Olimpia 550

  • 10 Odpowiedzi
  • 1138 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olimpia 550
« dnia: Grudzień 10, 2008, 20:01:14 »
Poszukuje jakiegos programu do odblokowania olimpi 550 dodam ze jestem swiezy w tej dziedzinie ma ja jeden dzien

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:29:59 »
Poszukaj na karcie pamięci (jeśli takową masz) pliku exe, który uruchamia program nawigacyjny. Zazwyczaj mają w nazwie "navigator", "nav" i podobne. Jak go znajdziesz, to bezpiecznie będzie można eksperymetować z odblokowaniem (po prostu podstawi się odpowiedni exek za niego).

Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2008, 22:47:02 »
Tak posiadam kartę sd z mapa mobile nawigator są na niej dwa foldery w jednym sa mapy jakieś pliki lague w drugim jest aplikacja MobileNavigator i plik rdata ten sprzęt działa ale jest mapa NL a ja chciałbym wgrać am lub igo dodam ze w ty sprzęcie jestem całkiem zielony i proszę opis krok po kroku jak to zrobic

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2008, 09:26:16 »
Interesuje nas wyłącznie plik wykonywalny (aplikacja) Mobilenavigator.exe, bo to ona jest wywoływana z menu nawigacji. Nie powinno być większego problemu z odblokowaniem urządzenia, a wszelkie eksperymenty będą 100% bezpieczne, bo przeprowadzane tylko na karcie pamięci.
Po kolei :
-Ściągasz plik explorera z linku http://rapidshare.com/files/172623989/explorer.rar.html
-na wszelki wypadek zrób kopię zawartości karty pamięci (może się kiedyś przydać)
-zmieniasz nazwę PLIKU Mobilenavigator.exe w katalogu Mobilenavigator na dowolną inną (np dopisz 1 na końcu)
-wypakowujesz plik explorera z rapidshare i wrzucasz na kartę do katalogu Mobilenavigator, następnie zmieniasz jego nazwę na mobilenavigator.exe

To wystarcza w wielu przypadkach do "odblokowania" nawigacji, ale czasem może się zdarzyć, że nawigacja posiada złośliwą nakładkę i explorer tylko "mignie" po czym się schowa. Wtedy trzeba zastosować trochę bardziej złożony sposób, ale w razie czego i z tym sobie poradzisz. Na razie spróbuj tej prostej metody.

Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2008, 15:38:57 »
Miałeś racje zrobiłem tak jak napisałeś ale tylko mrygneło i znikło

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2008, 15:46:44 »
Nie ma tragedii - to da się dość łatwo obejści, będzie tylko potrzebny jeszcze jeden program w którym odczytasz nazwy procesów. Na razie podstaw go zamiast tego explorera (za mobilenavigator oczywiście). Tutaj masz zestaw, za pomocą którego to zrobisz : http://rapidshare.com/files/172712299/zestaw.rar.html . Wszystkie pliki z paczki wrzuć na kartę do katalogu Mobilenavigator. Jeśli wystartuje Itask (takie okienko z wykresem) to przełącz na zakładkę process i odpisz z listy nazwy. Jeśli nie, to zmień nazwę GSfindera na Mobilenavigator i próbuj z nim.

Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2008, 07:04:32 »
Tak zmieniłem nazwe GSfindera  i teraz mam tak jakby był odblokowany okno jest podzilone pionowo na pol wrzuciłem na karte am probuje odpalic exe i wyskakuje błąd Kan wceam (of een de onderdelan hiervan) niet vinden Controlers of het pad en de bestandsnaam juist zijn en of alle vereiste bibliotheken beschikbaar zijn

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2008, 09:17:33 »
Masz śmieszne Holenderskie komunikaty :) Automapa przy instalacji przez Activesync (nawigacja połączona przez Activesync z komputerem PC) sama dobiera sobie wersję programu. Jeśli połączenia z PC nie masz, to przy instalacji Automapy trzeba wybrać opcję instalacji w czytniku, następnie wybarć ODPOWIEDNI do urządzenia system - coś mi się wydaje, że Olimpia nie posiada systemu CE 5.0, tylko trochę starszy CE 4.2 i tu jest Twój problem. Wybierz po prostu CE 4.2 podczas instalacji i wszystko powinno działać.
Może się okazać, że urządzenie nie jest jeszcze "w pełni" odblokowane i na przykład nakładka fabryczna blokuje dostęp do portu GPS. Na taką ewentualność masz pozostałe programy z paczki. Dzięki nim można zrobić kompletny pakiet odblokowujący do gołego pulpitu Win ce i paska start.

Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2008, 19:37:39 »
Dzieki kolego za pomoc jestes wielki udało sie odblokowac am  działa ale niemam witaminki pod wmce 4.2 jak bys mial to bym prosil i jeszcze jedna sprawa czy mozna wgrac do tego sprzetu jakis inny rom  ja głownie urzywam palmptopa wm 6.1 i na wce4.2 sie nieznam jeszcze raz dzieki jak masz jakies linki to poprosze

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:06:29 »
Do PNA nie można wgrać romu innego niż przewiduje producent - to nie takie proste jak z PC. W kwesti "witaminek" - przeczytaj regulamin Forum PDAClubu, a jak już przeczytasz, to kup orginalną Automapę. Można ją dostać nawet za ~100zł - to chyba nie jest majątek?

Odp: Olimpia 550
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:14:12 »
Dziki kolego za pomoc juz wszystko wiem