TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.

  • 718 Odpowiedzi
  • 219617 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 04, 2008, 09:03:50 »
A ja do skrótów zdecydowanie polecam program-kombajn  SPB Pocket Plus 4 lub iLauncher`a chociaż są płatne. Jak chcesz darmowe to poszukaj  :ok: 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 04, 2008, 12:08:17 »
Mam problem :S Otóż TCPMP nie znajduje mi kodeka Windows Media Audio oraz Windows Media Video 9 :-? Myśląc, że może czegoś mi brakuje albo coś jest uszkodzone skasowałem wersję, której używałem i wrzuciłem paczkę nothina (z wszystkimi kodekami - jak napisał), ale nadal jest to samo :-| Ręce opadają.. Może coś w rejestrze trzeba poczyścić, ale gdzie?
Ja wykorzystałem pliki z tej paczki:

http://rapidshare.com/files/44820912/WM5_WMV9_Codecs.zip.html

Są tam 2 pliki: wmadecoder.dll oraz wmvdecoder.dll. Wrzuciłem je do katalogu: \Windows (te z katalogu TCPMP usunąłem, bo wydaje mi się, że ten program i tak z nich nie korzysta, gdyż są to pliki .dll a on ma kodeki w plikach .plg). Napiszcie jeśli się mylę!

W każdym razie zadziałało.


Żeby nie mnożyć postów wrzucę tutaj też swoje zapytanie  :)

Otóż zdaje mi się, że Subtitle Workshop zamienia znaki nowej linii (te pionowe kreski "|") na takie coś: "<br>" przy konwersji na .smi. No i choć pewnie poprawne to jednak TCPMP nie łamie linii w tym miejscu tylko po prostu wyświetla to "<br>" (czy może wyświetla "<br").
Czy ktoś może to potwierdzić?
Jeśli tak jest to czy istnieje na to jakaś rada w ustawieniach Subtitle Workshopa, czy trzeba po prostu w pliku .txt zamienić to "|" na spację?

*

Offline alzail

  • **
  • 118
    • http://www.barbesale.pl
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 04, 2008, 19:39:01 »
u mnie również wyświetla <br zamiast przechodzić do nowej linii, na razie nie szukałem wyjścia z tej sytuacji.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #363 dnia: Marzec 04, 2008, 22:35:19 »
Plugin do napisów <br> po polskiej literze nie traktuje jak nową linie. Trzeba dodać przed konwersją spacje przed i po znaku nowej linii "|" i potem już wszystko działa jak trzeba.
Are you shpongled?

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #364 dnia: Marzec 04, 2008, 23:25:05 »
Plugin do napisów <br> po polskiej literze nie traktuje jak nową linie. Trzeba dodać przed konwersją spacje przed i po znaku nowej linii "|" i potem już wszystko działa jak trzeba.
Czyli zanim przekonwertujemy napisy Subtitle Workshopem zamieniamy "|" na " | " i dopiero to konwertujemy tym programem.
Czy dobrze zrozumiałem?

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 05, 2008, 21:35:20 »
zgadza się.
Are you shpongled?

*

Offline ironderek

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #366 dnia: Marzec 10, 2008, 21:37:04 »
Ja mam natomiast nieco inny problem, po zainstalowaniu polskiej wersji TCPMP na Ipaqa 214 zdaza sie ze jesli otwieram film to idzie tylko sam glos a ekran jest czarny lub obraz zatrzymuje sie w jednym miejscu. Musze wtedy np. przesunac suwak od poziomu glosu w odtwarzaczu by wszystko wrocilo do normy. Dzieje sie tak czasami, bo czasami film startuje normalnie, niezauwazylem tych objawow gdy odtwazam film na pelnym ekranie, ale jesli chce wrocic do pionu to znowu obraz sie wiesza a glos idzie normalnie(czasami). Dodam ze filmy sa w formacie avi lub divix i sa nieprzerobione i waza okolo 700mb. Niemialem tego problemu na Aximie x50v, wiec co jest nietak?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #367 dnia: Marzec 10, 2008, 22:08:39 »
w jakim trybie video? Też mam 214 i na GAPI  czasami tak się dzieje ale w innych trybach jest ok
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2008, 22:10:10 wysłana przez Kapitan Pazur »

*

Offline ironderek

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #368 dnia: Marzec 11, 2008, 00:12:24 »
Nie na GDI bo na Gapi obraz mi wariuje tzn na calym ekranie wszystko jest ok lecz jak przejde w pion to mi sie zlewa obraz z poziomu i pionu.

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #369 dnia: Marzec 11, 2008, 10:21:53 »
U mnie też obraz się psuje gdy przechodzę z landscape do portrait poprzez opcje systemu WM. Natomiast jeśli robię to we wbudowanym menu TCPMP - czyli menu->orientacja->leworęczny lub praworęczny to nie ma problemu. Wiem, że to dość elementarne ale na wszelki wypadek wspominam.

