[v.1.3 z 30.04.2008] TvV - program telewizyjny na PPC...

  • 1162 Odpowiedzi
  • 268910 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 22, 2008, 18:44:16 »
Nowe wersja jest świetna chociaż nie chodzi u mnie za szybko. Zmiana kolorów za pierwszym razem nie zadziałała  :shock: Teraz z kolorami jest ok ale na razie nie można przeprowadzić aktualizacji bo wyskakuje komunikat o przebudowie plików. CartoonNetwork nie ma ikonki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 18:48:45 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 22, 2008, 19:04:41 »
Nowe wersja jest świetna chociaż nie chodzi u mnie za szybko. Zmiana kolorów za pierwszym razem nie zadziałała  :shock: Teraz z kolorami jest ok ale na razie nie można przeprowadzić aktualizacji bo wyskakuje komunikat o przebudowie plików. CartoonNetwork nie ma ikonki.

był błąd w skrypcie i przy każdym wejściu ustawiany był zancznik na aktualizowanie plików.
Miałeś pecha, że akurat chcaiłeś aktualizować kilka chwil po tym, jak ktoś uruchamiał skrypt. Teraz powinno być już OK.
Ikonkę do Cartoon trzeba zrobić :)
Jeszcze nie testowałem do końca ale:
1/ opcja zmiany kolorystyki jest okey tylko
            -można by zmieniać kolor tekstu wszystkiego a nie obsady produkcji itd. osobno  :|
            -jak zmienić kolorystyke pod paskiem przewijania  :worried:
2. ze względu na to że pomerdałem sobie kolorystykę nie moge go przetestować dalej.  :shock:

tak to teraz wygląda  :O :O :E

Można zawsze wybrać taki sam kolor dla kilku tekstów, a ktoś może chcieć inne. Myślę, że to nie problem.
A jeśli chodzi o pasek, to jego kolory też można zmieniać w opcjach.
Ewentualnie przegraj oryginalny plik ustawień z archiwum z TvV0.99.9 (nadpisz)
Napisane: Marzec 22, 2008, 18:55:07
Mam jeszcze prośbę.
Przy każdej nowej wersji, trzeba grzebać z plikami ustawień, by mieć tak jak w poprzedniej wersji.

W związku z tym przydała by się opcja eksportu wybranych przez użytkownika ustawień, łącznie z kolejnością programów, do jednego pliku, który w następnej wersji można by było przez import ustawień w opcjach wczytać.

Ja z kolei myślę, że grzebanie w opcjach nikomu nie zaszkodzi, a eksport spowoduje tylko niepotrzebne nieporozumienia.
Tym bardziej, że teraz nowe wersje będą wychodziły znacznie rzadziej. Bo co tu jeszcze można dodać hehe. Tylko błędy poprawiać :P
Napisane: Marzec 22, 2008, 19:02:12
Chodzi o to, że okienko z pytaniem powinno pojawić się po określonym czasie przytrzymania rysikiem pozycji, a nie dopiero po conajmniej tym czasie i po oderwaniu rysika od ekranu.

I racja. Poprawię, albo wręcz zrobię z opcjach - do wyboru.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 22, 2008, 19:35:02 »
Cytuj
był błąd w skrypcie i przy każdym wejściu ustawiany był zancznik na aktualizowanie plików.
Miałeś pecha, że akurat chcaiłeś aktualizować kilka chwil po tym, jak ktoś uruchamiał skrypt. Teraz powinno być już OK.

Tylko, że dalej mam taki komunikat ale aktualizacja się mimo wszystko wykonuje  :shock:
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 22, 2008, 19:48:25 »
Ja z kolei myślę, że grzebanie w opcjach nikomu nie zaszkodzi, a eksport spowoduje tylko niepotrzebne nieporozumienia.
Tym bardziej, że teraz nowe wersje będą wychodziły znacznie rzadziej. Bo co tu jeszcze można dodać hehe. Tylko błędy poprawiać :P

Nawet jeśli już niewiele więcej będzie (a ja już mam chrapkę na kilka usprawnień), to i tak ustawianie przy każdej aktualizacji kolorów, kolejności programów i innych ustawień jest już trochę nużące.

