HD2 od Motoroli, ale z Androidem

  • 30 Odpowiedzi
  • 5603 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« dnia: Grudzień 31, 2009, 18:37:27 »
Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wyszli na imprezę Sylwestrową :)

News
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2009, 18:45:21 »
A dlaczego "HD2 od motoroli"? To jakims wyznacznikiem trendow i sprzetow jest HD2?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2009, 18:47:24 »
Cortex wspiera sprzętowe kodowanie/dekodowanie materiłu full HD :) W połączeniu z mniejszymi wymaganiami Androida to będzie prawdziwa bestia.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2009, 19:25:35 »
A dlaczego "HD2 od motoroli"? To jakims wyznacznikiem trendow i sprzetow jest HD2?

Oczywiście, że wyznacza. Widziałeś drugie urządzenie PDA z ekranem 4,3 cala w takiej postaci?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Szczepan169

Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:51:15 »
@beju:
wszyscy wiemy że jesteś zaciekłym androidowcem i HTC nienawidzisz, ale (nie mówię tego w kontekście poprzedniego postu w tym wątku tylko ogólnie) nie znieważaj zwolenników HTC (widziałem niektóre twoje posty z treścią wyśmiewają cą HTC i urzytkowników HTC,
a jakby ci (lub w twojej obecności) powiedzieć że android i G1 jest do
d*py to byś go zabił (bez urazy).

pozdrawiam
 I ty brutusie? Po tym jak przestałeś być moderowanym? Na mnie więcej nie licz :sleepy:

(beju)

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:56:28 »
Tylko ze G1 jest od HTC, tak jak i spora czesc urzadzen z robotem  :P
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:51:19 »
A dlaczego "HD2 od motoroli"? To jakims wyznacznikiem trendow i sprzetow jest HD2?

Oczywiście, że wyznacza. Widziałeś drugie urządzenie PDA z ekranem 4,3 cala w takiej postaci?

co nie znaczy ze jesli nie ma drugiego takiego to hd2
1. cos dzieki temu wyznacza
2. wogole cos wyznacza
3. jak takie hd2 moze wogole cos wyznaczac ? komu ? bo chyba tylko 6-10 letniemu dziecku ktore zobaczylo swiatelka i dotykowy ekran ... nie dajmy sie zwariowac LOL

po prostu kolejne urzadzenie ...  :P

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2010, 02:37:36 »
To czy wyznacza, czy nie, zostawiłbym do oceny ludziom głosującym własnymi pieniędzmi. Na dość drogie urządzenie.
Nie było tutaj takiego tumultu przed rynkową premierą żadnego fona. Przynajmniej od kilku lat.
I nie ma takiego ruchu jak w dziale Leo na żadnym innym forum dedykowanym konkretnemu urządzeniu.

Jeśli nie najszybszy procesor, wielkość ekranu i jego unikalny typ jak dla WM wg. Was nie wyznaczają trendu, to co ma wyznaczać? Ma mieć jeszcze lodówkę z kostkarką?
Jest to absolutny hit rynkowy od bardzo długiego czasu. Nieuznawanie tego oczywistego faktu jest malkontenctwem.

Niespotykany tumult związany z Leo nie jest przypadłością jedynie PDAclubu. Wszystkie portale na świecie się nim fascynowały i fascynują w większości nadal.

Bajk słusznie użył w tytule HD2. Bo zaczynamy benchmarkować do Leo. Czy komuś HTC miłe, czy nie.

*

Offline Konował

  • ****
  • 512
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2010, 10:00:16 »
Czyli znow sie okazuje ze dobra kampania reklamowa opchnie ludziom wszystko :grin:.
były: MOTOROLA A925->ACER N35-> ASUS 620-> ACER N311-> MIOA701->  HTC TYTN II   -> SAMSUNG OMNIA -> Toshiba TG01-> OMNIA II -> SAMSUNG WAVE->  HD2 =>galaxy s=>galaxy S2

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:04:36 »
A coś bardziej konstruktywnie? Któremu konkurentowi Leona brakuje wsparcia reklamowego, by dorównać mu w ustanawianiu standardów rynkowych? I możesz mi powiedzieć, gdzie zauważyłeś tę kampanię? Mnie ona jakoś nie przytłoczyła. Dużo bardziej intensywne promocyjnie były androidowe modele HTC.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:20:18 »
Prawda jest taka ze dopiero Motorola bedzie wyznaczala kierunek tym modelem. Procesor TI Omap 4 generacji z HDMI i nagrywaniem w full hd :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:53:57 »
zaznaczmy, że w systemie Android. W WM narazie granicę pokazało HTC
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:32:05 »
A coś bardziej konstruktywnie? Któremu konkurentowi Leona brakuje wsparcia reklamowego, by dorównać mu w ustanawianiu standardów rynkowych? I możesz mi powiedzieć, gdzie zauważyłeś tę kampanię? Mnie ona jakoś nie przytłoczyła. Dużo bardziej intensywne promocyjnie były androidowe modele HTC.

