Problem z GPS w n900.

  • 1 Odpowiedzi
  • 5081 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z GPS w n900.
« dnia: Październik 07, 2010, 21:35:16 »
Witam Serdecznie !

W sumie przejrzałem cały działy, by sprawdzić czy ktoś nie miał podobnego problemu. W zasadzie swój telefon ale wcześniej nie używałem GPS, więc nie wiedziałem, że mam z nim najwidoczniej jakiś problem. Sprawa wygląda tak, że gdy n900 ma dostęp do internetu, bez problemy określa moją pozycję w mgnieniu oka. Jednak gdy nie posiadam żadnego połączenia z internetem. N900 nie potrafi znaleźć sygnału. Sprawdzałem w ustawieniach lokalizacji, bo ciągle wyskakiwało mi okienko z łączeniem z internetem jednak gdy to wyłączyłem, mój telefon nie potrafi po prostu znaleźć sygnały. Zostawiłem go na próbę raz i po ponad godzinie telefon dalej szukał sygnału. Używałem Syigc oraz Maps Ovi , jednak gdy odpalam program "healthcheck"  to program ten potrafi ustalić moją lokalizację.Sam nie wiem czy zanieść telefon do serwisu bo mam gwarancję, czy to coś nie tak z oprogramowaniem. Pytam bo chcę mieć w 100% sprawy telefon zanim wystawię go na sprzedaż.

Z góry dziękuję za Pomoc :) !

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Problem z GPS w n900.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2010, 22:06:38 »
Ja bym spróbował najpierw zrobic flashowanie telefonu, a później sprawdził czy problem nadal występuje. Bez wspomagania Nokia łapie fixa w mniej niż minutę, a w przypadku użycia Ovi Maps ten czas to około dwóch minut.