[WP7] synchronizacja z Outlookiem

  • 25 Odpowiedzi
  • 9068 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
[WP7] synchronizacja z Outlookiem
« dnia: Styczeń 14, 2011, 20:02:08 »
wyczytałem, że synchronizacji kalendarza i kontaktów z Outlookiem można dokonać przez Hotmail Connector.

czy ktoś to już robił?

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 10:42:44 »
No pewnie. Tylko to ma mało co związane z Leo, a z WP7. Nie ten dział...

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2011, 11:02:04 »
No pewnie. Tylko to ma mało co związane z Leo, a z WP7. Nie ten dział...

jak by to napisać żeby cie nie urazić?...

masz coś na temat to pisz,
nie masz, to zamknij i idź mędrkuj gdzie indziej

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2011, 12:16:14 »
masz coś na temat to pisz,
Proszę cię bardzo.

Instalujesz Connector do Outlooka i łączysz go z kontem w HotMail.
W Ourlooku pojawia ci się nowe "drzewko", które jest odpowiednikiem tego co masz w Hotmailu.
Potem łaczysz WP7 z kontem na Hotmailu i w WP7 masz kopie tego co masz w Hotmailu.

Jak coś w Outlooku wrzucisz do tego drzewka (kontakt, wiadomość, wpis w kalendarzu, ale nie zadanie), to pojawia ci sie w Hotmailu i w WP7. I odwrotnie: jak coś wrzucisz w WP7 do kontaktów, kalendarza, czy wyślesz wiadomość przez hotmail, to pojawi ci się w Outlooku.

ALE: to jest oddzielne drzewko w Outlooku obok twojego głównego. I masz rozterkę: przerzucić się całkowicie na Hotmaila i trzymać całą pocztę/kalendarz/kontakty m.in. na serwerach MS (ale za to dostępne z każdego miejsca na świecie), czy mieć drugie drzewko, w którym trzymasz tylko to co ma się znaleźć na to co ma być na WP7. Ja wybrałem tą drugą opcję: kalendarz i kontakty używam z drugiego drzewka, a pocztę trzymam na głównym.

Jest to całkiem inny schemat niż synchronizacja WM6 z Outlookiem. Programem pośredniczącym nie jest "Centrum obsługi urządzeń", tylko serwery MS. Jednym to wszystko jedno, a drugim to się nie będzie podobać.

PS. Moderatorom proponuje przenieść wątek do działu o WP7.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 12:18:18 wysłana przez gbbsoft »

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2011, 13:39:43 »
Witam
Jak poruszyliśmy już wątek poczty na W7 to jak wyglada sprawa synchronizacji konta z serwerem Exchange przez WiFi lub dane pakietowe, czy można podawać własny firmowy APN lub wgrywać certyfikaty osobiste na telefon z W7?
Sprawdził Ktoś to może?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2011, 13:53:44 »
nie masz, to zamknij i idź mędrkuj gdzie indziej
uważaj na słownictwo
a kolega ma rację - ten temat nadaje się do oprogramowania WP7 a nie do Leo WP7
przeniesiony

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:27:37 »
ja robię bezpośrednio z Exchangem i działa super. Dokładnie tak samo jak w WM 6.5

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2011, 20:51:50 »
ok. tylko czy używasz certyfikatów do autentykacji na firewallu firmowym, zanim dojdziesz do Exchange. Mi nie chce zainstalować certyfikatów jak sobie wyślę przez internet. Na 6.5 nie było z tym problemów po prostu wgrywałem na kartę i instalowałem. Chyba że można je jakoś odpalić z karty?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2011, 22:00:35 »
Nie mam dostępu już do konta exchange, więc dajcie znać jak z tym certami wygląda.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2011, 23:48:23 »
wgrałem normalnie certyfikat, przesyłając na pocztę inną. Przez długi czas mi nie dizłało i nie wiedziałem dlaczego. Zrobiłem  restart telefonu i wszystko zadziałało. Certyfikat jest z serwera.

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2011, 11:32:21 »
Tak, musiałem zrobić reset telefonu i instalacja certyfikatów poszła. Wgranie z innego konat poprzez www. Mam jednak kolejne pytanko, w momencie uruchamiania konta Outlooka na telefonie i synchronizacji z serwerem Exchange poprzez activesync- oczywiscie z pominieciem PC- od razu pyta mnie o hasło i zgłasza błąd autoryzacji(bez kodu, tylko info- Outlook account info is incorrect, update your info for.... and tape save). Serwer jest Exchange2010. Sprawdzałem, nawet nie dobija się do serwera ISA, czyli na pewno nie jest to problem skrzynki w Exchange. Adres serwera mam na pewno prawidłowy bo nawet na Iphone śmiga :wink:

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2011, 22:51:51 »
Przy tych błędach jest zwracany jednak jakiś numer (numer błędu oczywiście). Masz taki numer, może warto po tym numerze poszukac rozwiązania w googlach. Ja tak czest działałem i sporo tematów udało się rozwiązać.

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:19:58 »
Mam pytanie do użytkowników Hotmail Connectora.
Niby wszystko działa, kontakty pojawiły mi się na profilu i są również w telefonie (synchronizuję tylko kontakty) ale Outlook przy próbie wysyłania/odbierania dla konta hotmail zamiera w trybie "Przetwarzanie" dla odbieranie na dobre kilkanaście minut. Wysyłanie idzie moment.
Kontaktów mam ponad 900 czy to może być problem?
Czy można to jakoś przyspieszyć?


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:44:02 »
Który Outlook? U mnie z 2007 nie było problemu, kontaktów około 1000.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:26:23 »
Outlook 2010.
Po testowej redukcji liczby kontaktów do 330 dalej to samo. Przetwarzanie trwa około 20 minut.

Dla wyjaśnienia dodam, że kontakty skopiowałem z Foldery osobiste do Kontaktów utworzonych na Live. Nie zmieniałem nic  w ustawieniach.


Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2011, 15:08:09 »
masz coś na temat to pisz,
Proszę cię bardzo.

Instalujesz Connector do Outlooka i łączysz go z kontem w HotMail.
W Ourlooku pojawia ci się nowe "drzewko", które jest odpowiednikiem tego co masz w Hotmailu.
Potem łaczysz WP7 z kontem na Hotmailu i w WP7 masz kopie tego co masz w Hotmailu.

Jak coś w Outlooku wrzucisz do tego drzewka (kontakt, wiadomość, wpis w kalendarzu, ale nie zadanie), to pojawia ci sie w Hotmailu i w WP7. I odwrotnie: jak coś wrzucisz w WP7 do kontaktów, kalendarza, czy wyślesz wiadomość przez hotmail, to pojawi ci się w Outlooku.




A jak wrzucić istniejące kalendarz do tego nowego drzewka? Bo kontakty mi się udało (skopiowałem wszystkie i wkleiłem do nowego drzewka "Contacts", a z kalendarzem coś nie wychodzi. Mam Outlooka 2010.

Z góry dziękuję.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2011, 16:08:16 »

A jak wrzucić istniejące kalendarz do tego nowego drzewka? Bo kontakty mi się udało (skopiowałem wszystkie i wkleiłem do nowego drzewka "Contacts", a z kalendarzem coś nie wychodzi. Mam Outlooka 2010.

Z góry dziękuję.
Trzeba wybrać widok taki, abyś widział wydarzenia w kalendarzu w postaci listy, a nie kalendarza. Wtedy łątwo je się zaznacza i robi copy.

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:31:33 »
Outlook 2010.
Po testowej redukcji liczby kontaktów do 330 dalej to samo. Przetwarzanie trwa około 20 minut.

Dla wyjaśnienia dodam, że kontakty skopiowałem z Foldery osobiste do Kontaktów utworzonych na Live. Nie zmieniałem nic  w ustawieniach.

Udało mi się rozwiązać problem :ok: Kłopot sprawiał PGP Desktop, który mam zainstalowany na tym samym kompie.
Rozwiązanie
https://pgp.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/1154/~/unable-to-use-outlook-connector-with-a-pop-email-account

Sprawdzone działa. Synchronizacja teraz to pojedyncze sekundy. To chwilowo powstrzymało deinstalację WP7  :)

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2011, 11:22:51 »
Jakby ktoś szukał jeszcze innego sposobu, to można wyeksportować kontakty z Outlooka i zaimportować do gmaila.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2011, 16:50:32 »
Nadal to nie jest synchronizacja tylko ręczne chałupnictwo
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2011, 11:20:55 »
Chałupnictwo pod warunkiem, że nadal korzystamy z Outlooka do zarządzania kontaktami. Wydaje mi się, że sporo osób korzystało z Outlooka do kontaktów dlatego, że to był wcześniej najwygodniejszy sposób.
Teraz mogą korzystać np. tylko z gmaila albo tylko z live id, albo tylko z facebooka do zarządzania kontaktami i jest to wygodne o tyle, że nie trzeba podłączać się do komputera, żeby zsynchronizować dane.
Jeśli ktoś jednak obstaje nadal przy Outlooku, to wtedy Hotmail Connector.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2011, 16:21:24 »
Jeśli ktoś jednak obstaje nadal przy Outlooku, to wtedy Hotmail Connector.
No właśnie i wtedy już możesz wszystko robić także w Outlooku...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2011, 17:30:06 »
Hotmail connector to w miarę rozsądne wyjście, ale kulawe w wielu przypadkach.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2011, 23:30:51 »
Pewnie, że kulawe. Tasków nie ma.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 08, 2011, 07:47:41 »
A w samym WP7 jest w ogóle wbudowany program do zadań? Bo jakoś nigdzie mi się nie przewinęło, żeby ktoś o nim wspomniał w recenzji.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] synchronizacja z Outlookiem
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2011, 10:26:38 »
A w samym WP7 jest w ogóle wbudowany program do zadań? Bo jakoś nigdzie mi się nie przewinęło, żeby ktoś o nim wspomniał w recenzji.
Normalnie nie ma. Ma być w poprawce jesiennej.