Pocket Gadu – testy beta

  • 19 Odpowiedzi
  • 3866 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pocket Gadu – testy beta
« dnia: Wrzesień 22, 2002, 15:00:27 »
Witam wszystkich fanów naszej najnowszej aplikacji rodzimej produkcji – czyli palmtopowego klienta Gadu-Gadu. Zwracam się do was z prośbą o nadsyłanie odnalezionych błędów i niedogodności, tak by pomóc autorowi przy dalszych pracach mających na celu rozwijanie projektu Pocket Gadu. Jeśli możecie to umieszczajcie te wiadomości w tym temacie na forum lub nadsyłajcie je do mnie pocztą.

 jakub.kanczugowski@pocketpage.pl

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2002, 15:03:53 »
Ja od razu wrzuce:

- osobne wersje na inne CPU jak MIPS i SH3
- osobne wersje dla palmtopów z systemem Handheld PC 2000 i Pocket PC 2000

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2002, 15:07:06 »
Gdy napisze sie dlugi tekst to Pocket Gadu ucina to co nie miesci sie w okienku - czyli trzeba zrobic wyswietlanie w kilku liniach jesli sie nie miesci.


Gdy w czasie pracy z programem PDA rozlaczy sie z internetem, to wyskakuje okienko bledu, gdy kliknie sie OK wyskakuje nastepne i nastepne ... soft reset ratuje sytuacje.

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2002, 16:30:31 »
Witam

Mam pytanko do autora tego programu ... kiedy bedzie (jezeli bedzie :( ) wersja na HPC2000/Pro ?? Dojdzie wtedy wiecej beta testerow ;) ...

Pozdrawiam
Lesio "Shade_" on J720
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2002, 19:34:01 »
Witam

Tez chetnie dolacze do grona beta testerow gadu na hpc2000
Pozdrawiam :)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2002, 09:48:42 »
Oto komentarze nadeslane od Niedzwiedza:

1. przy wysylaniu z PDA do PC zjada ostatnia litere
2. przydalo by się żeby  z klawiatury (powodowal wyslanie
informacji, i żeby linijkja do wpisywania miescila 2 linie tekstu.
3. Fajnie by było, jeśli można by było wpisac wlasna nazwe, która
wypisywana by była na ekran przy liniach, które ja pisalem.
4. Problemy przy wyswietlaniu znaku nowej linii (Enter)

Jeszcze jedno - po wyjsciu z programu przydala by się jakas informacja,
ze przyszla wiadomosc (przy aktywnym programie w pamieci)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2002, 09:53:07 »
Oto informacja z pierwszej reki ... czyli od autora:

Witam!
Na początku oznajmię, że wyżej wymieniony błąd z okienkiem, które nie chce się zamknąć już został usunięty. Tekst faktycznie się nie mieści w oknie (a raczej brak jest paska przewijania).Jest to spowodowane tym, że dla uproszczenia na początku okienko z wiadomościami zrobiłem jako ListBox(czyli zwykła lista), a w PocketPC okienko listy nie ma poziomego paska przewijania. Teraz zmienię je na okienko EditBox(czyli zwykle pole tekstowe) i będzie można pisać i odbierać długie wiadomości.

Jeśli chodzi o inne wersje klienta to w teorii nie ma żadnego problemu.Mógłbym utworzyć pliki dla MIPS i SH3, ale nie będzie to już projekt PocketPC 2002, więc będzie miał pewne ograniczenia.W najnowszej wersji chciałem dodać wyskakujący dialog (np. taki jak głośność w PPC2002), który informowałby o nowej wiadomości, a w PocketPC 2000 niestety nie ma takiej możliwości. Jeszcze jest kilka drobiazgów, które musiałbym zmienić. Doskonale rozumiem posiadaczy innych palmtopów, ponieważ 2 miesiące temu sam miałem palmtopa z procesorem MIPS i wiem, że czasem trudno o software.
W pierwszej kolejności będę robił Pocket Gadu dla PocketPC 2002, a dopiero ostateczną wersję umieszczę także w wersjach dla MIPS i SH3.

