PIONEER AVIC F 900 BT Program do diagnostyki OBD2

  • 1 Odpowiedzi
  • 3137 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PIONEER AVIC F 900 BT Program do diagnostyki OBD2
« dnia: Marzec 17, 2013, 17:39:05 »
Witam wszystkich. W sprawach elektroniki jestem noga, wiec mam parę pytań do fachowców :grin: Mam w swoim aucie mnóstwo gadzetów takich jak nawigacja, dokładany komputer pokładowy pokazujący spalanie i takie tam, radio, do tego transmiter żebym mógł słuchać mp3, kamerę cofania i jeszcze jakieś wynalazki. Mam zamiar pozbyć sie tego wszystkiego, a właściwie zastąpić je jednym ,, kombajnem,, wpadło mi w oko takie radio PIONEER AVIC F 900 BT wszystko co potrzebne ma w sobie ale z chęciom pozbył bym sie jeszcze tego komputera pokładowego, i tu pytanie!!!. Czy do tego radia da sie wgrać jakiś program do diagnozowania samochodu pod OBD2??? coś podobnego do programu TURQUE na androida??? Radio ma bluetooth a w necie znalazłem przejściówkę z OBD2 na bluetooth ELM 327 BT. Czy jest możliwość wgrania takiego oprogramowania.?????? Dzięki pozdrawiam!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 17:41:10 wysłana przez larsson8 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: PIONEER AVIC F 900 BT Program do diagnostyki OBD2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2013, 18:34:41 »
Ogólnie CE oferuje taką możliwość, o ile zastosowany w urządzeniu moduł BT jest kompatybilny ze sterownikami HCI (taki podstawowy standard Windows). Jeśli tak właśnie jest, to można uruchomić np. HOBDrive (są dwie wersje - darmowa i płatna). Sam korzystam z tego programu na nawigacji Blow 50YBT i Wayteq X960. Niestety nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć, jak to jest w przypadku F900BT z tymi sterownikami, bo nigdy nie miałem okazji bawić się Avic'em, ale można poprosić kogoś z posiadaczy tego modelu, by spróbował odpalić HOBD (przez testmode, albo z dodanego menu) i sprawdził w ustawieniach portu, czy HOBD "widzi" BTstack (jeśli nie, to wypisze "no compatible BT stack found").