Koniec Windows Mobile

  • 31 Odpowiedzi
  • 7331 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koniec Windows Mobile
« dnia: Sierpień 27, 2008, 11:13:01 »
"Ekosystem Windowsa Mobile upada - deweloperzy tracą zainteresowanie rynkiem oprogramowania dla tego systemu operacyjnego, witryny tematyczne dramatycznie tracą oglądalność, a wydawcy specjalistycznej prasy zamykają redakcje…

Hal Goldstein, właściciel i wydawca popularnego przez lata American Pocket PC Magazine (niedawno przemianowanego na Smartphone & Pocket PC Mag), nie widzi przyszłości dla swojej gazety:

Przez 11 lat Thaddeus Computing wydawał magazyn traktujący o mobilnych systemach Windows. Ostatni numer dostępny będzie dla prenumeratorów i w kioskach w listopadzie, po czym publikacja zostanie zawieszona. Thaddeus Computing aktualnie nie ma planów wznowienia publikacji.[…]

Wprowadzamy na rynek nowy magazyn, iPhone Life, który pojawi się w sprzedaży 8. września.

Czyżby Goldstein uległ jabłkowej modzie? Nie, to raczej odpowiedź na potrzeby rynku i podążanie za zyskiem. Deweloperzy stopniowo przenoszą się na platformę Apple’a gdzie mogą zarobić 100 razy więcej - tłumaczy Goldstein, a sklepy z akcesoriami do PocketPC świecą pustkami - dodaje."

 źródło: msmobiles, wł, Telepolis

*

Offline Petros

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.petros.loocky.pl
  • Sprzęt: Samsung i780 ^ WM6.1 ^ SPB MS3.5
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2008, 11:33:21 »
http://www.telepolis.pl/news.php?id=12299

jak zwykle świat idzie w stone głupiej mody i zabawkowego iphona
 :mad:

trzeba zrobić z tym porządek !
My phone is my PC.
(2004) Nokia 3310   ;   (2005) Motorola A925
(2006) Eten G500+  ;   (2010)Samsung i780

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2008, 11:34:23 »
To chyba w US, bo w Europie jakoś nie ma aż takiego szaleństwa za iPhone'm . Jakoś nie widać żeby PPC miało rychło upaść
Abre tu mente

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2008, 11:52:47 »
Aha, to tak jak "wszyscy mieli przenieść się na vistę".

Przecież na mobilnego maca nawet nie ma platform buildera, no bo po co, jest jeden producent :P
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2008, 11:56:15 »
no napewno nie koniec....zbliza sie siódma edycja Windows Mobile....ktora bedzie juz w wersji dal developerow pod koniec tego roku...a dla uzytkownikow pierwszy lub drugi kwartału roku 2009
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2008, 12:37:25 »
Słyszałem, że zwolennicy GPS masowo przenoszą się na platformę iPhona.  :grin: :E

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2008, 13:23:21 »
Słyszałem, że zwolennicy GPS masowo przenoszą się na platformę iPhona.  :grin: :E

sie wie, no i zapomniałeś o miłośnikach videorozmów  :E

Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2008, 13:28:17 »
Słyszałem, że zwolennicy GPS masowo przenoszą się na platformę iPhona.  :grin: :E

sie wie, no i zapomniałeś o miłośnikach videorozmów  :E

Tych ostatnich są całe miliony    :grin:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2008, 14:11:36 »
No i dresów z empetruchami na a2dp  :E

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:12:48 »


Czyżby Goldstein uległ jabłkowej modzie? Nie, to raczej odpowiedź na potrzeby rynku i podążanie za zyskiem
moze jestem stukniety ale dla mnie wszystko jasne :)
cos mam lekkie wrazenie, ze reszta artykulu zostala dopisana jako "otoczka" dla tego jednego konkretnego newsa ze jedna gazeta sie zamyka.

poza tym... czy kiedys byla taka promocja PPC w europie jak do tej pory?
omnia, diamond...

ciekawi mnie czy chocby statystyki odwiedzin i nowych userow PDAclubu to potwierdzaja. jesli tak to zwracam honor.

*

damist

Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:26:58 »
Skomentuje to jednym wyrazem.
"Telepolis" i wszystko jasne  :E

ciekawi mnie czy chocby statystyki odwiedzin i nowych userow PDAclubu to potwierdzaja. jesli tak to zwracam honor.
Rosną z pewnością i to nie tylko na PDAc ale i na innych serwisach więc to brednie. Spadać może i spadają serwisy made in America gdzie są zahipnotyzowani ludzie czarem Steva i jego iphone.