Jeśli natomiast chodzi o Handheld PC to może być problem, bo nie mam jak przetestować, musiałbym ściągnąć z netu emulator i znów trochę zmienić program, więc także dopiero po skończeniu...

Z resztą już nowa wersja z usuniętymi poważniejszymi błędami lada dzień będzie dostępna.

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2002, 22:34:22 »
Witam

Ale autor mnie zasmucil informacja o tym, ze powstaje tylko wersja pod PocketPC 2002 ... w sumie nie dziwie sie, poniewaz na poczatku warto skupic sie na dopracowaniu programu, a pozniej wykonywac jej wersje pod rozne platformy. Mam nadzieje, ze autor pomysli o innych uzytkownikach ... mysle oczywiscie o HPC 2000 ;) , ale ze mnie samolooob :P hihi. Jezeli bym mogl pomoc, to moge sie zaoferowac autorowi ...

Pozdrawiam
Lesio "Shade_" on J720
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2002, 00:02:19 »
Dzis odpaliłem GG. Brawo dla autora. Czekałem na ten program od kiedy kupiłem HP568. Program jeste super. Oczywiscie zauwazylem zjadanie ostatniej literki(mozna sobie z tym poradzic wstawiajac spacje na koncu ha...ha..) i jeszcze jedno po wyslaniu wiadomosci trzeba kursor za kazdym razem sprowadzic do okienka wysyłania- mogłby tam zostać kursor.
Wszyscy czekamy na kolejne wersje .....

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2002, 07:44:33 »
Witam

Wszyscy chyba czekamy na wersje HPC ... :D

Pozdrawiam
Lesio "Shade_" on J720
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2002, 09:12:31 »
U mnie znaku ostatniego nie zjada...po żadnej ze stron rozmowy. Okienka z błędem przy połączeniu też już nie ma. Brawo Jest za to inny.... Przy próbie zamkniecia programu pojawia się Fatal Application Error

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2002, 09:15:29 »
updejt:)
error pojawia się tylko czasami.... czyli u mnie 2 na 5 uruchomień

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2002, 18:43:23 »
u mnie zamyka sie bez problemow, ale ostatnia litere zjada dalej. Po wpisaniu nowego kontaktu ktory nie jest on-line czasami nie mozna zamknac okna konteky.

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2002, 10:18:12 »
Z tymi kontaktami zobaczę (ale możliwe, że jakiś może być błąd, bo ostatnio coś tam zmieniałem). Co do ostatniej litery to bardzo dziwne ale ja sam się z tym nie spotkałem. Ten błąd przy wychodzeniu może być spowodowany tym, że rozłączyłeś się wcześniej z internetem. Program wychodząc automatycznie rozłącza się z serwerem Gadu, a jak nie było połączenia to wyskoczył błąd. Trudno jest mi to testować, bo mam stałe łącze i się nie rozłączam! Ale mimo to zajmę się tym!

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2002, 11:21:13 »
Witam

Czy wiadomo kiedy zostanie ukonczone Pocket GG ?? Pytam sie bo chcialbym mniej wiecej wiedziec kiedy mozna sie spodziewac wersji dla "klawiaturkowcow" :D ... tak czytam sobie wasze posty i ... "JA TEZ CHCE NAPOTYKAC NA TAKIE BLEDY W TESTOWANIU TEGO PROGRAMU !!!!" ... ;)

Pozdrawiam
Lesio "Shade_" on J720
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2002, 20:45:51 »
Zauważyłem kilka ciekawych problemow:
-wysyla, przynajmniej teoretycznie jakis sygnal co sekunde, czy to aktywnosci czy jakis inny, i jak juz sie zmieni czestotliwosc jego wysylania, to on i tak po rozlaczeniu zmienia sie na 0 s.
To powoduje ze w GPRS, moze to byc calkiem droga zabawa.
-po wpisaniu kontaktu nie da się go juz edytowac. Pozatym czasem nie dziala w kontaktach przycisk OK i trzeba nacisnac Anuluj.
-brakuje mi wyszukiwania znajomych, ale mysle, ze to tylko kwestia czasu, pozatym GG na PPC jest juz duzym postepem

Poki co to tyle, jak bede mial jeszcze jakies uwagi, to sie nimi podziele.

Pozdrowienia i gratulacje dla autora

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2002, 11:17:15 »
To co pisze sirius_black o wysyłaniu impulsu to prawda. Sprawdzanie jest ustawione na 1 sekunde. Mozna ustawic sprawdzanie na dowolna inna wartosc,ale budowa samego Gadu jest taka,ze im czesciej bedzie sprawdzane tym lepiej. Po prostu jeśli ustawię sprawdzanie na np. 30sek. to wszystkie komunikaty, kontakty, itd. odświeżane będą najmniej co 30sek. (tyleż samo minimum trwało by czekanie na odpowiedź). Ale mogę wprowadzić ręczne ustawianie tego czasu... Jeszcze jest istotne ile bajtów wysyła co sekundę (ja nie wiem!),bo jeśli to np. 1 albo 4 bajty to można to zostawić w spokoju, bo i tak będzie tanio jak barszcz w każdej sieci kom...

Co do kontaktów to faktycznie nie da się ich edytować - po prostu tego jeszcze nie zrobiłem. OK musi działać, bo Anuluj nie zapisuje wszystkich zmian(mi działało zawsze, w różnych warunkach).

Wyszukiwanie można wprowadzić...

Jest jeden problem jeśli chodzi o platformę HPC2000. Niestety nie będzie takiej wersji, ponieważ po pierwsze nie ma dostępnego emulatora(a ja nie dysponuję takim sprzętem), a po drugie to trzeba by było zmieniać połowę programu. Ew. pozostaje jedynie możliwość uruchomienia aplikacji na HPC2000, ale pewnie się nie uruchomi...

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2002, 13:30:05 »
Shade_ - na pewno autor się postara na Twoje życzenie, byś dostał odpowiednio zabugowaną wersję dla HPC :D

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2002, 17:06:13 »
Witam

Nie chcialbym w jakis sposooob utrudniac zycia "naszemu" autorowi PocketGG. Jezeli jego zdaniem bedzie to dosc trudne do wykoniania to ... musimy sie z tym pogodzic. Osobisicie posiadam zainstalowany caly pakiet developerski dla HPC2000. Wiem, ze kiedys jakims czystym przypadkiem udalo mi sie uruchomic jakis emulator HPC2000 w wingrozie na blaszaku. Tylko teraz nie potrafie sobie tego przypomniec. PGG powstaje w oparciu o platforme ppc2002, wiem, ze rozni sie ona od hpc2000 jakimis tam komendami/poleceniami, ale moze udaloby sie w jakis sposob wykonac pgg na hpc. Nie lubie sie powtarzac,ale ponawiam moja oferte pomocy autorowi. :D Zaczalem sie "bawic" w pogramowanie dla hpc i jak na razie mam za soba tydzien nauki :) wiem, ze to malo,ale od czegos trzeba zaczac no i musze przyznac,ze zaczynam coraz wiecej rzeczy "kapowac" :D Wiec jezeli nie masz jak tego softu testowac, to moge to robic dla ciebie. jakby co to podaje mejla swego lesiooo@interia.pl :D

Pozdrawiam
Lesiu "Shade_" on J720
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

Pocket Gadu – testy beta
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 05, 2002, 10:03:09 »
Witam!

Gratulacje dla autora. Udało mi się to cudo odpalić. Póki co połaczeniae via PC i ActiveSync, ale ważne, że działa.

Uwagi:
1. Zjada ostatnią litere postu
2. Brak edycji kontaktów
3. Czasem kontakt znika i pojawia się (0)
4. Brak wyszukiwania osób

Ale nie ma co popędzac. Ważne, że znalazł się ktoś, kto sie podjął napipsania tego programu. I oby mu się...