Komunikat o braku zasilania - NR560 BF

  • 17 Odpowiedzi
  • 8707 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« dnia: Listopad 08, 2011, 19:47:50 »
Witam wszystkich.
Mam drobny ale bardzo denerwujący podczas jazdy problem. Mój Navroad NR560 BF, w trakcie korzystania w samochodzie z zasilania z zapalniczki, co jakiś czas (nieregularnie - raz co 10 sek., czasem z dłuższą przerwą) inforuje mnie piknięciem o braku zasilania zewnętrznego i oczywiście zadaje pytanie, czy wyłączyć urządzenie, po czym sam wraca do normalnej pracy. Może nie denerwowałoby mnie to, gdyby nie to piknięcie. Na początku wiązałem to z utratą styku w gnieździe zapalniczki podczas przejazdu przez nierówności, potem z zasilaczem, w którym korzystam z kabla USB. Obecnie jednak przeprowadziłem testy w domu: wykorzystałem taką przejściówkę z 230v na 12, korzystałem z kilku zasilaczy na kabel USB, następnie z oryginalnej ładowarki samochodowej, a na koniec z ładowarki sieciowej. Przy tej ostatniej, problem nie występował wcale, przy wszelkich urządzeniach korzystających z gniazda zapalniczki co jakiś czas pojawiał się wymieniony wyżej komunikat i odpowiedni ekran z pytaniem, czy wyłączyć urządzenie. Muszę przyznać, że było to znacznie rzadziej niż w aucie, ale urządzenie leżało sobie spokojnie niedotykane przez nikogo,nie narażone na żadne wstrząsy itp. Czy ktoś może spotkał się z podobnymi objawami? Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby można było wyłaczyć powiadamianie o braku zasilania w urządzeniu ale nigdzie w instrukcji ani w menu nie znalazłem nic, co pozwalałoby na takie rozwiązanie.

*

Offline mobilex

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad VIVO_S + AutoMapa Europe
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2011, 17:31:17 »
coś ci nie łączy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 10:24:01 wysłana przez mobilex »

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2011, 21:04:50 »
Pewnie tak, tyle, że w tym aucie chodziło już tyle różnych nawigacji, telefonów, palmtopów i laptopów, a z opisaną sytuacją spotykam się po raz pierwszy. Poza tym napisałem, że w domu, korzystając z ładowarki samochodowej podłączonej do adaptera 230/12 wystąpiło to samo zjawisko. Mieszkanie też mam zmienić?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2011, 09:13:03 »
Widzę dwie możliwości - albo gniazdko miniUSB od czasu do czasu traci kontakt, albo wszystkie ładowarki samochodowe jakich używasz, mają zbyt małą wydajność prądową (inaczej mówiąc za duży spadek napięcia pod obciążeniem). Włączona nawigacja z ustawionym maksymalnym podświetleniem ciągnie sporo prądu, z tym że czasem pojawiają się skoki obciążenia (doczytanie danych mapy, komunikat dźwiękowy itp). Spróbuj zmniejszyć podświetlenie na minimum i wtedy spróbować pojeździć. Jeśli problem zniknie, to masz odpowiedź.

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2011, 20:44:25 »
Dziękuję za konkretną podpowiedź. Nie jestem fachowcem od elektryki ale coś na tę nutę usłyszałem dzisiaj w serwisie Navroada - ładowarka powinna mieć możliwośc obciążenia jej prądem minimum 1 A. Możliwe jest, że używane przeze mnie ładowarki korzystające z 12 V są po prostu za słabe pod tym względem. Niestety, nie ma na nich żadnych oznaczeń (były w komplecie, chociaż nie wiem, czy fabrycznym, ponieważ sprzęt zakupiłem co prawda jako nowy ale z drugiej ręki).
prezes-tk

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2011, 20:52:56 »
Witam wszystkich.
Mam drobny ale bardzo denerwujący podczas jazdy problem. Mój Navroad NR560 BF ....

Używam ten model navi na maksymalnych ustawieniach i nigdy nie pojawił się w/w komunikat (chyba, że zapomniałem podłączyć zasilania). Używałem zasilaczy samochodowych kilku typów 5V1A i było OK. W domu używam zasilacza 5V680mA i też jest dobrze. Myślę, że chodzi o chwilowy brak kontaktu, jak pisał angler22. Mam nadzieję, że nie trzeba zmieniać oni samochodu ani mieszkania.

Ps
Oryginalne ładowarki na pewno dostarczają wystarczającą ilość prądu.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2011, 11:06:00 »
Opisana sytuacja zachodziła przy korzystaniu z zasilacza samochodowego 12V z wyjściem USB, nie ma na nim żadnych oznaczeń ale znajdujący się w tym zasilaczu bezpiecznik ma wartość 2A. Drugi zasilacz jest typowym zasilaczem samochodowym, z wychodzącym bezpośrednio z niego przewodem USB/miniUSB, z parametrami wejścia 12/24 V, nie ma na nim natomiast podanych parametrów wyjścia. Poza tym sprawdzałem kilka innych zasilaczy podobnych do powyższych ale były pożyczone i prawdę mówiąc, nie spisałem z nich żadnych parametrów. Te same zasilacze podłączałem w domu do adaptera 230/12V 500mA. W tym przypadku raczej nie wchodzi w grę chwilowy brak kontaktu ponieważ cały układ leżał spokojnie, bez drgań, nie dotykany i zjawisko to również wystąpiło ale rzadziej. Chociaż to może być przypadek. Nie było go w ogóle na zasilaczu sieciowym 230V na miniUSB. W serwisie sugerowano mi poza słabym zasilaczem wadę tzw. plecków uchwytu. Posprawdzam w takim razie bez uchwytu. Na pewno nie poddam się łatwo.


