cartrek800 nie daje znaku zycia

  • 6 Odpowiedzi
  • 923 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cartrek800 nie daje znaku zycia
« dnia: Maj 20, 2009, 09:21:39 »
witam
mam urzadzenie CT800 ktore pieknie dzialalo do niedawna.w tej chwili pojawia sie tylko ekran powitalny i dalej nic(zwiecha)PC po podlaczeniu wykrywa nieznane urzadzenie,chociaz wczesniej bylo wszystko ok.czy jest na to jakies lekarstwo?bardzo bym prosil o jakas porade.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: cartrek800 nie daje znaku zycia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2009, 09:56:07 »
Skoro komunikacji z PC brak, to pozostaje albo hard reset (niestety może być tak, że producent takiej opcji nie "wbudował" w sprzęt), albo wgranie systemu na nowo z karty pamięci (do tego trzeba by mieć odpowiednie pliki, przygotowane specjalnie dla CT800). Spróbuj poszukać czegoś w rodzaju Firmware upgrade, Rom itp do Cartreka 800 - może akurat coś takiego istnieje. Jeśli chodzi o hard restet, to trzeba próbować różnych kombinacji klawiszy przy uruchamianiu urządzenia (przykład to reset + menu przytrzymane itp.). Ostatecznie, jeśli już nic innego nie zadziała, pozostaje jeszcze reset elektryczny (zwarcie nóżki pamięci do masy), ale to nie jest łatwe do wykonania, nie jest do końca bezpieczne i niestety nie zawsze działa.

Odp: cartrek800 nie daje znaku zycia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2009, 10:20:15 »
szukalem jakis informacji na ten temat i jest biednie moze dlatego ze to malo popularne urzadzenie,anglojezyczne stronki tez nie udzielaja informacji w zwiazku z moim przypadkiem.sklaniam sie do rozwiazania mechanicznego tylko jak rozpoznac pamiec na plytce?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: cartrek800 nie daje znaku zycia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2009, 10:48:16 »
Najlepiej po prostu spisać oznaczenia z kostek i wklepać do googla :) Opis procedury znajdziesz na [PIRACTWO] i elektrodzie (sprawdzali na kilku różnych urządzeniach, działa mniej więcej na połowie).

Odp: cartrek800 nie daje znaku zycia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2009, 15:01:53 »
no udalo mi sie cos znalezc do orzywienia mojego sprzetu,wrocila komunikacja z PC,ale teraz mocno muli-okienka po zamknieciu nie znikaja,ikony z pulpitu znikaja po restarcie itp...co z tym zrobic?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: cartrek800 nie daje znaku zycia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2009, 15:35:27 »
Nie wiem co wgrałeś, ani jak odblokowałeś system, więc ciężko coś doradzić. Oczywiście w sprawie "mulenia", bo ikonki na pulpicie to sprawa oczywista - trzeba zmienić w rejestrze shell folders (desktop) wpis windows\desktop na jakąś stałą ścieżkę (flash, albo karta).

Odp: cartrek800 nie daje znaku zycia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2009, 16:03:40 »
a polecisz co najlepiej wgrac-jakis link-zeby to chodzilo jak nalezy.