Bardzo proszę, żebyś przemyślał jednak taką możliwość. Ty masz swoje ustawienia i na nich tworzysz i eksperymentujesz z programem, a nie wszyscy chcą mieć identyczne z Twoimi ustawienia, a takie właśnie otrzymują z każdą nową wersją.
Gdyby był Eksport/Import ustawień, to wystarczyło by tylko w opcjach wskazać plik z zachowanymi opcjami i pozaznaczać które z nich chce się importować. Natomiast niewybrane i nowe opcje, zostały by z domyślnymi ustawieniami.

I jeszcze jedno:
Podczas przesuwania kanału na liście Programy w Opcjach, jeśli przesunie się powyżej pierwszej widocznej pozycji w oknie, lub poniżej najniżej widocznej pozycji, zaczyna się przesuwanie kanału na oślep.
Wg mnie w takiej sytuacji fajnie by było, gdyby przesuwany kanał nie znikał z okna lecz był zawsze drugi lub przedostatni na liście (oczywiście jeśli nie doszło się do samego początku lub końca listy). Czyli żeby było widać, czy jeszcze przesunąć o jedną pozycję czy już nie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 20:59:27 wysłana przez Aphi »
Pozdrawiam
Aphi

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 23, 2008, 10:32:55 »
Bardzo proszę, żebyś przemyślał jednak taką możliwość. Ty masz swoje ustawienia i na nich tworzysz i eksperymentujesz z programem, a nie wszyscy chcą mieć identyczne z Twoimi ustawienia, a takie właśnie otrzymują z każdą nową wersją.
Gdyby był Eksport/Import ustawień, to wystarczyło by tylko w opcjach wskazać plik z zachowanymi opcjami i pozaznaczać które z nich chce się importować. Natomiast niewybrane i nowe opcje, zostały by z domyślnymi ustawieniami.
Jasne... Jeżeli ma to pomóc, to da się zrobić. Przy wersji 1.0 będzie mozliwość exportu i importu ustawień.
I jeszcze jedno:
Podczas przesuwania kanału na liście Programy w Opcjach, jeśli przesunie się powyżej pierwszej widocznej pozycji w oknie, lub poniżej najniżej widocznej pozycji, zaczyna się przesuwanie kanału na oślep.
Wg mnie w takiej sytuacji fajnie by było, gdyby przesuwany kanał nie znikał z okna lecz był zawsze drugi lub przedostatni na liście (oczywiście jeśli nie doszło się do samego początku lub końca listy). Czyli żeby było widać, czy jeszcze przesunąć o jedną pozycję czy już nie.
Wiem o co chodzi. Będzie fix :)

przy okazji UWAGA!!!
Wszyscy, którzy aktualizowali repertuar dzisiaj przed 9 rano, muszą niestety ręcznie usunąć pliki pobrane na dzień 30 marca 2008 i ponowić aktualizację. Jak ktoś ma takie pliki, to zauważy z pewnością, że ich zawartość jest zerowa (w kontekscie repertuaru).

Wszystko polega na tym, że WP aktualizuje repertuar mniej więcej o 9 rano. Tak więc uruchomienie skryptu na stronie przed tą godziną powodowało tworzenie baz na ósmy dzień repertuaru z pustą zawartością. Teraz skrypt sprawdza, czy jest godzina przynajmniej 10-ta i dopiero wykonuje tworzenie baz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2008, 10:38:59 wysłana przez vito100 »

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 23, 2008, 10:52:21 »
Jasne... Jeżeli ma to pomóc, to da się zrobić. Przy wersji 1.0 będzie mozliwość exportu i importu ustawień.
:ok:  :smile:

I jeszcze jedno:
Podczas przesuwania kanału na liście ... zaczyna się przesuwanie kanału na oślep.
Wiem o co chodzi. Będzie fix :)
Super  :)

Jeśli nie przesadzę to mam jeszcze jedną prośbę:

Czy przy ustalaniu własnych kolorów, po wywołaniu okna "Kolor" (na pierwszej pozycji kolorów niestandardowych) i następnie przez przycisk "Definiuj" w wyświetlonym oknie mógłby być pokazany aktualnie wybrany kolor?
W tej chwili zawsze po otwarciu mam Odcień 160; Nasycenie 0; Luminacja 0; Czerwony 0; Zielony 0; Niebieski 0.

Edzia
A zresztą co mi tam, może mnie autor nie przeklnie :wink:

Mam jeszcze taką prośbę, otóż na belce z nazwą programu po obu stronach tejże nazwy z datą fajne by były strzałeczki pozwalające na przejście do poprzedniego/ następnego kanału.
W sumie strzałki mogłyby być również gdzie indziej np nad przyciskiem Data i Wyjdź oczywiście szerokość ich najlepiej jakby nie przekraczała 1/3 tych przycisków.

Pisząc o belce z nazwą, mam jeszcze spostrzeżenie odnośnie tej małej żółtej kreseczki która pozwala minimalizować program.
Niestety u mnie minimalizacja coś nie do końca działa, po kliknięciu zostaje mi pasek z nazwą programu i pod nim jeszcze lista na 2 piksele wysokości , którą mogę przewijać.

Ponieważ program automatycznie ustawia się na aktualnie trwającym filmie/audycji (miodzio :) ), to może skoro w okienku nie ma nigdzie zegarka, można by dodać do tej aktualnej pozycji zaraz pod tytułem filmu/audycji, na całą szerokość tekstu, pasek postępu obrazujący ile już/jeszcze filmu jest.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2008, 11:12:50 wysłana przez Aphi »
Pozdrawiam
Aphi

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 23, 2008, 12:49:11 »
Czy przy ustalaniu własnych kolorów, po wywołaniu okna "Kolor" (na pierwszej pozycji kolorów niestandardowych) i następnie przez przycisk "Definiuj" w wyświetlonym oknie mógłby być pokazany aktualnie wybrany kolor?
W tej chwili zawsze po otwarciu mam Odcień 160; Nasycenie 0; Luminacja 0; Czerwony 0; Zielony 0; Niebieski 0.
Nie wnikałem w mozliwości tej kontrolki, ale sie przyjżę...
Mam jeszcze taką prośbę, otóż na belce z nazwą programu po obu stronach tejże nazwy z datą fajne by były strzałeczki pozwalające na przejście do poprzedniego/ następnego kanału.
W sumie strzałki mogłyby być również gdzie indziej np nad przyciskiem Data i Wyjdź oczywiście szerokość ich najlepiej jakby nie przekraczała 1/3 tych przycisków.
Nie ma sensu. Ekranik PPC i tak jest mały. Można już od kilku wersji TvV przechodzić na kolejne kanały sprzętowym prawo-lewo.
Pisząc o belce z nazwą, mam jeszcze spostrzeżenie odnośnie tej małej żółtej kreseczki która pozwala minimalizować program.
Niestety u mnie minimalizacja coś nie do końca działa, po kliknięciu zostaje mi pasek z nazwą programu i pod nim jeszcze lista na 2 piksele wysokości , którą mogę przewijać.
Trochę nie rozumiem...
Ponieważ program automatycznie ustawia się na aktualnie trwającym filmie/audycji (miodzio :) ), to może skoro w okienku nie ma nigdzie zegarka, można by dodać do tej aktualnej pozycji zaraz pod tytułem filmu/audycji, na całą szerokość tekstu, pasek postępu obrazujący ile już/jeszcze filmu jest.
A to ciekawa propozycja. Przynajmniej dla mnie. Będzie :)

*

Offline mypod

  • 42
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 23, 2008, 19:36:19 »
U mnie niestety nie działa aktualizacja.... Po ułamku sekundy wyskakuje timeout

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 23, 2008, 21:10:34 »
Mam jeszcze taką prośbę, otóż na belce z nazwą programu po obu stronach tejże nazwy z datą fajne by były strzałeczki pozwalające na przejście do poprzedniego/ następnego kanału.
W sumie strzałki mogłyby być również gdzie indziej np nad przyciskiem Data i Wyjdź oczywiście szerokość ich najlepiej jakby nie przekraczała 1/3 tych przycisków.
Nie ma sensu. Ekranik PPC i tak jest mały. Można już od kilku wersji TvV przechodzić na kolejne kanały sprzętowym prawo-lewo.
No właśnie jeśli mam w dłoni rysik, i obsługuje nim program to w tym momencie klikanie kursorów sprzętowych trochę  (przynajmniej mnie) przeszkadza.
Ekranik PPC faktycznie jest strasznie mały, ale czy te strzałeczki aż tyle by zabierały miejsca?

