Windows CE - zero wiedzy, pare pytań :D

  • 4 Odpowiedzi
  • 1067 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Windows CE - zero wiedzy, pare pytań :D
« dnia: Luty 06, 2005, 22:31:28 »
witam, tak jak w temacie :)

1) Chodzi o to czy na Win CE,  chodzą już normalne  *.exe'ki? bo ze screenów widze że do zwykłego winiaka to mu ne daleko :)
2) Czy da się to zainstalować na MDA 2? (nie śmiej się :P, pytam serio:) )
3) Czy jeżeli odp na 2 to TAK to czy jest stabilne? i czy jest 'pewna' instalka(taka żebym nie musiał się za mocno bawić z tym i bać czy ruszy)?
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Windows CE - zero wiedzy, pare pytań :D
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2005, 23:40:09 »
FAQ! ;)

Przecież wszystkie PocketPC mają procesory ARM lub XScale anie x86. To, że i jedne i drugie produkuje, między innymi, Intel, to nie znaczy, ze to to samo!
System masz na kości ROM wiec nie ma żadnych instalek do systemu dla PocketPC czyli też dla MDA2. Jedyne co można zrobić to wgrać nowszą wersję ROMu ale nie zmieni to PocketPC w WinXp ani tez procesora XScale w Pentium.
Wniosek z tego taki ... exe z Win32 (Win98, Win2k, WinXp ...) nie pójdzie na MDA2 i już!
Jedyne co się da zrobić to w emulatorze DOSa uruchomić jakis program DOSowy i chyba nic poza tym.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Windows CE - zero wiedzy, pare pytań :D
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2005, 00:50:46 »
Adzio nie jestes pierwszy raz na forum a zadajesz takie "dziwne" pytania. Masz MDA II i I to chyba wiesz co nieco? System Pocket PC to jest wlasnie Windows CE... czyli jak chcesz go wgrac do MDA 2 skoro on juz tam jest? W MDA 2 jest system Windows CE 4.2 for Pocket PC inaczej Pocket PC 2002 lub Windows Mobile 2003 for Pocket PC.

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Windows CE - zero wiedzy, pare pytań :D
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2005, 01:49:29 »
moje pytanie powstalo w wyniku zobaczenia na google w fotkach screenow(po wpisaniu windows CE)  ktore byly podobne do PPC ale nie wiedzialem co to moglo by byc.. wiec sie zainteresowalem a ze to forum tak sie nazywa ;)...

Jakub, wiem ale powiem Ci ze PPC wpadl mi w rece spontanicznie, i przypadkowo... A bylo to tak: zobaczylem na allegro MDA1 i oszalalem :) w 1 dzien sciagnelem je do domu, nawet nie wiedzialem co to jest! - kompletna szajba! :) no i jak sie potem okazalo trafiona:) katowalem MDA1 dwie noce i dnie non-stop..  potem uzbieralem na MDA2 - to juz nie byla taka sajba :) bo juz nie kupowalem w ciemno - wiedzialem czego moge sie spodziewac po nim. No a teraz jak juz znam moje MDA2 na wylot w 2 strony, to szukam czegos nowego... i w ten sposob "wyszedlem" z forum o PPC phone edition do was :) zeby sie czegos dowiedziec... to tyle na moje usprawiedliwienie..
 

zapytal bym o pare spraw ale sie az was boje :)

jesze raz sorry:) ale rozumiem was (tez bym zjechal takiego buraka jak ja) ;);););););) LOL

PS.
Jakub, moze by tak wywalic caly posti nie robic wsi:)??

[Dodano: 2005-02-07 02:05:10]
Cytat: bastiann
FAQ! ;)

Przecież wszystkie PocketPC mają procesory ARM lub XScale anie x86. To, że i jedne i drugie produkuje, między innymi, Intel, to nie znaczy, ze to to samo!
System masz na kości ROM wiec nie ma żadnych instalek do systemu dla PocketPC czyli też dla MDA2. Jedyne co można zrobić to wgrać nowszą wersję ROMu ale nie zmieni to PocketPC w WinXp ani tez procesora XScale w Pentium.
Wniosek z tego taki ... exe z Win32 (Win98, Win2k, WinXp ...) nie pójdzie na MDA2 i już!
Jedyne co się da zrobić to w emulatorze DOSa uruchomić jakis program DOSowy i chyba nic poza tym.

No najgorsze ze ja o tym wiem :( tylko jednego nie wiedzialem: system w PPC=Win CE :) no i juz wiecie czemu zadalem takie glupie pytania...
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Windows CE - zero wiedzy, pare pytań :D
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2005, 07:51:22 »
Spoko. Mogles oczywiscie nie wiedziec, ale wygladales mi po prostu na osobe ktora juz troche w tym temacie siedzi. Zapewne zobaczyles zrzut ekranu z Windows CE 3.0 for Handhald PC 2000 lub Windows CE .NET i pomyslales ze to jest pecet - bo wyglada faktycznie podobnie. System WM 2003 for Pocket PC to nakladka na taki czysty Windows CE .NET.