Jornada 420

  • 2 Odpowiedzi
  • 471 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jornada 420
« dnia: Styczeń 05, 2006, 16:52:50 »
Witam. Jestem nowy i zakupiłem sobie Jornadę 420. Powiedźcie mi czy można na tym odpalić jakiś program do nawigacji ?? Może ktoś oprócz tego ma rozpiskę złącza tego HPC ? Czy bawił się ktoś już może w rozszerzanie ilości ramu w tymże urządzonku ?? I ostatnie pytanie czy ten model sprawia jakieś niespodzianki tzn czy lubi się psuć przy normalnym użytkowaniu itp. Proszę użytkowników tego modelu o jakieś info.

P.S. Słyszałem że da się na tym postawić Linuxa po przerobieniu ROMu na Flash. Czy ktoś z was to robił ?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Jornada 420
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2006, 23:00:32 »
Jornada 420 to baaardzo stary PDA - czemu go kupiles? tam jest system oparty na Win CE 2.11, do tego strasznie wolny procesor Hitachi SH3 oraz tylko 8mb pamieci - nawigacji w typowym tego slowa znaczeniu nie znajdziesz - mozesz poszukac tylko jakichs map - pamietaj, ze do nawigacji trzeba miec odbiornik GPS

rozszerzanie RAMu jest nieoplacalne - wogole jakiekolwiek ladowanie w to pieniedzy jest nieoplacalne

przerobieniu ROMu na Flash? a jak chcesz to zrobic?
z ciekawosci zapytam - ile zaplaciles?

Jornada 420
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2006, 09:28:24 »
Kupiłem go za 50zł. Miał być uszkodzony ale okazało się że właściciel nie miał do niego zasilacza i nie mógł go odpalić bo elektronika akumulatorka odłączyła go zabezpieczjąc przed głębokim rozładowaniem. Stwierdziłem że za 50zł to dla samego wyświetlacza jest wart. ROM na flash chce zamienić kupując kość flash o podobnym rozmiarze i zapisując na nią system za pomocą programatora flash. Nie jest to trudne. Gorzej z dostaniem pamięci w tym rozmiarze. Tak sobie przeglądałem stonę microsoftu i tam jest rozpiska z której wynika że na tym procku chodzi Windows CE 4.0 NET. Ciekawi mnie czy to dobrze rozumiem. Jeżeli typ procka to SH7709a SH3 i taki dokładnie jest w spisie procków na CE 4.0 NET to czy dało by rade to tam zainstalować (oczywiście po założeniu Flash) i czy wogóle ten sysytem jest w wersji innej niż gotowe moduły ROM. Bo z tego co widzę to te systemy to raczej tylko na ROM więc nie wiem czy znajde go na przykład w postaci BINa do zaprogramowania.  A odnośnie GPS to mam pytanie czy przypadkiem np. Ozi Explorer by na tym nie poszedł ?? Wiem że potrzebuję odbiornik tylko czy procek da sobie radę ?? Potrzebuję czegoś na piesze spacerki po górach a nie do nawigacji samochodowej (choc też by sie przydała).