Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?

  • 288 Odpowiedzi
  • 60191 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 16, 2008, 15:21:10 »
Futurystyczne wizje pokazywane w filmach SF z lat 80 zaczynają się urzeczywistniać - gość gada do zegarka komunikując się z bazą - proszę bardzo na Allegro setki komurek w zegarku .
Rozmawiałem niedawno ze znajomym ( zapalonym wędkarzem ) , który mówi że gdyby ktoś 20 lat temu powiedział mu , że będzie siedział z wędką w łódce na środku jeziora i rozmawiał przez telefon to by go wyśmiał -...że niby jak , kabel mi pociągną pod woda ?
Kto wie czy za kilka lat dzieci nie będą się z nas śmiały że zawracaliśmy sobie głowę jakimiś PDA  :D 

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:28:33 »
Nie wiem skąd u was tyle powodów do narzekania. Że procki nie idą do przodu? Ja na dobrą sprawę uważam, że 400 MHz XScale w zupełności wystarcza (de facto h4150 jest wciąż najszybszym Pocketem z jakim miałem do czynienia, przynajmniej jeśli chodzi o operacje w systemie). OMAP? To całkiem niezły procesorem, w starszych Palmach w rodzaju T|T2 sprawdzał się wyśmienicie, chociaż obciążony WM faktycznie potrafi trochę przymulić. Za to jak długo trzyma bateria w takim sprzęcie! Dlatego uważam, że dla bardziej "telefonicznych" rozwiązań nadaje się jak najbardziej.
Poza tym moim zdaniem Pockety doszły do pewnego decydującego punktu w swoim rozwoju. Do tej pory szło to w dwie strony: z jednej miniaturyzacja połączona z zamykaniem jak największej funkcjonalności w jednej obudowie, z drugiej dążenie do stworzenia jak najwygodniejszej namiastki komputera, która mieściłaby się w kieszeni. Z jednej strony mamy dzisiaj smartfony, z drugiej UMPC, Netbooki itp. Zwyczajnie producenci nie bardzo mogą zrobić coś innego, jak tylko upodabniać swoje produkty do komórek. Bo po pierwsze to ogromny rynek zbytu, a po drugie raczej dzisiaj trudno byłoby się przebić z PDA mającym konkurować z OQO czy Eee pod względem możliwości. :)

Małe PC x86 na dobrą sprawę już na dobre rozprawiły się z konkurencją w postaci handheldów, a przecież pewnie w ciągu najbliższych lat będą maleć i zużywać coraz mniej prądu, wizja zamknięcia mobilnego peceta w obudowie takiego Uni stanie się całkiem realna. ;)

Rozmawiałem niedawno ze znajomym ( zapalonym wędkarzem ) , który mówi że gdyby ktoś 20 lat temu powiedział mu , że będzie siedział z wędką w łódce na środku jeziora i rozmawiał przez telefon to by go wyśmiał -...że niby jak , kabel mi pociągną pod woda ?

To w takim razie twój znajomy wtedy mało wiedział o nowych technologiach. Dwadzieścia lat temu NMT już istniało. Poza tym śmieszne podejście - fale radiowe bądź co bądź były znane od dziewiętnastego wieku. Skąd takie uzależnienie od kabla? ;P


Cytuj
Kto wie czy za kilka lat dzieci nie będą się z nas śmiały że zawracaliśmy sobie głowę jakimiś PDA  :D 

Hmm... Wątpię, raczej będziemy kimś w rodzaju pionierów. Tak samo jak moi dziadkowie, którzy pod koniec lat sześćdziesiątych mieli jeden z pierwszych TV w okolicy. Chyba tylko kompletny idiota śmiałby się z tego, że to był "tylko" prosty, czarno-biały telewizor odbierający jeden kanał... Mam nadzieję, że przyszłe pokolenie nie zidiocieje aż tak bardzo, jak Ty to sugerujesz. ;)

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 13, 2009, 16:43:30 »
Atlantis:
20 lat temu w Polsce królowały ZX Spectrum i Commodore 64 , na podłączenie zwykłego przewodowego telefonu trzeba było czekać kilka lat , a o nowinkach technicznych z za zachodniej granicy dowiedzieć sie mogłeś z programu "Sonda" .
Nie było wtedy internetu i nikomu do głowy nie przyszłoby że możesz kupić telefon komórkowy w każdym sklepie w promocji za przysłowiową złotówkę .

