poważny błąd - czy tylko u mnie?

  • 14 Odpowiedzi
  • 3713 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
poważny błąd - czy tylko u mnie?
« dnia: Sierpień 05, 2007, 10:56:03 »
Jeżdżę z najnowszą wersją N2 - silnik i mapa w najnowszej wersji. Wszystko było ok dopóki jechałem w trybie nawigacji do jednego punktu, np. jestem w Lublinie, jadę do Warszawy - od początku do końca było wszystko ok.

Sprawdziłem przy okazji jak działa nawigacja w trybie planowania trasy między kilkoma punktami - też ok, nawet można wskoczyć w środek, co wcześniej nie było możliwe, N2 wcześniej z uporem maniaka zawracało do punktu startowego, teraz zauważa, że jestem już gdzieś na trasie.

I z tym działaniem związany jest pewien bardzo poważny błąd. Wczoraj wracałem z Dolnego Śląska na Lubelszczyznę. Wyznaczyłem punkty - przez które chciałbym przejechać, czyli pewna stacja w Częstochowie, później miejscowość Przytyk blisko Radomia no i Dom. W okolicach Dobrodzienia lub Lublińca pojechałem inaczej niż każe N2 (remont i objazd), mapa zamarła na chwilę informując wcześniej, że przelicza trasę i... trasa z 383 km zmieniła długość na 758 km bodajże - odległości oraz miejsce są w dużym przybliżeniu. Szybkie podejrzenie punktów pozwala stwierdzić, że pojawił się jakiś punkt dodatkowy, próba jego usunięcia powoduje usunięcie kilku innych. Ponownie przygotowałem trasę, przełączyłem w tryb nawigacji i ponownie po zjechaniu z trasy pojawił się ten sam problem, czyli zdublowanie trasy minus kilka kilometrów i powtórzyło się to kilka razy.

Nie skojarzyłem problemu, gdy pojawiło się to po raz pierwszy. Przygotowałem trasę z Lublina na Dolny Śląsk - razem 526 km, wyjechałem z domu i pojechałem inaczej niż chciało N2, inny sposób wyjazdu z miasta. I wtedy system powiedział, że przelicza trasę i się zatrzymał na dłuższy czas (30 sekund?) i trasa wskoczyła = ok. 1030 km i wszelkie próby ingerencji w trasę (usuwanie punktów) nie odnosiły skutków, kończyło się poważnym błędem i pytaniem, czy można wysyłać do Microsoftu.

Niestety, próbowałem przed Lublinem powtórzyć problem - na trasie rzędu 20 km - po mieście - tu nie dało się powtórzyć błędu - zjechanie z trasy powodowało w najlepszym przypadku nawigację do następnego punktu lub do końca.

Aplikacja została zainstalowana od nowa (bo to nowa wersja), mapy też - błąd leży moim zdaniem w algorytmie, nie w instalacji poprawnej bądź nie.

Zaraz spróbuję zrobić test z trasą na Dolny Śląsk.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 10:58:23 wysłana przez micra »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2007, 12:04:48 »
czyli wynika z tego że problem pojawia sie tylko na długich trasach??
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2007, 21:46:54 »
Sprawdziłem i wiem. Problem pojawi się przy spełnieniu poniższych warunków (wszystkich!!!):
- trasa jest długa - Lublin-Częstochowa jest już wystarczająco długa - powyżej 300 km, Lublin-Warszawa-Warka za krótka, bo tylko 220 km; limitu nie znam, ale ewidentnie przy wyznaczeniu trasy do Częstochowy problem pojawia się, do Warszawy i Warki już nie;
- trasa musi zostać zaplanowana z co najmniej dwoma punktami (czyli minimalna trasa zaplanowana - 2 lub więcej punktów), przy czym punkt startowy to nie jest punkt w którym się znajdujemy;
- zjedziemy z trasy.

Jeżeli spełnione są powyższe trzy warunki to przy zjechaniu pojawia się komunikat o wyznaczaniu trasy, następuje dłuuuuga przerwa (spokojnie 30-60 sekund) i (moje dywagacje) trasa wyznaczona jest chyba z pętlą do końca i następuje powrót do punktu obecnego. Ingerować mogę tylko w punkt drugi, tj. "punkt startowy nie jest punktem, w którym się znajdujemy". W tej sytuacji system samodzielnie wstawia za nas ten punkt jako punkt pierwszy, startowy. Jeżeli jednak wstawię samodzielnie punkt startowy jako "z GPS" to problem się nie pojawi...

Przykład - jestem gdzieś w Lublinie i wyznaczam trasę z Przytyka w woj. mazowieckim, do Kłodzka (Dolny Śląsk). Klikam Trasa, Wyznacz, (wyznacza, ale jakoś wybitnie długo, kiedyś było szybciej, mniejsza o to), klikam Nawiguj i w tym momencie system automatycznie dodaje punkt startowy - miejsce, w którym się znajduję. Przy minimalnym zjechaniu z trasy pojawi się błąd (trasa urośnie z 526 km do 1069 km). Aby go uniknąć sam powinienem wrzucić "z GPS" jako punkt startowy - czyli będą trzy i później już normalnie - problem nie wystąpi.
Napisane: Sierpień 05, 2007, 20:54:31
Dostałem maila z PPWK - zajmą się błędem - jeżeli potwierdzą to powinni to poprawić w aktualizacji sierpniowej.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2007, 09:44:36 »
Dostałem maila z PPWK - zajmą się błędem - jeżeli potwierdzą to powinni to poprawić w aktualizacji sierpniowej.

