3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?

  • 12 Odpowiedzi
  • 7056 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« dnia: Kwiecień 19, 2011, 12:48:37 »
witam, to juz drugi miesiac jak uzywam 3g WD i okazuje sie bardzo sie myli... Teraz mam pytanie do uzytkowników plusa i 3g WD, jak powinien byc skonfigurowany program ? Czy PLUS po rozłączeniu zaczyna od zera czy od 100kb? czy wlaczone wifi resetuje licznik?

to dosc dziwne ale róznice siegaja nawet 30-50mb w ciagu tygodnia.
Wiec albo Plus mnie okrada z internetu - niebywale szybko leci, sprawdzajac kodem (*121#) okazuje sie ze w ciagu dnia zuzylem 10-15mb (synch FB z kontaktami, gmail, kalendarz, etc)

pakiet mam 300mb /miesiac i jak sie okazuje... w tamtym rozliczeniu przekroczylem pakiet o 40mb -.- to niemozliwe zwazywszy na to ze np market po wifi, internet w domu tylko na kompie... czasami przegladarka w telefonie - np jak szukam rozkladu jazdy autobusu, czy na doslownie 3-4min wlaczam GG -.-

cos tu jest nie tak.

tak wiec jeszcze raz, czy ktos potrafiłby podać konfiguracje 3g watchdoga dla PLUS GSM (mixplus) -.-
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2011, 13:50:41 »
A gdzie jest niby opcja w 3G WD ustawiania zaokrąglania pakietów? Tam można tylko ustawić czas i wielkość pakietu. Poza tym rzeczywiście odchylenia masz kosmiczne. A rozłączasz sam połączenie czy cały czas jest synchro? Ja też mam w domu WiFi i w ciągu miesiąca nie jestem w stanie użyć więcej niż 200 Mb, a nie oszczędzam w ogóle - ja mam Play.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2011, 13:56:02 »
czy wlaczone wifi resetuje licznik?
Nie, nie resetuje... To by było bez sensu...
to dosc dziwne ale róznice siegaja nawet 30-50mb w ciagu tygodnia.
Zależy ile w ciągu tego tygodnia zużywasz, tydzień to słaby wyznacznik, określ lepiej na ilu mb, jest taka różnica, jest jeszcze kilka programów do naliczania transferu, ale według mnie 3g WD zlicza najlepiej...

*

don.kamillo

Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2011, 15:04:34 »
A gdzie jest niby opcja w 3G WD ustawiania zaokrąglania pakietów? Tam można tylko ustawić czas i wielkość pakietu.
Opcja ustawiania naliczania jest, z tego co kojarzę, w wersji płatnej.
Plus nalicza opłaty za każde 100 kb. Zatem tym bardziej, jak włączysz GG, ściągniesz te dajmy na to 20 kb, to operator i tak potraktuje to jako 100 kb. Jeśli ściągniesz 102 kb, to operator policzy to jako 200 kb. Dlatego pakiet z Plusa schodzi Ci tak szybko. Podobnie kretyńskie taktowanie jest w 36i6, ludzie bardzo narzekali na początku, bo nie wiedzieli o co chodzi. Z tego powodu przerzuciłem się na mBank Mobile, tam były pakiety gratis i taktowanie co do 1 kb. Też o tym pomyśl.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2011, 15:08:56 »
A gdzie jest niby opcja w 3G WD ustawiania zaokrąglania pakietów? Tam można tylko ustawić czas i wielkość pakietu.
Opcja ustawiania naliczania jest, z tego co kojarzę, w wersji płatnej.
Plus nalicza opłaty za każde 100 kb. Zatem tym bardziej, jak włączysz GG, ściągniesz te dajmy na to 20 kb, to operator i tak potraktuje to jako 100 kb. Jeśli ściągniesz 102 kb, to operator policzy to jako 200 kb. Dlatego pakiet z Plusa schodzi Ci tak szybko. Podobnie kretyńskie taktowanie jest w 36i6, ludzie bardzo narzekali na początku, bo nie wiedzieli o co chodzi. Z tego powodu przerzuciłem się na mBank Mobile, tam były pakiety gratis i taktowanie co do 1 kb. Też o tym pomyśl.
W Orange również nalicza co 100kB.

*

don.kamillo

Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2011, 17:30:43 »
No właśnie. Bardziej byłoby opłacalne włączenie transmisji bez jej rozłączania.

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2011, 17:55:18 »
wersje mam pelną :)

w pelnej jest kilka funkcji jak np ignorowanie wifi, czy traktowanie tego jako rozlaczenie itd

Tak jak pisałem przekroczyłem niby pakiet o 40mb czyli 340mb w ciagu miesiaca -.- to niemozliwe zwazywszy na to ze, nie uzywam neta do niczego wiecej jak synchronizacji.
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2011, 18:34:09 »
Najgorsze jest rozłączanie sesji, kiedyś tak chciałem "zaoszczędzić" i wyszło 3 razy drożej. Mam płatną wersję SPB Wireless Monitor (dostałem do testów) i tam dopiero są odchylenia. W 3G WD różnica na miesiąc wynosi 40 mb.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2011, 18:50:58 »
tomaszkap - nie martw sie, 4miesiace temu, zaraz po instalacji andka, cos zjadlo mi pakiet i 2 dni po zjedzeniu pakietu zabralo mi z konta prawie 50zł -.- dokladnie cos kolo 48zl z czyms tam... wedlug pani z lini operatorskiej byl to internet :)
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:32:02 »
40 zł wcale nie jest trudno nabić, raz mi tyle nabiło jak kilka stronek otworzyłem w laptopie z podłączonym telefonem jako modem, na szczęście mi to skorygowali, bo mam pakiet 2gb i coś nie zatrybiło i poprostu naliczyło mi opłatę jakbym nie miał :shocked:

*

Offline Komandosik

  • ****
  • 830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem jednym z tych, którzy pamiętaja przyszłość
    • Mój FB :)
  • Sprzęt: I9300
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:45:41 »
ej wszystko fajnie - ale nie chyba podczas samej synchronizacji, prawda ?
Byłem posiadaczem: 106 telefonów
Ostatni telefon: S2 z NFC i9100P
Aktualnie posiadam: S3 White i9300
W razie chęci kontaktu: https://www.facebook.com/dawid.lubinski

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2011, 08:36:01 »
No nie, tak jak napisałem, po użyciu telefonu jako modemu... Ja mam cały czas włączony internet i wątpię żeby mi chociaż 200mb zjadło na samo synchro...

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: 3g watchdog i PLUS GSM - poprawna konfiguracja ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2011, 22:52:50 »
Krótko, sprawdźcie: Mobile Counter (polskiej pordukcji i w markecie za darmo). Z Wi-Fi ma błędy w naliczaniu, ale pakiety od operatora liczy IMO ok i zaokrągla do zadanej wartości czyli do 100KB- jestem w Plusie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 23:00:02 wysłana przez Budniu »