Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5

  • 6 Odpowiedzi
  • 6249 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
To tak dla równowagi dla wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=155365.0 oraz ku przestrodze użytkowników N900

Tweakr

Mały programik pozwalający na kilka (dosłownie) zmian w systemie, za to wywołujący pętlę samorestartów. Jedynym rozwiązaniem jest reflash systemu. Więcej na ten temat tutaj: http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=41169


Pozdrawiam,
biblo

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:56:47 »
System Event Scheduler występuje też jako ses
http://my-maemo.com/software/applications.php?name=System_Event_Scheduler&fldAuto=1137&faq=42

Aplikacja pozwalająca ustawić np. godziny włączania się profili lub trybu online/offline.

Zainstalowałem sobie poprzednią wersję, która miała chyba ~kilkadziesiąt KB, ustawiłem godziny zmiany profili i było git. Po kilku dniach pojawiła się informacja o dostępnej aktualizacji (program w wersji 0.2.2-1 ma już ~7 MB), no to ja ją klik - a tu błąd. No to odinstalowałem tę posiadaną, działającą wersję i zaczynam instalacje od nowa, a tu dalej błąd...

Nie można zainstalować ses. Konflikt z pakietami aplikacji: libqt4-maemo5-network (4.6.0-git20100111-0maemo1)

I w sumie nie przejąłbym się tym problemem - no cóż, trudno... miałem, nie mam, nie jest to dla mnie konieczne - ALE okazuje się, że mimo iż ses został odinstalowany, to o północy telefon mi się przełącza na tryb cichy (bo tak był ustawiony), ALE (!!!) o ósmej rano nie przełącza się z powrotem na tryb normalny... i to jest kicha...

Jak to teraz odkręcić?? Jak zainstalować wcześniejszą wersję żeby powyłączać te zmiany profilu? A może jest jakiś inny program, który to potrafi i "przejmie kontrolę" nad tym duchem ses-a...  :mysli:

Mam nauczkę, aby przed deinstalacją wszelkich pluginów, programów narzędziowych, itd. najpierw je powyłączać i pousuwać wszelkie wprowadzone ustawienia...

A swoją drogą, dobrze że sobie nie poustawiałem jakiegoś harmonogramu w przełączaniu trybów z online na offline  :E


Napisane: Styczeń 24, 2010, 10:39:39
Znalazłem opis tego problemu na forum my-maemo.com http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=41145&highlight=system+event+scheduler

ale ostatnia wskazówka Michała przekracza moje możliwości...  :S
Może ktoś mi podpowie jakie dokładnie polecenie należy wpisać w X Teminalu??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 10:58:29 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:52:39 »
Cytuj
Znalazłem opis tego problemu na forum my-maemo.com http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=41145&highlight=system+event+scheduler

ale ostatnia wskazówka Michała przekracza moje możliwości...   
Może ktoś mi podpowie jakie dokładnie polecenie należy wpisać w X Teminalu??
dpkg --purge libqt4-maemo5-network

Komenda usuwa paczkę, jeśli paczka nie jest zależnością któregoś z programów, a jeśli jest to wypisuje listę programów zależnych.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:47:59 »
Hmmm... po wpisaniu powyższej komendy dostałem odpowiedź: dpkg: requested operation requires superuser privilege

Jak zostać tym superuserem??
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:50:11 »
sudo gainroot (paczka rootsh do zainstalowania)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:49:19 »
I co dalej??

Zainstalowałem ją, ale po odpaleniu X Terminala i wpisaniu wspomnianej wcześniej komendy jest nadal to samo...
Napisane: Styczeń 24, 2010, 18:59:35
Posuwam się do przodu...  :ok:
Udało mi się uzyskać "superusera" i ustalić, że instalację ses-a blokował qtsysteminfo - po usunięciu go bez problemów zainstalowałem System Event Scheduler i końcu mogłem wywalić te kłopotliwe reguły. Ale jest to dla mnie jakiś duży bug tego programu, żeby po jego usunięciu nadal działa... Dodatkowo, aktualna wersja ses-a działa tylko w trybie pionowym...  :S

Co ciekawe, po zainstalowaniu ses-a spróbowałem ponownie zainstalować qtsysteminfo i poszło bez problemu.

Mam jeszcze pytanie: przy instalacji, w opisie ses jest info, że ma 7 MB, a po instalacji w Menedżerze aplikacji widnieje info o 140 KB... Skąd ta różnica...? Czy to jakieś dodatkowe biblioteki dogrywane przy okazji  instalacji programu? Jeśli tak, to czy one też są kasowane przy usuwaniu programu? Jak nie, to znaczy że tego typu programy i zabawa w instalacje/kasowanie różnych aplikacji może strasznie zaśmiecić system...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Źle działające/niebezpieczne/bezużyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:55:46 »
Cytuj
Ale jest to dla mnie jakiś duży bug tego programu, żeby po jego usunięciu nadal działa... Dodatkowo, aktualna wersja ses-a działa tylko w trybie pionowym...

błędny skrypt deinstalacyjny

Cytuj
Mam jeszcze pytanie: przy instalacji, w opisie ses jest info, że ma 7 MB, a po instalacji w Menedżerze aplikacji widnieje info o 140 KB... Skąd ta różnica...? Czy to jakieś dodatkowe biblioteki dogrywane przy okazji  instalacji programu? Jeśli tak, to czy one też są kasowane przy usuwaniu programu? Jak nie, to znaczy że tego typu programy i zabawa w instalacje/kasowanie różnych aplikacji może strasznie zaśmiecić system...
aplikacje ściągają zależności, wiele aplikacji ma te same biblioteki, więc to oszczędność miejsca. Deinstalacja jednego z nich nie usunie bibliotek, deinstalacja wszystkich usunie. Ty natrafiłeś na konflikt powiązań, czasami się zdarzy.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal