BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6

  • 16 Odpowiedzi
  • 8396 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« dnia: Sierpień 31, 2006, 11:51:03 »
Witam!
Mam takie urzadzenie.Wczoraj omal nie osiwialem czytajac to forum i inne zagraniczne.Na tym urzadzeniu po zakupieniu mam Destinator no i mapy Deutschland, ktore mnie interesowaly.Chcialbym miec w miare dokladna mape Polski.Spotkalem sie juz z roznymi opiniami ze na CE sie nie wgrac mapy.Z pomoca tego forum udalo mi sie to polowicznie...
Wrzucilem nowa SD 1 GB, polaczylem to kabelkiem z laptopem, wgralem ActiveSync 3.8, probowalem tez na 3.7.Zsynchronizowalo sie.Wgralem net compact framework 2.0 na laptopa.Potem
DLL-e_dla_MIO269__do_AM_i_innych sciagniete stad wrzucilem do katalogu Windows w BM 6300 metoda przeciagnij i upusc....Wrzucilo sie.
Zainstalowalem Automape bez zadnych dodatkowych skorek tylko z jezykiem polskim.Poszlo.Na koniec wyskoczylo, ze nie moze utworzyc skrotu.OK.Utworzylem skrot z Automapy na karcie i wrzucilem go do Windows/Sturtup
Miekki reset.Zaczely mi sie pojawiac co chwila ekran powitalny Bluemedii i na przemian tekst "Instalattion files not found on SD/MMC card!" i zaczela sie ladowac Automapa:).Kobiecy glos-zyleta poinformowal, ze system gotowy do pracy.Pieknie.Potem jeszcze dogralem mapy tez metoda drag&drop przy Active Sync wlaczonym.Poszly.
Nie udalo mi sie wrzucic Polska 50k v3r.am.Nie wiem czemu.Zaczynalo sie ladowac i w pewnym momencie pasek sie zatrzymywal i ile bym nie czekal nie ruszyl...
Potem miekki reset i Automapa pokazala wybor miast.Wybralem i niby smiga ok.Chcialem wybrac tez inne miasto ale albo nie wiem albo nie mam takiej opcji i zastanawia mnie w jaki sposob.Gdy klikam na miejscowosci to nic juz sie nie wyswietla i wraca mi
"Instalattion files not found on SD/MMC card!"
i nic sie juz nie da zrobic.Miekki reset powoduje ze Automapa wraca do ostatniego zaladowanego miasta...Klikajac na pasek u gory pojawia mi sie pasek na dole i wlasciwie moge wejsc do systemu jak w windowsie....

Czytalem jeszcze o jakichs dodatkowych opcjach-jakiejs aplikacji chyba zwiazanych z wyswietlaniem i moze ja nie widze tych opcji-moze cos trzeba doinstalowac...
Jezeli daloby sie chcialbym to zrobic tak zeby wkladajac karte z Destinatorem ladowal mi sie destinator a wkladajac karte z Automapa ladowala mi sie Automapa....z wyborem miast jak to za pierwszym razem bylo...Chyba, ze da sie to tak zrobic zeby obok Destinatora tego co mam na 512 mozna bylo umiescic tez Automape i zeby miec wybor ale jak to zrobic nie wiem.Przepraszam, ze ten post jest taki dlugi...
Prosze o pomoc...

Czytalem, ze to BM6300 to jakis klon Mediona i sztuczki z plikami rejestru chyba nie przejda....BO W KTORYMS z postow nalezalo je m.in wrzucac do katalogu Medion a w tym urzadzeniu tego katalogu nie ma...
Po twardym resecie laduje mi sie destinator z karty 512, Automapa ani dudu...

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:08:05 »
Witam!

Na odległość to ciężko coś powiedzieć ale powinieneś  wyedytować rejestr i dzięki temu po SR powinien wystartować tylko WIN a programy do nawigacji uruchamiane bylyby ręcznie.

Jeżeli nie ma na nim katalogu Medion to poszukaj podobnego --- może blu media czy coś w tym stylu!


Pozdro!


PS. Automapa + Mapy Polski i miast powinna się zmieścić na karcie 128MB :D

automapa i bluemedia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:39:53 »
Ok...czyli po zaaplikowaniu zmodyfikowanego rejestru i wykonaniu zabiegow podobnych do mediona z rejestrem powinien wystartowac WIN...ok, wtedy zrobilbym skroty na pulpicie do destinatora i automapy na pulpicie i wybieralbym je.Mogloby byc takie rozwiazanie  skoro daloby sie zmiescic na karcie i Destinatora i Automape...to by mi sie podobalo nawet.