Cały cyrk związany z wyciekami to przecież najważniejsza część reklamy :O
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:11:04 »
To czy wyznacza, czy nie, zostawiłbym do oceny ludziom głosującym własnymi pieniędzmi. Na dość drogie urządzenie.
Nie było tutaj takiego tumultu przed rynkową premierą żadnego fona. Przynajmniej od kilku lat.
I nie ma takiego ruchu jak w dziale Leo na żadnym innym forum dedykowanym konkretnemu urządzeniu.

Mówisz tylko niestety o naszym forum gdzie jednak sztucznie został on wykreowany na boga, np. na xda które jest IMO niestety bardziej opiniotwórcze trochę inaczej rozkładają się proporcje użytkowników.

Polecam spojrzeć i dojść do pewnej małej refleksji :)

I kwintesencja - to myśmy uczynili HD2 bożkiem...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:30:16 »
Mówisz tylko niestety o naszym forum gdzie jednak sztucznie został on wykreowany na boga, np. na xda które jest IMO niestety bardziej opiniotwórcze trochę inaczej rozkładają się proporcje użytkowników.
Polecam spojrzeć i dojść do pewnej małej refleksji :)
I kwintesencja - to myśmy uczynili HD2 bożkiem...

Beju, zapomniałem dopisać, że Leo walczył o pierwsze miejsce z Blackstone'em, a do niedawna jeszcze z Omnią (pierwszą!) i Kaiserem. Pół roku temu (no, dobra, 8-10 miesięcy temu) musiałby jeszcze zmagać się dodatkowo z Wizardem.
To samo jest na XDA-dev. Ruszą ROM-y i aplikacje dedykowane dla Leona, to ruszy i jego dział na tym sajcie.
Ja nie mówię o ilości postów, tylko o odsłonach w dziale w miesiącu kalendarzowym. Nie mam takich statystyk dla XDA-dev. Dla PDAc mam.

I czy możesz mi powiedzieć w jaki sposób uczyniliśmy Leona bożkiem? Na całym świecie?
Prenumeruję ponad 100 branżowych kanałów RSS. Nie czytam wszystkich wiadomości, bo jest ok. 500 dziennie. Zgłupiałbym. Więc tylko przelatuję po tytułach wzrokiem, a otwieram jakieś 50-60 newsów dziennie.
Już po samych tytułach, bez jakichkolwiek statystyk, mogę stwierdzić choć nie mam czasu udowodnić, że Leo jest królem newsów.
I to wszystko zasługa PDAclubu?

Beju, dobrze się czujesz? :grin:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:32:25 »
To czy wyznacza, czy nie, zostawiłbym do oceny ludziom głosującym własnymi pieniędzmi. Na dość drogie urządzenie.
Nie było tutaj takiego tumultu przed rynkową premierą żadnego fona. Przynajmniej od kilku lat.
I nie ma takiego ruchu jak w dziale Leo na żadnym innym forum dedykowanym konkretnemu urządzeniu.
Mówisz tylko niestety o naszym forum gdzie jednak sztucznie został on wykreowany na boga, np. na xda które jest IMO niestety bardziej opiniotwórcze trochę inaczej rozkładają się proporcje użytkowników.

Polecam spojrzeć i dojść do pewnej małej refleksji :)

I kwintesencja - to myśmy uczynili HD2 bożkiem...

