Majestic np-01 Nie uruchamia się

  • 4 Odpowiedzi
  • 1240 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majestic np-01 Nie uruchamia się
« dnia: Czerwiec 16, 2008, 10:32:05 »
Proszę o pomoc w podniesieniu PNA Majestic NP-01 MJ NAVIGA  Win CE .NET 4.2 Core
Dostałem nieuruchamiającą się wyżej wymienioną nawigację. Po włączeniu zasilania wyświetla logo startowe po chwili reakcją na naciskanie przycisków jest podświetlanie się przycisków. Można czekać kilka godzin i tak się nie uruchomi. Nie wykrywa go AS. Wyczytałem że oryginalnie posiada Destinatora OP. Proszę pomóc namierzyć co wgrać na kartę żeby nawigacja się uruchomiła. Może potrzebne będzie wgranie ROM jeśli tak to co można wgrać. Jak zrobić hard reset?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 10:44:26 wysłana przez Ziko »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Majestic np-01 Nie uruchamia się
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:49:24 »
Wyglada tak samo jak Axxion GPS-374 i ten też miał destinatora OP. Takie zachowanie jak opisujesz, od razu kojarzy mi się ze sformatowanym flashem (brakuje pliku nakładki, który powinien na flashu być). Niestety nie da się odtworzyć zawartości flashdisku bez połączenia z PC przez Activesync - jesteś pewny ze się nie łączy?

Odp: Majestic np-01 Nie uruchamia się
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:14:14 »
AS nie wykrywa, system operacyjny też. Trafił do mnie w takim stanie więc może ma zużyte złącze synchronizacji. Postaram się to sprawdzić. Dzięki za pomoc. PS. Jak zrobić hard reset?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Majestic np-01 Nie uruchamia się
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:25:50 »
AS nie wykrywa, system operacyjny też. Trafił do mnie w takim stanie więc może ma zużyte złącze synchronizacji. Postaram się to sprawdzić. Dzięki za pomoc. PS. Jak zrobić hard reset?
W tym sprzęcie jedyny reset jaki można zrobić, to przestawienie suwaka On-Off. Niestety nie przywraca on orginalnego rejestru! Jeśli więc faktycznie coś w rejestrze namieszane, to będzie problem. Znam jednak conajmniej dwie osoby z podobnymi sprzętami (Axxion i Goodmans) u których po rozładowaniu baterii, albo przestawieniu przełącznika On-Off kasuje się zawartość wbudowanego flasha (zupełnie idiotyczne zachowanie, ale tak jest), po czym sprzęt zachowuje się właśnie tak jak Twój - wisi na ekranie startowym, bo nie ma co uruchomić. Oni jednak mają połączenie AS z PC, dzięki któremu można łatwiutko sprzęt "obudzić".

Odp: Majestic np-01 Nie uruchamia się
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2008, 08:38:18 »
Niestety nie udało się nawiązać połączenia z ActiveSync także pod linuksem jądro nie wykrywało żadnego ruchu na USB więc pewnie to głębsze uszkodzenie. Na razie temat odkładam na półkę.  Dziękuje za pomoc.