam rom DFT Mango i niestety po podłączeniu ładowarki lub jej odłączeniu mam około 10 sekund brak reakcji na ekranie tak jak ty (ale nie zdarza się to zawsze ) przyciski hardwarowe działają natomiast dotyk nie. Myślałem że u mnie to wina romu, ale widzę że ty masz coś podobnego natomiast w innych okolicznościach.
Załóż konto na Windows Live bo bez tego telefon ma trochę "upośledzone" te swoje "walory"  :E

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 04, 2011, 14:32:42 »
A ja mam oficjalne Mango i nic mi się nie zacina... No może z wyjątkiem przycisków na słuchawkach... Jakoś gorzej działają...  :grin:

*

Offline eSo

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2011, 00:51:50 »
szybkie podsumowanie - poprawcie mnie jezeli sie myle :)

Przy kazdorazowej synchrnonizaji z Zune, kopiowane jest z telefonu doslownie wszystko (wraz z tresciami smsow)
a po wgraniu nowego romu przy pierwszej synchronizacji dane z smsami leca na telefon ?
czy tak??

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: backup danych w WP7
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2011, 07:54:42 »
Nie wiem jak to wygląda technicznie tzn. czy z telefonu jest wszystko usuwane i później synchronizowane, czy może w ogóle tych danych nie rusza aktualizacja i cały czas siedzą w telefonie. W każdym razie przy aktualizowaniu przez Zune wszystko zostaje w telefonie.