Serwisy Wikipedii na PPC (luty/maj) !

  • 340 Odpowiedzi
  • 60360 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 02, 2008, 16:56:13 »
Cos sie ruszylo w sprawie?  B)

Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 26, 2008, 23:33:08 »
Witam. Mam takie pytanie. Jestem uzytkownikiem WM, wcześniej miałem telefon pracujacy na symbianie. Czy wie ktoś może czy Wikipedia będzie działać na telefonie z symbianem? jest przecież tomeraider na symbiana, ale nikt nie pisze o mozliwosci korzystania w wiki na symbianie (mówi sie tylko o xlatorze).Z gory dzieki za odpowiedz.

*

Offline altair

  • 14
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 27, 2008, 15:30:35 »
Cos sie ruszylo w sprawie?  B)

No właśnie - ostatnią Wikipedię mamy z lipca 2007 r. - czyli sprzed pół roku!
Bardzo proszę o aktualizację ;)

pozdrawiam,

Marek

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 28, 2008, 02:20:05 »
Już chyba znalazłem sposób na przerobienie bazy na Viście. Zainstalowałem XP'ka na wirtualnej maszynie, zostawię go na noc niech mieli. Ciekawy jestem czy w końcu sie uda.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 06, 2008, 10:30:08 »
I jakie rezultaty?

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 06, 2008, 12:19:45 »
I jakie rezultaty?

A już powoli tracę cierpliwość do tego. Mieliło dwie noce i za każdym razem plik wynikowy miał 0 bajtów  :-? Nie wiem o co może chodzić  ???

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 06, 2008, 12:24:43 »
Jeśli problemem jest Vista, a na XP jest wszystko ok, to może zamieścisz instrukcję jak przerobić bazę danych (i skąd ją wziąść), ktoś przerobi i wrzuci, albo we własnym zakresie każdy by sobie robił.... Ja z chęcią bym wrzucił, trwałoby to z 3h, ale mogę się tego podjąć, czas mam ;)

Pozdro

*

Offline altair

  • 14
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 06, 2008, 13:08:44 »
I jakie rezultaty?

A już powoli tracę cierpliwość do tego. Mieliło dwie noce i za każdym razem plik wynikowy miał 0 bajtów  :-? Nie wiem o co może chodzić  ???

W między czasie wziąłem się za przerabianie bazy - niestety wygląda na to, ze będzie z tym problem :(

Zarówno baza z 01.2008 jak i 11.2007 (jedyne dostępne) przy konwersji skryptem wywala się na fazie 2 "Remove links to non-existing articles" - po prostu konwersja zostaje przerwana bez żadnego komunikatu. Podejrzewam, że niestety coś zmieniło się w samej strukturze bazy wikipedii i skrypt przez to nie chce działać. Jego najnowsza wersja jest z 2005 r. i autor chyba już go nie będzie rozwijał...

System chyba nie ma tu znaczenia, ja to robiłem na Win XP SP2.

jeśli ktoś jeszcze się chce pobawić to tutaj jest ściągawka:
http://infodisiac.com/Wikipedia/ProcedureTR3.html

a tutaj najnowsza Wikipedia 02.2008 (przerobienia tej wersji jeszcze nie próbowałem)

http://download.wikipedia.org/plwiki/20080203/
(wersja Articles, templates, image descriptions, and primary meta-pages)

Trzeba się przygotować na kilkugodzinne przetwarzanie nawet na szybkim komputerze i lepiej mieć z 2 GB RAM :)

pozdrawiam,

Marek

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 06, 2008, 13:20:53 »
No właśnie, u mnie jest to samo. Po kilku godzinach mielenia, zaczyna usuwać linki. Niby wszystko ok się kończy, ale plik wynikowy ma 0 bajtów, a w log kończy się w połowie usuwana linków. Na Viście natomiast w połowie skrypt się po prostu zawiesza.

Cytuj
System chyba nie ma tu znaczenia, ja to robiłem na Win XP SP2.
Czyli z moim XP'kiem na wirtualnej maszynie wszystko ok.

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 10, 2008, 01:10:03 »
Ktoś ma jakieś pomysły?

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 21, 2008, 12:29:25 »
Może to też zależy odwersji systemu? To znaczy czy professional czy home? Może napiszesz jak to się robi i ja sprubuje u siebie zrobić a potem wrzuić, Mam WIN XP PROFF SP2 :ok:

Szkoda by było się poddawać bo wikipedia w ppc to naprawde pożyteczna rzecz ;)
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline deryb

  • 43
  • Sprzęt: HP Jornada 720,  HTC Kaiser
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 22, 2008, 01:19:00 »
Być może, chociaż tymczasowym wyjściem będzie programik Dict v 1.6.10 i rozwiązanie zaproponowane w wątku: Zawsze aktualna POLSKA WIKIPEDIA dla Jornady!
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=91313.msg606942#msg606942

Wersję Wikipedii PL z 12 stycznia 2008 r. w formacie .zd z utf mogę umieścić na rapidshare.com
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 01:21:11 wysłana przez deryb »

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 22, 2008, 01:46:41 »
deryb nie orientujesz się czasami czy nie zmieniła się struktura bazy Wikipedii? Wydaje mi się że to może być przyczyną "wywalania" się dotychczasowego skryptu. Ale jak piszesz, Dict też może być dobrym rozwiązaniem, tym bardziej że ma jedną wielką przewagę nad tomeRaider'em - jest dostępny za free. 

*

Offline deryb

  • 43
  • Sprzęt: HP Jornada 720,  HTC Kaiser
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 22, 2008, 02:14:01 »
Kolega Harvester napisał swój program Converter_wiki dokładnie rok temu i do wersji wikipl z 3 lutego 2008 roku nie miałem z kompilacją żadnych problemów.
Poddałem się po trzeciej próbie (stąd udostępniona wersja z 12 stycznia 2008 r.)

Na forach fanów wiki, jak na razie, nikt nie podnosił krzyku...  Jednak faktem jest częściowa zmiana struktury bazy (staram się choć troszkę zmniejszyć ostatni plik i oczyścić go z tagów daty i czasu...)

Musimy cierpliwie poczekać do marca ...

Pozdrawiam nocnego marka!

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 22, 2008, 02:30:56 »
Właśnie upadła moja hipoteza ze zmianą struktury bazy danych Wikipedii. Ściągnąłem sobie kopie serwisu WikiSource i puściłem przez konwerter. O dziwo, konwersja się udała  (a jak wiadomo wszystkie serwisy mają taki sam silnik) :worried: Może baza samej Wikipedii urosła już do takich rozmiarów z którym dotychczasowy skrypt sobie nie radzi?

Cytuj
Pozdrawiam nocnego marka!

Oglądam trzeci sezon serialu Alias  :E

Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 22, 2008, 09:42:07 »
Zycze powodzenia Panowie  :ok: fajna sprawa z ta wikipedia na ppc  :ok: :ok: mam nadzieje ze sie uda.  chcialbym pomoc ale kompletnie sie na tym nie znam  :P
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 22, 2008, 16:35:00 »
Właśnie upadła moja hipoteza ze zmianą struktury bazy danych Wikipedii. Ściągnąłem sobie kopie serwisu WikiSource i puściłem przez konwerter. O dziwo, konwersja się udała  (a jak wiadomo wszystkie serwisy mają taki sam silnik) :worried: Może baza samej Wikipedii urosła już do takich rozmiarów z którym dotychczasowy skrypt sobie nie radzi?


Chyba ktoś kiedyś pisał, że miał angielską wikipedię, a ona jest DUŻO większa więc może nie od tego to zależy?

K@mil, mógłbyś napisać co się ściąga( i skąd ) to może ktoś inny spróbuje to u siebie puścić do konwersji( np. ja ) i się podzieli?
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 22, 2008, 16:40:52 »
Omega90 kolega altair podał już linka do artykułu opisującego sposób konwersji  :)

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 22, 2008, 18:20:15 »
A no tak, sorry zagapiłem się :|

Podchodzę do boju, konwersja się rozpoczęła, zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie zapycha pamięć ram( mam 2gb więc chyba nie zabraknie )

Poczekamy zobaczymy...
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline deryb

  • 43
  • Sprzęt: HP Jornada 720,  HTC Kaiser
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 22, 2008, 23:58:24 »
Kolega slawera z Małego jornadowego forum usunął ostatnią - językową przeszkodę w korzystaniu z programu Dict

Przetłumaczoną na język polski wersję Dict 1.2.5 PL można pobrać z serwerka autora:
http://feeds.ovh.org/downloads.php?cat_id=6

*

Offline altair

  • 14
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 24, 2008, 21:15:27 »
Być może, chociaż tymczasowym wyjściem będzie programik Dict v 1.6.10 i rozwiązanie zaproponowane w wątku: Zawsze aktualna POLSKA WIKIPEDIA dla Jornady!
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=91313.msg606942#msg606942

Wersję Wikipedii PL z 12 stycznia 2008 r. w formacie .zd z utf mogę umieścić na rapidshare.com


Hm, ta wersja jest dziwna - zajmuje tylko 300 MB, sprawdziłem np. hasło Czechy - w stosunku do wersji TR hasło ma z połowę treści :(

pozdrawiam,

Marek

*

Offline deryb

  • 43
  • Sprzęt: HP Jornada 720,  HTC Kaiser
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 24, 2008, 23:48:31 »
Najbardziej aktualne (nowszych brak) WIKICYTATY i WIKIŹRÓDŁA
z 16 lutego 2008 r. dla programu Dict.
 