Twoja wypowiedź jest własnie przykładem na to, jak zmieniło się społeczeństwo i jego podejście do nowych technologii .
Starsi ludzie bez problemu poradzą sobie bez komputera , internetu ,komórki czy palmtopa .
A ty ???
 

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 13, 2009, 17:29:27 »
Atlantis:
20 lat temu w Polsce królowały ZX Spectrum i Commodore 64 , na podłączenie zwykłego przewodowego telefonu trzeba było czekać kilka lat , a o nowinkach technicznych z za zachodniej granicy dowiedzieć sie mogłeś z programu "Sonda" .
Nie było wtedy internetu i nikomu do głowy nie przyszłoby że możesz kupić telefon komórkowy w każdym sklepie w promocji za przysłowiową złotówkę .

Twoja wypowiedź jest własnie przykładem na to, jak zmieniło się społeczeństwo i jego podejście do nowych technologii .
Starsi ludzie bez problemu poradzą sobie bez komputera , internetu ,komórki czy palmtopa .
A ty ???
 

Wiem, wiem - sam mam ponad 20 lat i możesz wierzyć albo nie, pamiętam komunę z wczesnego dzieciństwa. Pamiętam jak matka nie mając mnie za bardzo z kim zostawić brała mnie na zakupy p[o chleb, gdzie 2 godziny czekało się po chleb. Pamiętam jak prawie codziennie wyłączano wieczorem prąd lub jak rodzice kupowali dla mnie lub siostry zdecydowanie za duże ubrania, bo akurat rzucili je do sklepu, a w perspektywie była możliwość, że gdy już urosnę może ich akurat nie być. :) Pamiętam w końcu pewien moment, gdy pomarańcze przestały być luksusem. Ja doskonale zdaje sobie sprawę jak wyglądała sytuacja z podłączeniem telefonu, bo ponieważ mieszkam poza miastem rodzina musiała użerać się z TP latami, zanim łaskawie coś zrobili (zresztą historia się powtórzyła i potem przechodziłem to samo chcąc założyć Neostradę).

Ja mówię o czymś innym. Samo mówienie "bo kto mi ten kabel tam podciągnie" wydaje się naiwne - przecież łączność bezprzewodową mamy od ostatnich lat dziewiętnastego wieku. Samo mówienie o kablu, jako o nieodłącznym elemencie infrastruktury telekomunikacyjnej mnie tak poruszyło. Nawet nie trzeba było wiedzieć, że gdzieś tam jest NMT, ale przecież od całych dekad było wiadomo, że można przesłać wiadomość bez użycia kabla. Stąd moja odpowiedź. ;)

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 14, 2009, 13:59:32 »
Podając przykad wędkarza na środku jeziora chodziło mi o pokazanie jak bardzo  zmianił się świat na skutek postępu i nowych technologi oraz sposób myślenia ludzi .
20 lat temu wszyscy zdawali sobie sprawę z istnienia fal radiowych , ale możliwość komunikowania się za ich pomocą była zarezerwowane tylko dla pewnej grupy ludzi - krótkofalowców .
Na sprzęt krótkofalarski trzeba było mieć pozwolenie z PARu , zdać specjalne egzaminy , opłacac składki członkowskie itp.
 Oczywiście taki rodzaj łączności nie działał w duplexie (tak jak obecne telefony ) , rozpościerało się antenę typu "delta " pomiędzy blokami , odpalało kilkudziesięciowatowy transceiver i można było pogawędzić z jakimś polskim marynarzem na staku zakotwiczonym na Kostaryce .
Inne środki łączności radiowej zarezerwowane były dla służb : policji , straży , wojska itp.
Nawet , po upływie kilku lat ,  na CB radia trzeba było mieć pozwolenie  ,a dziś wystarczy na terenie UE deklaracja zgodnośći od producenta .
Dlatego mojemu przykładowemu wedkarzowi ani w głowie 20 lat temu było telefonowanie z łódki  :)
Kto wie co nas będzie dziwiło za 20 lat ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 14:02:51 wysłana przez uriuri »