Oczywiście gdybyś się dał namówić to byś zdecydował czy u góry, czy na dole.
Wg mnie bardziej ergonomicznie na dole, tylko trzeba by je uwzględnić przy przewijaniu tekstu, by ostatnia linia wysuwała się ponad nie.

Pisząc o belce z nazwą, mam jeszcze spostrzeżenie odnośnie tej małej żółtej kreseczki która pozwala minimalizować program.
Niestety u mnie minimalizacja coś nie do końca działa, po kliknięciu zostaje mi pasek z nazwą programu i pod nim jeszcze lista na 2 piksele wysokości , którą mogę przewijać.
Trochę nie rozumiem...
Po kliknięciu na żółtą kreseczkę mam tak:


... można by dodać na całą szerokość tekstu, pasek postępu obrazujący ile już/jeszcze filmu jest. ...
A to ciekawa propozycja. Przynajmniej dla mnie. Będzie :)
Świetnie  :)
Pozdrawiam
Aphi

Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 24, 2008, 23:29:35 »
Witaj vito100 - na wstepie - wielkie podziekowania za Twoje zaangazowanie w projekt :) - takiego programu zawsze mi brakowalo

Zaczalem dzisiaj testowac i baaardzo mi sie podoba.

A przy okazji ;) .... jesli moglbym zaproponowac do rozwazenia nowy ficzer :)

Nazwijmy go auto-przypominacz. Czyli wpisujemy do jakiegos pola tekstowego nazwy interesujacych nas filmow/programow, rozdzielonych powiedzmy srednikiem, np:
Lost;you can dance;dr house
i podczas aktualizacji programow te stringi sa wyszukiwane w tytulach - w przypadku sukcesu byloby dodawane automatyczne przypomnienie wg parametrow ustawionych w opcjach :))

Pytanie - 1. czy to jest do zrobienia?  2. czy nie wystapi problem z dublowaniem wpisow do outlooka ?

Dzieki i pozdrawiam
Arek


*

Offline andrzejj

  • 36
  • Sprzęt: hp ipaq 114
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 26, 2008, 11:44:51 »
Dzisiaj pierwszy raz próbowałem zainstalować program, ale niestety wyskakuje mi komunikat : Uszkodzony plik z listą programów lub jego brak. Czyżby należało wgrać dodatkowo jakiś plik? Dodam, że próba była dokonana na ipaq 114.

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 26, 2008, 14:42:11 »
Dzisiaj pierwszy raz próbowałem zainstalować program, ale niestety wyskakuje mi komunikat : Uszkodzony plik z listą programów lub jego brak. Czyżby należało wgrać dodatkowo jakiś plik? Dodam, że próba była dokonana na ipaq 114.

Wgraj zawartość całego archiwum tak, jak jest. Powinno działać.
A dokładnie jest coś nie tak z plikiem prog.txt w katalogu sett.

Nazwijmy go auto-przypominacz. Czyli wpisujemy do jakiegos pola tekstowego nazwy interesujacych nas filmow/programow, rozdzielonych powiedzmy srednikiem, np:
Lost;you can dance;dr house
i podczas aktualizacji programow te stringi sa wyszukiwane w tytulach - w przypadku sukcesu byloby dodawane automatyczne przypomnienie wg parametrow ustawionych w opcjach :))

Pytanie - 1. czy to jest do zrobienia?  2. czy nie wystapi problem z dublowaniem wpisow do outlooka ?

Do zrobienia jest, nie powinien też dublować. Jednak nie ma sensu... Takie niekontrolowane dodawanie do kalendarza powodowałoby tylko flustrację użytkowników.
Możesz sobie ręcznie wyszukać interesujące programy i wtedy je dodać.

Przy okazji chciałbym powiedzieć, że byłe jeszcze problemy ze skryptem na inform.ovh.org i niektóre dni dla niektórych programów mogą być niedostepne.
Teraz skrypt uruchamia się najwcześniej o 16-tej. WIęc mniej-więcej po 17-tej jest zawsze dostepny reprtuar dla ósmego dnia od dziś dla poszczególnych kanałów.

