HSDPA 7.2 Mbps vs HSDPA 1.8Mbps - czy rzeczywiście szybciej?

  • 2 Odpowiedzi
  • 4992 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Witajcie,

Od 5 lat używam internetu mobilnego Orange z modemem Globesurfer Option Icon, który wspiera transmisję HSDPA 1.8Mbps. Ponieważ kończy mi się cyrograf, zastanawiam się nad jego przedłużeniem i ew. wzięciem jakiegoś modemu. LTE niestety u mnie nie ma. Dostępne modemy wspierają HSDPA 7.2Mbps. Czy rzeczywiście daje się odczuć tę czterokrotną różnicę nominalną? Jeśli nie, to zostanę z tym co mam - pod OpenWRT działa bez żadnych czarów-marów (czego chyba nie da się powiedzieć o popularnym ostatnio E372). Ale jeśli materiały video na youtube będę mógł w końcu oglądać bez czekania na dociągnięcie, to zamienię bez chwili wahania i mogę nawet powalczyć z OpenWRT.


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: HSDPA 7.2 Mbps vs HSDPA 1.8Mbps - czy rzeczywiście szybciej?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2012, 00:05:05 »
Witaj.  Aktualnie używam modemu Huawei E372(Orange) działa on na zasięgu HSPA+DC i śmiga wyśmienicie. Pingi osiągalne to ok. 50ms a prędkość różnie. Najszybciej 22,5Mbps a standardowo 17/18Mbps. Jeżeli jesteś w zasięgu HSPA+ to weź modem który go obsługuje bo warto. Nawet nie musi być to HSPA+DC. Na zwykłym nie "DC" wyciągałem średnio 10/11Mbps. Ale to jeżeli miałbyś zasięg HSPA+. Jeśli tylko zwykłe HSPA to także polecam zakup lepszego modemu. Zawsze to szybciej.
U mnie średnio chodziło z prędkością ok. 3Mbps (Huawei E180) a nawet czasem i więcej. Dla YouTube spokojnie wystarczy bez jakichkolwiek opóźnień.
Wszystko zależy jeszcze jaka siła sygnału itd... Ale nowszy modem wziąłbym bez wahania to jednak  zawsze nowszy układ i sprawniejsza obsługa. Możesz jeszcze wziąć usługę bez modemu (zawsze to taniej, więcej MB do wykorzystania) a modem zakupić np. w Play Huawei E3131 kosztuje 129zł. Ja tak zrobiłem i wszystko działa elegancko tzn.. najpierw E3131 potem E372.
Decyzja należy i tak do ciebie. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 00:12:43 wysłana przez John82 »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HSDPA 7.2 Mbps vs HSDPA 1.8Mbps - czy rzeczywiście szybciej?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2012, 05:17:20 »
Prędkość nie zrobi Ci różnicy, i tak nikt jeszcze maxa z modemu nie wycisnął.
Ważna jest stabilność połączenia i tu najlepiej działa CDMA, sam się przymierzam do zmiany modemu na własnie taki.
BTW, to moje wyniki na modemie 7,2 http://www.speedtest.net/result/2064273230.png
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...