Navroad NR470 z AM

  • 1 Odpowiedzi
  • 3405 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline LegiaWarszawa

  • **
  • 104
  • Sprzęt: I9100
Navroad NR470 z AM
« dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:39:14 »
Panowie, wiem ze zadam pytania laika, ale... to moja 1 navi w zyciu :D do tej pory jezdze na telefonie, teraz dostalem od kumpla navi za free, no to wzialem:)
Nie mam zadnej instrukcji niestety, bylo to kupione z AM.
Czy AM zaczyna dzialac od momentu aktywacji jej licencja, czy od dnia sprzedazy? Prawdopodonie nie bylo to aktywowane nawet, bo kumpel mowil, ze mu navi gada, ze od 8 miesiecy jest nieaktualna zaraz po pierwszym wlaczeniu.
Mam kod do Am.
Chcialbym najpierw zaktualizowac firmware - jak sie do tego zabrac?
Potem wgrac najnowsza wersje AM - czy potrzebuje jakas app na pc do synchronicacji? Usunac/sformatowac cala SD najpierw?
Ta navi nie ma niestety funkcji obslugi kart 3g? Ajest mozliwosc uzyc net z telefonu dla tej navi?
Dzieki za linki i odpowiedzi.
ostatnio była: Nokia 5800, E72, Desire_Z, SGS i9000
jest: SGS II i9100 oraz Samsung Omnia W i8350
i narazie nie zamierzam zmienic ani na SGS III ani na Note2 :D

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR470 z AM
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 15:06:37 »
Jeśli AutoMapa działa (wyświetla mapę), to znaczy, że musiała zostać aktywowana (kiedyś). Od tego czasu liczy się subskrypcja. Zresztą możesz sobie sprawdzić jej aktualność na stronie automapa.pl.
Firmware możesz, ale nie musisz aktualizować - może najpierw sprawdź, czy wszystko działa, bo czasem "nowsze" wcale nie znaczy lepsze. Jeśli tylko masz aktywną subskrypcję, to mapę możesz wgrywać na kartę nawet w czytniku (nie musisz przez nawigację). Tak jest dużo szybciej.