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:41:47 »
Jakieś 10 lat temu swoją działalność zakończyła gazeta PC Magazine (to samo wydawnictwo, ale nie Pokcet tylko PC), ciekawe czy wtedy było analogiczne tłumaczenie :E A tak na zdrowy rozum jaki sens bytu ma gazeta o PDA w dobie wszechobecnego internetu? Po co komu czytać te same newsy w gazecie z miesięcznym opóźnieniem (cykl wydawniczy) zamiast na tysiącach woratli na bierząco i do tego za darmo  :O Ktoś chyba chciał celowo narobić szumu...

*

damist

Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:52:07 »
A tak na zdrowy rozum jaki sens bytu ma gazeta o PDA w dobie wszechobecnego internetu? Po co komu czytać te same newsy w gazecie z miesięcznym opóźnieniem (cykl wydawniczy) zamiast na tysiącach woratli na bierząco i do tego za darmo  :O Ktoś chyba chciał celowo narobić szumu...
Nie wszędzie ludzie mają internet i uwierz mi znam takich co czytają i co najgorsze słowo w słowo wierzą w te pierdo-pasztety co tam wypisują. A później tylko słychać że HTC  Athena jest gorsza od SE bo robi złe zdjęcia i jest cegła. Nie ma co się dziwić że takie gazety upadają .

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:55:49 »
co wy chcecie cwany pan goldstein ma darmowa reklame swojego nowego pisemka.

*

Offline Airice

  • ***
  • 271
  • Sprzęt: HP 114 + panasonic SDHC 4GB
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:12:40 »
brednie.....z tego co widać i słychać to coraz wiecej ludzi sie łapie WM....nawet nokia chce zmienic symbiana na Smartphone'a bo wieksze koncerty jak developerOne bardziej wspomogą ludzi biznesu... a to ze jedno pisemko zakmneli to nie znaczy ze caly swiat Zmieni wm na apple'a...
gazete pewnie zamkneli bo coraz wiecej ludzi ma dostep do neta i woli lookac na PDAClub niz kupic gazete za 7zl...

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:14:17 »
Nie wszędzie ludzie mają internet i uwierz mi znam takich co czytają i co najgorsze słowo w słowo wierzą w te pierdo-pasztety co tam wypisują. A później tylko słychać że HTC  Athena jest gorsza od SE bo robi złe zdjęcia i jest cegła. Nie ma co się dziwić że takie gazety upadają .

Miałem na myśli raczej osoby bezpośrednio zainteresowane tematem, użytkowników PDA itp. PC Magazine jest/był zawsze pismem specjalistycznym, nawet troche wyższej rangi niż jakiś PC World czy PC Format itd. Takie pisma czytają ludzie którzy znają się na rzeczy. I właśnie tacy ludzie uważam, że nie potrzebują czytać newsów ze światka z opóźnieniem i jeszcze za to płacić.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2008, 21:44:36 »
Może by tak zmienić tytuł wątku bo jakiś taki ...dołujący i do tego nieprawdziwy! ;)
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline pocek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hx4700, Pre 2
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2008, 23:51:19 »
Tak dla zachowania równowagi powiem, że życzę Windows Mobile rychłej śmierci. Wiele lat minęło, a platforma nadal jest ułomna niesamowicie. Jedynie obecność co niektórych poważniejszych aplikacji przedłuża jej trwanie.
Kupię klapkę albo dawcę klapki baterii do h2200.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2008, 23:56:24 »

Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2008, 00:00:37 »
Witam i pozdrawiam. Ja akurat jestem przykladem osoby, ktora po 4 latach pracy na uiq3 od P900 do P1i i teraz S60 3rd edition (nokia e90) siegam po HTC Pro. Po raz pierwszy WM. Wiec dla mnie temat sie dopiero rodzi... ;)

*

Offline pocek

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hx4700, Pre 2
Kupię klapkę albo dawcę klapki baterii do h2200.

*

Offline Petros

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.petros.loocky.pl
  • Sprzęt: Samsung i780 ^ WM6.1 ^ SPB MS3.5
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 28, 2008, 10:28:31 »
Tak dla zachowania równowagi powiem, że życzę Windows Mobile rychłej śmierci. Wiele lat minęło, a platforma nadal jest ułomna niesamowicie. Jedynie obecność co niektórych poważniejszych aplikacji przedłuża jej trwanie.

podaj konkrety...
My phone is my PC.
(2004) Nokia 3310   ;   (2005) Motorola A925
(2006) Eten G500+  ;   (2010)Samsung i780

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 28, 2008, 10:52:56 »
Przepraszam że się wtrące ale to jest wątek ekonomiczny a koledzy twardo zwracają uwagę na aspekty techniczne.

1.W firmach rządzą Działy Sprzedaży a nie działy techniczne

2.Liczy się tylko "Sales"

3.Fabryki przenoszone są do krajów o najniższej fiskalizacji kosztach itd

4.Produkty produkuje się z krótką trwałością techniczną nikomu nie zależy ekonomicznie:

-aby samochód jezdził 20 lat
-rower miał Japońskie a nie chińskie przerzutki

Masz iść do sklepu i kupić nowe bo inaczej -------------firmy upadną ------wstrzymają produkcję -------gospodarka padnie.

5.I ostatni element ludzie .......... ilu jest ludzi kupujacych dobre skarpetki za 70zł a ilu kupujacych po 5 zł chińskie sami sobie odpowiedzcie  :E

Rynek ustawia się pod preferencje "Kowalskich" a nie pod preferencje wymagającego użytkownika.Windows mobile to coś dla "grzebalskich" Iphone dla "Kowalskich"

W świetle tego artukułu to nic nowego bo to dotyczy samochodów rowerów i wszelkich dóbr materialnych.

Należy się tylko modlić abyśmy My zawsze mieli wybór pomiedzy sprzętem dla Kowalskich a sprzętem wysublimowanym .bo jak zabraknie wyboru to dopiero będą kłopoty
Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2008, 11:02:22 »
Tu chyba faktycznie chodzi o zachowanie wyboru. Ja akurat przesiadlem sie z peceta na macbooka bo vista mnie zabila, a teraz przesiadam sie z symbiana na WM bo cos na razie ta platforma symbianowa przysiadla i sie nie rozwija. Stoi w miejscu i nawet proste rzeczy w fw nie sa poprawiane. Tak wiec majac wybor szukam najkorzystniejszych dla siebie rozwiazan i chyba o to chodzi...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2008, 11:17:46 »
To, mniej więcej tak, jakby ktoś powiedział:
"Koniec ery samochodu, tramwaju i hulajnogi. Nadchodzi Segway!"

Nb. fajny gadget, ten Segway. Bardzo mi się podoba. iPhone też...

*

Offline TanSid

  • *
  • 66
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2008, 20:33:16 »
Tytul tematu kompletnie nie adekwatny do rzeczywistosci. Ciagle nowe modle PDA wychodza na rynek z WM, co samo za siebie mowi.

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2008, 21:44:21 »
nie zapominajcie jeszcze o androidzie


*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 31, 2008, 18:48:44 »
imo to news na poziomie onetu, gdzie sie dorabia pare akapitow bzdur do jednej linijki prawdziwej informacji (zresztya re_ mial podobne wrazenie).

Juz widze jak wszyscy wyrzucamy PPC do Wisly, i biegniemy po iP. Nastepnie podobnie robimy z pecetami w domu i biegniemy po iBooka. A to wszystko za sprawa czrodziejskiego news'a
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 31, 2008, 22:49:40 »
imo to news na poziomie onetu, gdzie sie dorabia pare akapitow bzdur do jednej linijki prawdziwej informacji (zresztya re_ mial podobne wrazenie).

Juz widze jak wszyscy wyrzucamy PPC do Wisly, i biegniemy po iP. Nastepnie podobnie robimy z pecetami w domu i biegniemy po iBooka. A to wszystko za sprawa czrodziejskiego news'a

I jeszcze całą energie zaczynamy dostarczać bezprzewodowo :P :E ( też na onecie było :grin: )
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Koniec Windows Mobile
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2009, 21:31:30 »
przesiadam sie z symbiana na WM bo cos na razie ta platforma symbianowa przysiadla i sie nie rozwija. Stoi w miejscu i nawet proste rzeczy w fw nie sa poprawiane. Tak wiec majac wybor szukam najkorzystniejszych dla siebie rozwiazan i chyba o to chodzi...

BTW symbian przeszedł ostatnio softowy szok. Zauwazalny jest spory przyrost dostępnego softu. Kilka programów systemu nie czyni, ale jednak jest ot jakiś skowronek i może będzie jeszcze z tego wiosna. :wink: Może sukcesem będzie n97 z digi... Ale oprogramowania musi nadal przybywać, by nadgonić możliwości WM :)