EDIT 17.11.2011
Użyłem innej ładowarki, w zasadzie parametry te same co poprzednie ale chyba lepiej wykonane, dokładniej pasujące do gniazda i być może zbudowanej z lepszych elementów. Przejechałem spory kawałek trasy i opisane zjawisko nie wystąpiło. Mam nadzieję, że już po problemie.
prezes-tk
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 13:42:35 wysłana przez prezes-tk »

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2011, 12:18:39 »
Koledzy mam ten sam problem co kolega.
natrętny  i notoryczny komunikat o braku zasilania.

Jednak mam pewne obserwacje.
1. Nie dzieje się to przy zasilaniu poprzez USB.
2. Następuje to tylko przy naładowanej baterii na max
3. pomaga odłączenie zasilania z zapalniczki, wtedy po opróżnieniu baterii, ponowne mozna podłaczyc zasilanie i nic sie nie dzieje az do chili pełnego naładowania baterii.

Moje obserwacje sa takie, że problem moze byc z akumulatorem, ktory po naladowaniu sie na max, powoduje probe odlaczenia zasilania albo jakiegos ukladu odpowedzialnego za ładowanie i jego odłączenie.

Ostatnimi dniami widzę, że są problemy z ładowaniem. Bateria po prostu nie trzyma.
nawet kilka godzin podłaczenia do komputera, a odłaczenie kabla powoduje komunikat słaba bateria i wylaczenie urzadzenia.

Moze teraz ktos podpowie co z tym zrobic?

Czy wymiana akumulatora wchodzi w gre? Ktos wie gdzie to załatwić? jak to załatwic?
Jakieś pomysły?

Moze lepiej w ogole odłaczyc aku? Ale jak?

*

pliers

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2011, 20:20:56 »
zamiast odlączać akumulator możesz też wyłączyć komunikat o odłączonym zasilaniu w pliku APShell.ini. Wiem że to rozwiązanie a'la McGyver ale może Ci wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2011, 20:22:40 wysłana przez pliers »

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2011, 10:53:24 »
zamiast odlączać akumulator możesz też wyłączyć komunikat o odłączonym zasilaniu w pliku APShell.ini. Wiem że to rozwiązanie a'la McGyver ale może Ci wystarczy.

Stary
Nie moge namierzyc tego pliku.
Ani na karcie ani w urzadzeniu go nie widze.

Gdzie on powinien być? W którym miejscu?

Hello ... Pomoże ktoś? !!!!!

---

OK
Namierzylem go na Shell Disc, ale nie moge sie do niego dobrac
na kompie go nie widze
jak go zedytowac?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 11:02:42 wysłana przez PL@STI »

*

pliers

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2012, 18:08:22 »
co znaczy że na kompie go nie widzisz? Nie da się z tego co pamiętam edytować go na urządzeniu poprzez PC, skopiuj go na komputer, przeprowadź edycję i skopiuj ponownie do urządzenia nadpisując oryginalny.


ACOffInterval=30

zmień 30 na 10000

powodzenia!


Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2012, 15:44:36 »
Noo wlasnie [problem polega na tym ze nie moge sie dobrac do tego pliku zeby go skopiowac.
jak to sie robi?

Z komputera po USB nie widze tych plikow
Widze je tylko w WinCE na naVi

Juz kiedys edytowalem chyba nawet ten plik , ale skleroza zapomnialem jak to robilem.

Sorry za glupote..;o) Pomozcie...

*

pliers

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:43:51 »
ja poprostu podłączam urządzenie i poprzez ActiveSync klikam Explore i mam pliki. Nie mam pojęcia dlaczego Ty ich nie widzisz.

Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2012, 09:39:16 »
Dzieki, juz sie udało.....
Ale problem nie znikł

Pozostaje jeszcze komunikat
ze odlaczono zasilanie i pytanie czy wylaczyc urzadzenie.

Na razie pozostaje mi podlaczanie zasilania bezposrednio pod NAVI
wtedy nic sie nie dzieje.

Czy ktos wie ktory styk na uchwycie odpowiada za zasilanie?
Jak poprawic kontakt tych styków?

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2012, 13:38:00 »
Faktycznie jest coś na rzeczy. U mnie są identyczne objawy. Ładowarkę mam oryginalną 1A, więc odpada jej nie wydolność prądowa.
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

*

Offline Jaroslav

  • *
  • 57
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S6
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2012, 20:59:09 »
A próbowałeś przemyć styki spirytusem?

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:29:19 »
Jeżeli używasz uchwyt na kartę SIM, to radzę stosować zasilacz 2A.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: Komunikat o braku zasilania - NR560 BF
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2012, 19:27:47 »
Styki czyściłem i używam zwykłego oryginalnego uchwytu bez karty SIM.
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF