Pierwsza prawdziwa nawigacja

  • 14 Odpowiedzi
  • 5366 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Pierwsza prawdziwa nawigacja
« dnia: Czerwiec 06, 2009, 11:39:45 »
Ukazał się pierwszy program do nawigacji na iPhone'a.

Jest to: iDA Europe przygotowany przez Sygic.

Program zawiera mapy cłej Europy wliczając Ukrainę, Białoruś i Rosję (w sumie 45 map).

Dostępny jest 7-dniowy trial.

Pełna wersja (do zakupienia na: https://ripdev.com/shop/buy/ida-europe) za 109.99 $

Program i Mapy są dostępne w Cydii w repo:  http://apt.ripdev.com



*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2009, 12:30:40 »
Po prostu lodzio miodzio, a jak z mapami Polski?

HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2009, 15:32:47 »
a jak z mapami Polski?

Teleatlas. Wersja luty 2009.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 15:43:18 wysłana przez ajed »

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2009, 19:49:24 »
No to git , sciagam triala i testuje , jak bedzie git to kupuje :)
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:26:55 »
Ja jestem już po pierwszych testach. I musze powiedzieć, że jest kiepsko. Sama mapa - ok. Ale GPS - masakra. Zazwyczaj pokazuje położenie o kilkanaście metrów dalej od skrzyżowania, niż jestem w rzeczywistości - efekt: asystent pasa ruchu włączył mi się dopiero jak byłem na skrzyżowaniu. Gubi się na każdym skrzyżowaniu, jeśli skręcach o 90 stopni. Ty jedziesz dalej, a wskaźnik zostaje na skrzyżowaniu. Jeszcze jakieś 10 - 15 sekund.

Zastanawiam się co jest przyczyną - kiepski GPS, czy kiepska obsługa GPS przez program.

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2009, 21:00:23 »
szkoda....
zresztą właśnie ściągam triala...
zobaczę
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2009, 08:57:40 »
Rowniez jestem po lekkich testach , ogolnie jestem zadowolony z PIERWSZEJ prawdziwej navi na Iphona, interfejs , wyznaczanie trasy , samo dzialanie na plus.

Jest to co mowisz , jakies lekkie opoznienia sie pojawiaja , problemy z wyznaczeniem nowej trasy , jak sie zjedzie z obecnej.

Te przeskoki i opoznienia to wina programu , zauwaz , ze na xGPS nic takiego sie nie dzieje , wiec , GPS na pewno dobrze dziala , a jak u was z zasiegiem ?? ja mam 3/4 kreski.
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:03:28 »
Te przeskoki i opoznienia to wina programu , zauwaz , ze na xGPS nic takiego sie nie dzieje

Dobrze mówisz.
a jak u was z zasiegiem ?? ja mam 3/4 kreski.

Ja miałem wczoraj tylko 2.

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:16:02 »
Mysle , ze jak zrobia poprawki to bedzie naprawde dobra nawigacja , bo pod wzgledem intuicyjnosci , wyznaczania trasy i lapania fixa jest o wiele szybsza od AM , ale lapanie fixa to raczej GPS , a nie program.

Odnosnie ilosci satelit to pewnie mialem u siebie kiepska pogode , ja mialem sloneczko i pewnie dlatego , ale z tym to tez nie wyczuje :P

W aucie mam ori nawigacje i mi pokazywala 0 satelit , a dobrze wszystko wskazywala :P  :O
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:45:33 »
Testowałem dodawanie POI.

Na początek ustaliłem, że format POI jest taki sam jak w Navroad'zie , tzn. *.upi
Ustaliłem, że wbudowane POI znajdują się w private/var/stash/Applications/iDA.app/maps/pol

Wrzuciłem do tego katalogu plik wygenerowany przez poi.pdaclub.pl.
W wyszukiwarce znalazły się zaimportowane przeze mni kategorie.
Jednak na mapie (i w wyszukiwarce) plików brak.

Jakieś pomysły co można z tym zrobić?

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2009, 19:11:32 »
No to jestem po drugim dniu testów.

I coraz bardziej jestem nieusatysfakcjonowany. Trasa Szczecin (ul. Krucza) do Binowo (wieś pod Szczecinem). Trasa wiedzie wąską droga przez las. Praktycznie całą drogę przez las pokonałem bez nawigacji - brak fix'a. A jak już był, to spóźniony o dobry km.
Droga powrotna - Binow do Szczecin (ul. Szafera). Z uporem maniaka navi pchała mnie do centrum miasta. Nawet jak byłem już względnie niedaleko, to i tak chciała abym najpierw "zaliczył" miasto.