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:11:19 »
Hmm... Nie wiem czy wiesz, ale krotkofalarstwo ma sie caly czqas calkiem niezle, sam sie przymierzam do podejscia do egzaminu. To tak na marginesie. :) No i troche przesadziles z tymi wielkimi urzadzeniami - masz racje, kilkudziesieciowatowe transceivery tak dzialaja i wymagaja, ale u nas juz w latach 60 czy 70tych znano sprzet (np. UKF) ktory miescil sie w dloni, tak wiec lacznosc z lodka byla mozliwa, ale malo praktyczna i trudnodostepna.
Pasjonaci budowali sobie takie urzadzenia, nie zawsze zgodnie z prawem - czlonek mojej rodziny mial swego czasu problem z wladzami, gdy sprawa wyszla na jaw.

Z CB na poczatku lat 90tych chyba tez nie bylo tak strasznie. Musiales palcic roczny abonament, ale nie przypominam sobie aby byla koniecznosc zdawania egzaminow i zdobywania licencji, jak to ma miejsce po dzis dzien w krotkofalarstwie (i cale szczescie, bo pewnie zaraz pasma zapelnilyby sie ludzmi o mentalnosci niektorych kierowcow z kanalu 19...)

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:16:51 »
Jeśli chodzi o Pockety to ja bym się raczej zastanawiał co będzie za kilka lat :).

Branża rozwija rób próbuje rozwijać się bardzo szybko. Na najbliższy rok tylko HTC zapowiedziało 25 nowych modeli.

Ja zadaję sobie wciąż pytanie.... kiedy dojdzie do unifikacji systemów na urządzenia mobilne z tymi z domowych PC bo taka opcja często pojawia się w prognozach ale producenci staraja się to przemilczeć.

Wczoraj oglądałem komputer z 25 procesorami (docelowo będzie ich 100) i zastanawiałem się kiedy takie szybkości zagoszczą w naszych domach itd...

Pytań można zadać sobie wiele bo rozwój często wybiera zaskakujące ścieżki...

Gdy do Pocketów trafi technologia ekranów OLED może w końcu realnym stanie się używanie (np Palmfonu) tydzień bez ładowania :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 15:26:54 wysłana przez DRIFT-R »
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:18:52 »
Cytuj
Gdy do Pocketów trafi technologia ekranów LED może w końcu realnym stanie się używanie (np Palmfonu) tydzień bez ładowania
a niby z czego masz podświetlenie na lcd? przecież świetlówki tam nie dają...
Chyba, że to literówka miał być "OLED"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:20:12 »
Chyba OLED? :)
A unifikacja nigdy nie bedzie miala miejsca, bo tak naprawde bedzie oznaczalo to wybicie pocketow przez male UMPC. :)

*

nothin

Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:23:27 »
Cytuj
Wczoraj oglądałem komputer z 25 procesorami
..jak ktos chce grzejnik, to kupuje grzejnik, jeśli komputer, to komuter...
Cóż taki Fredek zrobi z 25ma prockami po zakupie kumputyra w markecie, bosh.

Cytuj
20 lat temu w Polsce królowały ZX Spectrum i Commodore 64
ojjj zapominasz o Atari, ojjjj....niewierny.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:35:35 »
A unifikacja nigdy nie bedzie miala miejsca, bo tak naprawde bedzie oznaczalo to wybicie pocketow przez male UMPC. :)

To jeszcze zależy jak małe te UMPC miały by być....

W tej chwili mamy PPC do 5cali i UMPC od 5 tyle że nawet gdy nastąpi unifikacja to pockety zaczną nazywać się VUMPC :) (very ultra mobile personal computer)

..jak ktos chce grzejnik, to kupuje grzejnik, jeśli komputer, to komuter...
Cóż taki Fredek zrobi z 25ma prockami po zakupie kumputyra w markecie, bosh.

Chodzi o moc obliczeniową a nie grzanie....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 15:37:46 wysłana przez DRIFT-R »
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:44:59 »
nothin:
Sorki , oczywiście zapomniałem o nieśmiertelnym Atari :)
Może już wtedy chłopaki znad Wisły planowali swoją wersję Tomb Raidera na Odrę 1300 (trailer dostępny na 46 szpulach)  :E

Na dzień dzisiejszy PDA mają tą przewagę nad UMPC , że po włączeniu power są od razu gotowe do pracy , nie trzeba czekać na start systemu.
Myślę że zmiana będzie szła w tym kierunku - jakiś system typu XP zapisany całkowicie w romie - ale wtedy musiałbybyć dedykowany pod konkretne urządzenie .

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 14, 2009, 15:49:40 »
Cytuj
Na dzień dzisiejszy PDA mają tą przewagę nad UMPC , że po włączeniu power są od razu gotowe do pracy , nie trzeba czekać na start systemu.

to jest uśpienie, na xp całkiem sprawnie działa, ale na linuxie zarządzanie energią kuleje.

Cytuj
Myślę że zmiana będzie szła w tym kierunku - jakiś system typu XP zapisany całkowicie w romie - ale wtedy musiałbybyć dedykowany pod konkretne urządzenie .
na FAT32 jest możliwy ten mechanizm, większość pc/notebooków z systemem oem ma to zastosowane.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:01:24 »
Uśpienie to fajna rzecz :)
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:20:30 »
Takie małe UMPC to nie byłby głupii pomysł, gdybym miał wybór, to xp znalazłby sie na mojej tośce :P

Może też częstsze będzie rozwiązanie rodem z shifta, vista i WM w jednym urządzeniu, a właściwie 2 urządzenia w jednej obudowie :ok:

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:34:16 »
Może nowe UMPC będą w formie sześcianu  - na jednej ściance masz MacOS , inna ścianka - Linux , jeszcze inna XP albo Seven , kolejna WM ,  nawet znajdzie się coś dla miłośników iphone  :P

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:50:31 »
potwornie nie praktyczny taki szescian... IMO

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:54:19 »
Trzymajcie się proszę tematu, bez OT dot. komputerów 8 bitowych, czy krótkofalówek - ten dział to nie Hyde Park.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:57:02 »
ale tam powoli chyba bedzie trzeba przeniesc ta dyskusje

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:23:12 »
marvell kontra qualcumm
http://pl.youtube.com/watch?v=UZHYimU-VHM&fmt=18
http://pl.youtube.com/watch?v=q_X7mymg61Y&fmt=18
http://pl.youtube.com/watch?v=lCI6JyfmuPU&NR=1&fmt=18

asusu p565 chodzi dwa razy szybciej, wychodziłoby według niektórych opini na forum że powinien sie grzać dwa razy bardziej i bateria padać dwa razy szybciej

nie mialem okazji przetestowac p565 ale mialem diamonda i nie wierze ze asus  bardziej się grzeje czy szybciej się rozladuje
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:41:49 »
Qualcomm zawsze będzie wolniejszy od Marwela nawet jeśli będzie to procesor o takim samym taktowaniu. Niestety Qualcomm produkuje poprostu wolne procesory... Przypomina to trochę problemy Intel'a i AMD gdy pojawialy się procesory AMD o niżeszym taktowaniu niż Intela a o takiej samej wydajności....

To ze zużyciem pamięci nie musi być do końca zależne od szybkości procesora ale raczej od jego obciążenia.