@Aphi, skorzystałem z Twojej propozycji paska postepu i jest fajowo :-)
W nowej wersji również coś na kształt przewodnika po ulubionych programach.
Będzie pokazywało dla ulubionych programy aktualnie trwające, za chwilę oraz wieczorne.
Jeszcze tylko kilka poprawek :)
Poprawiłem tez przewijanie programów na liście. Przewijany program jest stale widoczny. Tam też będziemy zarządzać ulubionymi...
Będzie też zapamiętywało color w dialogu :)
Jest import i export ustawień :)
Komunikat o dodaniu do kalendarza będzie po określonym czasie przytrzymania, a nie po puszczeniu...

to chyba tyle...

jeszcze chwileczkę... jeszcze momencik :)

pozdrówka



*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 26, 2008, 21:42:11 »
Niestety u mnie po aktualizacji programów (a może i przed?) na wielu programach (dzisiaj np. TVP1, Polsat, Polsat2 itd.) coś takiego jak poniżej.
Co ciekawe, niektóre programy wyświetlają ten komunikat jak przechodzę do nich przesuwając dżojstik w prawo, a jak w lewo to już nie  :-?

Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 27, 2008, 01:23:05 »

Nazwijmy go auto-przypominacz. Czyli wpisujemy do jakiegos pola tekstowego nazwy interesujacych nas filmow/programow, rozdzielonych powiedzmy srednikiem, np:
Lost;you can dance;dr house
i podczas aktualizacji programow te stringi sa wyszukiwane w tytulach - w przypadku sukcesu byloby dodawane automatyczne przypomnienie wg parametrow ustawionych w opcjach :))

Pytanie - 1. czy to jest do zrobienia?  2. czy nie wystapi problem z dublowaniem wpisow do outlooka ?

Do zrobienia jest, nie powinien też dublować. Jednak nie ma sensu... Takie niekontrolowane dodawanie do kalendarza powodowałoby tylko flustrację użytkowników.
Możesz sobie ręcznie wyszukać interesujące programy i wtedy je dodać.

Niby tak, ale kazdorazowo po aktualizacji programu trzeba by robic reczne szukanie. Gdy dany tytul leci na kilku programach robi sie dodatkowy problem. A jak ktos ma ulubione audycje, ktorej nie chcialby przegapic to taki automat powinien spelnic swoja role.
Myslalem, ze mozna by zrobic z jednego zdarzenia przypomnienie cykliczne. Jednak to nie jest to :( Zalozmy, ze chcialbym zapisac przypomnienie na Teleexpress codziennie o 17.00. Niestety z powodu wielu imprez sportowych czas emisji jest dosc ruchomy ;)
Mysle, ze taki automat - tylko na tytul - powinien ulatwic zycie. A jak dodatkowo przypomni nam o jakiejs powtorce to przeciez nic sie nie stanie :)
Co o tym sadzisz ? :)

Pozdrawiam
Arek

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [v.0.99.9 22-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 27, 2008, 07:53:12 »
Ja nie mogę dzisiaj pobrać aktualizacji (wcześniej działało), wyskakuje komunikat, że przekroczono czas połączenia a potem, że dane zostały zaktualizowane ale tak nie jest  :( Dostęp do internetu mam, może to coś na stronie WP? Ma ktoś jeszcze tak jak ja??
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 27, 2008, 11:44:36 »
v. 0.99.9.5 do pobrania.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 27, 2008, 11:49:05 »
Ja już instaluję  :)


Sprawia dobre wrażenie, działa wszystko szybciej, interfejs jest nowy i trzeba się przyzwyczaić.

