NavRoad NR 360 - trzaski z glosnika po aktualizacji

  • 2 Odpowiedzi
  • 1525 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NavRoad NR 360 - trzaski z glosnika po aktualizacji
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:08:23 »
Witam !!  :wink:
Mam takie pytanko czy trzaski po aktualizacji firmware przy rozladowaniu baterii (gdy navi sie wylacza )  to sprawa normalna  :-? ?? czy raczej sprzet nadaje sie do serwisu ??
Dziekuje za odpowiedz i POZDRAWIAM !!!

Odp: NavRoad NR 360 - trzaski z glosnika po aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2009, 08:52:11 »
NAPRAWDE NIKT TEGO NIE MA CZY NIKT NIE ZAUWAZYL ?????  :O

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: NavRoad NR 360 - trzaski z glosnika po aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:45:39 »
Kiedyś już się wypowiadałem na ten temat na forum: "...Natomiast pojawił się inny problem (choć może nie jest to żaden problem...) - podczas pracy na baterii, a właściwie na kilka sekund przed całkowitym rozładowaniem baterii, z głośniczka (przynajmniej tak mi się wydaje) wydobywają się bardzo głośne trzaski, które kończą się wraz z samoistnym wyłączeniem systemu. Zadałem serwisowi Navroad pytanie, czy nie jest to przypadkiem powód do wysłania urządzenia do serwisu. Odpowiedź brzmiała: "Tak, trzaski z głośnika przed całkowitym rozładowaniem baterii, to normalny objaw"... Napiszcie, proszę, czy w waszych urządzeniach też zauważyliście podobne objawy." Wówczas, z tego, co pamiętam, też nikt nie odniósł się do poruszonego przeze mnie problemu...  :)
Napisane: Czerwiec 16, 2009, 14:30:06
Acha - jeszcze jedno... U mnie działo się tak od zakupu w październiku, ubiegłego roku, a od tamtego czasu było już kilka aktualizacji firmware, więc trzaski z głośniczka nie mają raczej związku z wymianą oprogramowania systemowego. I może jeszcze jedno...  :) Baterii zastosowanej w Navroad NR360 (Li-Polymer) raczej nie powinno się doprowadzać do całkowitego rozładowania - ona "lubi być ładowana", choć oczywiście rozładowanie baterii podczas użytkowania nawigacji nie jest jednoznaczne z jej faktycznym rozładowaniem, bowiem działają tu specjalne zabezpieczenia zapobiegające uszkodzeniu baterii wskutek jej całkowitego rozładowania. Mam nadzieję, że Ciebie, choć trochę, uspokoiłem... Pozdrawiam!