T-sunus i VNC

  • 7 Odpowiedzi
  • 1909 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

T-sunus i VNC
« dnia: Wrzesień 23, 2003, 11:37:45 »
Witam,

Próbował już ktoś może sterowania PC-etem (windows 2000) za pomocą VNC?
Jeśli tak to prosiłbym o nazwę softu.

Pozdrawiam,
Cezarex

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2003, 13:41:21 »
Ja probowalem Windowsem XP sterowac przy pomocy Terminal Services Client. Dziala spoko.

*

Offline laboss

  • **
  • 100
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2003, 15:31:25 »
Kuba, a może troszkę więcej konkretów... :D  Czy można np. uruchomić program pod Win XP, a wyniki jego pracy mieć na Sinusie, jednym słowem czy da się zdalnie (np. przez wi-fi) pracować??? Pozdr

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2003, 20:34:52 »
laboss - korzystając z Terminal Services lub VNC uzyskujesz po prostu obraz z komputera zdalnego, więc możesz robić prawie wszystko, no może prócz oglądania TV z tunera czy filmów DVD/DivX, ponieważ te usługi nie potrafią przesyłać nakładek wideo (overlay) i chyba generalnie szybkich strumieni danych, a próbowałem, próbowałem ;)

A że na Terminal Services świat się nie kończy, to zapraszam tutaj
VNC Viewer dla Windows CE 2.x, powinien chodzić też w systemach 3.x lub nawet 4.x

http://www.cs.utah.edu/~midgley/wince/vnc.html
wersja wyłącznie dla Pocket PC

*

Offline skibi

  • **
  • 136
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2003, 22:07:29 »
Pozwólcie że zapytam.Dla wielu są to sprawy oczywiste, ale dla mnie nie.
Na PC mam otwarty skoroszyt Excel, duży jak na SIMpada, bo ma parę arkuszy, z których jeden to ok.3000 wierszy po 15 kolumn, i większość jest sortowana.Wolałbym więc na SL4 tylko wprowadzać dane do nowych komórek, a nie jak dotychczas po pracy synchronizować maszynki.
No ale cy takie coś jest możliwe przez WiFi?


*

Offline skibi

  • **
  • 136
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2003, 09:47:57 »
Mój skoroszyt nie jest skomplikowany pod względem makr.Jest jednak duży i konieczne jest w nim sortowanie kolumn.No i oczywiście współpraca arkuszy pod względem danych.
Na SIMpadzie jest to oczywiście możliwe i OK,ale po zabiegach i działa bardzo wolno.
Dlatego miałem nadzieję, że będę mógł pracować za pomocą SL4 na skoroszycie otwartym na PC.
Jeżeli to nie będzie możliwe, to pozostanę przy obecnym modelu pracy.
Zanim kupiłem pada chodziłem z papierowym notatnikiem i raz,dwa razy dziennie wprowadzałem dane do PC w innym pomieszczeniu.
Chciałbym sobie coś polepszyć.

Sformatowałem sobie ten skoroszyt cztery lata temu i jest dla mnie bardzo czytelny.
Zanim padło hasło WiFi zacząłem już myślec o przerobieniu go na bazę danych.Mam nadzieję,że Access będzie w tym przypadku bardziej sprawny.
Zobaczymy.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2003, 21:05:03 »
Tak jak pisal juz Maciek na Simpadzie bedziesz po prostu widzial ekran peceta z otwartymi tam programami, itd. Simpad staje sie wtedy przenosnym monitorem i myszka jednoczesnie (przez stylusa). Przez Terminal Services dziala to troche wolno, z tego co slyszalem VNC chodzi o wiele lepiej.

*

Offline skibi

  • **
  • 136
T-sunus i VNC
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2003, 16:07:12 »
Dziękuję za potwierdzenie istnienia takiej możliwosci.
Jak będę gotowy sprzętowo to zwrócę się z pytaniami dot.konfiguracji takiego połączenia.To będzie zabawa...ale nie dla mnie.