Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?

  • 18 Odpowiedzi
  • 6155 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« dnia: Grudzień 28, 2008, 23:06:49 »
Witam,
kończy mi się umowa w Plusie, firmowa.
Tak się zastanawiam jaki telefon najkorzystniej wziąć, aby go potem za jakieś pieniądze sprzedać.
Ale jest jeden problem. Jestem w stanie zainwestować góra 100zł w zakup tego telefonu, a taryfę mam pięćdziesięciozłotową, więc telefony drogie...
Ktoś coś powie, doradzi?
Pozdrawiam.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:28:05 »
powiedz co tam wogóle oni ci oferuja :wink:

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:31:38 »
To co jest na ich stronie internetowej, wątpię żeby te sk*rwysyny przygotowały mi jakiś specjalny cennik na telefony, ojciec ma abonament w plusie 200zł już od czterech lat, teraz przy przedłużaniu umowy normalnym cennikiem potraktowali...

I teoretycznie mogę porównać ceny ze strony z cenami z allegro... Ale nie wiem co dobrze zejdzie. Jeszcze muszę odprowadzić ten pieprzony VAT...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:49:22 »
Co do cennikow: musisz poszukac jakiegos znajomego w erze w callcenter, my (tak, pracuje w callcenter) posiadamy specjalne aplikacje do przedluzen i mamy odpowiednie tzw. poziomy negocjacji, im wyzszy poziom tym lepsza oferta, wiec musialbys uderzac bezposrednio do osoby ktora ma mozliwie jak najwyzszy ten poziom, zdarzają się nawet rabaty na telefon w wysokości ponad 600 zl, wiec jest o co walczyc.

w orange z abonamentem za 50 zybli i takim rabatem mozesz nawet chwycic diamonda lub asusa 525 za 200zl.
wiec jest o co walczyc :)

a co do ofert dla stalych klientow: nie liczy sie jak dlugo jestes w sieci, tylko jaki zysk generujesz. tzn srednia oplacanych rachunkow + to ile dzwonisz w sieci/po za siec i wogle duzo czynnikow:)

osobiscie doradzalbym wogle rezygnacje z telefonu na rzecz uslug....

zrobilem sobie abonament za 25 zl gdzie na wykorzystanie mam miesiecznie 90 zl do wszystkich sieci. wiec calkiem calkiem rozsadnie, umowa na 12 miesiecy, wiec za 9 bede mial dosc wysoko sredni rachunek (duzo do mnie dziewczyna dzwoni ze sluzbowego wiec jest zysk + to ze w systemie komputerowym widnieja te bonusowy minuty tak jakbym sam je "karta-zdrapka" doladowywal, czyli tak jak bym miesiecznie dodatkowo dokladal do sieci okolo 70 zlotych)....


pozdrawiam, i poka jaka oferte masz :D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:59:15 »
Mam Biznesklasę 30, zmieniam na Elastyczną 50, średnia wysokość rachunków między 100-150zł.
Zdzierają ze mnie jak się da, przynajmniej do tej pory. Strasznie drogo jest. Na kartę, w Simplusie wszystko tańsze. I internet, i smsy w sieci, ba, i nawet poza siecią...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:05:35 »
to jedyne wyjscie: dojscie do znajomego w callcenter ktory ma znajomosci i tak jak napisalem, nawet 600 zl mozna miec rabatu. wiem co mowie, jedynie sluszna mozliwosc to przedluzenie przez konsultanta i od razu powiedzenie jak sprawa wyglada (jak najtaniej telefon, bedzie wiedzial co zrobic)...

a tak lekko ot... w salononach partner jest poziom 1, we franczyzach 2, w firmowkach 3, w callcenter nawet i 4, a jak masz chody to i 5: w ktorym mozna dowolnie ustawic oferte (dla klientow kluczowych, tzn powyzej 100 i wecej telefonow :))
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:11:57 »
No dobra, ale powiedz szczerze, warto przedłużać w Plusie, czy lepiej podpisać nową umowę z inną siecią?
Bo w Plusie stawki okropne, no a telefony to po prostu żenada, jeden model z WM...
Poza tym nie mam wtyków, nic nie wskóram, chociaż na moje nazwisko są dwa numery, obydwa na firmę, jeden używany od siedmiu lat, średnia rachunków ponad 100zł, no i ten co się kończy, od dwóch lat, ta sama średnia, także klientem jestem chyba nienajgorszym... A stawki na te telefony przy przedłużaniu mieli praktycznie identyczne, jeśli nie całkiem identyczne, niż dla nowych klientów... I czuję się troszkę wykorzystany...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:20:36 »
a nie lepiej przejść na karte w simplusie?

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:24:45 »
Niby lepiej, ale wizja zarobku na telefonie, bądź chociażby jakiegoś normalnego modelu zamiast mojej Nokii mnie troszkę zachęca.  :P

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:30:04 »
No dobra, ale powiedz szczerze, warto przedłużać w Plusie, czy lepiej podpisać nową umowę z inną siecią?
Bo w Plusie stawki okropne, no a telefony to po prostu żenada, jeden model z WM...

fakt. nie za dobra oferta. natomiast w orangutanie nie jest lepiej, jest diamond, omnia, touch pro. a i touch dual, samsung i780, samsung i600...
w erze z tego co sie orientuje, jest xperia i mda compact IV.
no i play. play do tej pory mial najbogatsza oferte z wm, zaczynajac od i600, tosi g500, przez i780 i tosie g900 a konczac na diamondzie i hd.

Cytuj
Poza tym nie mam wtyków, nic nie wskóram, chociaż na moje nazwisko są dwa numery, obydwa na firmę, jeden używany od siedmiu lat, średnia rachunków ponad 100zł, no i ten co się kończy, od dwóch lat, ta sama średnia, także klientem jestem chyba nienajgorszym...

wiesz, bez urazy, ale wiekszosc klientow tak mowi. nie obraz sie, ale rzecz biorac jesli nie placisz rachunków powyżej kilku tyś. to w taryfikacji firmowej jesteś jako płotka i sieci nie obchodzi ze masz dwa telefony i ze prowadzisz sklep spozywczy i wymagasz najnizszych stawek na rynku...

oczywistym jest ze najbardziej licza sie klienci ktorzy bula spore rachunki, nawet po kilkaset tysięcy (są i tacy, niestety nie powiem nic wiecej, podpisywalem cyrograf), bo jesli taki klient odejdzie to bedzie to zauwazalne...

niestety, zasady kapitalizmu sa nieublagane.


Cytuj
A stawki na te telefony przy przedłużaniu mieli praktycznie identyczne, jeśli nie całkiem identyczne, niż dla nowych klientów... I czuję się troszkę wykorzystany...

to samo jest w orangutanie. dla nowych kl. sa takie promocje ze dupa mała. a potem glupio czlowiekowi powiedziec do kl. ze rzeczywiscie ma gorsza oferte niz nowy klient... i klienci to wiedza, bo dzwonia i sami mowia jak jest.

oczywiscie, mozesz zrobic tak jak powiedziales, by zachowac numer migrowac na prepaid, a potem znowu "od nowa" do taryfy biznesowej na lepszych warunkach....

albo znajomosci w call center.

z tego co slyszalem, to niedlugo w play rusza wielka kampania utrzymaniowa, niedlugo zaczna wygasac umowy pierwszym abonentom playa, i jakos bedzie musial ich zatrzymac. ciekaw jestem ile bedzie z tego powodu nadurzyc i bledow proceduralnych....

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:35:17 »
W Plusie nie ma ciekawych modeli. Weź W910i za złotówkę - najmniej zapłacisz, a za złotówkę lepszego telefonu tam nie dostaniesz w tej taryfie. Ja mam dwa abonamenty to wziąłem dwa i sprzedałem jeden za 470zł (nie upilnowałem aukcji), a drugi za 500. Może da radę wyciągnąć nawet nieco więcej :)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:42:20 »
Coś beju ściemniasz i wciskasz kit o tej swojej pracy w callcenter Ery i do tego bzdury piszesz... :|

Ja mam abonament firmowy za 230 zł netto i już drugi raz z rzędu w przypadku przedłużenia umowy dostaję ofertę 50% rabatu na każdy telefon z oferty promocyjnej lub dowolny telefon spoza oferty promocyjnej za 25% jego ceny detalicznej (wg cennika Ery). A zatem łatwo sobie policzyć, że wybierając droższy aparat "mój" rabat to np.:

744 zł - Nokia E90 - cena promocyjna 1488 zł
894 zł - Nokia 8800 Sapphire - cena promocyjna 1788 zł
994 zł - Nokia 8800 Carbon - cena promocyjna 1988 zł

Podane kwoty, to kwoty netto.

Za siedem telefonów w Erze płacimy miesięcznie (średnio za 11 miesięcy tego roku) 1074 zł netto (3 abonamenty po 230 zł, 3 po 120 zł i jeden za 70 zł).


Zastanawiam się właśnie jaką cenę zaśpiewają mi za HTC Touch HD...

Konrad Radwan:: piszesz "Jeszcze muszę odprowadzić ten pieprzony VAT..." - o co chodzi? To jakiś problem? :O~
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 01:06:56 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:52:49 »
Konrad Radwan:: piszesz "Jeszcze muszę odprowadzić ten pieprzony VAT..." - o co chodzi? To jakiś problem? :O~

Chodzi mi o sprzedawanie telefonu na Allegro. Cholerna działalność gospodarcza... Zawsze sprzedawałem normalne, bez watu i było dobrze...

Bat, dzięki, konkretna odpowiedź, tego mi było trzeba.  :ok:

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2008, 01:06:02 »
Nadal możesz ten telefon sprzedać na Allegro "bez kwitka"... sprzedaj go jako osoba prywatna, nabywcy daj ksero faktury zakupu z zamazanymi Twoimi danymi i numerem faktury i już...

A jak chcesz mieć całkowicie czyste sumienie, to jak kupisz telefon na swoją firmę za 1 zł, to nie wrzucaj go w koszty, nie odliczaj VAT-u i szafa gra. Jak nie jest w kosztach, to US nie może się czepiać ze go prywatnie sprzedałeś...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2009, 23:18:06 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2008, 01:09:28 »
Okej, dzięki wszystkim za wszystko, pomyślę i pokombinuję.  :ok:

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2008, 01:13:03 »
nie ma sprawy :) zawsze czujni clubowicze sa na forum dniem i noca  :ohreally:

pozdrawiam i dobranoc w koncu (skonczylem pisac reklamacje...)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2008, 02:02:27 »
U mnie jeden telefon na abonament w plusie od 8 lat, drugi od 7, średnia na obu w przedziale 80-120zł. Gdy przyszła pora wymiany, oferta identyczna jak dla nowego klienta. Zadzwoniłem pod 2601, rozmawiałem z kimś co zajmuje się właśnie czymś takim. Uzyskałem informacje, żeby napisać wniosek o indywidualną ofertę. Chciałem telefon, który przysługiwał mi za 550zł i proponowałem cenę 400zł, lub inną jaką zaproponują. Po dwóch tygodniach odpowiedź oczywiście odmowna.
Nie czytałem całego wątku, ale ja przy najbliższej wymianie chciałbym tylko zachować numer, niezależnie w jakiej sieci.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2008, 02:34:34 »
Nadal możesz ten telefon sprzedać na Allegro "bez kwitka"... sprzedaj go jako osoba prywatna, nabywcy daj ksero faktury zakupu z zamazanymi danymi nabywcy i numerem faktury i już...

A jak chcesz mieć całkowicie czyste sumienie, to jak kupisz telefon na swoją firmę za 1 zł, to nie wrzucaj go w koszty, nie odliczaj VAT-u i szafa gra. Jak nie jest w kosztach, to US nie może się czepiać ze go prywatnie sprzedałeś...

a nie prosciej byloby dobrac telefon prywatny do swojego klientowskiego na firme .... takie rzeczy mozna bylo robic w erze juz lata temu majac rachunek firmowy, podobny numerek zrobilem kilka lat temu w w plus-ie

narzekacie na plusa a zapominacie ... ze poki co to jest jedyny abonament na INTERNET z opcja voice ..... bo era jest duzo drozsza, a w play-u jest bez opcji voice czyli kiszka  :|
gdyby nie to to bym poszedl do playa ze wszystkim juz dawno temu

swoja droga to nie bawilbym sie w opcje trzymania sie jakiegos operatora ze wzgledu na dobre modele telefonow ... no offence ale to jest nieracjonalne, tani i fajny telefon ktory sie odbija na kosztach abonamentu, juz od dawno mam telefon oddizlenie a karte sim oddzielnie ... i nie mieszam tego  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 02:36:53 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline bak

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia G900             Samsung Omnia               Nokia E50                       Palm Centro
Odp: Nowy telefon w Plusie na sprzedaż - jaki?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:48:29 »
Znalazlem coś takiego http://www.f-it.pl/mobile.html
Ciekawe czy to prawda...