Navigon Mobile Navigator 6

  • 15 Odpowiedzi
  • 4925 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Navigon Mobile Navigator 6
« dnia: Styczeń 05, 2007, 14:03:30 »
Chwilowo , mam nadzieje tutaj, pozniej moze bedzie odrebny dzial.
Pojawila sie juz nowa wersja Navigona 6 dla pda. Tak na szybko porownalem kilka danych z wersja 5
Deutschland 100% (1.064.190km) 223.885 POIs
                   100% (1.060.213km) 214.701 POIs
Österreich    100% (205.878km) 43.365 POIs
                   100% (205.508km) 42.097 POIs
Schweiz       100% (125.631km) 54.035 POIs
                  100% (124.677km) 52.735 POIs
Polen           18% (29.492km) 3.738 POIs
                     4% (13.377km) 1.920 POIs
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

tramp

Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2007, 14:30:48 »
przy czym niestety możemy sobie pisać 101 nawet % i miliardy POI ale według niepotwierdzonych jeszcze do końca informacji mapy te to tylko Q4/2005 czyli tzw. telewizor czarno-biały Rubin w opakowaniu TV LCD 60" :))))
na tzw. dzień dzisiejszy Navigon pozostaje królem gry pt. jak wydać nieświeżego cukierka w jak najatrakcyjniejszym opakowaniu :)))

ale Claude tak serio możesz porównać np. centrum Berlina w MN6 do najnowszej WE z TT ?

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2007, 14:52:09 »
A daj mi jakies konkretne adresy to wtedy dam rade (wieczorkiem) podrzucic screeny
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

kichu1979

Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2007, 15:35:02 »
widzialem to u kolegi z zagranicy... na Polske tragedia... droge z Wrzesni do Gniezna (20 pare kilometrow) wyznaczyl przez Poznan :)

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2007, 16:06:15 »
Fakt, do nawigowania po PL to slabo sie nadaje navigon ale po Reichu juz jest ok no i obsluguje TMC co dla mnie jest wazne
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2007, 16:49:58 »
ponieżej zamieszczam parę screenów, życzmy sobie oby w polsce była taka mapa jak np na niemcy, gdzie są pokazane, którym pasem podróżować, jakie jest ogtrnaicznie prędkości itd.
zgadzam się z przedmówcą, do polski ta mapa się nadaje aby przejechać np. z krakowa do warszawy /na mapach poslki są naniesione fotoradary wraz z ograniczaniam prędkości/
uważam, że jest to jeden z lepszych softu na europę zachodnią



----------------------------
the born to be wild

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2007, 19:03:10 »
Bawilem sie troche wlasnie glosowym wybieranim celu i to dziala - sympatyczna funkcja  :)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2007, 19:51:23 »
Claude, symaptyczna funckja i działa wyśmienicie  :D
----------------------------
the born to be wild

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2007, 20:29:37 »
a jak z ceną tego programu?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2007, 21:07:19 »
cena: https://www.navigon.com/site/de/de/shop/consumer/software/pda/964
czyli cena w przeliczeniu na zł wynosi ok. 700 zł. za całą europę zachodnia + częściowo wschodnią
dopowiem, może jeszcze, że jest to poregram, który ma wg mnie najlepsze komunikaty głosowe i najbardziej poprawne gramatycznie, oczywiście mowa o języku polskim
----------------------------
the born to be wild

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2007, 21:18:36 »
Jak zmienię sprzęt to będę myślał nad mapą Europy to mam przeanalizuje go dokładniej, chociaż jak narazie waham się między TT6 a Igo2006.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2007, 03:58:23 »
Nie chce rozpoczynac kolejnej dyskusji o wyzszosc jednogo programu nad drugim ale z pewnoscia Navigon 6 jest rowniez ciekawa propozycja do nawigacji poza PL
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

tramp

Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2007, 14:19:47 »
no jest jest, pojeździłem wczoraj zastawiając w czasie jazdy kolejne, wymyślne pułapki według mojej standardowej procedury  :)


ja bym tak ocenił tak:
+ dopracowany interfejs
+ defaultowy tryb nocny super
+ BARDZO pewne działanie, widać, ze to nawigacja z historią i dopracowana
+ algorytm komunikatów jak i komunikaty angielskie pierwszej klasy
+ sporo opcji
+ sporo różnych drobnych smaczków dla koneserów ale w sumie nic ciekawego tak naprawde skoro <patrz punkt mapy i ich wyświetlania w minusach>
+ tryby Fast i Optimum nie wiem tak precyzyjnie z czym się wiążą bo nie chciało mi się wnikać ale generalnie to są chyba jakieś fajne tryby :))))