Beju, tutaj nie chodzi ile dany sprzęt ma userów, bo nowość na rynku nigdy nie wygra z pozycjami, które na rynku istnieja rok,dwa i mają stałą rzeszę gotujących ROMy itp. Tu chodzi o to co się działo przed premierą oraz wraz z premierą. Nie wiem ile czytasz zagranicznych portali, ale ja ze względu na to co robię przeglądam około 60-70 pozycji dziennie. W portalach zajmujących się naszą tematyką HD 2 królowało przez dobre kilka miesięcy. Żaden sprzęt, który ostatnio się pojawił nie miał takiego wzięcia. Ani jego poprzednik, ani pierwsze urządzenia z Androidem, ani nawet wchodzący NexusOne.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:44:38 »
Ja po prostu widzę że jest już u nas bożkiem Leo :E

Pdaclub mógłby podejść po prostu bardziej bezstronnie do tematu a nie promować jego supremację.
Np tytułem newsa "HD2 od Motoroli, ale z Androidem"

No WTF - ani to nie jest HTC ani na WM więc po co porównywać do HD2 i podsuwać już gotowy pogląd użytkownikom na rynek nowych urządzeń...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:53:40 »
A coś bardziej konkretnego? Jakaś odpowiedź na post wcześniejszy?
Nie bierzesz pod uwagę, że Bajku życzy Motoroli Shadow powtórzenia sukcesu (niech będzie - medialnego) HTC HD2?
Nie zauważyłem u nikogo z ekipy PDAc piania z zachwytu nad Leonem i przemożnej chęci jego kupna. Choć mogę powiedzieć chyba na temat każdego Admina/Moda o jakim sprzęcie marzy lub zamierza nabyć.
Tyle, że chodzenie pod prąd trendu rynkowego dla portalu, który te trendy opisuje, nie jest najbardziej rozsądną postawą.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2010, 17:05:43 »
A coś bardziej konkretnego? Jakaś odpowiedź na post wcześniejszy?
Nie bierzesz pod uwagę, że Bajku życzy Motoroli Shadow powtórzenia sukcesu (niech będzie - medialnego) HTC HD2?

Dokładnie o to chodzi. Beju, albo masz zły dzień albo ja już nie wiem. Daleko nam, jako Redakcji do wprowadzania sztucznego zamieszania. Piszemy o wszystkim co się dzieje, jeśli tylko tematyką jest odpowiadające naszej działalności, jeśli oczywiście nam gdzieś nie umknie między wierszami. I przeprasza Cię bardzo, co jak co, ale stronniczość nas nie możesz oskarżać...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2010, 17:21:40 »
No co do wcześniejszego posta - cały świat zwariował na punkcie LEO. Ja wiem że nieuniknionym jest porównywanie nowych urządzeń do LEO.
Ja wiem że jest to technologiczny szok dla posiadaczy WM (w czym on się tak naprawdę różni od TG01 _prócz_ ekranu pojemnościowego?)

Niby przełom ale moim zdaniem (i raczej nie będę już dalej polemizował bo to moje zdanie) został on sztucznie wykreowany na "tego bożka".
Całe to oczekiwanie, wszystkie przecieki (i w końcu NASZ przeciek który został skopiowany na całym globie...). Nikt nie zauważał wad tego urządzenia - które są aż nadto oczywiste.

Moi - zauważ jeszcze jedną tendencję - przed premierą rynkową był już u nas dział przygotowany na "Przyjęcie Króla". Mało który sprzęt dostaje swój kącik przed oficjalną premierą (choć na xda też tak jest - np dział nexus one...). I co się stało? Jak ustawić tapetę, sms problem, cfonek Empeczy :)

Fajnie że jest w końcu coś porządnego od HTC (snapdragon i pojemnościowe WVGA...) ale to nie powód by każdy sprzęt "musiał sprostać", ewentualnie "stawiać czoła", "być jak HD2". Na samym HTC Świat się nie kończy...

Nie ma co się spierać bo ilu ludzi tyle zdań, po prostu denerwujące jest to że teraz wszystko przez XX lat będzie porównywane do HD2 :sleepy:

dalszą dyskusję możemy podjąć na PW by nie zaśmiecać wątku o HD2 od Motoroli, ale z androidem. Ciężko mi zrozumieć dlaczego ponownie widzę nazwę HD2 w tytule newsa a nie "Motorola Shadow"...

Pozdrawiam, idę zjeść sałatkę z ogórków marki HTC :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2010, 22:07:17 »
Beju, wiesz dobrze jaka jest walka o każdy nowy dział. W przypadku Leo rzecz była tak oczywista, że nikt nie protestował przeciwko założeniu działu. Uważasz cała ekipę PDAc za ślepców i zauroczonych? Czemu sam nie protestowałeś, że Leo jeszcze nie ma na rynku, a dział już jest? Też uległeś zbiorowej histerii?

Zadam Ci proste pytanie - czy, gdyby Bajk dał tytuł w rodzaju: "Androidowy Shadow od Motoroli na miarę Leo w WM?", to byłoby OK? Ze znakiem zapytania lub bez? Bo, jak mniemam, podobna właśnie intencja kierowała Bajkiem w nadaniu tytułu.

Co do wad Leo - znajdź mi miejsce w internecie, wliczając PDAclub, gdzie HD2 nie jest powszechnie krytykowany za bugi, w ilości niespotykanej w innych debiutach?

Czym się różni HD2 od TG01? Napisano już o tym trochę. Także na PDAc (AFAIR Vonsky). Nie pamiętam werdyktu na stronę TG01. W zasadzie można powiedzieć, że Leo bije Tośkę na głowę. Więc do kogo/czego rynek ma benchmarkować? Do przegranego? Wolne żarty.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2010, 22:52:30 »
Cytuj
"Androidowy Shadow od Motoroli na miarę Leo w WM?"

Było by słit :)

No uległem bo też chętnie bym go sprawdził.

Głupio wyszło bo zaczęliśmy dyskusję od tytułu newsa... który mógł brzmieć moim zdaniem bardziej stonowanie ale już nie drążmy :)

Tylko po prostu nie podoba mi się to że teraz wszystko będzie porównywane do bożka-Leo.

Jak dla mnie wyczerpany temat :)


PS: zauroczony jestem, ale moją dziewczyną z którą oglądać będę zaraz film. Pozdrawiam :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2010, 00:15:10 »
Cytuj
Głupio wyszło bo zaczęliśmy dyskusję od tytułu newsa... który mógł brzmieć moim zdaniem bardziej stonowanie ale już nie drążmy

Beju, działasz mi na nerwy :P  :evil:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:03:47 »
To czy wyznacza, czy nie, zostawiłbym do oceny ludziom głosującym własnymi pieniędzmi. Na dość drogie urządzenie.
Nie było tutaj takiego tumultu przed rynkową premierą żadnego fona. Przynajmniej od kilku lat.
I nie ma takiego ruchu jak w dziale Leo na żadnym innym forum dedykowanym konkretnemu urządzeniu.

Jeśli nie najszybszy procesor, wielkość ekranu i jego unikalny typ jak dla WM wg. Was nie wyznaczają trendu, to co ma wyznaczać? Ma mieć jeszcze lodówkę z kostkarką?
Jest to absolutny hit rynkowy od bardzo długiego czasu. Nieuznawanie tego oczywistego faktu jest malkontenctwem.

Moi, jak pieniadze ? HD2 ? maja cos wyznaczac ... litosci ... w jakim swiecie Ty zyjesz ?
jeszcze troche i argumentacja niezaleznie od urzadzenia / parametrow zrobi sie ...  rodem z supermarketu

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:27:54 »
Andy, pisz choć trochę z sensem. Co ja mam z Twojego postu zrozumieć? Rzuć jakiś argument.
Przeczytaj oba swoje posty w tym wątku. Rozpacz... Tak się nie da dyskutować.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:01:02 »
Andy, pisz choć trochę z sensem. Co ja mam z Twojego postu zrozumieć? Rzuć jakiś argument.
Przeczytaj oba swoje posty w tym wątku. Rozpacz... Tak się nie da dyskutować.

no offence ale pisanie ze kawalek plastikowego g.... niezalenie od marki i modelu wyznacza cokolwiek znaczy najwyrazniej iz nie rozumiesz znaczenia slow, i w efekcie to nie ja mam problem z pisaniem z sensem
bo tu nie chodzi o dyskusje tylko ze sens uzycia slowa w takim a nie innym wymiarze ktory w tym przypadku jest od czapy
i ewidentnie wskazuje iz piszac to nie do konca jest sie ... hmmm .. przytomnym

co wiecej, wchopdza tu dwie kwestie
kwestia A
piszac z jednej strony o portfelu i pieniadzach a z drugiej strony o wyznaczaniu jako przyczyna i skutek swiadczy to o tym ze prowadzi sie w prostej linii to sugerowania pewnego sposobu myslenia .. ktore jest,pomijajac juz wszystko inne, przyziemne i po prostu dziecieco-naiwne bo jesli komus probuje sie wmowic iz pda (ktory jest tylko pda) moze cos / cokolwiek wyznaczac to jest gleboko w bledzie  bo jest to, nie tylko logicznie, absurd :E

kwestia B
pda moze cos wyznaczac np. linie jesli sie nim narysuje linie albo kierunek marszu jesli sie nim wskaze .. ale wtedy wskazuje ..... jednak nie mozna uzyc takiego okreslenia do jw  :E

i to nie chodzi o zadna dyskusje tylko wogole sens rozwazan nad tak ujetym tematem .. bo dla mnie to jest pomylka, sumujac A i B

czy teraz bardziej kumaken ?