No i najgorsze - gubi się praktycznie na każdym większym skrzyżowaniu. Jakbym nie widział gdzie jadę i nieznał miasta byłoby naprawdę ciężko. Zwłaszcza na słuch. komenda - "w lewo" pada jakieś 15 sekund po wykonaniu manewru.

Plusem jest to że się w ogóle pojawiła. Nadaje się jednak wyłącznie do nawigacji "awaryjnej" (jak nie mamy przy sobie "normalnej" navi, a się zgubiliśmy).
Do codziennej nawigacji zostaje jednak x51v + AM i TTN.

Ocena łączna: dostateczny


*

Offline rafikkkk

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD + 8GB microSD, HTC TOUCH DIAMOND
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2009, 06:55:12 »
No to jestem po drugim dniu testów.

I coraz bardziej jestem nieusatysfakcjonowany. Trasa Szczecin (ul. Krucza) do Binowo (wieś pod Szczecinem). Trasa wiedzie wąską droga przez las. Praktycznie całą drogę przez las pokonałem bez nawigacji - brak fix'a. A jak już był, to spóźniony o dobry km.
Droga powrotna - Binow do Szczecin (ul. Szafera). Z uporem maniaka navi pchała mnie do centrum miasta. Nawet jak byłem już względnie niedaleko, to i tak chciała abym najpierw "zaliczył" miasto.

No i najgorsze - gubi się praktycznie na każdym większym skrzyżowaniu. Jakbym nie widział gdzie jadę i nieznał miasta byłoby naprawdę ciężko. Zwłaszcza na słuch. komenda - "w lewo" pada jakieś 15 sekund po wykonaniu manewru.

Plusem jest to że się w ogóle pojawiła. Nadaje się jednak wyłącznie do nawigacji "awaryjnej" (jak nie mamy przy sobie "normalnej" navi, a się zgubiliśmy).
Do codziennej nawigacji zostaje jednak x51v + AM i TTN.

Ocena łączna: dostateczny



...juz ponad tydzien testuje w UK i dziala rewelacyjnie, naprawde jestem pod wrazeniem i juz nie potrzebuje żadnego PDA. Nie mam pojecia skąd masz takie nie dociagniecia. :O Fixa lapie doslownie w sek i nie zdarzylo mi sie zebym go zgubil w czasie trasy.

     Masz najnowsza aktualizacje programu? TO WAŻNE! Program spisuje się znacznie lepiej! Proponuje Ci także przed wlaczeniem IDA wejsc w tryb MODE(awaryjny przez SbSetting) wtedy iphone jest w 100% wydajny(nic nie działa w tle nie wspominając o winterboard)  :wink:  Niestety Iphone 3G ma za malo ramu jesli chcemy uzywac niektorych programów z Cydi :-? zwlaszcza themesy iNav z dodatkami, ale mysle ze moje problemy powinny sie juz w tym tygodniu skonczyc jak nabędę nowego Iphone 3gs :D (skończą się uciążliwości związane z pamięcią ram, a już o szybkości działania sprzętu nie wspomnę).

Pozdrawiam...
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest" Jan Paweł II

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:46:33 »
Masz najnowsza aktualizacje programu? TO WAŻNE! Program spisuje się znacznie lepiej!
Może tutaj jest "pies pogrzebany". Nie zdąrzyłem zainstalowac aktualizacji. A okres testowy mi się już skończył. [/quote]

No i musze się z Tobą zgodzić, że fix łapie błyskawicznie. Trasa na której zgubiłem fixa jest dość trudna (gęsty las, wąska dróżka - na jeden samochód). Nie mniej jednak, na tej samej trasie mój GPS na BT działa świetnie.

Na razie poczekam na Navigona i zobaczę co sobą zaprezentuje. Tym bardziej, że ponoć (nie sprawdzałem) iDA na razie nie działa na OS 3.0.

*

Offline rogas

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era g1 ; Mio p550m
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2009, 21:17:15 »
Niestety producenci bardzo spieszą się z wydaniem nawigacji na Iphone, bo to pewny i szybki zysk. Niestety kosztem wykonania.

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Pierwsza prawdziwa nawigacja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2009, 22:08:22 »
Niestety producenci bardzo spieszą się z wydaniem nawigacji na Iphone, bo to pewny i szybki zysk. Niestety kosztem wykonania.

Eee tam , trzeba bylo miec Automape w wersji 1.0 to wtedy bys widzial co znaczy zle wykonanie hehehe.

Obecne nawigacje nawet te swiezo powstajace maja juz jakis poziom i kazdy kolejny update przynosi zdecydowane poprawy , a to wlasnie swiadczy dobrze o wykonaniu.
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)