- ZARZUT najistotniejszy wraz z MN6 dostajemy BARDZO stare mapy, pewne źródła twierdzą, że jest Q4/2005. Po obadaniu Austrii a dokładnie Wiednia i jego okolic potwierdziło mi się to w całej rozciągłości.
Jeśli o jakości nawigacji mają świadczyć li tylko mapy to trzeba naprawdę mieć kiepski dzień, żeby kupić podukt pozostający tak w tyle za konkurencją. Być może Austria będąca w EE jest stara jak i EE za to WE jest nowe ale raczej nie.
Historii update'ów MN nieznam bo być może mają oni taki zwyczaj wydawania nowych wersji jako starocie a później zaraz update'ują ale WĄTPIĘ.
- stopień optymalizacji tej bogatej grafiki znikomy (kto przyzwyczajony, że menu po tapnięciu się po prostu natychmiast otwiera będzie zawiedzony), oczywiście to samo nawet po wyłączeniu animacji
Całość testowana na szybkiej maszynie choć VGA czyli N-ka.
- przeglądanie mapy w trybie map FATALNE (trzy klasy od iGO, dwie od TT, mam wrażenie, że gorzej niż taki tragiczny pod tym względem AutoPilot
edit AP nie jest taki zły a nawet całkiem, całkiem
to Navigo jest @#$$#@ :)))
), w trybie tym NIE można zoomować przyciskami kursora bo one przesuwają się po pozycjach menu. Być może to można zmienić (ale nie w MN) ale defaultowa przydatność MN do przeglądania mapy "w trybie atlasu", wytyczania strategii, celów oraz ogólnego zapoznawania się z geografią jest ZNIKOMA
- kiepski algorytm wyświetlania nazw bocznych ulic w trakcie nawigacji, zbyt duża defaultowa czcionka - tak jest w trybie zoomu standard.
- subiektywnie defaultowy tryb dzienny szaro-szary bee
- kto wymyślił, że ulica aktualna i następna są wyświetlane tuż pod sobą powinien klęczeć na grochu ... owszem w nagrodę na samej górze wyświetlane są "kierunki główne" (zbyt wielkie napisy) ale koncepcja TT czy iGO jest moim zdaniem o klasę lepsza, prostokąt z tym kierunkiem głównym jest szczególnie olbrzymi w defaultowym dla mnie trybie landscape  :( i po co tak ?
- generalnie jak przeszedłem zaraz po MN na TT to było mi wszystko jakoś bardzo szybko i prosto i aż dziwię się, że robią MN w Hamburgu bo TT to taki solidny VW z elementami bajeru/wyglądu Audi a MN to taka francuszczyzna :))))
- jak przeszedłem potem na iGO miałem jakoś wrażenie, że informacje niemapowe są wyświetlane prościej acz skutecznie ZA TO informacje mapowe, nazwy uliczek oraz grafika mapy są wyświetlane o klasę lepiej w trybie nawigacji oraz o trzy klasy w trybie map

podsumowując gdyby to miało aktualne mapy na WE to bym polecał ale bez tych map jest to produkt z bajerem lecz absolutnie nie do polecenia.
Na dzień dzisiejszy głównie cieszy oko.

Pozycja dwójki TT i iGO absolutnie niezagrożona. Na dzień dzisiejszy tak naprawdę jest tylko jeden faworyt nadal TT, super pewny i mający ciągle nowsze mapy.
iGO na razie opóźnia się z obiecanym updatem software, milczy na temat map, strategii cenowej update'ów map nie znamy
Destinator jak to Destinator ale za to ma chociaż aktualne mapy.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2007, 09:06:42 »
Co do jednego napewno sie zgodze, demonem predkosci to Navigon 6 nie jest  ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2007, 22:57:38 »
Witam
Nie mogę zainstalować tej mapy na karcie 4GB (nie widzi jej) ma ktoś  pomysł jak zainstalować? Kopiowałem na kartę ale w ten sposób też nie chce sie zainstalować.  Na karcie 1GB nie ma problemu ale jest za mała
Mio 550

Pozdrawiam
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline jwzp

  • 14
Odp: Navigon Mobile Navigator 6
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2007, 08:26:24 »
Cytat: krissos link=topic=58250. msg437458#msg437458 date=1178053058
Witam
Nie mogę zainstalować tej mapy na karcie 4GB (nie widzi jej) ma ktoś  pomysł jak zainstalować? Kopiowałem na kartę ale w ten sposób też nie chce sie zainstalować.   Na karcie 1GB nie ma problemu ale jest za mała
Mio 550

Pozdrawiam

A Windows widzi tę kartę i 4GB na niej gdy umieścisz kartę w czytniku?