ALDIKO nie pamięta strony

  • 7 Odpowiedzi
  • 2662 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ALDIKO nie pamięta strony
« dnia: Listopad 17, 2010, 10:38:17 »
Mam dziwny problem z Aldiko.
Otóż jeśli znudzę się czytaniem i wyjdę z Aldiko (wyłączę Aldiko lub tablet) to po powrocie i wejściu na aktualną książkę znów startuje od pierwszej strony.
Jest to bardzo irytujące, w Fbreader tego nie ma, tam zawsze po powrocie do książki startuje od miejsca w którym się skończyło czytać.
Co robię źle, może coś w ustawieniach??

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2010, 12:23:00 »
A zmieniałeś coś w ustawieniach? Ja w domyśle mam wszystko zawsze zapamiętywane.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2010, 12:54:33 »
Nie, nic nie kombinowałem bo się nie znam.
Pamięta tylko wtedy gdy program jest minimalizowany, jeśli program lub tablet zostanie wyłączony, książkę pokazuje w czytanych, ale startuje os pierwszej strony.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2010, 13:29:16 »
A co masz za tablet?
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline Renexius

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire, Galaxy S
Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2010, 14:46:43 »
To dziwne bo u mnie nawet po wipe, jak wczytał na nowo bibliotekę z karty to i postęp książki, może tam w jakimś pliku się zapisuje a u Ciebie ma z tym problem, chociaż ani w katalogu aldiko ani w katalogu z książkami nie widzę nic co by mogło takie dane przechowywać (ale podejrzewałbym plik sdcard/aldiko/library) albo po prostu coś w ustawieniach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 15:04:19 wysłana przez Renexius »

Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2010, 07:04:46 »
Tablet to chinol zt-180.
Ja też nie widzę żadnego pliku biblioteki. Katalog Aldiko jest pusty.W ustawieniach nie ma żadnej funkcji odnoszącej się do zapamiętywania postępu czytania.Jak już pisałem FBReaderJ nie ma z tym problemu, ale Aldiko bardziej mi odpowiada. Może ktoś zna jakiś myk, albo wie gdzie powinien być plik odpowiedzialny za zapamiętywanie.

*

Offline pablo

  • **
  • 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N311, Samsung I5700
Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 09:45:30 »
Ja bym go spróbował przeinstalować.
pozdrawiam

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: ALDIKO nie pamięta strony
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2010, 11:15:40 »
pytanie podstawowe - czy przypadkiem karta pamieci nie zostala podmontowana jako ro - wtedy aldiko nie zapisze sobie informacji o bierzacej pozycji w ksiazce - uruchom ponownie urzadzenie i sprawdz, jak nie pomoze - zobacz czy aldiko ma swoj katalog na karcie o takiej samej nazwie i czy tam jest plik db, jak jest - sprawdz czy nie jest oznaczony read only - aldiko informacje o wszystkich ksiazkach wraz z danymi odnosnie stopnia czytania trzyma tam i czesciowo w pamieci urzadzenia, jesli to nie pomoze to pozostanie jedynie reinstalacja aldiko (mozliwe ze uprawnienia do katalogu z danymi w data sie skopaly i aldiko nie umie nic tam zapisac)