Jaki program najlepszy?

  • 7 Odpowiedzi
  • 6729 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 07radek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • praca w logistyce
  • Sprzęt: iphone 3GS
Jaki program najlepszy?
« dnia: Październik 23, 2009, 08:43:43 »
Cześć
Chciałbym w swoim iphonie zainstalować sobi program do nawigacji ale z racji kosztów nie mogę przetestować wszystkich dostępnych więc może ktoś kto skorzystał z kilku przedstawi tu jaki program mógłby polecić? Najlepiej z jego plusami i minusami. Myślę że innym też takie porównanie się przyda :ok:

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2009, 10:33:11 »
Ja osobiście testowałem NDrive, Navigon, iGO, a pozostałe dwa na innych platformach: Sygic'a oraz TomToma (ale na iPgone widziałem).
Najbardziej (co nie znaczy, że bardzo: jestem zatwardziałym Automapowcem i używam tejże nawigacji na dedykowanym PNA w samochodzie) jestem zadowolony z Navigona:
- interfejs najbardziej dostosowany do iPhone i jego charakterystyki
- obsługa iPoda
- akceptowalna jakość map (i nie trafiłem na propozycję jazdy pod zakaz)
Największe wady: Dokładność punktów adresowych jest tak jak... na wszystkich mapach nie robionych w PL, niejasny komunikat interfejsu, jak każesz nawigować, a nie ma fixa (proponuje symulację trasy, albo anulowanie - trzeba doczytać, że nawigacja zacznie się po złapaniu fixa)
Nieźle działa w kwestii map NDrive, ale interfejs ma biedny i równie idiotyczny, co TomTom - po co guziki zmiany skali, jak mamy multitouch.
Najładniej wygląda iGO, ale ma chyba najgorsze mapy.
I teraz najważniejsze: moduł GPS w iPhone jest... tragiczny, a systemy nawigacji tego nie uwzględniają. Po pierwsze (i mówię tu o modelu 3GS) opóźnienie pozycji jest w granicach 2 sekund, o oznacza, że o wielu manwerach dowiadujemy się często po minięciu skrzyżowania. Po drugie często miałem taki problem, że przez całą trasę na odcinku 10-15km iPhone nie zdołał złapać fixa, mimo że wiszący także na szybie MIO500, Android i E75 nie miały z tym problemu. Wątpię, żeby "majtki" MacAlly miały z tym jakiś związek.
Ogólnie - jako zapasowe narzędzie do nawigacji to moze się przydać, ale jeżeli chodzi o wygodę jazdy - to ja bym poczekał na kolejnego iPhone, który dostanie moduł GPS z prawdziwego zdarzenia, a oprogramowanie "dorośnie".
Dorośnie - tak, bo większość z tego softu ma silnie pociętą funkcjonalność: np. nie potrafi planować punktów pośrednich... Ale taki Sygic Drive ma np. pełną funkcjonalność jak na innych platformach: równie dobrze działa na Windows CE/Mobile, Symbianie, jak i iPhone. Ale interfejs ma niestety bardzo "uniwersalny" i dostosowany do bezdotykowców, więc trudno nazwać go "optymalnym" na iPhone. Ale działa i ma co najmniej prawidłowe mapy.
Przy kupowaniu nawigacji upewnij się co do zasad aktualizacji map. Jeżeli w cenie nie dostaniesz abonamentu na kilka aktualizacji albo na rok, to nie jestem pewien, czy to jest warte, zwłaszcza w gwałtownie rozwijającej się sieci drogowej w PL.

Testy robiłem na iPhone 3GS 16GB oraz 3G 16GB jeżdząc po Warszawie i okolicach, oraz znajomy męczył to w Krakowie i na trasach po Polsce.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline 07radek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • praca w logistyce
  • Sprzęt: iphone 3GS
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2009, 15:34:05 »
Dzieki wielkie za opinie!!
Jestem przyzwyczajony do automapy na wm i nie wiem czy przesiadka na navi w iphone to nie będzie zbyt duży szok bo nawigacji używałem dosyć często...

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2009, 17:37:27 »
Dzieki wielkie za opinie!!
Jestem przyzwyczajony do automapy na wm i nie wiem czy przesiadka na navi w iphone to nie będzie zbyt duży szok bo nawigacji używałem dosyć często...

Jeśli navi używasz często, to - zgadzam się z Jakubem - nie będziesz zadowolony z iPhone'a. Mi osobiście na iPhone'a najbardziej podpasował Navigon (wcześniej używałem x51v z AutoMapą), pomimo, że z powodu atermicznej szyby przedniej GPS w IP zupełnie sobie nie radził. Do tego stopnia  mi się spodobał (mapy, sposób obsługi, POI), że nie byłem już skłonny wracać do AM, a że IP nie dało się używac jako głównej nawigacji skończyłem z PNA - Navigonem 8310  :ok:

*

Offline cakp

  • **
  • 146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp ipaq 614c
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2009, 05:26:38 »
Dzieki wielkie za opinie!!
Jestem przyzwyczajony do automapy na wm i nie wiem czy przesiadka na navi w iphone to nie będzie zbyt duży szok bo nawigacji używałem dosyć często...

Jeśli navi używasz często, to - zgadzam się z Jakubem - nie będziesz zadowolony z iPhone'a. Mi osobiście na iPhone'a najbardziej podpasował Navigon (wcześniej używałem x51v z AutoMapą), pomimo, że z powodu atermicznej szyby przedniej GPS w IP zupełnie sobie nie radził. Do tego stopnia  mi się spodobał (mapy, sposób obsługi, POI), że nie byłem już skłonny wracać do AM, a że IP nie dało się używac jako głównej nawigacji skończyłem z PNA - Navigonem 8310  :ok:

zainstalowalem u siebie navigona v1.2 straszne opoznienia, wykonujac manewr skretu iphone robi to po 3s
zainstalowalem dodatkowo tomtom 1.0 niestety to samo opoznienia przy manewrach
z praktyki wychodzi to tak ze wole sluchac tej navigacji jak patrzec na strzalke
gdyz glos prowadzi dobrze
czy u ciebie tez sa opoznienia w navi na manewrach?
czy to wina odbiornika GPS?
posiadam tez HP ipaq 614c z windows mobile, dla testu zainstalowalem 3 navigacje, tomtom, navigon ,AM, brak opoznien,strzalka nie wypada z zakretu

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2009, 06:38:18 »
Tak to wina odbiornika GPS. Niestety tez mam opoznienia.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2009, 07:17:16 »
moim zdaniem to wcale nie musi być wina odbiornika. Producenci softu specjalnie wprowadzają predykcję pozycji o kilka sekund w celu wyeliminowania lagów. Być może Navigon nie zaimplementował tej funkcji w sofcie dla iP
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jaki program najlepszy?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2009, 17:41:12 »
moim zdaniem to wcale nie musi być wina odbiornika. Producenci softu specjalnie wprowadzają predykcję pozycji o kilka sekund w celu wyeliminowania lagów. Być może Navigon nie zaimplementował tej funkcji w sofcie dla iP

Tylko, że to nie jest wyłącznie problem Navigona. Sygic ma dokładnie to samo. TomTom - aby wyeliminować tenproblem zdecydował się na uchwyt z własnym GPS-em.