Taaa - mnie poprawkę w programie obiecali publicznie pół roku temu, miała być w następnej wersji.
Wersje były już ze dwie, a poprawki ani widu ani słychu.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2007, 22:05:00 »

Miałem dzisiaj podobny przypadek na trasie 50 km Myślibórz - Mysłakowice (dolnośląskie). wcześniej sporadycznie również coś takiego występowało. Raczej długość trasy tutaj nie ma nic do rzeczy.

czyli wynika z tego że problem pojawia sie tylko na długich trasach??

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2007, 22:22:55 »

Miałem dzisiaj podobny przypadek na trasie 50 km Myślibórz - Mysłakowice (dolnośląskie). wcześniej sporadycznie również coś takiego występowało. Raczej długość trasy tutaj nie ma nic do rzeczy.

czyli wynika z tego że problem pojawia sie tylko na długich trasach??

Możecie oddac produkt w sklepie, z powodu "niezgodności towaru z umową", jeśli w opisie produktu, w chwili zakupu, ta funkcja powinna działać.
Poniżej fragmenty z uprawnień konsumenta (np na stronie Federacji Konsumentów):

^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli:

1) towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową i jednocześnie

2) niezgodność ta istniała w chwili wydania towaru.

 W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania. Niezgodność z umową jest innym pojęciem niż wada towaru - w zakres tego pojęcia wchodzą także braki ilościowe.

Towar należy uznać za niezgodny z umową, gdy nie posiada właściwości w niej określonych, nawet jeżeli brak zgodności nie ma znaczenia dla wartości czy użyteczności towaru. Natomiast nie stanowi niezgodności z umową wada, która została w umowie przewidziana lub która jest zwykłą właściwością danego towaru.


*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2007, 08:37:16 »
czyli roczny program po kilku aktualizacjach nie nadaje sie do uzytku; bo jak mu tutaj ufac... :(

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2007, 16:05:00 »
No cóż, każdy program, aplikacja, serwer wymaga poprawek - czy jest to Open Source, czy Closed Source, czy aplikacja desktopowa, czy usługa pracująca na klastrze wielowęzłowym.

W szczególności dotyczy to pełnej palety oprogramowania nawigacyjnego - nie tylko Navigo2 - więc nie bardzo rozumiem ostatnie głosy, czyżby było jakieś oprogramowanie, które nie posiada poprawek?

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2007, 16:31:24 »
ja osobiście z osądami poczekam do następnej aktualizacji, na razie jeszcze się nie zawiodłem na Navigo2, a z błędami oprogramowania to jest taki jeden program, którego pewnie używa 95% z nas i jakoś wszyscy go używamy mimo to że ma pełno błędów ... program Win... :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2007, 17:05:59 »
jest tylko ten jeden problem, że na Win nie ma jak wieszać psów...a wyboru też wielkiego nie mamy...przynajmniej nie tak dużego jak w sofcie do nawigacji...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2007, 22:30:08 »
Bez przesady, mimo tych błędów dla mnie jest bardzo pomocny , z tym, że w samochodzie do wszystkiego trzeba podchodzić z ograniczonym zaufaniem.


czyli roczny program po kilku aktualizacjach nie nadaje sie do uzytku; bo jak mu tutaj ufac... :(

Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2007, 10:18:50 »
Miałem to samo w Acerze 35n.Wczytałem trase liczącą 570km i w połowie trasy gdy pojechalem wg wskazowek programu zaczalem nagle wracac do domu ,byc moze blad tkwil w wyznaczaniu punktow posrednich-program wyznacza je sam ,gdy wpiszemy tylko nazwe miejscowosci bez adresu(ulicy)i czesto sa to punkty odlegle kilkaset metrow od przejazdu.Nie jestem pewien ale zmiana trasy nastapila nagle ,najpierw komputerek zaczal pokazywac dziwna dlugosc drogi (cos okolo 730 km),a potem program zaczal prowadzic do domu zamiast nad morze.Zreszta komputerek w programie czesta lubi sie zawiesic-teraz mam juz na Acerku tylko nawigację,ale tez niekiedy dzieja sie cuda. 

*

Offline Krzysztof.em

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2007, 21:25:36 »
Korzystam z Navigo na PPC Medion z 64 MB RAM. Pomimo prób instalacji programu zarówno w pamięci PPC lub na karcie SD, za każdym razem (po pewnym odcinku jazdy) program pokazuje przepełnienie pamięci i wywala lub zawiesza się. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i jak go rozwiązać?

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2007, 09:31:51 »
Korzystam z Navigo na PPC Medion z 64 MB RAM. Pomimo prób instalacji programu zarówno w pamięci PPC lub na karcie SD, za każdym razem (po pewnym odcinku jazdy) program pokazuje przepełnienie pamięci i wywala lub zawiesza się. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i jak go rozwiązać?

A którą wersję programu instalujesz tą z płyty CD czy dostępną na stronie, jaki model Mediona?

*

Offline Krzysztof.em

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: poważny błąd - czy tylko u mnie?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2007, 12:39:14 »
Korzystam z Navigo na PPC Medion z 64 MB RAM. Pomimo prób instalacji programu zarówno w pamięci PPC lub na karcie SD, za każdym razem (po pewnym odcinku jazdy) program pokazuje przepełnienie pamięci i wywala lub zawiesza się. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i jak go rozwiązać?

A którą wersję programu instalujesz tą z płyty CD czy dostępną na stronie, jaki model Mediona?

Palmtop Poket PC MEDION md 95025. Instaluję po kolei wszystkie dostępne tzn. zarówno z płyty, jak i ze strony producenta. Za każdym razem kończy się zawieszeniem softu i komunikatem o przepełnieniu pamięci.