Kolegę –K@mila- proszę o wybaczenie, że ingeruję w jego królestwo proponując korzystanie z formatu .zd a nie tr3. Tytuł wątku brzmi jednak dość ogólnie i pozwala na umieszczenie w nim freewarowego (zakładam, że tymczasowego) rozwiązania dostępu do serwisów projektu WIKI na PDA.

WIKICYTATY dla Dict:
http://rapidshare.com/files/94644201/wikicytaty_16.02.2008.rar.html

WIKIŹRÓDŁA dla Dict:
http://rapidshare.com/files/94649153/wikizrodla_16.02.2008.rar.html

W programie Dict zastosowano metody kompresji, które wydają się być bardziej efektywne niż w TR. Analiza porównawcza zawartości merytorycznej hasła Czechy w wersji dla Dict i online, rzeczywiście wykazuje różnice (lecz niewielkie). Zakładam, że kod zaszyty w skrypcie Converera_wiki, powoduje usuwanie wszelkich treści w tablicach. Sam autor także dostrzegł tę niedogodność i najnowszą rosyjskojęzyczną mutację Wikipedii opracował bez konwertera (nie tylko ze względu na wielkość archiwum i ograniczenia makezd).

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (październik) !
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 25, 2008, 00:19:11 »
Ja tam nie mam nic przeciwko, dobrze że mnie ktoś odciążył  :ok: W najbliższym czasie udostępnię jednak najnowsze wersje serwisów Wiki (ze zrozumiałych względów bez samej Wikipedii), dla tych którzy specjalnie kupili TR, nie zostawimy ich przecież na lodzie  :E

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 25, 2008, 17:09:40 »
a jak pobrać z 4shared ?
.

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 25, 2008, 17:29:39 »
4shared wykasowałem  :E Wszystko jest już na kilku serwerach.

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 08, 2008, 12:57:06 »
Skoro juz rozmywamy Kamilowi temat o TomeRaiderze informacjami Dict'cie - to najnowsza wersja Dicta 1.6 beta 10 spolszczona przezemnie jest do pobrania tutaj - Dict - spolszczenie

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 08, 2008, 13:19:10 »
to najnowsza wersja Dicta 1.6 beta 10 spolszczona przezemnie jest do pobrania tutaj - Dict - spolszczenie

 :ok:

Musze jakoś przeedytować pierwszy post i dodać ten drugi program. W końcu jest jakaś sensowna i darmowa alternatywa dla TR, w dodatku już PL   B)

*

Offline deryb

  • 43
  • Sprzęt: HP Jornada 720,  HTC Kaiser
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 11, 2008, 19:03:08 »
Najnowsza Polska Wikipedia z 9 marca 2008 r.  :)

By nie nadużywać cierpliwości kolegi K@mila, pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=92698.0 ,
w którym zamieściłem Wikipedię PL z 9 marca 2008 r.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 19:40:29 wysłana przez deryb »

*

Offline deryb

  • 43
  • Sprzęt: HP Jornada 720,  HTC Kaiser
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 03, 2008, 16:26:56 »
Myślę, że znów możemy poprosić „właściciela” wątku –K@mila- o przystąpienie do pracy nad żmudną konwersją Wikipedii do formatu TR3 :ok: , gdyż 1 maja pojawiła się nowa wersja skryptu - 4.2.a: http://infodisiac.com/Wikipedia/ProcedureTR3.html#History
 
Być może, tym razem –K@milowi- starczy także cierpliwości na zaimplementowanie fotografii – archiwum będzie ogromne, lecz obecnie 8 GB karty powoli stają się standardem doposażenia naszych PDA i telefonów.

Teraz gotowa do konwersji jest Wiki z 6 kwietnia, lecz za kilka dni powinny być ukończone prace nad wersją z 25 kwietnia 2008 r. : http://download.wikipedia.org/plwiki/20080425/

Wersja Wikipedii dla Dict, na razie, musi składać się z dwóch plików – ograniczenie programu makezd.

Dostępna jest także Wikipedia w języku angielskim, lecz bardzo okrojona: Pocket Wikipedia, hand-checked selection from Wikipedia which is about the size of a fifteen volume encyclopaedia (24,000 images and 14 million words) : http://www.free-soft.ro/pocket-wikipedia/download.html
Archiwum ma tylko 180 MB i dodatkowo zawiera plik WikipediaW.exe , który pozwala na uruchomienie programu pod Windows.

–K@milowi- życzymy wytrwałości :wink: i z niecierpliwością czekamy na linki do gotowych plików na rapidshare.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2008, 16:59:16 wysłana przez deryb »

*

Offline -K@mil-

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Serwisy Wikipedii na PPC (luty) !
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 03, 2008, 18:21:58 »
Trochę się ostatnio opuściłem  :E Dzisiaj nie mam czasu, ale jutro, najpóźniej w poniedziałek zabiorę się do roboty  :ohreally: