Windows ce 5.0 kalibracja ekranu

  • 8 Odpowiedzi
  • 7860 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline B2HDS

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« dnia: Styczeń 13, 2008, 00:55:19 »
Witam
Kolejny nierozwiazany broblem z moim blaupunkt lucca . Proszę szanownych uzytkownikow o informacje dotyczace kalibracji ekranu w urzadzeniu Blaupunkt lucca 3.3 z systemem windows 5.0 core. Problem wystapil w momencie wykonania nieprawidlowej kalibracji ekranu w zwiazku z czym punkt dotykowy na ekranie jest przesuniety o okolo 2 cm od prawidlowego punktu ( nie mozna nic za bardzo zrobic). Prosze o info na temat pliku ktory jest odpowiedzialny za kalibracje ekranu, w celu uruchomienia go i przeprowadzenia prawidlowej kalibracji. Jezeli bylo by mozliwe to prosze rozwniez o liste wszystkich plikow windows ce. Pozdrawiam

 Powielanie wątków [ajed]

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2008, 01:03:27 »
Za proces kalibracji odpowiada program welcome.exe w katalogu Windows.
Musisz go uruchomić i poprawnie skalibrować .
Jeśli tak mocno jest przesunięty i nie daje się poprawnie skalobrować to mozliwe jest uszkodzenie warstwy dotykowej
I pisz we włąściwym dziale  :mad:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 01:05:42 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2008, 09:06:27 »
Nie powielaj watków. Powielony usunąłem. A Ty dostajesz ostrzeżenie.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2008, 12:06:06 »
Witam
Kolejny nierozwiazany broblem z moim blaupunkt lucca . Proszę szanownych uzytkownikow o informacje dotyczace kalibracji ekranu w urzadzeniu Blaupunkt lucca 3.3 z systemem windows 5.0 core. Problem wystapil w momencie wykonania nieprawidlowej kalibracji ekranu w zwiazku z czym punkt dotykowy na ekranie jest przesuniety o okolo 2 cm od prawidlowego punktu ( nie mozna nic za bardzo zrobic). Prosze o info na temat pliku ktory jest odpowiedzialny za kalibracje ekranu, w celu uruchomienia go i przeprowadzenia prawidlowej kalibracji. Jezeli bylo by mozliwe to prosze rozwniez o liste wszystkich plikow windows ce. Pozdrawiam

 Powielanie wątków [ajed]

prawdopodobnie warstwa dotykowa jest na wykończeniu - chyba w najbliższym czasie będziesz musiał odwiedzić serwis.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline B2HDS

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2008, 00:16:38 »
Sorki za powielony temat. Chodzi mi o ten plik welcome.exe nie mam go w swojej navi (blaupunkt lucca 3.3) ani w sciagnietym windows CE 5.0. Prosze o info na temat pliku kalibracji.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2008, 00:21:23 »
W takim razie producent nawigacji zastosował swoje własne rozwiązanie dotyczące kalibracji a nie standard - czasami tak bywa - musisz je znaleźć w systemie . Najprościej za pomocą jakiegoś managera procesów i uruchomienia kalibracji będziesz wtedy wiedział jaka jest nazwa pliku/procesu
potrzebna zgoda

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2008, 10:41:47 »
Witam!

Bawiłem się Lucca MP3 (nie wiem czy lucca 3.3 to to samo)  i tam można było zrobić kalibrację ekranu z poziomu menu servisowego lub po wyłączeniu urządzenia takim małym przełącznikiem ukrytym pod klapką baterii.

Pozdro!

*

Offline B2HDS

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2008, 14:04:01 »
Mozna by było zastosowac menadżera lecz jakiego. Poza tym nie wiem czy dojde do wszystkich funkcji. Blaupunkt MP3 do chyba nie to samo bo nie ma żadnego przycisku :(

*

Offline marek216

  • **
  • 143
    • odblokowanie nawigacji
  • Sprzęt: Palm m515 , MIO 168, Thomson GPS420, BlackBerry 8320, Thungsten T5
Odp: Windows ce 5.0 kalibracja ekranu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2008, 12:15:07 »
Luca MP3 i 3.3 to dwa światy.

Zakładam że masz problem po odblokowaniu nawigacji. Jesli tak to ją ponownie zablokuj lub w panelu sterowania odpal program do kalibracji
Sprawdź moje www !