Chyba, ze wiesz co nalezy zmienic w rejestrze...chodzi mi nie o dokladne modyfikacje kluczy tylko ktore klucze odpowiadaja za start BLUEMEDII.pOZA TYM NIE PROBOWALEM JESZCZE WINCE....ale jesli to jest podobne do normalnej windy z rejestrem to jest szansa, ze mi sie to uda...

I teraz czy dobrze mysle?Za pare godzin sie za to wezme....

automapa BM 6300
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2006, 02:03:48 »
Na samym poczatku wrzucilem dll-ki sciagniete stad...
http://rapidshare.de/files/23385122/DLL-e_dla_MIO269__do_AM_i_innych.rar.html  do katalogu Windows w BM 6300
DOBRA...na razie tyle...a to juz cos...
Sciagnalem i rozpakowalem to...
http://www.gpspassion.com/download/custom150e.zip
To pewnie ta nieszczesna nakladka na Medion/bluemedia/Transonic....rozpakowalem do jakiegos folderu na laptopie...
Z tego folderu skopiowalem regedit.exe do \Windows\StartUp w BM 6300.
TAK SAMO modified.reg skopiowalem do \Documents and Settings  bo folderu Mediona albo BlueMedia nie znalazlem ani nic takiego co by temu odpowiadalo.
Soft Reset.
Wyswietlilo sie jakies dziwne cos w trybie tekstowym z ramka...Kliknalem File | Import i wybralem z \Documents and Settings wczesniejszy wkopiowany tam modified.reg.

Z \Windows\StartUp z prawokliku Cut  na regedit.exe przeszedlem do \Windows\Programs i wkleilem Paste...
Z tego wczesniej rozpakowanego RAR-a skopiowalem showtaskbar.exe i wkleilem do \Windows\StartUp

Soft Reset- (tez nie wiedzialem o co common na poczatku-u mnie dolaczonym penem nie dalo sie...ale wykorzystalem spinacz biurowy:)))-w kazdym razie szukac na urzadzeniu napisu reset.Onn-Off to twardy reset.Nie wiem jeszcze jak to bedzie wygladalo ale jak juz wstepnie sprawdzilem powraca maszynka przez to do ustawien fabrycznych.

Po Soft Resecie...o dziwo...wyswietlil sie stabilny ekranik bluemedia i nic wiecej ale zaciekawil mnie taki cieniutki paseczek na dole...wiec sobie w niego poklikalem...O dziwo...pokazal sie pasek jak w windzie niemal:)))...

To juz sukces....teraz bede mial problem o jakim pisalem wczesniej....zeby zainstalowac Automape i Destinatora...z opcja wyboru na pulpicie np...chyba bedzie latwo....ale nie wiem....moze ktos cos podpowie....napisze jeszcze o ile nie zasne i o ile piwo sie nie skonczy...bo dzis ostatnie:)...znaczy przed snem:)

automapa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2006, 15:47:15 »
Udalo mi sie...zainstalowalem Destinatora i Automape moge odpalac z pulpitu i jest ok...dzialaja...Ta ikonka Temp i zeby trafic w menu..rozwiazalem to w inny sposob...W Automapie MENU/Ustawienia  klawisze sprzetowe i ustawilem sobie Menu jako klawisz Enter-galka a klawisz Gora ustawilem jako Koniec:)zeby zamykac Automape... i dziala.

Teraz nie wiem co jest z brakiem wyswietlania dalszych opcji Automapy bo tak jakby sie nie miescily na ekranie...Zainstalowalem Nyditot ale albo nie bardzo umialem tego ustawic albo to nie dziala...

Jeszcze mi zostalo do zrobienia zeby wrzucic te pliki zmodyfikowanego rejestru jakos i ew dllki gdy urzadzenie sie wyladuje albo zostanie wykonany twardy reset-wtedy ustawienia wracaja do fabrycznych...Bo w warunkach polowych to dramat...gdy nie ma kompa.I cos mi swita ze da sie to zrobic np z pomoca innej karty ale na razie bede szukal chyba ze ktos cos podpowie....