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 11, 2008, 13:16:38 »
Ja chciałbym sie dowiedzieć czy może znacie odpowiedz na mój problem mianowicie związany z plikami wmv TCPMP odtwarza ten format ale dźwięk jest tylko płynny a obraz przeskakuje co kilka klatek podobnie jest w Windows Player ale on to robi troszkę  szybciej ale i tak nic sie nie da oglądać mam WM6 w spv C600

*

Offline pernaczy

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP iPAQ 214, Automapa EU, CF 1GB, SD 4GB
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 19, 2008, 23:57:20 »
Witam,
Zainstalowałem TCMP na iPAQ 214. Zasadniczo program śmiga bez zastrzeżeń. Odtwarza filmy (avi - bo takie mam) wraz z napisami więc nawet nie sprzawdzałem ustawień. Problem pojawia się przy wyłączaniu programu. Niezależnie od zastosowanego sposobu zakończenia działania programu
1. Kółko z iksem przy uruchomionym programie "Magic button",
2. wejście na "memory-running programs-TCMP-STOP",
3.użycie klawisza sprzętowego do którego przyporządkowałem w TCMP funcję "zakończ")
wyłączenie programu "kończy się" białym ekranem PDA i niemożliwością "zrobienia czegokolwiek". Pomaga dopiero softreset, który przywraca normalne funkcjonowanie PDA.
Czyktoś może mi podpowiedziec co z tym fantem zrobic?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #372 dnia: Marzec 20, 2008, 00:20:29 »
przeinstaluj program, może nie masz najnowszej wersji?
ja na 214 nie mam żadnych problemów z zamykaniem TCPMP

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #373 dnia: Marzec 29, 2008, 00:02:56 »
Witam.
mam problemy z krzaczkami w napisach z filmow, zmienilem w opcjach regionalnych na polish i dalej jest ten sam problem:(
pomoze ktos?
pozdrawiam

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #374 dnia: Marzec 30, 2008, 12:56:34 »
mam problem
przy ogladaniu na p 560 filmow dzwiek jest bardzo slaby prawie go nie slychac.
probowalem juz wzmacniac dzwiek przy konwertowaniu pliku ale wychodza bardzo duze szumy

jak  poprawic dzwiek zeby byl glosniejszy bardzo prosze o pomoc????

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #375 dnia: Marzec 30, 2008, 16:07:16 »
jako alternatywę proponuję SmartMovie dla PPC. Fajny programik - ie taki rozbudowany jak TCPMP ale wiąże mnie z nim sentyment byłego symbianowca

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #376 dnia: Marzec 30, 2008, 17:12:40 »
Spytam jeszcze raz: czy istnieje mozliwośc dorzucenia kodeka Mpeg2 ???
ISTQB Certified Tester

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #377 dnia: Marzec 31, 2008, 13:19:07 »
Ja chciałbym sie dowiedzieć czy może znacie odpowiedz na mój problem mianowicie związany z plikami wmv TCPMP odtwarza ten format ale dźwięk jest tylko płynny a obraz przeskakuje co kilka klatek podobnie jest w Windows Player ale on to robi troszkę  szybciej ale i tak nic sie nie da oglądać mam WM6 w spv C600

nie wiem czy to dalej  aktualne ale jeśli to domorosłe wmv to sprawdź ile klatek/ kilobajtów  na sekundę ci nawala. 

PDA to nie studio video, i kolumbryny tworzone w np windows movie maker się tną więc trzeba je odchudzać trochę

ponadto płynniej kolumbryny się odtwarzały u mnie na poprzednim sprzęcie jak je wrzuciłem do pamięci wew a nie z karty.

pzdr
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2008, 13:22:12 wysłana przez loos »

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 23, 2008, 22:21:18 »
Witam

Mam taki problem mianowicie tcpmp odtwarza ladnie film, tyle ze zamiast polskich znakow w napisach mam krzaki.  Czy ktos sie z tym spotkal - moze wie jak temu zaradzic. Pda to mio p350 bez wgranej polskiej nakladki(zbedna mi jest).

z gory dzieki za pomoc.

*

Offline Asassello

  • ****
  • 594
  • Sprzęt: LOOX 718, i600, i5700
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 23, 2008, 22:28:18 »
Sprawdź kodowanie w Subtitle Workshop - podczas konwertowania napisów.

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 23, 2008, 22:49:13 »
Kodowanie bylo prawidlowe, zrobilem HR wgralem polska lokalizacje potem tcpmp i od kopa pojawily sie ogonki :)

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #381 dnia: Kwiecień 23, 2008, 23:47:57 »
Kodowanie bylo prawidlowe, zrobilem HR wgralem polska lokalizacje potem tcpmp i od kopa pojawily sie ogonki :)

...a wystarczyło zmienić locale na polski i zrobić SR...
nie potrzeba spolszczenia systemu do tego.

upd:

procedura:

menu start, settings, system i tam regional settings - polish.
soft reset.
i już.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2008, 12:23:45 wysłana przez nothin »

*

Offline greentea

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC T830
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #382 dnia: Czerwiec 02, 2008, 18:38:22 »
Nie wiem dlaczego, ale u mnie napisy odtwarza do góry nogami i dodatkowo jako lustrzane odbicie. Probowałem wszelkich ustawień i nic, ktoś pomoże ?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #383 dnia: Czerwiec 02, 2008, 19:52:06 »
Less Rotation Tearing też sprawdziłeś?

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #384 dnia: Czerwiec 02, 2008, 19:54:43 »
czy mogę zacytować, jako przykład fragment wpisu z poczatku posta..:

Cytuj
3.
update...  wstępnie co robić, gdy:

*nie widać napisów:
-wybrać z menu opcje/video gapi lub gdi, nigdy xscale,
-sprawdzić nazwy plików, filmu i tekstów, teksty muszą być w formacie smi.
-zmienić konwerter, metodę konwersji..

* napisy są obrócone, , nie podążają za obrotem ekranu, itp:
- należy odznaczyć opcję "less rotation tearing" w menu/options/settings zakładka advanced
- ustawić menu/options/orientation na left- lub righthanded + button do obracania ekranu.
-dodatkowo problem pojawia się ,gdy konwerterem sami obrócimy film...napisy i tak bedą się układać tak , jakby film nie był obrócony..

* brak synchro napisów z filmem:
- oba pliki trzeba sprawdzić na pececie,
- ponownie skonwertować napisy,
- nie konwertować filmów przy spotym obciązeniu prcesora innymi zajęciami(tak.).

*napisy migają:
- należy odhaczyć opcję "interlaced mode" z menu/options/settings zakładka gapi,
- należy odznaczyć opcję "less rotation tearing" w menu/options/settings zakładka advanced.
- należy zmienić w zakładce GAPI "subtitle buffering" na subtitle buffering(onlydiff), lub ODWROTNIE, w przypadku np. wizarda i pewnie większości maszyn z wm05/06...

gdy to pisałem, byłem pełen entuzjazmu;
teraz widzę, że sensu w tym nie było...
a poważnie, panowie, róbcie wpis w wątku, gdy już przeczytaliście bzdury z początku posta, ten cały opis, nudny i w ogóle, a program nadal nie działa, jak wg was powinien... wiem ,że opis jest chaotyczny, ale zawiera jednak przydatne informacje..

taka myśl nt. problemu jeszcze:
nigdy, NIGDY nie uruchamiajcie tcmpm w LANDSCAPE. Program posiada własną, często mieszającą się z trybem landscape, procedurę obracania obrazu - pamiętajmy, to program z czasów, gdy swobodny obrót całego GUI był wyjątkiem(wm03 se..).

Niemniej zamierzam zrobić cab uniwersalny, do maszyn nie- i akcelerowanych, z całością wszelkich pluginów, jakie trzeba i warto mieć z tym programem...myslę, że trzeba będzie też zaktualizować link i wersję pdivxencodera..

Przy okazji, nie wiem, czy o tym pisałem, wpisując ręcznie nazwę jakiejkolwiek czcionki, którą mamy w systemie, mozemy użyć dowolnego fonta, w dowolnym rozmiarze...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2008, 20:49:13 wysłana przez nothin »

*

Offline greentea

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC T830
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #385 dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:04:34 »
No i właśnie żadne podane wyżej metody nic nie dają, gorzej, gdy włączam "ustawić menu/options/orientation na left" wyskakuje błąd i wyłącza mi program oraz pocketowi robi się czarny ekran i trzeba robić reset.
Próbowałem różnych wersji programu i to samo.

A jakby co, mam FSC T830.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #386 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:06:23 »
jaka wersja tcpmp? Może po prostu te opcje obracania nie działają poprawnie na kwadratowym ekranie

*

Offline greentea

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC T830
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #387 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:18:36 »
0.71 + plugin do napisów i 0.81 na obu to samo

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #388 dnia: Czerwiec 03, 2008, 14:03:07 »
a sprawdzałeś to na pliku testowym matrixa z napisami czy na jakimś własnym? Może źle skonwertowałeś po prostu. Link do pliku testowego z napisami jest gdzieś w tym wątku

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #389 dnia: Czerwiec 08, 2008, 15:58:56 »
Witam. Jestem nowym posiadaczem tego typu telefonu i jeszcze nie do konca wiem co i jak. Odrazu uprzedzam ze jezeli ten watek juz byl to z gory przepraszam ale szukalem wszedzie o google sa przewertowane.

Problemem jest program The Core Pocket Media Player oraz Windows Media Player. Mianowicie po sciagnieciu kodekow i zainstalowaniu ich windows media player nie odtwarza wciaz DIVX'ów. A po zainstalowaniu programu The Core Pocket Media Player gdy go uruchamiam wyskakuje mi nastepujacy komunikat: "Niespodziewany blad programu. Prosze przeslij "crash.txt" do twórców. Nastapi zamkniecie programu" ( Posiadam WM 6.1)
Co mozecie na to poradzic? Z gory dziekuje z pomoc.
<piwo>