NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...

  • 5 Odpowiedzi
  • 5273 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...
« dnia: Październik 11, 2009, 11:37:37 »
Witam,

Zacząłem się bawić troche tym sprzetem i czasmi mi sie zdarzalo ze sypal mi sie jakis katalog w pamieci, krzaki itp i nie moglem go skasowac. Wiec nie pomyslalem i dalem sobie formacik pamieci navi z poziomy PC , ok 1,8GB bo i teraz po wlaczeniu navi w pewnym momencje staje i wyskakuja napisy ze nie da sie jej odpalic. anie hard ani soft reset nie pomaga. Dostep do pamieci navi mam bo komp ja widzi. zalozylem katalog NAVIGON gdzie jest oryginalny soft ale w katalogu glownym pamieci z tego co pamietam bylo troche plikow, jakies 4czy 5 binarnych i inne. Jak moge to podniesc ?? czy jesli ktos podeslalby mi od siebie z navi te pliki i je skopiuje to powinno zadzialac czy trzeba inaczej to zrobic.  Prosze o pomoc.\\Kris

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2009, 20:14:04 »
Odtworzenie całego programu "Navigon" będzie trudne (zwłaszcza, jeśli licencja przepadła). Można za to odblokować sobie urządzenie i zakupić inną mapę - Navigony zazwyczaj reagują na plik autorunce.exe z karty pamięci (jeśli flash jest pusty). Możesz spróbować podstawić np filemance.exe (z wątku download\win ce).

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2009, 20:34:53 »
Czy zanim zacząłeś się bawić używałeś aplikacji Navigon Fresh? Masz tam opcję "zabezpiecz i zrekonstruuj". Jeśli kiedykolwiek z niej korzystałeś powinieneś tam mieć plik backup-u. Może w ten sposób uda Ci się ożywić sprzęt.
Jeśli nie, pozostaje Ci albo rada anglera22 (choć mi osobiście szkoda by było Navigona, bo to świetny program do navi, choć trochę niedoceniany), albo oddać sprzęt do serwisu. Trochę Cię pewnie skasują, ale bez problemu powinni przywrócić soft.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2009, 21:28:11 »
Podaj dokladnie KTORY model navigona 2100 masz, bo byly trzy rozne - MAX, bez maxa' i Canada310 (na dolnej gumce;)

W razie czego mam pelne backupy (lacznie z mapa) do tych modeli - moge wrzucic na jakiegos Chomika :)

Angler22 - na Autorunce z karty reaguje Canada310, max i bez maxa na UpdateMe :)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2012, 13:40:38 »
Hej ja mam niby Canada 310, ale reaguje tylko na UpdateMe.
Ja zrobiłem podobny numer. Updatowałem flasha z jakiejś niemieckiej strony do niby najnowszego i mapę do 7.4.7. Urządzenie działa fajnie, tylko nie łapie fixa.
ΠΟΝΤΙΚΟΣ please! zarzuć gdzieś twój backup do tego urządzenia ;)


Zaflashowałem jeszcze raz to samo i ruszył. Działa wyśmienicie. Teraz próbuje uruchomić TMC. Łapie RMF, ale nie pobiera info o korkach ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2012, 21:29:05 wysłana przez whitemax »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NAVIGON 2100 - KTO MA I POMOŻE...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2012, 12:40:02 »
Aby odbierać komunikaty TMC w PL trzeba mieć odpowiednią licencję. Nie wiem tylko, czy można ją wykupić osobno, dla starszych urządzeń, czy też wyłącznie z nowszymi modelami.