Niestety brakuje mi w ustawieniach kolorów: pasek przewijania a lubię go mieć jednak bardziej widoczny.  Ogólnie ta wersja mogłaby nosić już nr 1  :ok:

W momencie wyszukiwania wystąpił nieoczekiwany błąd i zamknęło mi program  :( Drugi raz to samo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 12:22:33 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 27, 2008, 12:35:50 »
Niestety brakuje mi w ustawieniach kolorów: pasek przewijania a lubię go mieć jednak bardziej widoczny.
jest na pewno. pasek przewijania ma kolor prawie taki jak tło, dlatego nie widzisz tego napisu w opcjach. przyjżyj się w nienasłonecznionym miejscu, a zobaczysz... ewentualnie kliknij na pamięć w to samo miejsce - co zawsze :P
W momencie wyszukiwania wystąpił nieoczekiwany błąd i zamknęło mi program  :( Drugi raz to samo.
WIęcej danych. Jakie parametry wyszukiwania, co wpisałeś itd....

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 27, 2008, 12:45:31 »
W wyszukiwaniu dałem opcję przeszukaj całą bazę i raz dałem szukaj: zagubieni a potem mecz

Pasek przewijania rzeczywiście jest ale w opcjach go zupełnie nie było widać  :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 12:47:38 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 27, 2008, 13:00:04 »
W wyszukiwaniu dałem opcję przeszukaj całą bazę i raz dałem szukaj: zagubieni a potem mecz

faktycznie się wywala... poszukam i poprawię... Jednak na razie możesz użyć opcji "Szukaj w pierwszych pr." i interesujące Cie programy ustaw na początku listy.

*

Offline benezis

  • **
  • 225
  • Płeć: Mężczyzna
    • ajiSUSHI
  • Sprzęt: Smailo HD, HTC Desire Z
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 27, 2008, 21:06:50 »
Jeszcze jedno.
Jeśli chodzi o EXPORT i IMPORT, można by było zrobić w ten sposób żeby można było podać ścieżkę gdzie ma zapisać i skąd odczytać.
Na niektórych PPC zamiast Storage card jest Karta pamięci.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 21:22:37 wysłana przez benezis »
AM 610 PL

*

Offline januba

  • ***
  • 271
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 27, 2008, 21:12:33 »
Niestety u mnie dalej jest problem. Za kazdym razem kasuję stary TvV i wgrywam nowy. Mam taki komunikat:
TvV.exe
NullReferenceException

w System.Drawing.Graphics.DrawImage(Image image, Int32 x, Int32 y)
w TvV.Form1.OnPaint(PaintEventArgs e)
w System.Windows.Forms.Control.WnProc(WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
w System.Windows.Forms.ContainerControl.WnProc(WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
w System.Windows.Forms.Form.WnProc(WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
w System.Windows.Forms.Control._InternalWnProc(WM wm, Int32 wParam, Int32 lParam)
w Microsoft.AGL.Forms.EVL.EnterMainLoop(IntPtr hwnMain)
w System.Windows.Forms.Application.Run(Form fm)
w TvV.Program.Main()

WM2003SE, Loox720

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 27, 2008, 21:17:07 »
v. 0.99.9.5 do pobrania.

Pobrałem i testuje.
Co mogę napisać, to że ten program z wersji na wersje jest coraz doskonalszy i coraz bardziej rozpieszcza :ok:

Ale ponieważ jestem strasznie upierdliwy mam kilka spostrzeżeń:

Zacznę może od paska postępu, którego bardzo mi brakowało.

Zauważyłem, że czerwony punkt jest u mnie o 1 piksel za wysoko.
Po przeglądnięciu kilku kanałów złapałem się na tym, że po spojrzeniu na pasek postępu, automatycznie wzrok przenosi mi się do najbliższego tytułu, czyli tego co jest zaraz pod paskiem a nie tego oddzielonego od paska całym opisem, obsadą i rodzajem.
Myślę, że pasek powinien jednak znajdować się zaraz pod tytułem pozycji której dotyczy, a dopiero pod nim powinien się znajdować rodzaj, opis i obsada.
[Edzia] Pasek postępu powinien chyba być wyrzucony jeśli włączy się filtracje kanału, albo powinien pojawiać się tylko przy faktycznie aktualnym programie [/Edzia]


Następnym elementem to ulubione na liście programów w ustawieniach. Ten żółty kolor jest znacznie przesadzony (powinien być jakiś łagodniejszy). A skoro już jest na tej liście coś takiego jak kanały ulubione, to zamiast tego checkboxa pod listą lepiej by było, gdyby na liście za Lp. była pozycja Ulubione (przedstawiona np jako *) i w tej pozycji były checkboxy.

Przyciski "W górę", "W dół" po kliknięciu i przytrzymaniu mogłyby powodować przesuwanie pozycji aż do momentu puszczenia klawisza.

Nie bardzo wiem gdzie szukać i jak się nazywa plik z wyeksportowanymi ustawieniami. Podczas eksportu jest okienko z informacją:
Cytuj
TvV wyeksportuje ustawienia programu do folderu Backup/TvV na karcie pamięci.
Może zamiast / powinno być \ ? (u mnie karta pamięci jest pod nazwą "Karta SD").

Podczas Importu ustawień dostaje informacje, że TvV musi zostać ponownie uruchomiony i po kliknięciu na OK zostaje wyłączony, lecz się już nie uruchamia ponownie.

W poprzednich postach prosiłem Cię o strzałki którymi można by przeskakiwać do poprzedniego lub następnego kanału. Jeszcze raz bardzo Cię proszę o rozpatrzenie mojej prośby (zawsze przecież mogą być jako opcja).

Żeby nie było, że nic tylko narzekania:
Na dzień dzisiejszy to TvV jest obok Automapy i TotalCommandera najczęściej przeze mnie używanym programem na PDA :)

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 22:12:12 wysłana przez Aphi »
Pozdrawiam
Aphi

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 27, 2008, 21:42:01 »
W wyszukiwaniu dałem opcję przeszukaj całą bazę i raz dałem szukaj: zagubieni a potem mecz

faktycznie się wywala... poszukam i poprawię... Jednak na razie możesz użyć opcji "Szukaj w pierwszych pr." i interesujące Cie programy ustaw na początku listy.
Dałem tak w pierwszych chyba 7 i się wywaliło.
Czy istnieje jakaś opcja kontroli aktualizacji ? w sensie przycisku "start/aktualizuj", dobrze by też było  w trakcie aktualizacji widzieć pasek postępu - lubię wiedzieć kiedy mogę się odłączyć od tego siedliska zła w postaci inetu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 21:45:02 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 28, 2008, 08:15:57 »
Czy istnieje jakaś opcja kontroli aktualizacji ? w sensie przycisku "start/aktualizuj"

taaaa...
ekran z wyborem daty, przycisk drugi z lewej...

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: [v.0.99.9.5 27-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 28, 2008, 09:17:28 »
Czy istnieje jakaś opcja kontroli aktualizacji ? w sensie przycisku "start/aktualizuj"

taaaa...
ekran z wyborem daty, przycisk drugi z lewej...
Sorry  :oops:
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9.6 28-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 28, 2008, 14:49:42 »
i znowu nowa wersja....

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: [v.0.99.9.6 28-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 28, 2008, 16:18:05 »
i znowu nowa wersja....
Jak zwykle ekspresowo :D

Vito100 mam pytanie odnośnie Eksportu i Importu ustawień (działa świetnie):
Otóż po potwierdzeniu chęci wyeksportowania (oczywiście nie ma możliwości zrezygnowania) dostaje info, że się powiodło i zostały zapisane w folderze \Karta SD\Moje pliki/backup/TvV.
Skąd program wie, że utworzyłem sobie na karcie katalog [Moje pliki], dlaczego właśnie w nim tworzy podkatalog i czy naprawdę obojętne jest dla systemu czy w ścieżkach jest / czy \  ?

I jeszcze jak to mam w zwyczaju  :wink: info o dziwnym zachowaniu:
Wchodzę do Ulubionych (przez kliknięcie na belkę z nazwą kanału) i następnie klikam na sprzętowy kursor w lewo lub w prawo zostaje przeniesiony z ulubionych do następnego/poprzedniego kanału lecz na dole nadal są wczytane grafiki przycisków Teraz, Zaraz, 20-23, Wyjdź.

Ponieważ o proponowanych przeze mnie strzałkach mogę już chyba zapomnieć :(, to mam propozycję z innej beczki:
Skoro nowe wersje tak często się pojawiają, to może przy codziennej aktualizacji repertuaru program mógłby informować również, że jest nowsza wersja programu?

Jeszcze takie jedno przemyślenie: program się cały czas wzbogaca o różne możliwości. Myślę, że z wypuszczeniem wersji 1.0 final przydałby się jakiś help albo w pliku albo na Twojej stronie.
Pozdrawiam
Aphi

*

Offline vito100

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • mio A701
    • TvV PPC program Tv na PPC
  • Sprzęt: Mio A701 -> Toshiba G900
Odp: [v.0.99.9.6 28-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 28, 2008, 16:40:05 »
i znowu nowa wersja....
Jak zwykle ekspresowo :D

Vito100 mam pytanie odnośnie Eksportu i Importu ustawień (działa świetnie):
Otóż po potwierdzeniu chęci wyeksportowania (oczywiście nie ma możliwości zrezygnowania) dostaje info, że się powiodło i zostały zapisane w folderze \Karta SD\Moje pliki/backup/TvV.
Skąd program wie, że utworzyłem sobie na karcie katalog [Moje pliki], dlaczego właśnie w nim tworzy podkatalog i czy naprawdę obojętne jest dla systemu czy w ścieżkach jest / czy \  ?

I jeszcze jak to mam w zwyczaju  :wink: info o dziwnym zachowaniu:
Wchodzę do Ulubionych (przez kliknięcie na belkę z nazwą kanału) i następnie klikam na sprzętowy kursor w lewo lub w prawo zostaje przeniesiony z ulubionych do następnego/poprzedniego kanału lecz na dole nadal są wczytane grafiki przycisków Teraz, Zaraz, 20-23, Wyjdź.

Ponieważ o proponowanych przeze mnie strzałkach mogę już chyba zapomnieć :(, to mam propozycję z innej beczki:
Skoro nowe wersje tak często się pojawiają, to może przy codziennej aktualizacji repertuaru program mógłby informować również, że jest nowsza wersja programu?

Jeszcze takie jedno przemyślenie: program się cały czas wzbogaca o różne możliwości. Myślę, że z wypuszczeniem wersji 1.0 final przydałby się jakiś help albo w pliku albo na Twojej stronie.

Jeśli chodzi o folder "moje pliki", to pobieram go z rejestru systemowego. U mnie np. w tym samym miejscu jest /storage card/automapa.... i tu jest zonk. Nie wiem jak uruchomić folder browser tak jak to jest w "dużym" windows...

Przyciski do porawienia. To Wy jesteście testerami :-)

Nowa wersja wyszła tak szybko, bo zauważyłem kolosalny błąd w postaci nadmiernego pobierania zdjęć... A to bije po kieszeni przy aktualizacji gprs...

Help będzie. Chociaż nie ukrywam, że ktoś mógłby go za mnie napisać. Też ktoś mógłby zrobić te guziczki "teraz, zaraz, 20-23" dla trybu horyzontalnego i wertykalnego... Ale to szczegół.
Jak nikt nie pomoże, to zrobię jak będę miał czas.

Powiadamianie o nowej wersji do zrobienia...

Guziczki w lewo i w prawo - do zrobienia...

*

Offline Aphi

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL + AM6.5a
Odp: [v.0.99.9.6 28-03-2008] TvV - program telewizyjny na PPC...
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 28, 2008, 17:09:45 »
Jeśli chodzi o folder "moje pliki", to pobieram go z rejestru systemowego. U mnie np. w tym samym miejscu jest /storage card/automapa.... i tu jest zonk.
Rozumiem, że chodzi o klucz [HKCU\Software\Microsoft\File Explorer\StorageCardPath],
który u mnie akurat ma wartość [\Karta SD\Moje pliki]

Jeśli tak to może lepiej gdybyś z tego stringa wydzielił jakimś SubStringiem czy czymś takim samo [\KartaSD] czyli do drugiego slasha/backslaha i dołożył jakiś katalog np [\TvVBackup]. Może tak byłoby lepiej?

Edzia
Robie sobie właśnie codzienny przegląd repertuaru :) i zastanawiam się, czy to dobrze, że w najnowszej wersji obecnie trwający program nie jest na samej górze listy tylko jest na drugiej pozycji na liście. To co już było jakoś mnie średnio interesuje a zajmuje czasem i 1/3 listy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2008, 18:43:10 wysłana przez Aphi »
Pozdrawiam
Aphi