Marvel wydaje się być krokiem w dobrą stronę, niestety Asus dziwnie zaprojektował swój sprzęt bo na pierwszy rzut oka wydaje się że miał być w nim dużo większy wyświetlacz, a jest taki jaki jest ze sporych rozmiarów ramką.

Jestem zwolennikiem maksymalnie dużego ekranu w jak najmniejszej obudowie, czyli rozwiązania takiego jak w HTC Blackstone tyle ze wypadałoby żeby sprzęt miał przyciski normalne zamiast dotykowych i byłoby już pięknie...
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 21, 2009, 16:36:38 »
wychodziłoby według niektórych opini na forum że powinien sie grzać dwa razy bardziej i bateria padać dwa razy szybciej
Niekoniecznie... Może fani HTC tak sobie wmawiają :) XScale są nawet nieźle energooszczędne. Nie wiem jak te nowe, ale skoro ten Asus ma służyć też jako telefon to nie może trzymać pół dnia ;)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 21, 2009, 16:42:55 »
ja korzystam z intela w HP 614 i daje rade działać przez jeden dzień intensywnego działania. No i szybkośći stabiloność nieporównywalna do czegokolwiek innego.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 22, 2009, 00:16:12 »
Taki OT: jak działa to kółko na klawiaturze w 614?

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 06, 2009, 00:52:10 »
Z tym grzaniem to na pewno nie ma to związku z prędkością... przynajmniej zauważalnego.

Obecnie testuję Asusa P552 wyposażonego w procesor Marvel 624MHz i musze przyznać że w stosunku do kalkołoma 520MHz z HTC Touch Pro widać dużą różnice w szybkości działania nawet na zamulonym ROMie przez branding Orange a po jego usunięciu jest tylko lepiej :).

Szczerze mam nadzieję że procesory w PDA będą z pod znaku Intela a nie kalkołoma...
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 06, 2009, 10:42:56 »
HTC zrezygnowalo z intela na dobre jedno szczęście ze pojawil sie lepszy qualcoom
http://www.qctconnect.com/products/snapdragon.html
z tego co piszą to nic mi wiecej do szczęścia nie bedzie potrzebne
Technical Features
1GHz CPU
600MHz DSP
Support for Linux® and Windows Mobile®
WWAN, Wi-Fi and Bluetooth connectivity
Seventh-generation gpsOne® engine for Standalone-GPS and Assisted-GPS modes, as well as gpsOneXTRATM Assistance
High definition video decode (720P)
3D graphics with up to 22M triangles/sec and 133M 3D pixels/sec
High resolution XGA display support
12-megapixel camera
Support for multiple video codecs
Audio codecs: (AAC+, eAAC+, AMR, FR, EFR, HR, WB-AMR, G.729a, G.711 , AAC stereo encode)
Support for Broadcast TV (MediaFLOTM , DVB-H and ISDB-T)
Fully tested, highly-integrated solution including baseband, software, RF, PMIC, Bluetooth, Broadcast & Wi-Fi


widzialem w tej toshibie TG01 mają core playera w standardzie wiec musi juz dzialac z życiem, plus pelna wersja flasha w internet explorerze jeszcze jakby byla java to juz by bylo wspaniale ale i tak juz mi sie zaczyna podobac
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 06, 2009, 15:25:12 »
najlepsze jest to
Cytuj
12-megapixel camera
12 Mpix to dopiero będzie wypas :ok:

poza tym  prezentuje się naprawę  dobrze.
Abre tu mente

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 06, 2009, 15:38:09 »
zobaczymy jak to się ma do rzeczywiśtości, obstawiam wydajność 300MHz xscale
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:39:08 »
a ja uważam że będzie postępująca minimalizacja sprzętu połączona z rozwojem możliwości
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline rogas

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era g1 ; Mio p550m
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:08:10 »
Zawsze tak jest w każdej dziedzinie i każdej sytuacji. Wszystko staję się coraz lepsze, wydajniejsze, a przy tym mniejsze.