Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?

  • 15 Odpowiedzi
  • 6372 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline OlafRagnarson

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Oddaje Tobie co kryje w sobie
  • Sprzęt: i780
Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« dnia: Lipiec 05, 2010, 19:39:58 »
Dziś dzwoniłem w tej sprawie na *100 i powiedziano mi że nie ma możliwości aby mój numer przenieść do Orange Free.

Spytałem więc czy przeniesienie numeru z innej sieci jest możliwe na co również padła odpowiedz że nie. Bez żadnego sensownego wytłumaczenia.

Teraz trzy pytania.
- czy aby na pewno ?
- jak to jest może być motywowane bo jakoś musi - ktoś ma jakieś teorie ?
- czy "prawnie" wszystko jest OK ?

Na dzień dzisiejszy mój numer telefonu jest dobrem najcenniejszym więc dlaczego znowu ktoś to uniemożliwia.

*

Offline unknown_kom

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jornada & Palm Veteran
  • Sprzęt: TX, Tungsten C, Centro (CDMA), Universal
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2010, 23:21:20 »
Przenosisz się do Orange POP, lub Nowe Orange Go i zmieniasz taryfę na Orange Free.

Cytuj
Jeżeli korzystasz z Nowego Orange Go, Orange Go, POP, Jednej Idei na Kartę lub Dla Każdego przełącz się na Orange Free na kartę:

    * wyślij SMS-a pod numer 3033 o treści FREE (koszt SMS-a zgodny z cennikiem Twojej obecnej oferty), lub
    * wpisz kod *101*40# i potwierdź zieloną słuchawką.

Źródło
Jornada 680 -> Jornada 690 -> Jornada 720 -> Nec 780 -> Nec 790 -> Palm m100 -> Palm m105 -> Palm Vx -> Palm m500 -> Palm IIIxe -> Jornada 720 -> Palm IIIc -> Palm IIIc -> Palm IIIe -> Tungsten C -> Palm TX -> Palm Centro (CDMA) -> Hermes -> Universal ->

*

Offline OlafRagnarson

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Oddaje Tobie co kryje w sobie
  • Sprzęt: i780
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:22:19 »
Zadzwoniłem ponownie i informacje które uzyskałem były podobne.

Z tą różnica, że na moje pytanie dlaczego do Nowego Orange Go, Orange Go, POP mogę przenieść numer, a do Orange Free nie, usłyszałem "bo są droższe minuty i jest do internetu"  :grin:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:58:55 »
skąd przenosisz ten numer?
btw. 'Orange Free' i 'Orange Free na kartę' to nie jest to samo (abonament vs prepaid)


*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:43:21 »
Poza tym w tym wypadku przenoszenie orangefree chyba nie ma zbytniego sensu, znaczy nie widze po co chcialbym przenosic, bo nie o numer chodzi, szybciej wziac nowa karte/umowe niz bawic sie w przenoszenie orange free...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:25:25 »
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2010, 06:31:29 »
Równiez nie widze sensu przenoszenia skoro orange free ma z założenia pracować w modemie.

Jeżeli chcesz z tego też dzwonić przenosisz do abo i dobierasz orange free jako usługę bo inaczej sie nie opłaca.
Inną opcją jest taryfa "pantera" w której masz minuty i transfer wliczone.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

notosiup

Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2010, 07:23:59 »
Orange free na kartę jest wciąż najkorzystniejsze. 50zł miesięcznie daje w orange free 172 minuty i 2,27gb internetu za samo doładowanie. Przy taryfach orange, pantera z internetem dostajesz za 59zł miesięcznie 150 minut i całe 0,2gb internetu. Nie poszalejesz. W przypadku zwykłego abo + pakiet, wychodzi już 59zł+15zł za 150 minut + 0,5gb internetu.  Powiesz mi teraz, że się nie opłaca?

