TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.

  • 718 Odpowiedzi
  • 219621 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 21, 2007, 19:49:39 »
napisy przerabialem w Subtitle Workshop otwieralem plik z napisami nastepnie klikalem zapisz jako sami captioning i dodawalem to tcmp w palmaxie probowalem zaznaczac gapi gdi i nic jak klikne na subtitlessa jakies funkcje ale nie aktywne i jest stream iodfajkowany none niewiem co zle robie?

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 21, 2007, 19:51:34 »
dodam jeszcze ze te funkcje sa nie aktywne jak leci film filmy chodza super moze niemam jakiegos kodeka?

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 22, 2007, 00:55:42 »
http://www.savefile.com/files/431302

używasz playera z tej paczki?

jeśli tak ,to sprawdź ten film i te napisy na pececie na obecnosc napisów.
Hm.. a jeśli to maszyna z WinCE, to moze potrzebujesz bibliotek GAPI?

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 22, 2007, 21:39:47 »
Witam ponownie wgralem program z tej paczki i dalej nic gdy gdy wchodze z tcpmp otworz plik to widzi tylko film napisow nie widac a jezeli otwieram bezposrednio  nie z tcpmp katalog z filmem to widac plik z napisami jak wgrac ta bibloteke gapi jak sprawdzic WinCE

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 22, 2007, 22:28:32 »
Dodam jeszcze ze posiadam PALMAX-HOLUX GPS MILE 60

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 23, 2007, 00:01:33 »
Cytat: "zebek6"
gdy gdy wchodze z tcpmp otworz plik to widzi tylko film napisow nie widac

tak ma być, pliku z napisami nie widać bo go nie otwierasz oddzielnie - dlatego ważne jest by nazwa była taka sama jak pliku z filmem

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 23, 2007, 13:23:06 »
Myślę o problemie, ale jakoś nie mam pomysłu; sprawdzałes ten film z tymi napisami na pececie? Są napisy?
Możesz spróbować konwertować je jeszcze raz, bez filmu w tym samym katalogu, co napisy. Jeśli tak robiłeś, to znów spróbuj z filmem i napisami w tym samym katalogu, jeśli nadal nic, i jesteś pewny, ze to te napisy, wywal subtitle workshop, rozpakuj/zainstaluj go od nowa i jeszcze raz, ta maszyna podobno ma wm03, więc niezrozumiały byłby problem programowy tcpmp...

Może ktoś ma inne idee?

p.s. zawsze mozesz wgrać napisy do filmy pdixencoderem..jeszcze.

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 23, 2007, 18:05:28 »
Nie wiem czy sie dobrze zrozumielsmy nie wiem  o jaki film ci chodzi sprawdzalem ale na swoim filmie jezeli jest jakis do sciagniecia gotowy przerobiony to prosze o wskazanie skad go sciagnac znalazlem jeden na forum ale nie dziala strona

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 23, 2007, 18:12:44 »
ok, jeszcze raz: chodzi mi o film, w którym chcesz ujrzeć napisy.
Jeśli mając w katalogu napisy i film z tymi samymi nazwami w pececie nie będziesz mógł zobaczyć napisów... ....to tcpmp, moje pomysły, i generalnie cokolwiek niewiele pomoże.
opdalenie niedziałającego filmu/napisów na pececie to szybka metoda na eliminację przyczyn od pocketa niezależnych.


hm idea, jeśli to film skonwertowany, spróbuj przerobić go jeszcze raz.
czasem się zdarza, nie wiem, jakim sposobem, że napisów nie ma przez sam film. Sporadycznie, ale miałem takie przypadki, przy konwersji na dużym obciązeniu procka peceta innym programem jednocześnie.. Dziwne.

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 23, 2007, 19:07:21 »
ok sprobuje jeszcze raz od nowa

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 24, 2007, 01:36:44 »
Niestety nic z tego zrobilem  nawet reset palmaxa powywalalem wszystko zainstalowalem na nowo probowalem chyba wszystkiego i nic filmy smigaja super ale napisow brak jedyne co zauwazylem jak wejde w wlasciwosci typ plik po przerobieniu nazywa sie smil anie smi moze tu jest cos nie tak?

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 24, 2007, 09:09:48 »
hmm napisy muszą mieć rozszerzenie .smi .

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 24, 2007, 11:15:14 »
jescze co zauwazylem plik z napisami przed przerobieniem zajmuje 21,8KB a po przerobieniu 67,3KB chyba cos jest nie tak ???

*

Offline o|af

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z postępem jak ze wszystkim - nie można przesadzić
  • Sprzęt: MDA CIV; HTC Hero (G2), HTC Leo (HD2)
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 26, 2007, 14:28:34 »
Próbowałem skorzystać z porad zamieszczonych w tym wątku i efekty moich prób nie specjalnie mnie ustatysfakcjonowały  :-[
Próba 1 - film z napisami nie scalonymi pocetdivxencoderem
Dało się zrobić, ale efekt odtwarzania mnie zaskoczył  ???
- napisy, a owszem pojawiły się, ale nie w osi filmu (wyświetlane są "na prawej ścianie ekranu")
- synchronizacja obrazu z plikiem .  smi w zasadzie nie istnieje (napisy idą szybciej niż film, a w wersji orginalnej na PC nie było takich problemów)
Próba 2 - scalenie filmu z napisami za pomocą pocetdivxencoder
Ku mojemu niekłamanemu zaskoczeniu napisy również wyświetlane są z boku ekranu  >:(
Próba 3 - film polski (a więc bez napisów)
W tym wypadku z wyświetlaniem napisów nie było żadnego problemu  ;D, ale za to unaoczniła się inna przypadłość - synchro video z audio.   Przy większości podejść do odtworzenia filmu obie ścieżki się nie pokrywały.   Co dziwne bez jakichkolwiek zmian w ustawieniach zdarzało się, że było idealnie  ::)

Czy ktoś mógłby mi w przystępnych słowach wyjaśnić w czym leży problem ?

Z góry dziękuję za pomoc. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 14:35:56 wysłana przez o|af »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 26, 2007, 14:41:13 »
- napisy, a owszem pojawiły się, ale nie w osi filmu (wyświetlane są "na prawej ścianie ekranu")
to chyba wina konwersji filmu pocketdivxencoderem w trakcie której niepotrzebnie obróciłeś film

- synchronizacja obrazu z plikiem .  smi w zasadzie nie istnieje (napisy idą szybciej niż film, a w wersji orginalnej na PC nie było takich problemów)
to z kolei wina konwersji SubtileWorkshopem - nie mam w tej chwili programu pod ręką ale z lewej strony jest zakładka w której ustawiasz ilość klatek na sekundę - musi się zgadzać z prędkością filmu :) albo w ogóle najlepiej przestawić nie na klatki tylko na czas

*

Offline o|af

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z postępem jak ze wszystkim - nie można przesadzić
  • Sprzęt: MDA CIV; HTC Hero (G2), HTC Leo (HD2)
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 26, 2007, 16:39:55 »
Cytuj
to chyba wina konwersji filmu pocketdivxencoderem w trakcie której niepotrzebnie obróciłeś film

Spróbuję raz jeszcze

Cytuj
to z kolei wina konwersji SubtileWorkshopem - nie mam w tej chwili programu pod ręką ale z lewej strony jest zakładka w której ustawiasz ilość klatek na sekundę - musi się zgadzać z prędkością filmu  albo w ogóle najlepiej przestawić nie na klatki tylko na czas

Postępowałem zgodnie z instrukcją.  Otworzyłem napisy SubtileWorkshopem i od razu zapisałem jako . sim.  Nawet nie przyglądałem się opcjom jakie oferuje ten soft.  8)   Ale OK sprawdzę i to i o efektach moich testów poinformuję.

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 26, 2007, 17:15:18 »
Próbowałem skorzystać z porad zamieszczonych w tym wątku i efekty moich prób nie specjalnie mnie ustatysfakcjonowały  :-[
Próba 1 - film z napisami nie scalonymi pocetdivxencoderem
Dało się zrobić, ale efekt odtwarzania mnie zaskoczył  ???
- napisy, a owszem pojawiły się, ale nie w osi filmu (wyświetlane są "na prawej ścianie ekranu")
- synchronizacja obrazu z plikiem .  smi w zasadzie nie istnieje (napisy idą szybciej niż film, a w wersji orginalnej na PC nie było takich problemów)
Próba 2 - scalenie filmu z napisami za pomocą pocetdivxencoder
Ku mojemu niekłamanemu zaskoczeniu napisy również wyświetlane są z boku ekranu  >:(
Próba 3 - film polski (a więc bez napisów)
W tym wypadku z wyświetlaniem napisów nie było żadnego problemu  ;D, ale za to unaoczniła się inna przypadłość - synchro video z audio.   Przy większości podejść do odtworzenia filmu obie ścieżki się nie pokrywały.   Co dziwne bez jakichkolwiek zmian w ustawieniach zdarzało się, że było idealnie  ::)

Czy ktoś mógłby mi w przystępnych słowach wyjaśnić w czym leży problem ?

Z góry dziękuję za pomoc. 
killcabbie ma rację, zrobiłeś to samo, co ja, filmu się nie obraca, powoduje to dokładnie takie problemy, jakich doswiadczasz;
Co do synchro: to też efekt konwersji filmu,

co do napisów z lewej strony...

polecam przeczytanie opisu tpmp na początku tego wątku;
szczególnie punkt trzeci "co robic, gdy:".
I nie obracaj filmu.
Przy konwersji/zmniejszaniu nie obciążaj kompa innymi zadaniami, nie wiem, w czym rzecz, ale to powoduje różne dziwne problemy z materiałem wynikowym.

*

Offline zebek6

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 27, 2007, 00:47:39 »
Witam ponownie jak narazie napisy mi dalej nie dzialaja moze ktos moglby mi przeslac przerobony film i napisy abym mogl sprawdzic czy ja cos zle robie czy cos jest nietak z ustawieniami a moze ktos ma HOLUXA GPS MILE 60 jestem ciekaw czy mu chodza napisy  Pozdrawiam

*

Offline o|af

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z postępem jak ze wszystkim - nie można przesadzić
  • Sprzęt: MDA CIV; HTC Hero (G2), HTC Leo (HD2)
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 27, 2007, 23:59:41 »
Obiecałem, więc wypada dotrzymać slowa.

Przede wszystkim dziękuję za porady - do tej pory sądzilem, że nie mam kłopotów ze zrozumieniem tekstu pisanego, a jednak okazało się coś innego. . .  ::)

Ale po kolei. 
Faktycznie przyczyną wyświetlania napisów z boku ekranu była zła konwersja filmu (ten nieszczęsny obrót).  Co prawda nie przypominam sobie, abym wcześniej zmieniał tę opcję, ale jednak fakt jest faktem - po odpowiednim spozycjonowaniu urządzenia w Advanced settings pocketdivixencodera napisy pojawiły się "po bożemu".   ;)
Kwestię synchro obrazu z napisami szczerze powiedziawszy do końca nie rozgryzłem.  W pierwszym przerabianym filmie poszedłem za radą killcabbie i przy przerabianiu napisów przestawiłem opcję z klatek, na czas i wszystko się perfecto zgodziło.  W drugim filmie (jak testy, to testy  ;D) zostałem również przy czasie i efekt był delikatnie mówiąc niedoskonały.  W związku z tym przerobiłem napisy raz jeszcze, ale tym razem "po klatkach" i synchro = 100%  ::).
Tak więc na razie jednoznacznie nie mogę stwierdzić, która opcja jest lepsza - trzeba będzie jeszcze kilka prób przeprowadzić.
Tematu braku synchro video z audio chyba nie ma (faktycznie przy wcześniejszych próbach "coś tam z boku" dłubałem na kompie  :-[)
Tak więc jeszcze raz dziękuję, bo teraz jestem bliżej niż dalej.

Korzystając z okazji trochę off topic.  Przy okazji tych testów odkryłem, że jeden z moich filmów przechowywanych na dysku coś się zepsuł. . .  (All Player odtwarza go w mocno zwolnionym tempie, a wcześniej było bez zarzutu).  Ktoś ma pomysł jaka może być tego przyczyna ? (pozostałe filmy, które sprawdziłem sa OK)

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 31, 2007, 04:24:15 »
ten padnięty film mógl byc przerabiany przy sporym obciążeniu proca czymś oprocz konwertera...

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 19, 2007, 11:28:14 »
do tych co maja TyTN i problemy z ATI IMAGEON Decoder
instalujemy paczke ATIFix.cab
soft reset, odpalamy tcpmp zmieniamy w video na ATI IMAGEON i dzialamy.
w razie braku poprawy problemow (artefecty, rozjechany ekran) usuwamy paczke z start 0 usun programy ATIfix
i grzecznie czekamy az kots cos nowego wymysli ;)

na wstepie zauwazylem porpawe w odtwarzaniu mocna skompresownych filmow (testuje na medium xvid asd) gdzie na innych ustawieniach video zauwazalne bylo przycinanie, glubienie klatek. na ati deco wszytko plynnie chodzi z napisami.

Nothin: jak chce Ci sie, mozesz podpiac to do pierwszego posta, w jakikolwiek sposob edytujac ten post.
rowniez mirror do pliku mile widziany.

*paczka pochodzi z xda-dev a oni chyba maja z forum coreplayera.

PS. nie mam pojecia czy bylo to wspominane juz wczesniej na temat tego fixu, jakos nie mam czasu szukac...

Edit: na ATI IMAGEON Decoder wystepuja dziwne rozmycia i arty na niektorych fragmenatach kadru w zaleznosci od sceny, na ATI Imageon juz jest o niebo lepiej, ale mam wrazenie ze film troszeczke mniejplynnie chodzi. ale i tak znacznie lepiej niz na gapi czy innej z opcji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2007, 11:32:44 wysłana przez Edwardo »

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:47:18 »
dzięki, dodam info i link na początek, tylko muszę jeszcze dopisać kilka spostrzeżeń z Wizarda, jest kilka rzeczy, które trzeba ustawić inaczej, niż w przypadku zwykłego ppc...co zauważyłem z zaskoczeniem...

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 20, 2007, 20:31:36 »
jest kilka rzeczy, które trzeba ustawić inaczej, niż w przypadku zwykłego ppc...co zauważyłem z zaskoczeniem...

ehm... nie lape o co w tym Ci chodzi ale fajnie :)
hihi ;)

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 20, 2007, 21:55:26 »
jest kilka rzeczy, które trzeba ustawić inaczej, niż w przypadku zwykłego ppc...co zauważyłem z zaskoczeniem...

ehm... nie lape o co w tym Ci chodzi ale fajnie :)
hihi ;)

heh tak. zamotałem..

chodziło mi o miganie napisów, jest inaczej ,niz w wm03 ppc, gdzie w GAPI trzeba było ustawić subtitles buffering, tu z kolei trzeba ustawić w GAPI subtitle buffering(onlydiff).

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 21, 2007, 10:58:11 »

chodziło mi o miganie napisów, jest inaczej ,niz w wm03 ppc, gdzie w GAPI trzeba było ustawić subtitles buffering, tu z kolei trzeba ustawić w GAPI subtitle buffering(onlydiff).

lece na Subtitel Buffering i na GAPI mam mryganie, na GDI i ATI wszytko OK.
no, ale tak jak pisalem, na ATI znaczna poprawa szybkosci dekodowania.

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 23, 2007, 10:23:21 »
mam problem z ta wersja.
wczesniej mialem wersje angielska i filmiki smigaly,teraz po hard resecie zaintaloawlem wersje z tego watku i straszliwie tna - sekunda filmu, 2 sekundy pauzy i tak wkolko.nie pomaga zwiekszenie cachu ani microdrive mode. jedynie w trybie benchmark filmy dobrze chodza.

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 23, 2007, 16:12:49 »
mam problem z ta wersja.
wczesniej mialem wersje angielska i filmiki smigaly,teraz po hard resecie zaintaloawlem wersje z tego watku i straszliwie tna - sekunda filmu, 2 sekundy pauzy i tak wkolko.nie pomaga zwiekszenie cachu ani microdrive mode. jedynie w trybie benchmark filmy dobrze chodza.
którą wersję. 081 072?

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 23, 2007, 18:16:04 »
081rc1

*

nothin

Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 23, 2007, 18:34:48 »
gdi gapi, jak masz video ustawione... co , jak co, ale u mnie to śmiga nawet na 170 mhz...więc ciekawym, co moze byc nie tak.. grzebałeś w systemie troszkę? Czy po prostu wrzuciłeś film w 748x576 lol.

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: TCPMP [ Odtwarzacz filmów z napisami ] wersja polska.
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 23, 2007, 18:36:37 »
system swiezo po hard resecie, zainstalowany jest jedynie Inclose Mobile. Probowalem na GDI, GAPI i Direct