Destinator 6 na WinCe BM 6300 BlueMedia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2006, 13:10:13 »
No i witam ponownie!
Automapa chodzi,TomTom 5 oraz 6 tak samo/nie testowalem na trasie/
Destinator 5.1.191 ND chodzi i gdy dalem mu mapy od 6 to je widzi wiec sukces.
Pokusilem sie o Destinatora 5.5.0.106 DG, uruchomil sie ale z mapami problem, wiec wrocilem do oryginalnego 5.1.191 i jest ok ale byloby pieknie gdyby udalo sie go spolszczyc.

Dlatego zalezy mi, zeby 6 odpalic, bo ma i polski interfejs i ponoc automatyke przelaczania map przy granicach.Zainstalowalem z konsoli, po odpaleniu nastepuje odswiezenie ekranu i nic sie nie dzieje.Zainstalowalem z karty-tak samo.Zrobilem HR, odblokowalem WinCE, wgralem ponownie Desti 6 i takoz sama sytuacja.

Probowalem w desperacji z niemal nieosiagalnym sbloccad6 oraz ns.exe i bananapc ale bez zmian.
I moje pytanie czy skoro dziala 5 oraz 5.5 to 6 nie bedzie dzialac na tym urzadzeniu?Czy jest to problem z wymaganiami sprzetowymi?
Czy jedyna alternatywa na ten sprzet jest TomTom w wersji 6(wymagana karta SD 2GB)?Korzystam z Europy Wschodniej, Zachodniej, Grecji, Wloch, Chorwacji, Austrii.Polska bez znaczenia.
Prosze o pomoc.

edit
Destinatora 6 nie odpalilem ale po kombinacjach instalacyjnych i zamianach Desti 6 z oryginalem Destinator 5.1.191 ND przy przekraczaniu granicy przelacza mapy wiec jest OK.Nie trzeba wyznaczac trasy ponownie....

Teraz tylko juz dla sportu sprobuje spolszczyc oryginala Destinator 5.1.191 ND ale pewnie troche potrwa.

*

Offline WWL

  • 5
BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2006, 22:56:56 »
Udalo Ci sie z 6 albo 5 ? Sławek

destinator
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2006, 22:04:19 »
Nie czytasz tego co wyzej czy jak?

W tym watku pisze tylko o BlueMedia BM 6300.
Napisalem, ze Destinator ND 5.1.91 chodzi jak ta lala, sprawdzilem tez DEstinator ND 5.1.92 tak samo smiga z mapami 2006 Navteq od Desti 6.

Desti PNA 3 smiga tez na tym tyle ze z mapami Teleatlas

Odpalilem Desti 5.5 tez dziala/przyciski nie sa aktywne przy nim jedynie/.
Podejrzewam, ze przy Desti 6 tak samo bedzie ale popracuje niedlugo nad nim.Nad 6 konkretnie.

Win ce
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2006, 22:25:15 »
KsiegowyMafii
Tak sobie czytałem i wnioskuję że masz patent jak zamontować Destinator na CE , przymierzam sie do kupna i nie wiem czy da radę, mam mediona 240t i win ce , Detinator pójdzie na tym ? Jak myślisz ?

medion 240T
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2006, 12:00:40 »
Pojdzie na tym Destinator 5.1.191, 5.1.192 - z mapami Navteq 2006 z Destinatora 6, opisalem w swoich postach, na tym tez pojdzie Destinator PNA 3 z mapami Teleatlas

Wszystkie te wyzej sprawdzilem tak samo na BlueMedia BM 6300 jak tez na Medion 240 T mimo, ze jest to jedno i to samo urzadzenie z niewielkimi roznicami.

Idzie tez na obu Automapa 3.9.3 xl oraz TomTom 5.21 oraz TomTom 6.50.
Automapa i TomTomy maja komunikaty glosowe i jezyk po polsku.Poprzednie oprocz polskiego.Jedynie Destinator 6 ma jezyk polski ale nie udalo mi sie tego uruchomic.Niedlugo jednak mysle, ze bedzie to mozliwe-kwestia czasu.

Napewno nie pojdzie na tym Visicom-zalezalo mi na mapach Ukrainy dokladnych.

BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2006, 09:20:47 »
Też mam podobny problem.... Próbuje wgrać Destinatora 6, ale jak narazie bez większych sukcesów.... Tyle ze mi już czesciowo odpala. Po zmianie pliku aygshell.dll na ten z linku poniżej destinator odpala. Jeśli nie mamy map, to pokaze sie okno wyboru mapy, ale jak tylko załadujemy jakąś i chcemy odpalić, w momencie gdy powinna sie ona ukazać jest tylko odświezenie i pocketowi trzeba robić miękki reset, po którym już nie rusza, wiec trzeba twardy reset ;/

http://s36768.ps.pl/aygshell.rar

Destinator 6
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2006, 13:56:25 »
Teraz nie mam w zasiegu BM 6300, JAK zreanimuje to bede mial na dniach Mediona 240 T a to niemal to0 samo ale sprobuj skoro jakies postepy sa dodatkowo z bibliotekami gx.dll, nie podaje linka, bo jest troche roznych i trzeba z roznymi sprawdzac, tak samo jak z roznymi aygshell w roznych kombinacjach:)

Edit

Zalezy jeszcze na jakim sprzecie chcesz wgrac Desti 6:)

BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2006, 23:11:38 »
Witam posiadam Medion MDPNA 240T i po wielu trudach uruchomilem automape, tomtom-a i destinatora 6.
Dodam ze problem tkwi w plikach aygshell.dll i gx.dll trzeba miec odpowiednie pliki  a w necie znalazlem rozne az trawilem na odpowiednnie
jak by kto chcial  ]:>  to pisac!! :) :))

DESTI 6
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2007, 12:49:49 »
Dzieki koledze @porte11 i za jego zgoda zuploadowalem te dll-ki.

http://d.turboupload.com/d/1387513/destinator6_dll.rar.html

Nie sprawdzilem jeszcze ich.
Pozdrawiam

BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2007, 18:15:57 »
ksiegowy jak juz tak pieknie ci poszlo to opisalbys po kolei jak zainstalowac ta nieszczesna auto mape na bm 6300,bo jak dotad jest to troche chaotyczny wywod. A ja jako skromny prostaczek nic z tego nie moge do kupy zlozyc.
                                                                z szacunkiem dla oswieconych:
                                                                                                  KARAS

BM 6300 WinCE 4.2 jak wgrac Automape393 oraz Destinator 6
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2007, 21:12:44 »
a jak poradziles sobie w destinatorze z mapami. Widzi tylko mapy ktore znajduja sie w folderze destinatora, jak wiadomo  pna maja niewielka pamiec wiec nie wchodzi zadna duza mapa. Wrzucam grecce i widzi ok i startuje ok. Natomiast np eastern europe wrzucam na sd i jej wogole nie widzi. Przerobilem instalke aby instalowal si destinator na sd. Wrzucam do folderu mape np deutschland, widzi ja ok, ale jak sie chce ja wybrac to wywala blad Map file isn't in memory. co poradzic na to? wyczytalem gdzies ze wystarczy pociac mape np niemcy i tylko kawalem wrzucic aby widial pozniej cala, guzik prwada...

Desti mapy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2007, 09:17:11 »
@lukasz23

Na karcie ma byc folder np Deutschland jak piszesz i w srodku rozpakowana mapa, bo na plycie CD masz tez np mape ale w srodku jest archiwum, ktore ma byc rozpakowane na kompa czyli Deutschland a w srodku bodajze 11 pliczkow bez zadnych podfolderow, te 11 pliczkow wrzucasz do folderu Deutschland na karcie SD.pOWINIEN ZOBACZYC.Mozesz stworzyc na karcie folder AppMgr, do niego wrzucic w.w. folder z rozpakowanym Deutschland np.

@karas
W tym wywodzie wszystko jest.Podlaczasz urzadzenie, uzyskujesz polaczenie przez ActiveSync,wrzucasz dllki,modyfikujesz rejestr poprzez wklejenie modified.reg,itp tak jak opisane bylo, instalujesz Framework Compact, instalujesz Automape z komputera, po kolei wszystko idzie, gdy probowales instalowac AM, trzeba ja teraz odinstalowac najpierw opcja dostepna po odpaleniu AM a jesli nie robisz HR i od nowa wszystkie kroki.

Natomiast jak widze nawet nie pokusiles sie o instalacje,bo przynajmniej pisalbys o konkretnych problemach a tak z tego co zrozumialem, to masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego.