Palm TX/LD a GPS - kilka pytań

  • 3 Odpowiedzi
  • 2997 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Toper

  • **
  • 192
    • http://toperek.w.interia.pl
  • Sprzęt: Toshiba G900
Palm TX/LD a GPS - kilka pytań
« dnia: Styczeń 24, 2006, 17:08:40 »
Siedzę na tym forum czas już dłuższy i czuję się coraz bardziej zagubiony w gąszczu programów i ich nazw :(
Ponieważ cały czas jestem na etapie zastanawiania się PalmTX/PPC (Acer N311) to próbuję przemysleć różne przyszłe zastosowania i jednym z nich pewnie będzie nawigacja.

Czy mógłbym prosić o odpowiedź na kilka pytań (dotyczą w zasadzie PalmOS, bo pewnie to wszystko co jest na PalmOS jest na PPC, ale niekoniecznie odwrotnie?)?

1. Jakie są programy do PalmOS do nawigacji (z routingiem).
2. Czy te, które mają Polskę (np. TT5) mają bazę POI z fotoradarami?
3. Ewentualnei czy można zrobić konwersję POI z automapy?
4. Jeżeli nie chce sie routingu, a chce się mieć mapy Polski i Europy to co można kupić i ile to kosztuje?
5. Czasami chodzę sobie po górach (Tatry, Sudety) czy są na PalmOS mapy turystyczne, z których mógłbym sobie wyczytać moją pozycję, wysokość, przebytą drogę i potem np zrzucić to na komputer?
6. Jak rozumiem problem sprzętu nie istenieje, bo każdy odbiornik na BT będzie działał?

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
Toper
Pozdrawiam
Toper

*

Offline Toper

  • **
  • 192
    • http://toperek.w.interia.pl
  • Sprzęt: Toshiba G900
Re: Palm TX/LD a GPS - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2006, 15:30:39 »
Cytat: "kwieto"

Powiezmy tak: wiecej programow znanych z Palm OS trafilo na PPC, niz odwrotnie... Ale to nie oznacza ze wszystkie programy z Palma (lub ich odpowiedniki) znajdziesz na PPC. 90% pewnie tak, ale jesli zalezy Ci na jakims konkretnym sofcie sprawdz jego dostepnosc na obu platformach.


Nie bardzo się w tym orientuje, więc nie wiem na jakim programie mogłoby mi zależeć :(

Cytat: "kwieto"

AFAIK zaden program nie ma od razu wbudowanej bazy z fotoradarami. (AM ma szczatkowe "kontrole radarowe")
Taka baza (przeznaczona do automapy) istnieje np. na stronie www.mobilne.net i mozna ja przekonwertowac z formatu AM do TomToma. Dziala bez zarzutu.
Jest tez strona
http://poiplace.oabsoftware.nl/index.php?MainURL=POIregister3.php

Gdzie znajduja sie bazy punktow (w tym fotoradarow) dla wzystkich panstw Europy (lub niemal wszystkich) - przeznaczone dla TomToma.
Polska rowniez jest wymieniona, choc jak sprawdzalem z miesiac temu baze fotoradarow - byla pusta. Trzeba by ja uaktualnic (to zagajenie do uzytkownikow TT) :"))

A czy konwerter bazy z automapy do TomToma jest jakoś ogólno dostępny? Bo coś mi się obiło, że ktoś ma, ale nie da... :( Próbowałem się zarejestrować na poiplace ale jak dotąd nie przyszedł kod na maila :( nic będę czekał.

Cytat: "kwieto"

Starsze wersje Mapopolis i stosunkowo tanie mapy do nich, HandMap (tu dokupujesz mapy dla kazdego kraju osobno, Polska to okolo 25 USD),
Polecam zajrzec na strone www.handmap.net i www.mapopolis.com


Dzięki, zaraz zobaczę.

Cytat: "kwieto"

Musialbys takie mapy przygotowac. Np. Wskanowac zwykla mape do programu PathAway, albo zeskanowac i zwektoryzowac (darmowym programem) mape do formatu HandMap'a.

A czy HandMap albo PathAway (roumiem, że są na PalmOS) umożliwi mi potem prześledzenie podróży z czasem, wysokościami itp.? Tak żebym sobie mógł potem popatrzeć gdzie byłem, ile czasu zająły poszczególne odcinki itp. Czy nie jest tak, że na PPC jest więcej takiego softu i być może są mapy polskich gór?
Pewnie i tak bateria w GPS i Palmie nie wyrobi, żeby całą taką wycieczkę być włączonemu, chyba że można zrobić tak, żeby się automatycznie np. co 5 minut właczał, zczytywał pozycje, zapisywał do pamięci i wyłączał, ale to z kolei pewnie znowu musi poczekać, żeby sygnał złapać...

Dzięki odpowiedź :)

Pozdrawiam
Toper[/quote]
Pozdrawiam
Toper

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Re: Palm TX/LD a GPS - kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2006, 19:41:54 »
Post usunięty jako wyraz protestu przeciw działaniom administracji na forum PDAclub.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=71713.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 23:02:46 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Palm TX/LD a GPS - kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2006, 19:37:58 »
Cytat: "Toper"
Pewnie i tak bateria w GPS i Palmie nie wyrobi, żeby całą taką wycieczkę być włączonemu, chyba że można zrobić tak, żeby się automatycznie np. co 5 minut właczał, zczytywał pozycje, zapisywał do pamięci i wyłączał, ale to z kolei pewnie znowu musi poczekać, żeby sygnał złapać...


Nie będzie tak źle. Kup GPS na BT z dużą baterią np. Globalsat-338 wytrzymuje ok. 20h. I trzymaj go włączonego. A palma włączaj tylko jak chcesz ustalić swoją pozycję.

Jednak muszę przyznać, że Kwieto ma rację - dedykowany odbiornik turystyczny będzie sprawował się lepiej.