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2010, 08:23:17 »
Przenosisz numer do OrangePOP/Orange Go i zmieniasz kodem na Orange Free?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2010, 08:08:29 »
Chętnie zobaczę jak te ponad 2GB wykorzystujesz na telefonie lub nawet na PDA :E

Od pół roku mam 39,5 (2,5GB) aktywne na swoim abo i nie ma opcji abym wykorzystal choć 1GB przez miech.
Zmianiam na panterę.
dla przypomnienia,w abo orange nie blokuje ani nie dolicza po przekroczeniu limitu,zwalnia nieznacznie a to że zwalnia jest widoczne dopiero gdy ssamy nałogowo torrenty lub jakieś duże pliki,przy samym aktualizowaniu pogody,poczcie,gg,czy nawet przeglądaniu netu nie jest to zauważalne.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

notosiup

Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:02:58 »
Cytuj
dla przypomnienia,w abo orange nie blokuje ani nie dolicza po przekroczeniu limitu,zwalnia nieznacznie a to że zwalnia jest widoczne dopiero gdy ssamy nałogowo torrenty lub jakieś duże pliki,przy samym aktualizowaniu pogody,poczcie,gg,czy nawet przeglądaniu netu nie jest to zauważalne.

Nie mogłem uwierzyć w to co piszeszCzytam regulamin w orange, pantera, cytat z regulaminu:
Cytuj
usługa dostępu do Internetu na terenie Polski w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS przy ustawieniach APN: internet oraz wap, występująca w opcjach limitów: 200 MB lub 1 GB. Wielkość limitu uzależniona jest od wybranej Kwoty Abonamentu zgodnie z tabelą 3. Po przekroczeniu limitu opłaty za transmisję danych pobierane są zgodnie z Cennikiem Usług w ramach oferty Delfin w Orange, Pelikan w Orange, Pantera w Orange (abonament i mix). Taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 50 kB (danych wysłanych i odebranych liczonych łącznie).
Podobnie jest w przypadku uruchomienia internetu jako pakietu do abonamentu, wg regulaminu
Cytuj
5.[Po wyczerpaniu środków dostępnych w ramach Pakietu opłaty za transmisję danych pobierane są zgodnie z Cennikiem Usług w ofertach Delfin w Orange, Pelikan w Orange, Pantera w Orange (abonament i mix).
Nie wiem więc czy jesteś tego pewny, czy po prostu nie wiedziałeś i właśnie uratowałem parę plnów, które zapewne dopłaciłbyś po przekroczeniu pakietu;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2010, 12:05:23 wysłana przez notosiup »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:10:37 »
Hmmm,czyli zasada dotyczy jedynie orange free.


Inna sprawa która mi przyszła do głowy to fakt iz na kartę nie dostajesz telefonu i znizki na abo czy tam innych profitów jak w przypadku abo...

Inna sprawa to to czy uda ci się przekroczyć limit,200MB to naprawde sporo,chyba że nałogowo oglądasz filmiki na youtube na swoim telefonie/PDA.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:14:44 »
daras, jak coś to można dokupić jeszcze pakiety, np za 5 zł 100 meksów miesięcznie, tylko taka zmiana ze starej oferty kosztuje 100 :-/
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:50:51 »
Mnie akurat interesuje stała kwota bez żadnego dokupowania.
Może moje małe zapotrzebowanie na transfer w PDA bierze się z tego że wszędzie targam ze sobą lapiszcze w którym mam oddzielną sim.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2010, 12:55:05 »
na samym telefonie czy PDA może nie przejesz limitu, ale gdybyś używał go jako modemu do lapa to już mogło by być różnie
nie wspominając o Androidzie, gdzie 200mb cóż to jest  :grin:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak możliwości przeniesienia numeru do Orange Free ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2010, 13:33:09 »
Tu się zgodzę,sam kiedyś trinity katowałem w ten sposób.
Lepiej kupić modem za te 50 złociszy.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...