ps. pomijam ze belkotem jest stwierdzenie "To czy wyznacza, czy nie, zostawiłbym do oceny ludziom głosującym własnymi pieniędzmi. Na dość drogie urządzenie." ... bo co to wogole jest ? supermarket ? co wogole to zdanie znaczy  :S
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 05:03:34 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2010, 06:10:31 »
No, to z braku lepszego źródła pod ręką, zajrzyjmy do Wikipedii:
Standard - wspólnie ustalone kryterium, które określa powszechne, zwykle najbardziej pożądane cechy czegoś, np. wytwarzanego przedmiotu.

Czy stosując tę definicję można przyjąć jakiś zestaw cech, który określi nam rynkowy standard współczesnego PDA/smartfona? Moim zdaniem możemy. A Twoim?
Czy jest teoretycznie możliwe, by dla uproszczenia za taki zestaw cech, czyli standard, przyjąć specyfikację HTC HD2? Moim zdaniem, teoretycznie, można. A Twoim?

Jeżeli ludzie masowo kupują PDA zgodne z taką specyfikacją, czyli PDA posiadające zestaw cech umownie przyjętych za ten teoretyczny standard rynkowy, to może oznaczać że ten standard akceptują? Moim zdaniem tak. A Twoim?

Dalej, jeśli nabywcy kupują więcej urządzeń spełniających powyższy standard, niż urządzeń od niego odbiegających, to można powiedzieć, że wyżej oceniają te pierwsze? Moim zdaniem tak. A Twoim?
Czy można, symbolicznie i w uproszczeniu, powiedzieć, że masowo go kupując głosują na ten pierwszy standard? Moim zdaniem tak. A Twoim?
Czy do tak symbolicznie określonego głosowania używają swoich pieniędzy? Niewątpliwie. Nawet nie pytam.

Na koniec - jeśli ludzie masowo kupują PDA o niespotykanej dotąd specyfikacji, szczególnie jeśli inni producenci również zaczynają konstruować podobne urządzenia, to możemy mówić o nowym trendzie rynkowym? Moim zdaniem możemy. A Twoim?
Jeśli urządzeniem o powielanej przez innych specyfikacji jest HTC Leo, to możemy mówić, że wyznaczył on trend rynkowy? Moim zdaniem możemy. A Twoim?

Czy tu jest coś trudnego? Coś, co przekracza Twoje możliwości percepcji?

A Ty bzdurzysz o rysowaniu kresek palmtopem i supermarkecie...
Jak z dzieckiem. W dodatku pijanym.
A może byłeś dziś w Czechach?  :E

*

Offline Konował

  • ****
  • 512
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2010, 12:51:23 »
Podejrzewam ze jesli ilosc sprzedanych sztuk bylaby jakims wyznacznikiem to hd2 raczej by nic nie wyznaczalo.
były: MOTOROLA A925->ACER N35-> ASUS 620-> ACER N311-> MIOA701->  HTC TYTN II   -> SAMSUNG OMNIA -> Toshiba TG01-> OMNIA II -> SAMSUNG WAVE->  HD2 =>galaxy s=>galaxy S2

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:39:18 »
Pod uwagę powinno się brać całokształt, czyli nie tylko tych, którzy urządzenie kupili, ale i tych, którzy chcieliby kupić.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Konował

  • ****
  • 512
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2
Odp: HD2 od Motoroli, ale z Androidem
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 04, 2010, 14:49:25 »
Pod uwagę powinno się brać całokształt, czyli nie tylko tych, którzy urządzenie kupili, ale i tych, którzy chcieliby kupić.


No litosci, a za miesiac czy 2 wejdzie nowszy sprzet i ci ktorzy chcieliby kupic hd2 beda chcieli kupic cos innego, wiec gdzie tu jakis sens.
były: MOTOROLA A925->ACER N35-> ASUS 620-> ACER N311-> MIOA701->  HTC TYTN II   -> SAMSUNG OMNIA -> Toshiba TG01-> OMNIA II -> SAMSUNG WAVE->  HD2 =>galaxy s=>galaxy S2